The Amazing Race Canada 5

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

The Amazing Race Canada 5

Post autor: Jack »

Obrazek

Dyskusja na temat 5. edycji The Amazing Race Canada.
Premiera sezonu: 4 lipca 2017

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

The Amazing Race Canada 5

Post autor: Jack »

Meet the cast: http://www.torontosun.com/2017/06/29/me ... ontestants

Po raz kolejny w programie tylko 10 drużyn.

Awatar użytkownika
Kamel
5th jury member
Posty: 403
Rejestracja: 21 lut 2016, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

The Amazing Race Canada 5

Post autor: Kamel »

ep1-4

Sezon jak na razie jest dobry, ale nie ma jakoś żadnej drużyny, której bym kibicował bardziej jak np. ostatnio. Fajnie ze tym razem poza Canadą odwiedzą więcej niż jedno inne państwo.
Ogólnie nie podobał mi się twist z 3 express pass, zwłaszcza ze wszystkie zdobyła para, której nie znoszę bardzo, ale to co się potem z tymi ep stało to XDDDDDDDDD

Leg w China był dobry, ale ostatnio te wvietnamie mi się bardziej podobały

Kibicuje rodzeństwu i odrobine tym laskom, inne pary są nudne, albo nie da się ich lubić
Obrazek
nie ma edycji nie ma podpisu

Awatar użytkownika
Anja
2nd jury member
Posty: 205
Rejestracja: 25 kwie 2017, 18:11
Lokalizacja: Częstochowa
Winners at War: Sandra
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

The Amazing Race Canada 5

Post autor: Anja »

Myślę, że jest to dobry sezon, ale nie mam za bardzo faworytów, nikt zbytnio się nie wychyla. Dopiero w ep5/6 zaczęłam trzymać kciuki za Adama i Andree. Poza nimi lubię Andree i Ebonie, które jak do tej pory mają najwięcej szczęścia - mimo kary nie skończyły ostatnie ani przedostatnie i dwa razy miały ostatnie miejsce w non-elimination leg. Szkoda mi było matki i syna, którzy odpadli jako pierwsi, zdawali się być ciekawi, niestety nie na tyle dobrzy. Jeszcze jakoś w miarę lubiłam ojca i syna, fajnie, że doszli do legów poza Kanadą. Na pewno bardziej zasługiwali na to niż Ivana i Korey, którzy prześlizgują z odcinka na odcinek. Jeszcze chyba były kuzynki, które mnie irytowały, ale z własnej winy zawalił i szybko odpadły.
Na początku byli cały czas w Kanadzie, co było trochę nużące, ale chociaż mieli ciekawe zadania. Najbardziej podobał mi się leg w Bangkoku. Ogólnie te w Azji były iconic, bo mogli tamtejszą kulturę poznawać poprzez zadania.
Twisty są, ale z umiarem. Myślałam, że będzie tragic po tym jak jedna para <której nie znoszę> uzyskała trzy Express Passy, ale szybko się rozdały, więc nie było tak źle. Fast Forward wygrała moja ulubiona para jak do tej pory. Podziwiam ich, bo jak dla mnie zadanie było niewykonalne. XD No i dopiero w 6 legu był U-turn. Dziwne jest to, że tyle par zrezygnowało z okazji podłożenia kłody pod nogi, żeby nikomu nie podpadać <w tym Adam i Andrea>. Powinni być mniej delikatni, bo przez nich Ivana i Korey nadal jakoś trzymają się w grze.
Obrazek

Awatar użytkownika
patrycja9922
4th jury member
Posty: 356
Rejestracja: 16 sie 2015, 00:00
Kontakt:

The Amazing Race Canada 5

Post autor: patrycja9922 »

Ciekawy sezon, o dosyć wyrównanym poziomie. Zadania bardzo ciekawe, zróżnicowane, a także dosyć wymagające co sprawa, że sezon jeszcze bardziej zyskuje w moich oczach. Największego farta mają Andrea i Ebonie, już dwa razy były ostatnie, a i tak za każdym razem trafiały na etap bez eliminacji.Na plus można by zaliczyć małą liczbę twistów w grze, przez co zbytnio nie wypaczają gry. Moimi faworytami są Adam i Andrea oraz Kennteh i Rayan.

Zostało już tylko 5 par, więc zaczyna robić się coraz ciekawiej. Andrei i Ebonie wyczerpał się limit farta na tą edycję, i niestety odpadły. Najbardziej podobało mi się zadanie z kręglami, gdzie łatwo można było spać z pierwszej pozycji na ostatnią. Moja ulubiona para nareszcie na drugim miejscu <3

Awatar użytkownika
Roxy
sole survivor
Posty: 2661
Rejestracja: 25 mar 2010, 00:00
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

The Amazing Race Canada 5

Post autor: Roxy »

poprzedniego sezonu nie skończyłam, tutaj natomiast dość szybko nadrobiłam :d ogólnie ogląda mi się bardzo dobrze, nie ma pary, której jakoś bardzo bym nie lubiła ;) za to kibicuję rodzeństwu i mam nadzieję że wygrają :D
a co do ostatniego odcinka, sądzę że gdyby to nie był dzień matki i inna para byłaby ostatnia to nie byłoby NEL, tylko w F4 pary po dotarciu na pit stop, dostałyby od razu wskazówkę ;)

Awatar użytkownika
Anja
2nd jury member
Posty: 205
Rejestracja: 25 kwie 2017, 18:11
Lokalizacja: Częstochowa
Winners at War: Sandra
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

The Amazing Race Canada 5

Post autor: Anja »

Odcinek 9 jak do tej pory chyba najbardziej emocjonujący. Zadania jak zawsze ciekawe, tym razem dużo rzeczy związanych z rolnictwem, życiem na wsi... no i U-turn. Nie dziwi mnie, że Kenneth i Ryan wyznaczyli Sama i Paula, co potwierdziła końcówka legu. xd Sam&Paul są po prostu niesamowici, nie wiem czy to jakaś passa, czy szczęście, ale oglądałam ich w tym odcinku z podziwem. Zresztą już od paru odcinków wygrywają legi bez większych przeszkód. Tym razem trafiła im się przeszkoda, ale i tak szybko się uporali i wyprzedzili Kennetha i Ryana mimo ich ogromnego prowadzenia. Ciekawa jestem, czy będą w stanie utrzymać taką formę do samego końca. I na plus U-turn, w końcu nikt go nie pominął, żeby nie robić z siebie czyjegoś wroga, bo ostatnio to doznałam szoku, że prawie wszyscy tacy pokojowi.

A najbardziej dziwi mnie to, że Korey i Ivana nadal się utrzymują. Jak to się mówi - "głupi ma zawsze szczęście" i w tym przypadku to się sprawdza. Ile razy oni zgubili drogę, coś tam zawalili, przez chwilę mają prowadzenie, potem je tracą przez swoją lekkomyślność. Totalny MESS. Nie chcę żeby wygrali, imo to nawet na ten finał nie zasługują. Bardzo przykro mi było, że przez nich Adam&Andrea odpadli <najbardziej za nich trzymałam kciuki>.
Co do Karen&Berta, nic do nich nie mam, jak dla mnie są neutralni, z pewnością wolałabym ich w finale niż Koreya&Ivanę. Kenneth i Ryan bywają irytujący, ale im się ten finał należy. xd

W poprzednich odcinkach w końcu odpadły Andrea&Ebonie - co za dużo to niezdrowo. Zdecydowanie wykorzystały swoje wszystkie szanse. Kręgle je pogrążyły. xd Jeszcze podobał mi się wyczerpujący leg w Panamie. Podziwiam ich za taką wytrzymałość, widać było, że są padnięci. Wiedziałam, że Korey i Ivana pojadą nie tam, gdzie trzeba już na końcu legu. <3 To było do przewidzenia, ale i tak mieli znowu dużo szczęścia.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kamel
5th jury member
Posty: 403
Rejestracja: 21 lut 2016, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

The Amazing Race Canada 5

Post autor: Kamel »

5x9

Troche za bardzo rolniczy ten odcinek był, ale był dobry! Zadanie z pszczołami było na raz super i tragiczne, jakies robactwo, fu (a za tydzień jeszcze gorsze robactwo!). Double U-turn zabił druzyne, której kibicowałem najbardziej, ale w grze są jeszcze Korey&Ivanka <3, którzy tak flopią, ze az milo patrzeć i Sam i Paul, którzy od bycia Purple na początku sezonu stali się moją ulubioną parą.
CO do pozostałych dwóch druzyn to...nie lubię ich. Karen i Ber są nudni strasznie, ale i tak lepsi od Team Givers, którzy wkurzają mnie niesamowicie. Mam nadzieję, że nie wygrają, bo to by była straszna tragedia.
Obrazek
nie ma edycji nie ma podpisu

Awatar użytkownika
Kamel
5th jury member
Posty: 403
Rejestracja: 21 lut 2016, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

The Amazing Race Canada 5

Post autor: Kamel »

5x10
Dobry odcinek. Szkoda tylko, że Ivance nie udało się znów wygrac etapi :( no ale może wygrają cały wyścig! W finale już nie bedzierobali do liczenia (okropne zadanie). Z kolei fajniejszym zadaniem było to w pociągu i detour. Bardzo się ciesze ze Ivanka i ta parka są w finale. To dwie druzyny, którym kibicuje najbardziej, wiec TeamGivers....flopcie wszystko jak leci <3.
Obrazek
nie ma edycji nie ma podpisu

Awatar użytkownika
patrycja9922
4th jury member
Posty: 356
Rejestracja: 16 sie 2015, 00:00
Kontakt:

The Amazing Race Canada 5

Post autor: patrycja9922 »

5x10

Jeden z gorszych odcinków w tym sezonie, jeśli nie najgorszy. Zadania niezbyt mi się podobały. Najbardziej się cieszę, że moja para dotarła do finału. Raczej mają małe szanse na wygraną, chociaż nigdy nie wiadomo.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kamel
5th jury member
Posty: 403
Rejestracja: 21 lut 2016, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

The Amazing Race Canada 5

Post autor: Kamel »

5x11

Finał! Podobał mi się. DObre zakończenie przeciętnego sezonu. Przez cały odcinek modliłem się, żeby Giversi nie wygrali i udało się <3. Sam i Paul to jedna z tych nielicznych męskich par, którym akurat da się kibicować, więc cieszy mnie ich wygrana. Mieli fajną relację i bez wątpienia zasłużyli na wygraną. Zdominowali sezon.

Propsy też dla Koreya i Ivanki :) Jak przez moment byli na prowadzeniu, to wiedziałem, że flopną, ale nie spodziewałem się ze to będzie kwestia kolejnej minuty xD. Co nie zmienia faktu, że i tak też bardzo ich lubiłem!
Obrazek
nie ma edycji nie ma podpisu

Awatar użytkownika
patrycja9922
4th jury member
Posty: 356
Rejestracja: 16 sie 2015, 00:00
Kontakt:

The Amazing Race Canada 5

Post autor: patrycja9922 »

Finał od początku trzymał w napięciu, ciekawe zadania. Do końca nie było wiadomo kto wygra całą edycję. Po cichu liczyłam, że Team Givers wygra edycję. Jednak wygrali Sam i Paul, i w sumie można było się tego spodziewać, ponieważ dominowali przez większą część wyścigu, a po odpadnięciu jednego z większych zagrożeń Adama i Andrei, to oni stali się głównymi pretendentami do wygranej tego sezonu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Anja
2nd jury member
Posty: 205
Rejestracja: 25 kwie 2017, 18:11
Lokalizacja: Częstochowa
Winners at War: Sandra
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

The Amazing Race Canada 5

Post autor: Anja »

Dwa ostatnie epy obejrzane.
W E10 było okropne zadanie, szczególnie to z karaluchami, jezu, jak ja im współczułam, jeszcze ciężko było się tego doliczyć. A na Berta się patrzeć nie dało jak po tej łysinie mu chodziły. Jeszcze on tak przeraźliwie jęczał. A Korey się z nimi zaprzyjaźnił i jednego nawet pocałował. :) W każdym razie nie zazdroszczę. xd To zadanie w pociągu było spoko, ucieszyłam się jak Sam i Paul za pierwszym razem zdążyli je zrobić. Face off w postaci curlingu. <3 Naprawdę super, o wiele lepsze niż kręgle. Ivanka slaynęła. <3 Nawet im dobrze szło, po tym epie doszłam do wniosku, że rzeczywiście zasłużyli na ten finał, bo zawsze przy odrobinie pechoszczęścia eliminowali pozostałe pary. xD Zaskoczeniem nie było kto wygrał ten leg, Giversom znowu nie udało się zakończyć zwycięstwem. xd Nawet Ivanka ich wyprzedziła.

Finał miał świetne zadania. Każde mi się podobało. Szczególnie te ekstremalne, po nich widać było jak każda para jest zdeterminowana. Zaś te na orientacje w terenie pewnie było dla nich irytujące, sama bym się pogubiła, ale w miarę dobrze się to oglądało.
Kenneth dostrzegający nie tę flagę. </3 Aż się wrócili, ale chociaż mieli zajebistego kierowcę. Lepsza była Ivanka, która szukała na tym dachu clue. <333 I cant't z niej.
PAZYLS... no i tutaj jedynie pomyśleli Giversi, nie wiem po co tamci układali to na podłodze. Strata czasu, to tak jak pisanie wypracowania na brudno, a potem przepisywanie do zeszytu. XD Ostatecznie wygrał ten, co miał lepszą pamięć. Cieszę się, że wygrali Sam&Paul, zdecydowanie byli najlepsi, więc sobie zasłużyli. Poza tym dało ich się lubić! Cieszę się, że pozostałe teamy też godnie dokończyły race. Sezon chyba w miarę dobry, ale nie mam porównania z innymi edycjami kanadyjskimi, więc nie będę się dalej wypowiadać. xd
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „TAR Canada”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości