Australian Survivor 2018 - Odcinek 18

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Meciek
sole survivor
Posty: 1204
Rejestracja: 09 lut 2012, 00:00
Lokalizacja: Polska
Winners at War: Sophie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2018 - Odcinek 18

Post autor: Meciek »

Premiera: 18 września
Opis: After an unexpected result at Tribal Council, the Castaways' Camp is a hive of animosity and distrust. Hard truths come to the surface and split the opinions of the tribe.

bartoszlawenda
3rd voted out
Posty: 30
Rejestracja: 03 lis 2017, 22:35
Kontakt:

Australian Survivor 2018 - Odcinek 18

Post autor: bartoszlawenda »

Kolejny blindside, szkoda że na moim ulubionym graczu XD Dwóch największych graczy edycji odpadło z idolami w kieszeni (no może trzech). Jednak wychodzi na to ze vote steal to gówno. Przydaje się tylko przy równych numerach albo jeżeli brakuje ci głosów na przeprowadzenie split vota. Wiem, że to i tak by nic nie zmieniło, ale powinni chociaż pozwolić Shonee puścić dwa głosy.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Australian Survivor 2018 - Odcinek 18

Post autor: Jack »

Dokładnie, kolejny blindside i to po raz kolejny na osobie która miała HII. Ciekawe czy w kolejnym odcinku padnie na Briana? :D
Ten steal vote to taki trochę średni. Można było jakoś inaczej to ogłosić, a nie tuż przed głosowaniem. Może po prostu ta osoba która ma steal vote mogłaby przekreślić głos oddany przez Sharn i sama wrzucić dwie kartki. Na pewno byłoby to bardziej interesujące.

Sojusz piątki o którym pisałem w poprzednim odcinku nie istnieje :D Więc wypada trzymać kciuki za Fenellę, Shonee i babcię Shane :)

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2018 - Odcinek 18

Post autor: Umbastyczny »

bartoszlawenda pisze:
18 wrz 2018, 17:12
Jednak wychodzi na to ze vote steal to gówno. Przydaje się tylko przy równych numerach albo jeżeli brakuje ci głosów na przeprowadzenie split vota. Wiem, że to i tak by nic nie zmieniło, ale powinni chociaż pozwolić Shonee puścić dwa głosy.
Ogólnie nigdy nie lubiłem przewag typu podwójny głos/ kradzież głosu i też uważam, że są słabe, ale można nimi coś ugrać. Oczywiście dotychczas były one kompletnie bez znaczenia i jakoś nikt nimi nie odmienił losów gry, ALE jakby dobrze pomyśleć da się je użyć lepiej, nawet na przykładzie Shonee.

Po pierwsze moim zdaniem kradziez głosu osoby, na która głosujemy już sama w sobie jest słaba, bo dajemy sygnał kto jest zagrożony, więc narażamy się na kontrę HI. Po drugie, załóżmy, że Shonee ukradła głos Shane. Wtedy w dogrywce może ona poraz kolejny zagłosować dwukrotnie. I w dogrywce jest 3-3 (Shoneex2 + Fenella vs. Brian + Steve + Monika - nie głosują zagrożeni Benji, Sharn i okradziona Shane). Tym sposobem Shonee doprowadza do kamieni, które losuje ona, Fenella, Monika, Shane i Steve, co daje jej 80% szans na pozostanie i 60% na przetrwanie sojuszu. A może po drodze jakaś Monika by się wystraszyła i zmieniła głos?

No i ogólnie właśnie najlepiej te przewagę używać jednak jak Twój sojusz ma remis lub 1 głos mniej. Przy 2 głosach mniej, max to właśnie kamienie na tej radzie i jeśli układ sił się nie zmieni to dalej jesteście w mniejszości.

Co do samego zaś odcinka, no był dobry :)

Po pierwsze Brian. Wow, nie spodziewałem się, że gość tak skosi jakiś odcinek. Nagroda, HI, immu i dobry blindside. Wow :D Niestety spodziewam się teraz szybkiego blindsidu na nim, bo teraz on wysunął się na mocną pozycję + Sharn, Shane czy Benji podkreślali, że nie można mu ufać. W sumie z zapowiedzi wynika, że zgra się z Shonee i Fenellą, więc pewnie będzie oni vs. Sharn&Steve&Shane i Monika zdecyduje co i jak. Ale ogólnie brawo Brian :)


Po drugie Shane. Czemu ona tak mało czasu antenowego dostaje? Jej konfy są genialne. Babcia jest królową wypowiedzi :D I ma łeb na karku, licze, że jej się uda dojśc daleko i jeszcze zobaczymy jej dobrą grę.



Shonee i Fenella kombinowały z przewagą, ale nic nie wykombinowały. Steve dalej nijaki, Sharn dalej spoko. Monika ładnie wodzi całe towarzystwo za nos.


Benji - oj przekombinował. Mówienie Brianowi, że Sharn na niego poluje lub Monice o podwójnym lub potrójnym głosie, gdzie na radzie pada prawda... No cóż, chciał dobrze, ale przegiął pałkę. Doceniam jego grę mimo wszystko, ale nie trawię jego osoby.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2018 - Odcinek 18

Post autor: ciriefan »

Odcinek nawet dobry. Babcia Shane to królowa tego sezonu. Don't fuck with Shane Gould! <3

Ogólnie to już jest za późno, aby ten sezon mnie wciągnął, więc mimo dobrego epu nie jestem jakoś mega podekscytowany i zainteresowany historią. Największym plusem tego sezonu jest to, że nie mam zielonego pojęcia, kto może wygrać - tego powinien nauczyć się Jeff, że w sezonie może istnieć więcej niż 2 wielbione przez niego osoby. Sądzę, że zarówno Brian, Shane, Sharn i Shonee mają szanse. No może w ostateczności Fenella. Tylko Steve i Monika są raczej bez szans z takim editem.

Shonee niestety sflopiła z tym podwójnym głosem, ale i tak ją bardzo lubię. Trzymam kciuki, żeby się teraz odratowała.

Ostatecznie naprawdę szkoda Benjiego, bo prowadził mocną grę i wykonywał odważne ruchy. Jeden z najciekawszych i najmocniejszych graczy tego sezonu.

Awatar użytkownika
CH23
6th voted out
Posty: 84
Rejestracja: 13 wrz 2015, 00:00
Lokalizacja: Kuj- Pom.
Kontakt:

Australian Survivor 2018 - Odcinek 18

Post autor: CH23 »

Odcinek super! Tak jak pisałem wcześniej Brian zaczął grać i to bardzo dobrze grać, cichy edit, a tutaj takie rzeczy się dzieją.
Super zagranie z dziewczynami na nagrodzie w postaci powrotu do HII ;)
Uważam, że jednak odpadnie przed F3, ale i tak dobrze, że zaczęło się coś dziać z jego postacią.

Babcia Shane no wiadomo nie do podrobienia! Jej kibicuje najbardziej ;)
Monika również zaskoczyła, chociaż nie chętnie ją pokazują (nie wiadomo dlaczego)
Super odnajduje się w danej sytuacji i naprawdę radzi sobie w robieniu ją w balona.

Boje się trochę tego sojuszu Steve,Sharn,Shane oby tak nie wyglądało F3 :/

Co do eliminacji Benji, odpadł identycznie jak Mat, tak więc Ząb za Ząb ;)
Za dużo pewność siebie chłopaku ;)

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2018 - Odcinek 18

Post autor: Saw »

O tak, to był super odcinek i to głównie za sprawą Briana. Niesamowicie go uwielbiam. Niby taki z niego śmieszek i wiele ludzi bierze go nie napowarznie, ale coś tam ogarnia. Rozwaliła mnie jego akcja na zadaniu o nagrodę, jak się odwrócił i zaczął sikać :lol:
Na nagrodzie też przy wszystkich zaczął szukać wskazówki, ale nikt sobie z tego nic nie robił. Aż tu nagle ją znalazł. Byłem ciekaw czy uda mu się zdobyć ten HII tak by inni nie zauważyli. I tutaj wielkie brawa za pomysł, że niby czegoś zapomniał i musi się wrócić. Boję się tylko że teraz na niego ustawi się celownik i będzie zagrożony.
Benji odpadł i bardzo mnie to cieszy. W poprzednim odcinku go chwaliłem za świetną grę, ale w tym się nie popisał. Można powiedzieć że sam doprowadził do swojej eliminacji. Już samo zabranie Steva zamiast Briana do drużyny w zadaniu o nagrodę było głupie. Przecież logiczne było że Sharn jak będzie na osobności z Brianem czy Moniką to będzie starała się ich przeciągnąć do swojego sojuszu. Później zaczął za dużo motać. Mówienie Monice o przewadze Shonee było głupie i niepotrzebne. Nie popracował też nad umocnieniem relacji z Brianem. Tylko stwierdził że mu nie ufa i ogólnie nie jest mu potrzebny, bo ma przecież adventage Shonee. Tak swoją drogą jak nie masz pewnego sojuszu, to ta przewaga nic nie daje. A przy stanie głosów 3:5 to już całkowicie idzie na marne. Benji myślał że wszystko ma pod kontrolą i nadal rozdaje karty. A tu takie zdziwienie na radzie plemienia. Piękne było to jak zniknął z jego twarzy ten arogancki uśmieszek. Chłopak może i dobrze grał, ale pewność siebie go zgubiła. Nie jest mi go żal. Teraz zamiast niego inne osoby dostaną trochę więcej wypowiedzi. Tak dla porównania Benji przez osiemnaście odcinków miał 99 konfy, a Monika 6 :cry:

Szkoda mi w tym odcinku Shonee bo straciła swoją przewagę, która mogła sie jej przydać w przyszłości. Nie potrzebnie mówiła o niej Benjiemu. On nie po raz pierwszy pokazał że ma za długi język. Teraz ona i Fenella są zagrożone. Ale mają świetną relacje z Brianem i to może im pomóc. Znów na ciekawej pozycji może być Monika. Dziewczyna jedzie poza radarem i w ostatnim czasie jej głos ma wielkie znaczenie. Babcia Shane też zaczyna się rozkręcać. Oj cos czuje że mnie czymś jeszcze zaskoczy.
Chciałbym żeby w najbliższym czasie odpadła Sharn, bo mam dziwne przeczucie że ma edit pod wygraną. A nie ukrywam że jej nie lubię i jej zwycięstwo by mnie nie ucieszyło.
Steve zaczął troche więcej się udzielać. Całą grę trzymał sie za plecami Mata i tak naprawdę jest jedyną osobą o której nic nie wiem. Może teraz przestanie być duchem i cos w końcu zrobi.

r&b
1st jury member
Posty: 167
Rejestracja: 03 kwie 2017, 19:29
Kontakt:

Australian Survivor 2018 - Odcinek 18

Post autor: r&b »

No i kolejny ciekawy odcinek. Brian zgarnął HII i Immunitet, a Benji odpadł, no lepiej być nie mogło :D.

Benji nieważne co by zrobił, i tak by teraz odpadł, ale z tymi jego nietrafionymi kłamstwami było przynajmniej śmiesznie.

Brian ma teraz duże pole do popisu z idolem, poza tym Ducks Alliance bez Benji'ego wygląda świetnie, więc może się jeszcze uda im zgrać.

Shonee zmarnowała tą kradzież głosu, ale mam nadzieję, że ona z Fenellą się jeszcze odratują. Patrząc na resztę, to mają dość duże szanse.

Steve to wciąż drewno. Myślałem, że jego postać będzie miała jakieś znaczenie, skoro jego BF Mat odpadł, a on się obraził na Contenders i dalej był nudny. :(

Sharn nie jest lubiana przez Shonee i Fenellę (patrząc na ich konfy przy głosowaniu) XD. Była bardzo pozytywnie przedstawiona, chociaż nie mógłbym uwierzyć, że ona odpadnie teraz i nadal ma największe szanse na zwycięstwo.

Babcia Shane nadal jest super i nadal jest w grze :D. Szkoda, że nie po tej stronie, po której bym chciał.

Monika to czarny koń sezonu. Nikt w nią nie celuje, wszystkie eliminacje póki co były dla niej korzystne, jeszcze przewagi jej tylko brakuje. Aktualnie pozycja swing vote'a bardzo jej się opłaca, zobaczymy jak długo tak pociągnie i czy potem da radę się utrzymać.

Czy to jest nadal ten sam sezon, co wcześniej? Nie spodziewałem się, że po takim Pre-Merge'u będzie mi się chciało ten sezon oglądać. Możliwe, że w końcu zobaczę jak wygląda finał Survivor Aus :D.

Awatar użytkownika
Jasasiek
7th jury member
Posty: 670
Rejestracja: 06 lip 2020, 15:02
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2018 - Odcinek 18

Post autor: Jasasiek »

Benji się doigrał. W poprzednim odcinku zagrał rewelacyjnie, a teraz wszystko popsuł. Najpierw niepotrzebnie wybrał do zadania o nagrodę Steve'a zamiast Briana, co było pierwszym ostrzeżeniem dla Briana, że w Ducks Alliance jest tylko numerkiem Benjiego. Potem zaczął oplatać głupoty Monice o przewadze Shonee. Przecież wiadomo, że i tak dowie się jak naprawdę wygląda ta przewaga tuż przed głosowaniem i tylko może jej to dać do zrozumienia, że Benji ją okłamał i jeszcze bardziej utwierdzić ją w tym żeby z nim nie współpracować. Potem jeszcze sflopił przy studni, mówiąc, że Sharn celuje w Briana, jak on już wygrał immunitet xD Shonee próbowała uratować tę rozmowę, ale chyba nie było już czego.
Shonee też według mnie trochę źle to rozegrała. Niepotrzebnie powiedziała Benjiemu o przewadze, a później okazało się, że i tak ją dla niego zmarnowała.
Sharn znowu była na wylocie, ale przetrwała dzięki zbyt ostrej grze Benjiego. Ze wszystkich pozostałych jeszcze uczestników wydaje się być najodpowiedniejszym kandydatem do zwycięstwa.
Brian się rozkręcił, podoba mi się to. Dobrze, że chociaż na jego inicjatywę można liczyć i przynajmniej nie siedzi na dupie bezczynnie jak Steve.
Monika floatuje, ale jak widać to działa. W jej sytuacji to chyba najlepszy wybór, zawsze ma dużo opcji.
Shane trochę niewidoczna w tym odcinku, mam nadzieję, że mnie czymś jeszcze zaskoczy tak jak z blindsidem Lydii.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Season 5 - Champions vs. Contenders 2018”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości