Odcinek 9

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Odcinek 9

Post autor: Umbastyczny »

Premiera: 11 lipca

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Odcinek 9

Post autor: Umbastyczny »

POŁĄCZENIE

Na bogato, nie dość, że uczta to dostali jeszcze na wynos :D. Dziwne, że nigdzie nie ukryli HI.

Sojusze trochę do przewidzenia.

Meryl, Dante mocno osamotnieni. Niby liczyli po swojej stronie Cobusa, Jacquesa czy Laetitię, ale to tak wątpliwe. Bardzo mi szkoda, że to nie Dante odpadł. Nie wiem czy to kwestia wyedytowania, ale no Meryl i spółka uważali, że będą mieć 6 głosów z 13 i nawet nie próbowali nikogo więcej zdobyć.... Ech...


Laetitia jest strasznie ignorowana przez innych, taki pionek i typowe +1. Nie mieliśmy nic strategicznego z jej udziałem.

Nicole się trochę pokajała i uzyskała przebaczenie, ale będzie na cenzurowanym. Steffi dalej jest w sojuszu jakby na doczepkę. Jacques i Cobus ładnie na 2 fronty się pokazali. Generalnie mamy 2 siły. Jedna to Mmaba, Geoffrey i Mike, a druga to Seipei, Rob, Nicole i Jacques, plus jakaś tam Steffi, Laetitia, Cobus czy Durao wspierają obie grupy, ale jakoś bliżej im chyba do tej drugiej.


Generalnie liczę na jakieś ciekawe roszady, ale tak bardzo nie lubię Dante, że mogą go nudno wywalić na najbliższej radzie.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Odcinek 9

Post autor: ciriefan »

Całkiem ciekawy odcinek, nie powiem. I jestem zadowolony z jego zakończenia, chociaż też wolałbym eliminację Dante.

Dobrze się to ogląda. Wszyscy mają jakąś historię i istnieją. Chyba tylko Mmaba jest underedited (ciekawe dlaczego?). Laetitii też jest mało, no ale nie oszukujmy się. Tutaj to chyba wiadomo, dlaczego, bo widać jest, że niewiele wnosi.

To, co mi się podoba, to że osoby takie jak Dante są tak właściwie pokazane jako ciemne charaktery, gdzie w Surv US to byłby bohaterem Jeffa i już dostałby 3 ukryte immunitety. Jaka miła odmiana, że budują historię taką, jaka jest, a nie jak sobie wymyślił Probst.

Tak jak myślałem, wyeliminowanie Nathana było idiotycznym pomysłem. Przez to Geoffrey o mały włos nie odpadł, a Nicole stała się czarnym charakterem nr 1, któremu nikt nie ufa. Co oni sobie myśleli? Rob się załamał eliminacją Nathana i oznajmił, że nie jest w stanie z tego powodu grać, bo cierpi. Co on? Zakochał się czy co? Dajcie spokój, takie rzeczy się dzieją.

Steffi wygrała immunitet i wysłała siebie na Wyspę Tajemnic. Ciekawe zagranie. Sądziłem, że wyśle tam kogoś z drugiego sojuszu, jakąś nieistotną Laetitię, żeby zagwarantować większość swoim sojusznikom. Nawet jakby coś poszło nie tak, to by była bezpieczna. Jak dla mnie straciła szansę na obserwowanie tego, co się dzieje w obozie i jak doszło do tej eliminacji, a to sporo istotnych informacji. No i jakbym był jej sojusznikiem, to ja po tym bym jej nie potrafił zaufać, skoro nie pomogła grupie. No ale może gracze będą myśleli inaczej.

Sprawdziłem sobie rozdział głosów i byłem w szoku, ze Jacques użył podwójnego głosu przeciwko Geoffreyowi. Czasami oni niewyraźnie mówią i mogłem czegoś nie zrozumieć, ale chyba nie zostało to wyjaśnione, skąd ostatecznie taka decyzja? Byłem przekonany, że edytują to tak, że Jacques będzie lojalny sojuszowi "odrzutków", czyli Durao i Seipei. Tymczasem to Durao zagłosował z większością, a już prędzej spodziewałbym się, że będzie na odwrót i to Durao zagłosuje z ekipą Dante. Tak by the way, jest to kolejna źle użyta przewaga przez Jacquesa.

Meryl trochę szkoda, bo mam wrażenie, że negatywne nastawienie ludzi do niej wynikało z tego, że przez sojusz z Dantem irytacja innych przeszła na nią. Fakt faktem odpadła, bo była większym zagrożeniem od niego. Wszyscy widzą, jak kiepską i przewidywalną grę prowadzi Dante, więc pomimo jego sprawności fizycznej się go obawiali mniej, co w sumie jest hilarious. Plus tej sytuacji jest taki, że odpadł ktoś z jego grupy, więc no ostatecznie jestem zadowolony.

Cokolwiek się nie wydarzy i jaki by nie był wynik, Seipei jest królową tego sezonu. To, jak z bycia kolejną do odpadki, przetrwała kolejne rady, przemieszania i doszła w swojej grze do poziomu, w której każdy jej ufa, wszystko jej mówi i jeszcze ludzie dzielą się z nią połówkami ukrytych immunitetów. Wow. Czapki z głów. Mistrzyni gry socjalnej. Dobrze też było widać, jak pięknie steruje swoimi relacjami ujawniają odpowiednie informacje odpowiednim osobom, a inne zachowując tylko dla siebie. Obawiam się, że prędzej czy później ludzie uznają ją za zbyt duże zagrożenie, ale oby nie. Trzymam za nią kciuki. Mój drugi fawory to Mike. No i jestem zaskoczony, ale muszę przyznać, że coraz bardziej lubię Durao.

KONFY
Obrazek

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Odcinek 9

Post autor: Umbastyczny »

ciriefan pisze:
13 lip 2019, 17:35


Sprawdziłem sobie rozdział głosów i byłem w szoku, ze Jacques użył podwójnego głosu przeciwko Geoffreyowi. Czasami oni niewyraźnie mówią i mogłem czegoś nie zrozumieć, ale chyba nie zostało to wyjaśnione, skąd ostatecznie taka decyzja? Byłem przekonany, że edytują to tak, że Jacques będzie lojalny sojuszowi "odrzutków", czyli Durao i Seipei. Tymczasem to Durao zagłosował z większością, a już prędzej spodziewałbym się, że będzie na odwrót i to Durao zagłosuje z ekipą Dante. Tak by the way, jest to kolejna źle użyta przewaga przez Jacquesa.
Hmm.. była taka rozmowa, w której brali udział Jacques, Cobus, Rob i chyba Seipei (już nie pamiętam, a nie chce mi się odpalać) i liczą oni ile mają głosów, Jacques i Cobus mówią, że zagłosują oni z Dante i Meryl i jeszcze Laetitia z nimi i będą mieć 6 głosów, a pozostałe 7 osób niech głosuje na Meryl. Także sytuacja była pod kontrolą i Jacques i Cobus celowo głosowali z mniejszością, za przyzwoleniem Seipei czy Roba.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Odcinek 9

Post autor: ciriefan »

Chyba musiałem akurat przysnąć, bo oglądałem to w nocy i pamiętam jak przez mgłę XD Bardzo dobre zagranie, ale bardzo ryzykowne i wymagającego dużego zaufania. Jestem pod wrażeniem.

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Odcinek 9

Post autor: Saw »

Bardzo fajny odcinek połączeniowy. Sporo się działo, rozgrywka ciekawie pokazana. Nie tylko od strony dwóch/trzech osób jak to bywa w amerykańskich sezonach, tylko każdy jest ważny dla historii. Takie połączenie aż chce się oglądać.
Na plus uczta z okazji połączenia. Naprawdę nie przypominam sobie nigdy, żeby uczestnicy mieli taki wypas. Mogli nawet żarcie zabrać ze sobą do obozu. Strategicznie ułożyło się tak jak przeczuwałem. Na wylocie znaleźli się starzy fioletowi i Laetitia. Meryl w głównej mierze oberwała przez bliski sojusz z Dante. Szkoda mi jej, bo dużo bardziej wolałbym żeby odpadł jej irytujący kompan. No ale od strategicznej strony przeciwny sojusz podjął słuszną decyzję. Chcąc rozbić ich duet to jednak Meryl mogła być większym zagrożeniem, bo miała lepszy socjal i mogła nawiązywać relacje. Dante jest nie lubiany i przewidywalny. On nic nie gra, tylko stroi fochy i wkurza. Prędzej czy później i tak go wywalą. Cobusa i Jacquesa też nie lubię z tego sojuszu. Jacques zmarnował kolejną przewagę w grze. Boże co za beznadziejny koleś. Może tak być że było to wszystko ukartowane, ale mimo wszystko kiepsko gra. Wszystkie pomoce jakie miał w kieszeni lecą do piachu. Cobus nadal wkurza i już chyba to się nie zmieni. Laetitia to taki typowy dodatkowy głos. Trochę mi jej żal. Słabo gra, nie orientuje się w sytuacji. Dodatkowo nikt jej nie chce w sojuszu i trafiła do grupy w mniejszosci. No ale na dalszym etapie gry komuś może się przydać jako dodatkowy głos. Taka będzie jej rola w tej grze.
Nicole wytłumaczyła Robowi i spółce dlaczego pozbyła się Nathana. Co prawda niby nie mają do niej żalu, ale jednak widać że już tak nie ufają jej jak wcześniej. Eliminacja Nathana nie była najlepszą decyzją. Rob i Sipei są ze sobą blisko i aktualnie to oni rozdają karty. Seipei jest niesamowita. Od osoby będącej na wylocie stała się główną rozgrywającą. Uwielbiam ją oglądać w takiej roli. Każdy jej ufa i mówi o swoich planach. A ona skutecznie to wykorzystuje. Nicole nawet podzieliła się połówką HII. Rob trochę przesadza z tym płacze za Nathanem. Rozumiem że byli bliskimi kumplami, no ale bez jaj. To jest gra i na niej trzeba się skupić, a nie lamentować. No ale przyznaje że ma głowę na karku i prowadzi skuteczną grę. Steffi też jest w sojusz ze starymi niebieskimi. Jednak tutaj widać że ona jest traktowana nieco z dystansem. Nie mówią jej wszystkiego i jest nie na bierząco we wszystkich planach. Wygrała immunitet i siebie wysłała na IOS. Dziwna decyzja. Mogła wysłać kogoś z przeciwnego sojuszu, albo nieistotną dla rozgrywki Laetitię. Co prawda jej sojusz miał większość, ale rownie dobrze mogła przysporzyć im problemów. Trójka Geoffrey, Mike i Mmaba nadal trzyma się blisko. Geoffrey staje się coraz wieskzym celem. Teraz udało mu się przetrwać, ale nie wiem jak długo jest wstanie się utrzymać. Mike ma kontakty z Robem, które mogą mu pomóc. Mmaba mało widoczna, ale gra całkiem dobrze. Na dobrej pozycji ustawił się Durao. Jest w głównym sojuszu, krąży gdzieś między podgrupkami, wszyscy go lubią i ufają. Pozytywnie mnie zaskakuje i przyznaje że coraz bardziej go lubię.

Awatar użytkownika
Jasasiek
7th jury member
Posty: 670
Rejestracja: 06 lip 2020, 15:02
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Odcinek 9

Post autor: Jasasiek »

No i Nicole jednak tylko sobie zaszkodziła zdradzając Nathana. Nie wydaje mi się, żeby Seipei i Rob ponownie jej tak zaufali, a z drugą stroną całkowicie spaliła mosty. Ale może jeszcze coś ugra, bo edit ją wspiera, a łatwo można było ją tu teraz pogrążyć.
Steffi jest beznadziejna. Nie dość, że i tak była w tym sojuszu Amigos na doczepkę, to jeszcze sama dobrowolnie się od niego oddzieliła na jednym z zazwyczaj najważniejszych głosowań sezonu, tylko pogratulować XD
Odpadła Meryl. No i gdzie jest ten twój HII kiedy go rzeczywiście potrzebowałaś? Też wolałbym, żeby odpadł Dante, ale wydaje się głupszy i mniej niebezpieczny, więc rozumiem czemu woleli pozbyć się Meryl.
Plus dla Jacquesa i Cobusa za sprytne ustawienie się pośrodku. Seipei zdecydowanie jest najlepszym graczem edycji i nie wiem, co musiałoby się stać, żebym zmienił zdanie.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Island of Secrets - Season 7”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość