S33E05 "Idol Search Party"

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Meciek
sole survivor
Posty: 1204
Rejestracja: 09 lut 2012, 00:00
Lokalizacja: Polska
Winners at War: Sophie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S33E05 "Idol Search Party"

Post autor: Meciek »

PREMIERA w USA: 19 października
WIDOWNIA: 8.59 miliona, 1.9/7
Obrazek
Przemieszanie plemion odmieni przebieg gry.

Awatar użytkownika
XanderDE
5th jury member
Posty: 441
Rejestracja: 09 mar 2015, 00:00
Winners at War: Michele
Kontakt:

Post autor: XanderDE »

David - nowy Russel H. - łowca ukrytych immunitetów :D
Przez chwilę się bałem, że Michelle wyleci, ale naprawdę trzymanie kogoś takiego jak CC, która kładzie praktycznie każde zadanie jest bezsensem. Chociaż David też się nie popisał biegając za tą kulką po wszystkich platformach :D
To wyglądało jak na filmie, kiedy ktoś chce złapać jakiś przedmiot, a w rezultacie popycha go jeszcze dalej :)
Ciekawe czy na plaży zielonych też jest ukryty immu.
BDR 211 EBK

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Post autor: ciriefan »

W sumie to był drugi z rzędu dobry odcinek. Mam wrażenie, że jakoś lepiej pokazali sytuację w plemionach przemieszanych niż pierwotnych. Szkoda, że znowu przemieszanie w 3 plemiona - ostatnio ten twist jest co sezon. Rozumiem, że jest ciekawiej, no ale błagam, ile można.

Najpierw efekty ruchu David'a - Jessica W KOŃCU im uwierzyła i obiecała lojalność, ale... Ken'owi a nie David'owi, który ją uratował XD A Ken na nią głosował haha. Co więcej powiedziała Ken'owi o swojej przewadze - no brawo. Na jego miejscu znalazłbym sposób, żeby ją wywalić bez jej wiedzy, że maczał w tym palce, wtedy dostałby jej przewagę XD

David znowu znalazł HI - ech... Pomijam fakt, że już wiedział, jak szukać. Ach ci ulubieńcy Jeff'a zawsze jakoś znajdują te immunitety, no magia.

Figgy poszła po rozum do głowy i zaczęła udawać, że nie ma showmancu. Ale podejście Taylor'a - skąd oni biorą takich półgłówków... Czy on kiedykolwiek oglądał Survivor?

Michaela znowu bohaterką - tym razem rozpaliła ogień. Dziewczyna ma serce do tej gry i na ten moment jest moją faworytką. Murzynki górą <3

Zadanie to był cyrk - zwłaszcza w wykonaniu David'a. Michaela po raz kolejny okazała się bohaterką - tym razem koszykówki.

Odejście Cece było dobrą decyzją, chociaż już zacząłem myśleć, że David znowu użyje swojego HI XD Wybrał w sumie logiczniejszą decyzję - muszą wygrywać zadania. Michelle z kolei się wkopała i zapowiada się na to, że jak znowu pójdą na radę, odpadnie kolejna kobieta. Jeff musi kochać ten sezon widząc, jak szybko odpadają z niego kobiety.

David - 6 (27)
Adam - 2 (14)
Chris - 3 (14)
Zeke - 4 (13)
Jessica - 1 (11)
Michaela - 3 (11)
Ken - 3 (10)
Taylor - 3 (10)
Jay - 2 (9)
Figgy - 1 (9)
Bret - 2 (7)
Michelle - 4 (7)
Hannah - 0 (5)
Sunday - 0 (4)
Will - 0 (3)

Cece - 2 (6)

Lucy - 3, Paul - 8, Mari - 6, Rachel - 3

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Od czego tutaj mogę zacząć. Ten sezon nie jest chyba jednak aż taki zły. Na pewno jest dziwny - nie wiem czy to dobre określenie. Jest również dość nieprzewidywalny, ale to pewnie z sprawą editu. Tajemnicze eliminacje. Babcia Lucy, o której nic nie wiadomo, a potem dostaje 5 wypowiedzi i odpada. David, który był nikim i nawet nie chciał grać zostaje królem sezonu...
To może zacznę od Davida. David znajduje 2 immunitet. YAY. Nie był specjalnie ukryty. To całe szukanie tego immunitetu w całej grupie i kobiety, które nie zauważyły znaczka... Pewnie nawet nie wiedziały czego mają szukać i tutaj David miał nad nimi przewagę.

Twist
3 plemiona. Wreszcie jakieś zaskoczenie przy przemieszaniu. Ogólnie zawsze podobała mi się idea dzielenia uczestników na 3 plemiona, więc przeskok z 2 do 3 tym bardziej jest ciekawy. Takie "klasyczne" przemieszania, które pojawiały się przez kilka ostatnich sezonów były już w pewien sposób nużące. Jedyne do czego można się przyczepić do to tego, że w zielonych grać będzie aż 6 osób.

Zieloni:
Michaela - nie była zadowolona :D Znowu była eksponowana w tym odcinku. W pewnym momencie już pomyślałem, że zieloni przegrają, a ona odpadnie. Sporym minusem ich sytuacji jest to, że muszą wszystko zaczynać od nowa. Na szczęście dla nich bohaterką plemienia została Michaela, która rozpaliła ogień. Te łzy, wzruszenie i takie emocje. Wtedy już byłem prawie pewien, że może jej się stać coś złego.

Fiolet:
Taylor, Figgy, Adam, Jessica i Ken
Jak widać Showmance będzie trwać nadal. Znamy więc kolejny główny wątek tego sezonu. Romans oraz David szalejący z ukrytymi immunitetami.

Pomarańczowi:
CeCe, Chris, David, Zeke i Michelle
Tutaj dość dziwny skład. Zeke nie był w ciekawej sytuacji, podobnie jak Adam, a teraz obaj mogą sobie wybierać z kim będą grać.


Wyzwanie o immunitet:
Pomarańczowi z problemami. Cece i David spore problemy - jak zawsze. Oczywiście David nie jest typem osoby, która będzie dominować w wyzwaniach fizycznych, no ale to co wyprawia jest straszne.
Świetnie na zadaniu spisała się po raz kolejny... Michaela i zieloni wygrali. To był jej odcinek.
Drugie miejsce: Fioletowi

Rada/Głosowanie:
Trudno mówić o radzie, bo nic takiego się nie wydarzyło. Zwykłe rozmowy, ale głosowanie było już zaskakujące. Odpada CeCe. Pojawiały się w odcinku jakieś wskazówki, że tak może się stać, jednak liczyłem na inne rozstrzygnięcie. David nieźle się ustawił. Wydaje mi się, że on jest typem takiego egoisty, który będzie zawsze walczyć tylko i wyłącznie dla siebie. Ma przewagę, bo ma HII.

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S33E05 "Idol Search Party"

Post autor: Saw »

Odcinek nie najgorszy, ale nadal nie potrafię się do tego sezonu przekonać. Jednak może to przemieszanie na trzy plemiona rozrusza trochę towarzystwo i pojawi się trochę więcej ciekawszej strategii.
Zieloni
Tu akurat są nudy. Z Gen X trafili tu Bret i duch Sunday, czyli osoby które strategicznie zbyt wiele nie zdziałają. Wiele wskazuje, że w przypadku rady będą wycinani jedno po drugim. No chyba że u Millennials pojawią się jakieś podziały. Na plus pokazała się Michaela. Udało się jej rozpalić ogień, oraz świetnie wypadała w zadaniu. Nadal nie mogę się w pełni do niej przekonać, ale przynajmniej jakoś się wyróżnia w tym nijakim składzie sezonu.
Fioletowi
To plemię lubię najbardziej, bo znajduje się tu trójka moich faworytów, czyli Ken, Jessica i Adam. Mam nadzieję że będą razem współpracować i wywalą parkę Figgy/Taylor. Adam nie powinien trzymać się linii plemiennych, bo był tam na dnie i nikt się z nim nie liczył. Trochę się dziwię że Taylor czuje się tak pewnie i wierzy że jest 3:2 na ich korzyść. Dodatkowo nie może się oprzeć Figgy i chce na oczach nowych kontynuować romans. Idiota po prostu! Figgy zachowała chłodną głowę i wie że musi zachowywać dystans, ale chyba ostatecznie ulegnie w przyszłym odcinku. Cieszę się że Jessica przejrzała na oczy i po ostatniej radzie znów zaufała Ken’owi. No i co więcej przekazała mu informację, że posiada przewagę w grze. Liczę że będą razem współpracować, a Ken na dalszym etapie znajdzie sposób by przejąć adventages na swoje konto. Tak swoją drogą ciekawe że Jessica obiecała że to jemu odda przewagę, a nie David’owi, który ją uratował.
Pomarańczowi
Chris szybko złapał bliską relację z Zeke’m co mnie nie cieszy, bo obojga nie lubię. Jednak to teraz oni trzymają całe plemię w garści i rozdają karty. Cece i David wypadli tragicznie w zadaniu i było wiadomo, że prawdopodobnie jedno z nich musi odejść. Podało ostatecznie na Cece, co według mnie nie jest zbyt wielką stratą, bo ani strategicznie, ani osobowościowo nic ciekawego nie wnosiła. Dobrze że udało się przetrwać Michelle. Wywalenie jej, a zostawienie takich beznadziejnych osób oznaczałoby kolejne problemy w konkurencjach. A poza tym to jedyna osoba w tym plemieniu, którą darzę choć małą sympatią. Więc dobrze, że będzie komu tu kibicować. David wypadł marnie w tym odcinku, bo to głównie jemu powinno zależeć na tym by Michelle odpadła. Cece była mu wierna i nie wierzę że by go zdradziła. A teraz będzie zdany na innych. Co prawda znalazł kolejne HI( zresztą było to do przewidzenia :? ) i kolejną radę tak czy inaczej pewnie przetrwa. No to jednak warto już teraz zbierać wiernych sojuszników, którzy przydadzą się po połączeniu. A jak wiadomo David nie ma oprócz Kena i Jessici nikogo po swojej stronie.

Awatar użytkownika
Davos
6th jury member
Posty: 582
Rejestracja: 16 lut 2019, 01:44
Kontakt:

S33E05 "Idol Search Party"

Post autor: Davos »

Odcinek całkiem całkiem.
Rozwaliło mnie, że Jessica powiedziała Kenowi o swojej przewadze i zapewniła go, że mu ufa i w razie czego mu ją da jeśli odpadnie, a tymczasem to David ją wcześniej ocalił, a Ken na nią głosował :P
Dave znów znalazł HII - no tak, znowu on... Choć na pewnie miał o tyle przewagę nad innymi, że wiedział, czego ma mniej więcej szukać.

No i przyszło przemieszanie. Moment spodziewany, choć zaskoczyło mnie, że przy 16 osobach z dwóch plemion zrobili trzy i przez to zieloni mają o jedną osobę więcej. No, ale za to musieli od zera budować szałas więc niech będzie, że to w miarę sprawiedliwe rozwiązanie.
Co do składu, nie do końca mi się podobało to przemieszanie, bo Figgy i Taylor znów trafili do jednego plemienia i do tego mają jeszcze przewagę... A miałem nadzieję, że ta denerwująca parka zostanie rozdzielona i pozbawiona wpływów ;) Figgy nawet o dziwo w tym odcinku trochę myślała i słusznie nie chciała się afiszować ze swoją relacją z Taylorem, ale on jak widać ani trochę nie zmądrzał...
Dobrze chociaż, że jako trzecia osoba z Millenialsów jest w tym nowym plemieniu Adam, bo on akurat wcześniej był na dnie sojuszu, a Ken bardzo mądrze nad nim pracuje więc jest szansa, że Adam przeskoczy i ostatecznie poleci któraś z papużek nierozłączek. Oby, bo bardzo bym nie chciał, żeby poleciał Ken.

U zielonych raczej sprawa jest jasna, bo jest czwórka młodych i dwójka starszych i wątpię, żeby ktoś tu dokonał przeskoku, a żeby zadziało się coś rewolucyjnego, aż dwójka Millenialsów musiałaby zmienić front więc jest raczej oczywiste, że jak to plemię pójdzie na radę to poleci Sunday lub Bret. Pewnie Sunday, bo jest gorsza w zadaniach.

U pomarańczowych za to zrobiło się naprawdę ciekawie. Za Chrisem jakoś nie przepadam, ale dzięki jego relacji z Zeke'm wszedł na najlepszą pozycję w plemieniu i to on mógł wybrać, kto ma polecieć. Zeke też mądrze zrobił, że się skumał z Chrisem, bo dzięki temu nie musiał się bać, że poleci. Zagrożona była Michelle, ale bardzo się cieszę, że udało jej się uratować, bo lubię tę dziewczynę i chcę ją jeszcze dalej oglądać. Choć w tym odcinku akurat zrobiła błąd, próbując napuścić Cece na Dave'a, bo Cece nie była chętna do współpracy, a Dave stracił zaufanie do Michelle i mógł nawet próbować ją wykopać. Bałem się nawet, że wykorzysta HII, żeby uratować Cece, na szczęście tego nie zrobił. Decyzja o wykopaniu Cece jest dla mnie w pełni zrozumiała, bo choć w tym odcinku Dave zaliczył jakiś kuriozalny występ na zawodach (piłka mu ciągle uciekała) to Cece była jeszcze gorsza i trzymanie jej dłużej w plemieniu skończyłoby się zapewne kolejną radą po następnym zadaniu. Więc mimo że Dave musiał głosować przeciwko swojej sojuszniczce to uważam, że dobrze zrobił, bo to plemię ewidentnie musi się wzmocnić fizycznie, żeby nie przegrywać zawodów. A gdyby nawet musieli iść znów na radę to Dave ma i tak w zanadrzu HII więc na razie jest bezpieczny.

Zadanie znów było ok. Fajnie, że w tym sezonie jest trochę więcej zawodów na i w wodzie, bo brakowało tego we wcześniejszych sezonach.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Survivor 33: Millennials vs. Gen X”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości