Survivor: Cook Islands (Sezon 13)

ODPOWIEDZ
MaciekRS
6th jury member
Posty: 585
Rejestracja: 03 mar 2018, 15:17
Kontakt:

Survivor: Cook Islands (Sezon 13)

Post autor: MaciekRS »

Twist "rasowy" miał być jeszcze w sezone 14, miało być 20 zawodników podzielonych na 4 plemiona wg koloru skóry ale tuż przed programem, już na wyspie, jedna biała dziewczyna się wycofała i sezon rozpocznie się z 19 osobami i normalnym podziałem na plemiona. Okazało się jednak że sezon 13 nie był lubiany przez widzów (mimo naprawdę dobrego składu zawodników), sezon 14 był przez długi czas uznawany za jeden z najgorszych i już nigdy nie powrócą do takich podziałów i takiej dywersyfikacji.
Co do final 3 to jest to wg mnie najgorsza decyzja jaką podjęto w programie.Zakłóciło to na zawsze finałową rozgrywkę, spowodowało że 3 osobowe sojusze które czesto mają kontrolę nie muszą ze sobą walczyć i zmniejszyło rolę finalisty w dobieraniu sobie przeciwnika z którym mógłby w finale zostać.

Awatar użytkownika
Davos
6th jury member
Posty: 582
Rejestracja: 16 lut 2019, 01:44
Kontakt:

Survivor: Cook Islands (Sezon 13)

Post autor: Davos »

Rider Girl pisze:
12 maja 2019, 08:29
W kolejnych sezonach zobaczysz jeszcze wiele razy : Ozzy, Parvati , Jonathan i Candice
Super, najlepsi zawodnicy :) Do pełni szczęścia brakuje tylko Yula. Fajnie by było go jeszcze zobaczyć w którymś z następnych sezonów...

Rider Girl pisze:
12 maja 2019, 08:29
Jeżeli byłby remis pomiędzy Ozzy a Yul to głos Becky byłby decydujący o tym kto wygra
Ok, dzięki za info. Czyli opłaca się nie tylko mieć dobre relacje z sędziami, ale i z innymi współfinalistami.
A co w sytuacji, gdyby cała trójka dostała po 3 głosy? No bo taka sytuacja teoretycznie też mogłaby się zdarzyć.
Rider Girl pisze:
12 maja 2019, 08:29
Jeżeli ci to nie przeszkadza to będę ci pisała po każdym twoim obejrzanym sezonie kto się pojawi w kolejnych sezonach
O, fajnie, dzięki :) Zawsze dobrze wiedzieć, kto z ciekawszych uczestników jeszcze się pojawia w innych sezonach.



MaciekRS pisze:
12 maja 2019, 12:39
Twist "rasowy" miał być jeszcze w sezone 14, miało być 20 zawodników podzielonych na 4 plemiona wg koloru skóry ale tuż przed programem, już na wyspie, jedna biała dziewczyna się wycofała i sezon rozpocznie się z 19 osobami i normalnym podziałem na plemiona. Okazało się jednak że sezon 13 nie był lubiany przez widzów (mimo naprawdę dobrego składu zawodników), sezon 14 był przez długi czas uznawany za jeden z najgorszych i już nigdy nie powrócą do takich podziałów i takiej dywersyfikacji.
Właśnie zacząłem oglądać sezon 14 i zauważyłem, że znów jest sporo osób z mniejszości, co mnie zdziwiło, zważywszy na to, że uczestników podzielono na 2 mieszane plemiona. No to już wiem, czemu. Szkoda, że ta dziewczyna zrezygnowała, bo mogło być dużo ciekawiej...

MaciekRS pisze:
12 maja 2019, 12:39
Co do final 3 to jest to wg mnie najgorsza decyzja jaką podjęto w programie.Zakłóciło to na zawsze finałową rozgrywkę, spowodowało że 3 osobowe sojusze które czesto mają kontrolę nie muszą ze sobą walczyć i zmniejszyło rolę finalisty w dobieraniu sobie przeciwnika z którym mógłby w finale zostać.
Ano właśnie, 2 osoby w finale to była kapitalna sprawa, a jeśli twórcy chcieli zwiększyć liczbę sędziów to mogli to zrobić, ale bez zmieniania liczby finalistów...
Obrazek

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor: Cook Islands (Sezon 13)

Post autor: ciriefan »

Ok, dzięki za info. Czyli opłaca się nie tylko mieć dobre relacje z sędziami, ale i z innymi współfinalistami.
Tylko, że oni o tym nie wiedzieli. Sposób rozstrzygnięcia remisu przez pewien czas był niewiadomą i dla fanów i dla uczestników. Jeff zdradził to dopiero podczas jednego z reunion show na prośbę fanów.
A co w sytuacji, gdyby cała trójka dostała po 3 głosy? No bo taka sytuacja teoretycznie też mogłaby się zdarzyć.
Nie jest to wiadome. Mam nadzieję, że to nie jest duży spojler, że do takiej sytuacji nie dojdzie, a z czasem ilość jurorów zwiększy się do 10, więc aktualnie nie jest to możliwe.

Awatar użytkownika
Davos
6th jury member
Posty: 582
Rejestracja: 16 lut 2019, 01:44
Kontakt:

Survivor: Cook Islands (Sezon 13)

Post autor: Davos »

Dzięki za odpowiedź, teraz już wiem, jak to wszystko działa. Choć też trochę żałuję, że nie będzie nigdy sytuacji, kiedy 3 osoby dostały po 3 głosy, bo wtedy by się zrobił pat :P Ale twórcy pewnie i na taką sytuację musieli być przygotowani.
Obrazek

Demonic91
2nd voted out
Posty: 15
Rejestracja: 24 kwie 2022, 11:38
Kontakt:

Survivor: Cook Islands (Sezon 13)

Post autor: Demonic91 »

Epizod 1
20 uczestników zostało podzielonych według rasy na 4 plemiona. Tym razem mamy 5 osobowe sklady więc zakładam, że do mergu dojdzie pewnie w 3 odcinku. Poza tym rozbitkowie mieli 2minuty by zabrać ze statku najpotrzebniejsze rzeczy. I ogólnie odniosłem wrażenie, że program zrobił się mniej survivarovy . Wcześniej bardziej stawiali na przetrwanie . Teraz w nagrode dostali nawet rozpałkę dla ułatwienia. Poza tym znowu mamy wyspę wygnancow i ukryty immunitet. Szczerze to otwarcie tego sezonu mnie nie porwało. W tle już jakiś niby romans się kroi. Nie jestem zwolennikiem takich akcji. No ale zobaczymy jak to dalej się potoczy.
Jako pierwszy odpadł Saoku, zas Jonathan za kradzież kurczaka trafił na wyspę wygnancow ;)

Epizod 2
Nawiązują się pierwsze sojusze. Yul dogadał się Z Becki i przy okazji znalazł ukryty immunitet na wyspie wygnancow. I został groźnym zawodnikiem. W plemieniu Latynosów Ozzy wpadł na "genialny" pomysł przegrania zwodów i pozbycia się Billiego, którego uważał za ciężar. Serio? W 13stym sezonie są jeszcze takie akcje? Ozzy za to otrzymuje odznakę najlepszego stratega wysp Cooka. Przy okazji rady Billy wyznał, że zakochał się od pierwszego wejrzenia w Candice. Matko. Widac trochę różnice kultur. Byc moze u niego w domu jak ktoś powie by dodać drugiej osobie otuchy, że sie go kocha to już wyznaje mu miłość. No nic. Ostatecznie odpada jako druga osoba.

Epizod 3
Nie sądziłem, że w 13 sezonie będą jeszcze uczestnicy którzy przyszli do programu by znaleźć przyjazn. Flicka jest oderwana od rzeczywistości. Po przeciwnym biegunie stoi Jonathan, który doskonale wie po co znalazł się w programie . Utworzył solidny sojusz i na chwilę obecną ma bardzo mocna pozycję w plemieniu. A odpada Felicia, która padła ofiarą strategii

Epizod 4
Dość zaskakujący final. Odpadł J.P mlody silny facet ale jego władcze zapędy spowodowały niechcec wśród współplemieńców. Stephani sama wystawiła się na celownik mówiąc, że jest najsłabszym ogniwem i powinna odpaść. Masakra;) brawo za szczerość. Nie wróżę jej długiej kariery. Na szczęście Rebecca wymyslila sojusz kobiet, który ostatecznie wypalił. Elminacja J.P osłabiła plemię. Ciekaw jest jak dalej poradzą sobie w konkursach.

Epizod 5
Plemię Raro drugi raz z rzędu trafia na rade plemienia. Tym razem Stephani już nic nie uratowało i została wyelminowana. Jak już wcześniej pisałem nie była mistrzem strategii, więc jej odejście nie było niespodzianka. Generalnie nikt nie wyróżnia się strategicznie z tego plemienia. Jest Jenna, która coś tam próbuje mieszać, Rebecca która przyczyniła się na ostatniej radzie do wyelminowania J.P ale nie zaliczyłbym tego do jakiś super dużych przewrotów. Poza tym jest jeszcze hotka Parvatti. Ciekawe jak daleko zajdzie na tym flirtowaniu;)

Epizod 6
Plan Voodoo ogolnie spoko odcinek. Odpadł CaoBoi, który według mnie miał ciekawe pomysły, myslal o strategii ale jednak był dosyc naiwny i trochę z innej bajki. Jonathan wzial go na celownik ponieważ Cao był niepewny i nieprzewidywalny. Odpadła też Cristina, która jednak do końca nie wpasowała się do grupy. Poza tym pojawila sie nowość. Aitu w czasie rady plemienia mogło "porwac" jedna osobę z przeciwnego obozu. Ta osoba zostal Nate. Ciekawe czy ten wątek cos wniesie do gry .

Epizod 7
Podsumowanie i tego co już za nami

Epizod 8
Jak na razie nie stwierdzam dużego znaczenia bycia Nate w przeciwnym obozie. Byc moze pozniej wykorzysta zdobyte informacje. Odpada Flicka. Była to decyzja Jonathana, który wydaje mi się, że na chwile obecna jest najlepiej grająca osoba w sezonie. Nic specjalnego w tym odcinku się nie wydarzyło.

Epizod 9
Za to ten odcinek był świetny i z nawiązką nadrobił nudny 8. Bunt przed konkursem z którego skorzystali Candice i mój faworyt Jonathan. Bardziej ryzykował Jonathan bo Candi zmieniła plemię ze względu na Adama. Ale myślę, że ryzyko im się opłaci. Ciekawe co by było gdyby zbuntowało się więcej osób? Skasowaliby jedno plemię? Poza tym odpadł Brad i tym samym zostal pierwszym sedzia. Tu nowość. Dotychczas zawsze było 7 sędziów, a teraz wychodzi na to, że ława będzie liczyła aż 10 . Zobaczymy

Epizod 10
WoW na takie zworty akcji właśnie liczę. Kolejna nowość. Tajemnicza butelka z informacją, która rozbitkowie mieli przeczytać po głosowaniu. Każdy stawiał na połączenie- w tym ja. A tu niespodzianka i kolejne głosowanie. Tym sposobem odpadła Rebecca i Jenny. Ładnie tu zadziałał sojusz Jonathan, Adam, Candice i Parvati. Będzie to bardzo groźna 4 😊

Epizod 11
WoW i kolejny piekny zwrot akcji. Jonathan znowu zdradził. Co za koles ;) dzięki niemu ten sezon ma sens. Gdyby go nie było to wialoby nuda. Jak znajdzie się w finale i wygra to będzie chyba geniuszem 🤣 dobrze podsumował swoich współplemieńców słowami, że to są dzieci i w dodatku malo kumate. W zasadzie to sie z nim zgadzam. Nie ma widac u pozostałych jakiejś wielkiej strategii. Kto tam dzisiaj odpadł? Chyba Nate. Bardzo przeciętny gracz. Zero strategii i pomysłu na grę. Jestem w szoku, że tak długo się utrzymał. Poza nim na pochwalę zasluguje oczywiście Yul. Trzeba mu oddac, ze sprawnie przeciągnął Jonathana na swoją stronę i z przegranego plemienia są w doskonałej sytuacji. Nie wiem ale z jakiejś przyczyny podświadomie kibicuje staremu Aitu. Jakoś wydaje mi się, że mieli bardziej pod górkę, zwalszcza po buncie Jonathana i Candice - która teraz za to płaci trafiając trzeci raz na wyspę wygnancow. Ladnie sezon się rozkręcił.

Epizod 12
W tym odcinku było trochę przepychanek między Jonathanem a Candicie, która miała pretensje, że Jonathan nie podzielił się ryba. No sory ale ona, Adam i Parvati w najlepsze sobie leżą w szałasie. Nie chcę im się nawet rozpalić ognia, przynieść wody a upominają się o jedzenie? Coś tu nie gra ;) Jonathan nie jest bez wad. Faktycznie zachowywał się jak dupek po aukcji itd ale gdy był na wylocie to ostro pracował by się utrzymać. A ta trójka? (Adam, Candi, Parvati) totalny lajcik. Jak na wakacjach. Całe szczęście że ostatecznie Candi odpadła

Epizod 13
I przyszedł czas na Jonathana. Szkoda. Zastanawiam się jak teraz będzie wyglądała gra. Jak już wcześniej pisałem miał swoje wady ale i tak wolałem go niz Adama. Nie wiem komu teraz kibicować. Chyba zostaje tylko Yul ewentualnie Ozzy, który pewnie niebawem wyleci bo jest bardzo groźny w zawodach. Na Parvatti też już powoli byłaby pora.

Epizod 14
Wywołałem wilka z lasu. Poleciała Parvatti. I tak długo się ślizgała. Mila i ładna z niej dziewczyna ale rozbitek marny ;) jak już liczby nie były po jej stronie to trochę się przebudziła i zaczęła walczyc o utrzymanie. Jej najwieksza bronią było jej ciało i wdzięk. Dlugo pozwoliło jej to zostac. Przede mną finałowy odcinek. Najbardziej w mojej opinii na wygrana zasłużył Yul. Na final też zasłużyła Becky. Praktycznie od poczatku trzymała z Yulem i tak nie zwracając nie siebie uwagi doszła do top5 ;) byle nie wygral Adam.

Epizod 15
Final za mną. Yyl wygral. Jak najbardziej zasłużony zwycięzca. Zasłużone nawet drugie miejsce Ozziego. Ale dogrywka w rozpalaniu ognia o wejście do top3 między Sundra a Becky wolala o pomste do nieba. Straszne że po takim czasie na wyspie nie były w stanie wzniecic ognia. To był gwozdz do trumny dla badz co bądź zwyciężczyni tego konkursu Becky. Nowością było trzech finalistów. Zbytnio ten motyw mi nie podszedł. Chyba jednak lepsza opcja było gdy były dwie osoby. Ale rozumiem czym to jest spowodowane. Mogl np odpaść Yul lub Ozzy i Becky byłaby finalistka, więc tak zle i tak nie dobrze..

Podsumowując dobry sezon. Długo się rozkręcał ale jak już ruszył to było kilka ciekawych zwrotow akcji. Ciekawy podział plemion. Sporo ciekawych nowosci. Niezle konkurencje. Moim zdaniem ukryty immunitet ma za duża wagę. Ustawia praktycznie cala gre i był to drugi sezon gdzie nawet nie został wykorzystany. Najciekawsze osoby sezonu - Yul, Ozzy, Parvati, Jonathan.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Survivor: Cook Islands (Sezon 13)

Post autor: Jack »

Demonic91 pisze:
19 mar 2024, 20:53
Najciekawsze osoby sezonu - Yul, Ozzy, Parvati, Jonathan.
Zapomniałeś o Candice :D

Muszę sobie w niedalekiej przyszłości odświeżyć ten sezon zdominowany przez ukryty immunitet :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Survivor 1 - 45”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości