Australian Survivor 2018 - Odcinek 14

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Meciek
sole survivor
Posty: 1204
Rejestracja: 09 lut 2012, 00:00
Lokalizacja: Polska
Winners at War: Sophie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2018 - Odcinek 14

Post autor: Meciek »

Premiera: 4 września
Opis: It is Survivor Auction time! The hungry Castaways are given $500 each to enter into a new kind of battle where food is the hottest property in town.

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2018 - Odcinek 14

Post autor: Umbastyczny »

Babcia Shane to królowa <3 Jej konfy są genialne, jej zachowanie i teksty na aukcji, no i sam pomysł i dogranie eliminacji Lydii. W sumie wow, nie spodziewałem się, że babcia Shane dostarczy mi aż tak wiele powodów do uśmiechu przed monitorem i tyle powodów do zachwytu. Życzę Shane jak najlepiej, oby babcia wygrała tę edycję. Ma w sumie jakiś sojusz z Brianem i Moniką, ma sojusz z Matem i Stevem, nawiązała współpracę z Shonee i Fenellą, niech jej się dobrze wiedzie.

Z innych graczy (skomentuję po krótce wszystkich).

Briana lubię coraz bardziej, chłop jest pocieszny, ale gracz z niego nie jest. Ale przynajmniej miło się go ogląda (np. scena z pytaniem jak się literuje imię Fenelli), liczę że się jeszcze ogarnie.

Monika dalej poza radarem, ja ją nawet lubię, ale chciałbym jej więcej. Trochę mnie zaskoczyło, że jak wymieniano sojusz szóstki to została tam zastąpiona przez Shane, a jak mówiono o sojuszu Contenders to tez pojawiały się tam tylko Sharn i Lydia.


Benji i Robbie - Benjiego bardzo nie lubię, Robbie jest dla mnie neutralny, ale grają razem, więc również mu źle życzę, bo nie trawię ich sojuszu. Za blisko się skumali z Lydią i zostali wyruchani, ale pewnie jeszcze się trochę odkują i pociągną jakiś czas.


Fenella - w sumie ciekawe, że wszyscy wzięli ją za cel, ale dobrze, że przetrwała, bo ją lubię. Mam nadzieję, że rozwinie skrzydła. Shonee nikt nie wziął na cel z kolei, a w sumie były w jednakowej pozycji. No i dziewczyna znalazła przewagę w swoim słoiku, ciekawe co dziewczyny ugrają, bo obie lubię.


Sam i Sharn - nie mieli dziś siły przebicia. Oboje byli na "nie" co do głównego planu, ale nic nie ugrali. A w sumie już byłoby 5-7 i może wystarczyłoby pogadać z jakąś Moniką czy Brianem, ciekawe czy się ogarną czy dalej będą posłusznie słuchać innych niezależnie od tego co sami myślą na temat ich planów. Liczę, że zemszczą się na Macie.

No własnie, Mat. Ewidentnie mu się nie spodobało, że Robbie i Benji weszli w sojusz. Ale no... Co laski miały zrobić? Były w mniejszości i musiały się ratować, więc zaproponowały układ. Sharn zapewniała, że to nic, ale Mat pewnie właśnie przez relację dziewczyn z conteders tak łatwo się zgodził na pomysł Shane i wyeliminował Lydię. Nie lubię go, bo jest arogancki już i nudny w tym, że wszystko mu się tak układa. Ale ogólnie na plus, że ten ścisły sojusz champions nie zdominował w nudny sposób gry.

Steve - w sumie dalej nic o nim nie umiem powiedzieć, poza tym, że jest huba przyczepioną do Mata.

Lydia - nie lubiłem jej i dobrze, że odpadła, he he.

bartoszlawenda
3rd voted out
Posty: 30
Rejestracja: 03 lis 2017, 22:35
Kontakt:

Australian Survivor 2018 - Odcinek 14

Post autor: bartoszlawenda »

Chyba najlepszy odcinek sezonu. Shane odpaliła się jako gracz strategiczny. Zapowiada się ciekawy post-merge. W ogóle kurde, przecież Ozzy robił na tym wyzwaniu maks 1,5h, a ten Samuel prawie 3h! Szacun dla astrofizyka. Myślę, że teraz ludzie zaczną się na prawdę budzić po eliminacji Lydii i będą kombinować jak dojść do tego F3.

Awatar użytkownika
Maw
sole survivor
Posty: 1283
Rejestracja: 28 mar 2017, 23:30
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2018 - Odcinek 14

Post autor: Maw »

W końcu jakiś dobry odcinek. Lydia niby zła nie była, ale z dwójki Fenella i ona to dobrze, że odpadła, bo nie chciałem zwykłego pagonging, a poza tym trochę wkurzało mnie jak ciągle nazywała Fenelle "dead weight", więc pa. Szacun za występ w zadaniach, ale to jednak było oczywiste, że właśnie przez to odpadnie na początku merge.

Bardzo irytuje mnie Mat. Najpierw ma pretensje do kobiet, że nawiązały sojusz z facetami z Contenders, a musiały to zrobić, żeby przetrwać, ciągle gada o tym jak trzeba pozbyć się wszystkich Contenders, nawet na zadaniu mówi, że zejdzie jak tylko Fenella spadnie, a gdy tylko Shane ujawnia swój plan na big move to w mgnieniu oka się zgadza. :D Teraz każdy zobaczył jaką on grę prowadzi i mam nadzieję, że odpadnie następny. Chociaż nad Benjim i Samuelem też bym nie ubolewał, bo obu ich nie lubię. Te żarciki Samuela w ogóle mnie nie śmieszą. Shane była genialna w tym odcinku. Jej sassy konfy są świetne. Jej gra jest chaotyczna, ale przynajmniej dzięki niej się coś dzieje i ciekawie się ją ogląda, poza tym teraz ma władzę i szybko na pewno nie odpadnie. Don't mess with Shane Gould! Cieszę się, że Shonee zdobyła tą advantage, chociaż wolałbym, gdyby znalazła HII. Mam nadzieję, że Champions będą dalej siebie nawzajem wykopywać i tym sposobem Shonee z Fenellą zajdą daleko.

Awatar użytkownika
CH23
6th voted out
Posty: 84
Rejestracja: 13 wrz 2015, 00:00
Lokalizacja: Kuj- Pom.
Kontakt:

Australian Survivor 2018 - Odcinek 14

Post autor: CH23 »

Dawno nie komentowałem, ale jednak byłem na bieżąco z waszymi komentarzami jak i z odcinkami ;)

Dobry odcinek, eliminacja Lydii jak najbardziej spoko, wiadomo za silna by pójść dalej!
Babcia Shane daje rade, zapowiada się na co najmniej jury! Tak więc w takim wieku nie pamiętam by ktoś ( o przypomniałem sobie dziadek z US Worlds Apart) ale zero porównania do tego co robi babeczka z AU! 8-)
Liczę, że znajdzie się chociaż w FINAL 5

Robbie i Benji kompletnie nie wiedzący co się dzieje... chłopaki widzę dobrze, dziewczyny poznali z Champions ;)
Fenella obojętna mi jest, chociaż nie chciałem by jeszcze się pożegnała.
Shonne super, że zdobyła smakołyki i przewagę, sądzę, że dzięki temu Robbie lub Benji może polecieć!(Ale jeszcze nie w następnym odc.)

Faworyci: Shane, Shonne, Samuel
Czuje jeszcze, że namiesza tutaj bardzo Brian za cicho coś gra.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2018 - Odcinek 14

Post autor: ciriefan »

No, pierwszy naprawdę dobry odcinek sezonu, a to wszystko dzięki Shane. To jest po prostu szok, co ta babunia wyprawia. Ten odcinek należał do niej pod każdym względem. Najpierw ta pechowa aukcja i to jak prosiła o jedzenie <3 "Jestem tyko biedną staruszką" <3 Potem te jej konfy, obudzenie się w niej gracza, "nie zadzierajcie z Shane" <3 Potem babcia rzuca plan blindsidu na Lydii i wszyscy się na to zgadzają, no szok. Shane to moja faworytka nr 1.

Moją faworytką nr 2 jest Shonee, więc cieszę się, że to ona zdobyła kradzież głosu. Oby dobrze ją wykorzystała.

Z innych kwestii to bardzo mnie irytuje Mat. Najpierw jest wielce oburzony tym, że laski po przemieszaniu weszły w układ z Robbiem i Benjim, aby się uratować, a potem z dupy nagle chce wywalić Lydię, bo Shane to zaproponowała XD Hipokryzja na maksa. No i serio ten ruch był taki debilny. Shane mówi sobie: "chcę głosować na Lydię". A Matt na to od razu: "dobra" i w kilka sekund postanawia zniszczyć sojusz, który budował 31 dni XD Błagam, niech mi ktoś to wytłumaczy, bo nie jestem w stanie pojąć logiki za tym ruchem.

Lydii nie lubiłem, poza grą fizyczną nie miała nic do zaoferowania, więc nie jest mi jej strasznie żal, chociaż podobał mi się styl, w jaki odeszła - faktycznie z nastawieniem jak sportowiec, mocno mi tym zaplusowała na koniec. Jak dla mnie to mógłby być teraz chwilowy pagonging i eliminacja Robbiego i Benjiego, ale Benji mam ten cholerny ukryty immunitet, więc mam złe przeczucia...

Po raz pierwszy czuję się wciągnięty w dynamikę tego sezonu. Zapowiedź kolejnego odcinka i konfa Shane "don't fuck with Shane Gould" mocno zachęcające. Go Shane!

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2018 - Odcinek 14

Post autor: Saw »

Świetny odcinek. Bałem się trochę przed połączeniem że może być pagonging, ale na całe szczęscie tak nie było. Królową odcinka oczywiście była babcia Shane :D Kto by się spodziewał że to ona zaproponuje blindside Lydii i będzie miała taki dar przekonywania. Ja byłem po prostu w szoku i uśmiech nie znikał mi z twarzy. Wydaje sie że w tym momencie ma najlepszą pozycję ze wszystkich graczy. Nikt jej nie bierze jako zagrożenie fizyczne, każdy jest chętny do współpracy z nią. Oby tak dalej kochana babuniu! Tak poza tym rozwaliła mnie na aukcji. Jej teksty były mistrzowskie.
Bardzo mnie cieszy że Lydia odpadła. Jakoś zbytnio za nią nie przepadałem. Mimo że próbowałem sie do niej przekonać, to jakaś tak nie ciekawa się wydawała. Benji i Robbie tak bardzo byli w nią wpatrzeni że teraz zostali nieźle wykiwani. Ale nie jest mi ich szczególnie żal. Benji mógłby odpaść nastepny, tylko że ma ten nieszczęsny HII. Robbie'ego lubię, ale za bardzo nie czaję jego gry. Nie ma w tym wszystkim przyszłości. Ja na jego miejscu kopnąłbym w tyłek Benjiego i próbował zakładać inny sojusz.

Shonee coraz bardziej uwielbiam. Jej radość z wygranych cukierków była taka słodka. Fajnie że zdobyła przewagę i oby ją dobrze wykorzystała. Cieszę się że nikt nie rzucał jej imienia do eliminacji. To może oznaczać że na razie będzie bezpieczna.
Briana też uwielbiam. Facet mało ogrania, ale jest z nim zabawnie. Myślę że na razie jest poza radarem. Champions chyba zaczęli mu w końcu bardziej ufać, a to dobry znak. Monika nadal jest bardzo mało widoczna, a to mnie strasznie smuci. Jak tak dalej pójdzie to będzie miała taki edit jak Purple Kelly :(
Coraz bardziej wkurza mnie Mat. O co on miał te pretensje do dziewczyn. Powinien się cieszyć że udało się im jakoś przeciągnąć facetów na swoja stronę i się uratować. Taki był tym wszystkim oburzony, a później bez wahania pozbył się pewnej sojuszniczki. Wystarczyło tylko że Shane rzuciła jej imię do eliminacji, a on od razu sie zgodził. Co jak co ale Lydia byłaby mu bardziej oddana niż Shane.
Sam i Sharn próbowali jakoś bronić Lydii, ale nie mieli siły przebicia. Ja bym na ich miejscu zastanowiłbym sie co dalej z ich grę, bo ewidentnie są zdominowani przez Mata i to on wszystkim narzuca swoje decyzje.

Moja kochana trójka faworytów to: Shonee, Brian i Shane. Liczę że Monika i Robbie też zaczna coś grać bo ich lubię.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Australian Survivor 2018 - Odcinek 14

Post autor: Jack »

Cieszę się, że w tym przypadku aukcja w Survivor oznaczała ciekawy odcinek. Tyle ciekawych momentów. Genialna zwłaszcza była mina Shonee jak udało jej się wylicytować słoik słodkości, a jeszcze lepsza jak znalazła swoją "advantage".

Po raz kolejny królową odcinka została babcia Shane. Te jej wszystkie wypowiedzi są wspaniałe :D Oczywiście najlepszym momentem była eliminacja Lydii i satysfakcja z tego powodu, którą udało się zauważyć na twarzy babci Shane.
W tym epizodzie karma wróciła do Benjiego i Robbiego. Poprzednio to oni zaskoczyli Tegan wyrzucając ją z gry, a teraz sami zostali zblindsideowani. Myśleli, że tworzą silny sojusz z champions , a tutaj nikt nie poinformował ich o głosowaniu na Lydię :D

Irytować zaczyna mnie Samuel. Na początku wydawał się być spoko gościem, jednak widać u niego wyraźną zmianę. Jakieś żarty, dziwne teksty podczas wyzwań skierowane do prowadzącego. Zastanawiające. Ciekawe czy taki jest w rzeczywistości czy próbuje w ten sposób grać i zdobyć sympatię(?) innych.

Ciekawy jest ten Brian i jego plan (albo brak planu) na grę. Zobaczymy jak to dalej się rozwinie. Liczę na jakiś szalony sojusz w stylu: Shonee, Shane, Fenella, Brian :D

Awatar użytkownika
Jasasiek
7th jury member
Posty: 670
Rejestracja: 06 lip 2020, 15:02
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2018 - Odcinek 14

Post autor: Jasasiek »

Takiego obrotu spraw potrzebuje ten sezon :)
Aukcję zawsze przyjemnie się ogląda, więc cieszę się, że nadal występuje w sezonach australijskich. Shane była jej gwiazdą. Uwielbiam ją, wszystko co powie, wywołuje uśmiech na twarzy. Widać, że pozostali uczestnicy, pomimo sympatii, nie traktują jej zbyt poważnie, jak się okazuje - niesłusznie. Świetnie zorganizowała blindside Lydii, wykorzystując niepewność głównego zarządzającego Mata, co do sojuszu Benjiego i Robbiego z Lydią. Nagle wyszło na to, że Champions nie są jedną, wielką, szczęśliwą rodziną :D A Shane najwyraźniej nie pokazała jeszcze, na co ją stać.
Kolejnym moim powodem do zadowolenia jest to, że Shonee zdobyła kradzież głosu, co stawia ją w o wiele lepszej sytuacji. Tym bardziej, że Robbie i Benji są teraz pozostawieni na lodzie (kto by się tego spodziewał :shock: ) i jak wynika z zapowiedzi kolejnego odcinka, wrócą do dziewczyn z Contenders z podkulonym ogonem. Oby Shonee i Fenella dobrze to wykorzystały, ochraniając chociaż kilka następnych eliminacji tej edycji od pagongingu.
Sam i Sharn zostali postawieni przed faktem głosowania na Lydię. Dobrze dla nich, że ostatecznie zagłosowali z resztą, przynajmniej nie stracili dostępu do informacji i nadal będą brani pod uwagę w dyskusjach przed radą. Może wyjdzie z tego jakiś większy podział Championsów, co bardzo by mnie ucieszyło.
Monika i Brian nadal robią to, co wszyscy, a Steve pozostaje w cieniu Mata, nuda.
Lydia nie była zbyt ciekawą postacią. Całą swoją grę opierała na sile fizycznej, więc nic dziwnego, że niedługo po mergu jej pochodnia została zgaszona. Od kilku odcinków podkreślano jaka to ona nie jest silna, dlatego można było spodziewać się, że odpadnie z tego powodu. Ale nie sądziłem, że tak szybko xD
Zastanawiam się czy oprócz Benjiego HII ma też Mat. Moana niby dała mu na przechowanie, ale odkąd odeszła, temat tego HII już się nie pojawił.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Season 5 - Champions vs. Contenders 2018”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości