Survivor Africa (sezon 3)

ctoria
7th jury member
Posty: 683
Rejestracja: 08 mar 2010, 00:00
Kontakt:

Survivor Africa (sezon 3)

Post autor: ctoria »

Obrazek

Survivor Africa jest trzecim sezonem reality show Survivor. Został sfilmowany w Kenijskim Shaba National Reserve. Kręcony od 1 lipca do 10 sierpnia 2001.
W grze wzięło 16 uczestników podzielonych na dwa plemienia:

BORAN: Lex van den Berghe, Clarence Black, Tom Buchanan, Jessie Camacho, Kelly Goldsmith, Kim Johnson, Diane Ogden, Ethan Zohn.

SAMBURU: Carl Bilancione, Teresa Cooper, Silas Gaither, Frank Garrison, Kim Powers, Brandon Quinton, Lindsey Richter, Linda Spencer

Jest to pierwszy sezon w którym nastąpiła zmiana członków plemion (pierwszy twist),

Obrazek

Charlie
4th voted out
Posty: 36
Rejestracja: 03 kwie 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Charlie »

Moja pierwsza obejrzana edycja i ulubiona. Pamiętam że zawsze kibicowałem Kim Powers ; )

Awatar użytkownika
Roxy
sole survivor
Posty: 2661
Rejestracja: 25 mar 2010, 00:00
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Post autor: Roxy »

oglądałam go chyba dwa razy, nigdy od początku :) ale podobał mi się i podobnie jak Gare najbardziej lubiłam Kim Powers :)
zwycięzca zasłużony jak najbardziej
miejsce mi się nie podobało za bardzo bo wolę jak kręcą sezony na wyspach :)

ctoria
7th jury member
Posty: 683
Rejestracja: 08 mar 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: ctoria »

A mi lokalizacja się podobała, z tego co pamiętam to zawsze ktoś musiał czuwać całą noc. Kibicowałam Lexowi, ale Ethan jest zasłużonym zwycięzcą (och te jego kręcone włosy :))

colby
sole survivor
Posty: 1321
Rejestracja: 20 mar 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: colby »

lokalizacja, dla mnie, była najlepsza spośród wszystkich sezonów, ten niepowtarzalny klimat był świetnie ukazany - szczególnie podczas pierwszej części sezonu.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Post autor: ciriefan »

Sezon średni. Dość przewidywalny po połączeniu drużyn, a wszystko przez Brandon'a. Jak ja go nienawidziłem, jeden z najgłupszych graczy w historii. Zniszczył grę sobie i swojej drużynie. Kim Powers bardzo lubiłem. A kibicowałem Teresie. Moim zdaniem najmądrzejszy gracz tej edycji. Finałowa czwórka wogóle nie wzbudzała we mnie żadnych emocji - nudni jak flaki z olejem. No może Lex mnie wkurzał swoją dziecinnością.

Awatar użytkownika
emka
1st jury member
Posty: 167
Rejestracja: 13 mar 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: emka »

Mi lokalizacja nie bardzo przypadła do gustu, ale to wprowadzało nowy element czy nocne czuwanie. Ethan zasłużył na wygraną, strasznie go lubiłam, w pamięć zapadł mi Lex , Kim P. Brandon oraz Tom, bo nie mogłam zupełnie zrozumieć co mówi.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Post autor: ciriefan »

Edit w tym sezonie:

1. Lex- 1/ 3/ 1/ 3/ 3/ 4/ 3/ 14/ 5/ 9/ 10/ 16/ 10
TOTAL= 82
AVERAGE= 6.31

2. Ethan- 3/ 2/ 2/ 5/ 5/ 6/ 0/ 8/ 4/ 8/ 3/ 9/ 10
TOTAL= 65
AVERAGE= 5.00

3. Tom- 3/ 1/ 3/ 2/ 5/ 1/ 4/ 4/ 10/ 3/ 12/ 5/ 4
TOTAL= 57
AVERAGE= 4.38

4. Frank- 2/ 4/ 3/ 6/ 3/ 4/ 7/ 1/ 5/ 2/ X/ X/ X
TOTAL= 37
AVERAGE= 3.70

5. Kim J.- 1/ 2/ 3/ 1/ 2/ 1/ 3/ 1/ 2/ 4/ 2/ 5/ 9
TOTAL= 36
AVERAGE= 2.77

6. Kim P.- 3/ 2/ 5/ 3/ 1/ 2/ 2/ 2/ 4/ 9/ 0/ X/ X
TOTAL= 33
AVERAGE= 3.00

7. Lindsey- 3/ 5/ 5/ 4/ 4/ 9/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X
TOTAL= 30
AVERAGE= 5.00

8. Brandon- 2/ 2/ 3/ 1/ 3/ 4/ 5/ 2/ 5/ X/ X/ X/ X
TOTAL= 27
AVERAGE= 3.00

9. Teresa- 1/ 2/ 1/ 1/ 2/ 1/ 1/ 6/ 0/ 2/ 2/ 8/ X
TOTAL= 27
AVERAGE= 2.25

10. Clarence- 1/ 6/ 2/ 5/ 1/ 6/ 3/ X/ X/ X/ X/ X/ X
TOTAL= 24
AVERAGE= 3.43

11. Kelly- 0/ 4/ 0/ 1/ 4/ 3/ 6/ 5/ X/ X/ X/ X/ X
TOTAL= 23
AVERAGE= 2.88

12. Silas- 0/ 3/ 3/ 6/ 6/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X
TOTAL= 18
AVERAGE= 3.60

13. Linda- 1/ 0/ 1/ 7/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X
TOTAL= 9
AVERAGE= 2.25

14. Carl- 0/ 4/ 5/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X
TOTAL= 9
AVERAGE= 3.00

15. Jessie- 1/ 2/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X
TOTAL= 3
AVERAGE= 1.50

16. Diane- 1/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X/ X
TOTAL= 1
AVERAGE= 1.00

Awatar użytkownika
tombak90
sole survivor
Posty: 2663
Rejestracja: 12 mar 2011, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

Post autor: tombak90 »

Z tej edycji pamiętam tylko pierwszy odcinek, w którym było strasznie dużo hejtingu między jakąś babcią a jakimś ciemnoskórym kolesiem. Miała do niego jakieś pretensje, że niby na początku traktowali się jak matka i syn, a potem ją zdradził czy coś tam bla bla bla i w końcu odpadła ona. I pamiętam potem dopiero końcowe, w których odpadła jakaś Teresa, a w ostatniej trójce została taka inna babcia podobna do Tiny z Australii tylko starsza plus dwóch młodych kolesi, a ona wygrała immunitet i odpaliła jednego z nich (tylko nie pamiętam którego), a z drugim przegrała w finale.

Będę musiał po zakończeniu oglądania Amazon, przypomnieć sobie ten sezon w tempie ekspresowym tak, jak niedawno Australię.
"Dziś prawdziwych villainów już nie ma..."

Awatar użytkownika
tombak90
sole survivor
Posty: 2663
Rejestracja: 12 mar 2011, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

Post autor: tombak90 »

Właściwie jestem już po pierwszych dwóch odcinkach, które sieknąłem sobie dzisiaj rano:) Ale jednak trochę ograniczę tępo przynajmniej do merga, bo właśnie sobie uświadomiłem, że z pierwszych odcinków to nie pamiętam zbyt dużo - nawet sporo postaci jest mi obcych. Australię przypominałem sobie po parę odcinków dziennie, bo pamiętałem stamtąd większość, ale tu chyba zrobię odcinek na dzień.

Jakie są Wasze ogólne wrażenia odnośnie tego sezonu? Dobry, słaby?

Ja po pierwszym aż się zirytowałem, bo wydawało mi się to wszystko skrajnie słabe. Zwłaszcza plemię Boran. Dużo osób, które na siłę starają się być zaczepne i oryginalne, a wyglądało to żenująco, jak BB za czasów Rutowicz.

Clarence wyjadający wszystkim jedzenie i mówiący, że "nigdy nie wybaczy" Diane kłamstwa, Tom mówiący, że "nigdy nie wybaczy" Clarence'owi wyjadania i w ogóle cała ta fasolkowa wojna. Właściwie Diane też mogła kłamać - jak mówiła "i didn't ask for bean", pojawił się na jej twarzy taki ropuszy uśmiech. Byłoby to chamskie, ale z punktu widzenia strategii godne uwagi. Wiedziała, że po zasłabnięciu jest na oucie i może chciała podstawić kolegę. Mam nadzieję, że powiedzą jak to było naprawdę, chociaż na Reuninie.

Nie wiem, czy też oglądaliście to w oryginalnej wersji językowej... Ja w każdym razie do tej pory w żadnej edycji nie miałem raczej problemu ze zrozunieniem tego, co ludzie mówią, ale teraz, kiedy słucham Toma, to nawet po kilku cofnięciach i dokładnym przesłuchaniu wciąż nie rozumiem większości z tego nosowego bełkotu. Christy z Amazon to przy nim lektorka radiowa. Co jest z tym gościem...

Potem jednak już się wciągnąłem, głównie dzięki temu, że bardzo polubiłem Samburu. Widać, że tam się nie chrzanią, tylko od razu przystępują do rzeczy. Carl i Teresa - świetni, ogarnięci ludzie, już od początku zaczęli zbierać numbery do sojuszu. Moi pierwsi faworyci, choć niestety wiem, że nie było ich w finale. Jest z nimi cicha Linda i napuszony, fatalny w social game Frank, który może dzięki temu zostanie dłużej. Z drugiej strony Lindsey i Brandon, którzy też kombinują. Lindsey biega nawet za starszymi i podsłuchuje:D Silas nagabywany przez obie strony. Świetne plemię póki co!:) W Boranie odpadają po prostu najsłabsze kobiety.
"Dziś prawdziwych villainów już nie ma..."

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Post autor: ciriefan »

Nie lubię tego sezonu :P To znaczy lubię, bo lubię wszystkie sezony, ale to jeden ze słabszych. W sumie dosyć nudny i przewidywalny, jest jeden moment kluczowy w tej grze, kiedy wszystko może ulec zmianie i w ktorym jedna osoba popełni moim zdaniem jeden z najgłupszych ruchów w historii :wink: Ale super wielkiej strategii nie ma się co w tym sezonie doszukiwać. Jak już głupich ruchów niestrategicznych :wink:

Awatar użytkownika
tombak90
sole survivor
Posty: 2663
Rejestracja: 12 mar 2011, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

Post autor: tombak90 »

No tak, z tego, co przez mgłę pamiętam, to na końcu zostaną osoby z Boran. A szkoda, bo Samburu robią naprawdę dobre wrażenie. Dużo się tam dzieje. Może to ktoś z nich zrobi tę strategiczną gafę, o której mówisz. W każdym razie, jak pomyślę, że będę musiał rozszyfrowywać wypowiedzi Toma do końca sezonu, to mnie cholera trafia:D Powinni wyświetlać jakieś podpisy pod jego wypowiedziami.
"Dziś prawdziwych villainów już nie ma..."

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Post autor: ciriefan »

Tom hehe no niestety, bełkocze. Poczekaj na Darrah z Pearl Islands :P Niestety ona miała niewidoczny edit, bo ponoć kompletnie nie dało się zrozumieć co mówiła, a i tak to co pokazywali było też trudne do rozszyfrowania :P

Awatar użytkownika
tombak90
sole survivor
Posty: 2663
Rejestracja: 12 mar 2011, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

Post autor: tombak90 »

....

Ale masakra. Wielka szkoda, że Carl odpadł. Jeden z lepszych zawodników przez te trzy odcinki. Lindsey, Brandon i Kim zachowują się do tej pory jakby byli na wczasach, a starsi starali się bardziej pracować żeby zapewnić plemieniu podstawowe rzeczy. Poza tym Carl, podobnie jak Teresa, jako pierwsi zaczęli pracować nad sojusznikami, a tamci wzięli się za przekabacanie Silasa dopiero jak zorientowali się, że są zagrożeni. Zastanawiam się, czemu wbrew wcześniejszym deklaracjom, młodzież głosowała na Carla zamiast na Franka, ale z ich punktu widzenia był to dobry ruch, bo Carl był u starszych najmocniejszym ogniwem. Pamiętam, że Teresa doszła dość daleko, więc następny w Samburu pewnie będzie Frank.

Póki co wkręca mnie ten sezon:) Rozumiem, że dalej będzie gorzej?
"Dziś prawdziwych villainów już nie ma..."

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Post autor: ciriefan »

no niestety :P najgorzej będzie w 2 i 3 odcinku po połączeniu :P debilne ruchy jak nie wiem co :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Survivor 1 - 45”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości