WAŻNE! Osoby, które mają problem z zalogowaniem się na forum prosimy o usunięcie cookies/ciasteczek i ponowienie próby logowania.
Ciasteczka można usunąć za pomocą przycisku "Usuń ciasteczka witryny" w stopce forum.

S38E14 "I See The Million Dollars" / Reunion

Awatar użytkownika
Kelrik
5th voted out
Pochwalił: 1 raz
Pochwalono: 1 raz
Kontakt:

Post autor: Kelrik » 18 maja 2019, 11:15

Jeszcze przed finałem zastanawiałem się kiedy kolejna osoba wróci z EoE. Przecież powrót na 2 rady plemienia przed końcem to brak szans na zwycięstwo. Okazało się jednak, że wrócił Chris uzbrojony niczym John Matrix w wiedzę od innych wykluczonych zawodników, a także w amulet. Nie lubię teorii spiskowych, ale ten moment uważam za najsłabszy w sezonie. Osoby na EoE powinny mieć zakaz rozmowy o tym co wydarzyło się wcześniej, a tak Wentworth na starcie wysypała się z HII Lauren. Super kumpela. Dalej będę się upierał, że Gavin i Julie nie zasłużyli na zwycięstwo, ale ten ruch producentów rozwalił też grę Ricka, Victorii i Lauren. Ta ostatnia jest przynajmniej sama sobie wina, że tak efektownie zmarnowała swój HII. Piszecie, że powrót Chrisa był planowany dla Joe. Nie wierzę w to. Joe to bestia w konkurencjach, ale słaby zawodnik. Nawet gdyby dotarł do finału to nie otrzymałby wiele głosów. Chris rozegrał swój powrót jednak po mistrzowsku. Nie wierzę też by Reem miała taki posłuch na EoE. Gdyby Rick był w finale z Chrisem, to ten drugi nie miałby szans w głosowaniu. Podczas rozpalania ognia miałem bowiem wrażenie, że większość osób kibicuje jednak Rickowi. W efekcie Chris przez krótki czas narobił więcej zamieszania niż Julie i Gavin razem wzięci. Dlatego wygrał. Gdyby obok Chrisa w finale usiadł Wardog i Aurora to wynik byłby inny. Reasumując ten sezon mi się podobał. Jeśli Survivor wróci kiedyś do wersji z EoE to producenci powinni jednak wyciągnąć wnioski. Bardziej martwi mnie kolejny sezon z Boston Robem i Sandrą w roli mentorów. Co za poroniony pomysł...Mam nadzieję, że na okrągłą 40 edycję wymyślą coś lepszego. Chętnie obejrzałbym walkę samych zwycięzców poprzednich edycji.

Głucha
3rd voted out
Kontakt:

Post autor: Głucha » 18 maja 2019, 14:19

Ja też wątpię, że dla Joe. Nie daliby puzzli wtedy.
Edycja z samymi zwycięzcami byłaby cudowna. Szkoda, że produkcja straciła mózg.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Pochwalił: 87 razy
Pochwalono: 22 razy
Kontakt:

Post autor: Jack » 19 maja 2019, 13:03

Zwycięzca znikąd. To już nawet Reem miała więcej wypowiedzi na wymarciu niż ten facet, który wygrał.
Co do ognia to tutaj pełna zgoda, że tym ruchem mógł zyskać szacunek u jurorów, Probsta i widzów. Gdyby przegrał to pewnie byłoby to przedstawione jako ryzyko, którego się podjął. Wydaje mi się, jednak że gdyby zrobiła ten ruch jakaś kobieta i dodatkowo przegrała w wyzwaniu to zostałaby wyśmiana przez wszystkich łącznie z Probstem na finale.
Racja, że miał tutaj mniej możliwości i tylko 3 rady, więc szans na szalone ruchy było bardzo mało. Jednak on na co dzień przebywał z jurorami i miał okazję rozmawiać z nimi przez 20 dni. Styl gry szalony, ale bardzo skuteczny :D

Zaskoczyła mnie bardzo Victoria. Myślałem, że głos na Gavina to w tym przypadku formalność. Jak widać niekoniecznie. Czyżby ruch Chrisa zrobił na niej aż takie wrażenie? :D

Nie wiem co jeszcze napisać. Proszę o Lauren i Aurorę w jakiejś edycji z powracającymi graczami :D Ale zgaduję, że z tego sezonu szansę na powrót dostanie Rick, Joe i Wardog.

MaciekRS
4th jury member
Pochwalił: 8 razy
Pochwalono: 16 razy
Kontakt:

Post autor: MaciekRS » 19 maja 2019, 14:10

Jack pisze:
19 maja 2019, 13:03
Zaskoczyła mnie bardzo Victoria. Myślałem, że głos na Gavina to w tym przypadku formalność. Jak widać niekoniecznie. Czyżby ruch Chrisa zrobił na niej aż takie wrażenie? :D
Victoria była wściekła na Gavina że ją zdradził gdy odpadała. Sama w wywiadach mówiła że to że powiedziała że na niego zagłosuje wynikało tylko z faktu że spodziewała się że przez to będzie większym celem i wyleci jako następny a w rzeczywistości nie myślała nawet żeby na niego oddać w finale głos.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Edge of Extinction: Lauren
Pochwalił: 5 razy
Kontakt:

Post autor: ciriefan » 19 maja 2019, 18:56

Jeszcze ostatnie KONFY

Chris - 13 (23)

Gavin - 4 (26)
Julie - 7 (32)

Rick - 12 (63)
Lauren - 6 (28)
Victoria - 2 (22)

Aurora - 15, Ron - 27, Wardog - 28, Kelley - 30, David - 28, Julia - 10, Eric - 14, Joe - 11, Aubry - 24, Reem - 15

Wendy - 18, Keith - 16

MaciekRS
4th jury member
Pochwalił: 8 razy
Kontakt:

Post autor: MaciekRS » 19 maja 2019, 20:15

Rick 2x więcej niż drugi z kolei zawodnik. To jest smutne

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Pochwalił: 87 razy
Pochwalono: 22 razy
Kontakt:

Post autor: Jack » 20 maja 2019, 08:18

MaciekRS pisze:
19 maja 2019, 20:15
Rick 2x więcej niż drugi z kolei zawodnik. To jest smutne
Może Sia była sponsorem programu i chciała oglądać jak najwięcej swojego faworyta? :D

Awatar użytkownika
Fenistil
7th voted out
Pochwalono: 4 razy
Kontakt:

Post autor: Fenistil » 23 maja 2019, 01:33

O zwycięstwie Chrisa napisano już chyba wystarczająco dużo, więc ode mnie krótko: jego zwycięstwo to farsa i wstyd dla fanów programu, ale takie były od początku zasady i on bardzo dobrze je wykorzystał. Choć nie mieliśmy okazji zbyt mocno go poznać, to zrobił na mnie wrażenie sympatycznego, równego gościa.

Najbardziej ciekawi mnie jednak aspekt dobrowolnego przystąpienia Chrisa do rozpalania ognia, które - nie ma co się dziwić - jest postrzegane jako jego największy ruch w grze. Zastanawiam się teraz, do czego to może doprowadzić program w przyszłości:
  • Jak często będzie się zdarzać, że posiadacz immunitetu w final 4 będzie się czuł zbyt niepewnie z myślą o finałowej radzie i zachęcony sukcesem Chrisa (oraz brakiem sukcesu Domenicka, który stchórzył) zdecyduje się na coś podobnego?
  • Czy brak podjęcia takiego ruchu będzie uznawany za oznakę słabości? A może wręcz przeciwnie - będzie świadczyć o tym, że ktoś uważa swoją grę za mocną i nie musi się ratować takimi zagrywkami?
  • Zasady mówią, że to posiadacz immunitetu w final 4 wybiera sobie jedną osobę do finału. Chris chcąc przystąpić do wyzwania niejako oddał swój immunitet Julie, z myślą o zabraniu do finału także Gavina. Czy Julie mogłaby w tym momencie:
    • razem z pozostałymi solidarnie odmówić przyjęcia immunitetu?
    • przyjąć immunitet, po czym stwierdzić, że teraz mocą swojego immunitetu chce wziąć Chrisa do finału?
    W obu tych przypadkach gracz z immunitetem próbujący takiej zagrywki wychodzi tylko na idiotę i pokazana jest jego bezsilność, a opcja nr 2 to wręcz dwie pieczenie na jednym ogniu (bo jeszcze mamy gwarantowany finał, robiąc swój ostatni ruch polegający na zablokowaniu czyjegoś ruchu).

Znając życie pewnie żaden z tych scenariuszy nie jest możliwy i gracz z immunitetem po prostu wybiera dwójkę finalistów (niezależnie czy włącznie z sobą, czy bez), ale może ktoś wie coś więcej na temat tego jak do takiej sytuacji odnoszą się reguły?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Survivor 38 - Ogólnie”