Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 8

Awatar użytkownika
Anja
2nd jury member
Posty: 205
Rejestracja: 25 kwie 2017, 18:11
Lokalizacja: Częstochowa
Winners at War: Sandra
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 8

Post autor: Anja »

Odcinek spoko, nie nudziło mi się.
Tym razem twisty mi się podobały! Coś w stylu exile island i HII (bardzo ładne, coś w tym stylu mogłoby robić za ten totem xd), ale to zadanie przed tym... BLEH. Podejrzewam, że w życiu bym tego w pełni nie wykonała. Aż mi się niedobrze zrobiło jak jedli takie oko. Disgusting. Jakoś nie zdziwiło mnie, że Maczo i Klocek radzili sobie najlepiej. XD Ostatecznie wygrał Maczo z Danielem... I omg, jak Maczo to zmarnował. Miał HII w kieszeni i postanowił być WIERNY Danielowi. No ok, mógł jemu obiecać, że na niego nie zagłosuje, ale Kasia, Paweł? Kogoś z tej dwójki mógłby bez problemu odesłać do domu. Na pewno Farmer byłby lepszym sojusznikiem, który pomógłby mu dotrwać do F3, niż Ci ze starej Mataki, gdzie otwarcie mówią, że do zdrady nie dojdzie. W sumie rozumiem czemu go pokazał Danielowi, chciał trochę zdobyć zaufania, ale to Maczo powinien stawiać warunki, a nie Daniel.
IC wygrała po raz kolejny osoba, która najbardziej go potrzebowała. xd Prawdę mówiąc myślałam, że Klocek polegnie pierwszy. Nadal ma szanse na zwycięstwo. Już różnymi sposobami się ratuje. No i przed radą chaos. Farmer próbował sie ratować, no ale nie zdołał przekonać do siebie Macza, który myślał chyba, że jak ma w rękach HII to jest niezniszczalny. A najbardziej ucierpiał Farmer, którego lubiłam, bo nawet ogarniał grę. Oddanie HII Danielowi... zostawię bez komentarza. Beznadziejny ruch, jak on zamierza dotrwać wraz z trójką Mataki? Pojęcia nie mam.
Patrząc na edit szanse na wygraną mają: Daniel, Klotzek i Maczo. Patrząc na sytuację po tym odcinku zdecydowanie przewagę ma Daniel, jednak nie chciałabym żeby wygrał. Kasia i Paweł są za bardzo UTR/MOR, żeby wygrać program.

No i najlepszy tekst odcinka po eliminacji. JAK NA IMIĘ MAJĄ TWOJE KROWY? XDDDDDDDDDDDDDD SKISŁAM. Ciekawe, co brał Michałowski ,że akurat takie pytanie przyszło mu do głowy. xDDDD
Obrazek

nnn
4th voted out
Posty: 50
Rejestracja: 24 wrz 2017, 01:26
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 8

Post autor: nnn »

Nie jest tak, że w F4 już nie głosują tylko zadania decydują? Jeśli tak to na tym etapie nie będzie miało znaczenia, z kim się tam Macho znajdzie. Jedyne zagrożenie dla niego, że Klotzek wygra ICka, bo wtedy jedyne co mógłby zrobić to sok Maćków.

Poza tym, jestem w żałobie, że mój faworyt poleciał. Naprawdę ogarniał grę i od początku mu się fajnie kibicowało. Pozostaje kibicować Klotzkowi, bądź w ostateczności Macho, bo z sojuszu 4 tylko Karolinę lubiłem, a reszta wydaje mi się w najlepszym przypadku nijaka.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 8

Post autor: ciriefan »

No więc tak.

- Mieliśmy fajne zadanie z jedzeniem obrzydliwości (szkoda, że tak mało rund)
- Mieliśmy fajne twisty w postaci wyspy przygód i naszyjnika
- Underdog odcinka Klotzek wygrał immunitet, co zapewniło nam sporo rozmów o strategii

No i co?

Maczo musiał nam wszystko popsuć - nie tylko odcinek, ale wygląda na to, że cały sezon. Po prostu nie wierzę - tego się nie dało bardziej idiotycznie rozegrać. Nie wiem, może nam czegoś nie pokazali z układów Daniel-Maczo i jakichś obietnic, bo ten ruch nie ma żadnego sensu, ale nawet jeśli to po tych gadkach na radzie Maczo nadal zagłosował z żółtymi? Czemu też nie ukrył znalezienia naszyjnika przed Danielem? On mógłby być na idealnej pozycji - zagrać immunitetem na sobie i głosować z Klotzkiem i Farmerem, wtedy byłby bezpieczny w razie losowania, a potencjalnie byłoby 3:2 w kolejnej rundzie. A tak to teraz jest 3:2 z przewagą dla trójki Mataki i jak Klotzek wygra immunitet, to Maczo leci do domu - i szczerze mówiąc mam nadzieję na taki scenariusz, bo za głupotę trzeba płacić. Przecież Daniel sam powiedział że nie ma opcji, żeby poświęcił Pawła dla Maczo XD Tymczasem Maczo postanowił wejść w sojusz czwórki, w którym jest na czwartym miejscu i jeszcze oddał komuś z nich immunitet XD Tragedia.

Wygląda na to, że będziemy mieli final 3 z tego sojuszu Mataki, co ogólnie jest kiepskim finałem. Paweł i Kasia są troszeczkę bezpłciowi - nie mają ani jakiejś wielkiej osobowości telewizyjnej, a ich strategią jest tylko trzymanie się sojuszu (który jest nadal w grze tak naprawdę tylko dzięki twistom). Mógłbym nawet kibicować Danielowi, bo widać po nim, że jest przebiegły i najwięcej z nich w tej grze strategicznie robi, co szczerze doceniam - pod kątem samej strategii to właśnie Daniel zasługuje na wygraną najbardziej. Niestety no patrząc na jego grę i porównując z wywoływaniem poczucia winy w Piotrze i gadkami o uczciwości - no po prostu nie mogę kibicować hipokryzji. Maczo jest dla mnie najgorszym graczem sezonu po tym odcinku, a serio ciężko jest pobić tyle osób z pre-merge, którzy głosowali "serduchem". Jedyny zadowalający scenariusz to w tej chwili immunity run Klotzka. No chyba, że strategiczny mastermind fanki obudzi się w końcu w Kasi - ale czy ja nie piszę tego już ósmy odcinek z rzędu? Chyba pora porzucić nadzieje.

Także od strony produkcji, twistów było dobrze, ale niestety, gra kuleje i ostatecznie odcinek oceniam jako tragiczny. Frustracja ruchem Maczo jest we mnie zbyt duża.

Big Paws
2nd voted out
Posty: 12
Rejestracja: 20 paź 2017, 14:58
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 8

Post autor: Big Paws »

Zapowiadał się fajny odcinek, ale naiwność Maczo dużo popsuła zabawy.

Zacznijmy od plusów.

W końcu zadanie z jedzeniem. Szkoda, że nie wcześniej, teraz jakby mniejszy fun z oglądania tego, ale trudno.

Ukryty immunitet na plus, na minus dziecięca naiwność Maczo, który daje się manipulować bankierowi.

Absolutnie na plus konkurencja o immunitet. Z tymże wiedziałem, że Klotzek ma duże szanse na wygraną, to komandos, ich uczą technik zwisania z liny, odpowiednich dźwigni, więc wygrana była prawie pewna i nie pomyliłem się, żołtaczki takie głupie z gadaniem "No duża masa więc spadnie" kiedy masa nie ma tu praktycznie żadnego wpływu.

Minusy:

Wcześniej wspomniany naiwniak Maczo, który spowodował, że już wiadomo co się będzie działo do końca. Klotz wygra - leci Maczo, Klotz nie wygra, leci Klotz, a potem Maczo. I tym sposobem o główną wygraną gra bankier i dwie osoby, które ABSOLUTNIE nic nie grają tylko wciąż jak upośledzone zergi obijają się na plaży powtarzając w delirce "żółci, żółci".

Awatar użytkownika
jonek95
3rd jury member
Posty: 252
Rejestracja: 08 gru 2015, 00:00
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 8

Post autor: jonek95 »

Coś mi się widzi finał Maczo, Daniel, Kasia i wygrana Maczo w stosunku 3-2-1.
Teraz odpadnie Klotz, a potem ii zdobędzie Maczo.

Jednego jestem pewien jeśli Kasia będzie w finale to ma głos Karoliny. Pytanie tylko brzmi finał powinien być 2 osobowy, a nie 3 bo wtedy sędziów jest 6 i szanse na remis.

Awatar użytkownika
Eska
7th jury member
Posty: 667
Rejestracja: 06 paź 2010, 00:00
Winners at War: Yul
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 8

Post autor: Eska »

W Kohlancie możemy mieć remis

nnn
4th voted out
Posty: 50
Rejestracja: 24 wrz 2017, 01:26
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 8

Post autor: nnn »

Jednak jest jak mówiłem. W F4 już nie ma głosowań, więc Wasze rozkminy, że Macho jest na dnie w tej czwórce, nie mają żadnego znaczenia jeśli Klotzek nie wygra teraz immunitetu.

Awatar użytkownika
jonek95
3rd jury member
Posty: 252
Rejestracja: 08 gru 2015, 00:00
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 8

Post autor: jonek95 »

Eska pisze:
31 paź 2017, 16:44
W Kohlancie możemy mieć remis
Jest remis i losowanie pomiędzy osobami na których jest remis. Bardziej mi się jednak podoba rozwiązanie amerykańskie .

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 8

Post autor: Jack »

nnn pisze:
31 paź 2017, 18:32
Jednak jest jak mówiłem. W F4 już nie ma głosowań, więc Wasze rozkminy, że Macho jest na dnie w tej czwórce, nie mają żadnego znaczenia jeśli Klotzek nie wygra teraz immunitetu.
W finałowej czwórce nie ma głosowania. Jedna w F3 zwycięzca wyzwania o immunitet oddaje swój głos.

Big Paws
2nd voted out
Posty: 12
Rejestracja: 20 paź 2017, 14:58
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 8

Post autor: Big Paws »

No to finał wypada słabo, Maczo dla mnie za głupie rozumowanie ma by zasłużyć na wygraną, Daniel to obrzydliwy hipokryta (i wciąż zanoszę się śmiechem o "zawód zaufania publicznego" a Katarzyna i Paweł nie robią absolutnie nic.

Awatar użytkownika
emka
1st jury member
Posty: 167
Rejestracja: 13 mar 2010, 00:00
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 8

Post autor: emka »

Nie oglądam odcinka na bieżąco i znowu wiedziałam kto odpadnie (dzięki za pięknego zdjęcie o imionach krów :) Mimo to odcinek całkiem dobry. Obrzydliwe te robaki, chyba bym nie dała rady ich zjeść, blee. Te krzyki Klocka mnie strasznie irytowały, mnie by do niczego nie zmotywowały tylko bardzo rozdrażniły. Decyzji Maczo nie rozumiem zupełnie, nie wiem czy to taka naiwność czy co, i jeszcze pozwolił Danielowi zagrać immunitetem, czy on myślał cokolwiek o kolejnym głosowaniu. Ale brawa dla Daniela, całkiem nieźle się ustawił.
Finał w końcu to będzie 3 czy 2 osobowy?

NelaNela
Posty: 1
Rejestracja: 04 lis 2017, 19:43
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 9

Post autor: NelaNela »

Ta historia z naszyjnikiem i sojuszami bardzo namieszała. Teoretycznie żółci chcą wyeliminować Klotzka, ale nie wiem, czy on się da. Od początku gra strategicznie i dodatkowo bardzo pozytywnie zaskoczył swoją postawą w walce o totem. Pokazał siłę i determinację. To był zacięty pojedynek, ciekawe, czy będzie w stanie to powtórzyć w kolejnych konkurencjach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyspa Przetrwania: Fidżi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości