Special Forces: Ultimate Hell Week

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Special Forces: Ultimate Hell Week

Post autor: frasiek »

Brytyjską wersję można obejrzeć na Showmax.

Obejrzałem pierwszy odcinek no i nie widzę powodu, żeby oglądać następny. Ciężko coś powiedzieć o uczestnikach, bo prawie wszystkie konfy sprowadzają się "jest ciężko, ale nie chcę się poddać". Poza tym połowa odpadnięć wygląda tak, że narrator mówi o tym, że ktoś doznał jakiejś kontuzji, no i pokazują, że jak medycy są przy nim i jak po opuszcza program i nawet nie jestem pewien czy każdy dostaje konfę na pożegnanie.

Szkolenie pod okiem amerykańskich komandosów przetrwała 51-letnia babka, więc to raczej nie jest to samo co nabór do Navy Seals, który wykasza 90% żołnierzy aspirujących do tej formacji.

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Special Forces: Ultimate Hell Week

Post autor: frasiek »

Zacząłem oglądać drugi i program się wyraźnie rozkręca, może dlatego, że Żydzi mają ciekawszą rekrutację niż Amerykanie.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Special Forces: Ultimate Hell Week

Post autor: Jack »

Ciekawe jak wypadnie polska edycja.
Też planuję kiedyś obejrzeć jakiś sezon, ale na razie powinenem odciąć się od Internetu na kilka tygodni.
Jacku Kurski, nie zawiedź mnie!

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Special Forces: Ultimate Hell Week

Post autor: frasiek »

No i się wciągnąłem. Jedyny minus jest taki, że będąc w połowie 4 odcinka z 6 najlepiej kojarzę(bo miał najwięcej konf) kolesia, który co chwila jest zagrożony, a on raczej nie ma szans na wygraną, więc jakiekolwiek kibicowanie odpada. Zwłaszcza, że eliminacje to widzimisię instruktorów i jedni wylatują po pojedynczej wpadce, a inni zdążą zaliczyć kilka, bo im się konto zeruje przy zmianie instruktora.

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Special Forces: Ultimate Hell Week

Post autor: frasiek »

Obejrzałem zapowiedź ostatniego odcinka, w którym instruktorem jest ktoś z brytyjskiego SAS i oczywiście narrator powiedział, że na koniec dają kogoś z najbardziej elitarnej jednostki. Ciekawe czy w Polskiej wersji dadzą na koniec kogoś z GROM-u czy też licencja obejmuje też przebieg szkolenia wraz z instruktorami.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Special Forces: Ultimate Hell Week

Post autor: Jack »

Teraz przypomniałeś, że miałem jeszcze zapytać. Czy odcinki standardowo trwają po 45 minut czy są dłuższe.

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Special Forces: Ultimate Hell Week

Post autor: frasiek »

Mają tak po 52 minuty.

A, że szukając odpowiedzi na to pytanie musiałem zajrzeć na główną stronę programu z tytułami odcinków z 2 sezonu to już wiem, że instruktorzy nie są stałe. Przy okazji odpaliłem sobie odcinek z Gromem i to jest trudne to wytłumaczenia, ale żaden akcent mnie tak nie denerwuje gdy ktoś mówi po angielsku, jak polski :D No i dlatego nie lubię mówić po angielsku.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Special Forces: Ultimate Hell Week

Post autor: Jack »

Chyba nie słyszałeś jak Włosi mówią po angielsku :D
Najgorszy dla mnie i tam jest hinduski akcent.
Pisząc o tym programie zachęcasz do oglądania, ale jeszcze poczekam do twojej opinii o całości edycji.

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Special Forces: Ultimate Hell Week

Post autor: frasiek »

:)

Nie chodzi mi o to, że Polacy źle mówią po angielsku, ale że polski akcent to jedyny, który mnie drażni, gdy ktoś mówi po angielsku.

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Special Forces: Ultimate Hell Week

Post autor: frasiek »

Finał pierwszego sezonu, a zwłaszcza pierwsza jego połowa jak dla mnie świetny. Ogólnie jestem zaskoczony tym jak bardzo mi się to spodobało, i że obejrzałem całość bez żadnego przewinięcia.
A teraz spojlerki
Przez długi czas miałem zastrzeżenie do tego, że kobietka 55 kg musi dźwigać tyle samo co pełnowymiarowi faceci, ale w finale Miller wygrała bieg z obciążeniem, mimo, że do finału dotrwał najlepszy biegacz, więc mamy też naprawdę zasłużonego zwycięzcę i całkiem urodziwego.
Bent, który zajął 2 miejsce też całkiem spoko gość.
A gwiazda sezonu to bezsprzecznie Parish, szkoda, że był za stary, aby pociągnąć do końca.

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Special Forces: Ultimate Hell Week

Post autor: frasiek »

Drugi sezon w porównaniu do pierwszego to lekkie rozczarowanie. Jeżeli chodzi o uczestników to zabrakło kogoś takiego jak Parish z pierwszego sezonu, zwycięzca to jeden z wyższych facetów, który był po prostu najsilniejszy fizycznie od pewnego momentu, a finałowa konkurencja to bieg z dużym obciążeniem. Sami instruktorzy przyznali, że nie błyszczał jako dowódca, więc jak dla mnie to takie meh. No i tak jak pierwsza połowa finału 1 sezonu była świetna i oglądało się ją w napięciu to tutaj jej odpowiednik wypadł po prostu blado.

Największy plus w drugim sezonie to Rafał z GROM-u. Najbardziej "intense" ze wszystkich instruktorów.

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Special Forces: Ultimate Hell Week

Post autor: frasiek »

Pierwszy sezon brytyjskiej wersji jest też na Netfliksie.

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Special Forces: Ultimate Hell Week

Post autor: frasiek »

I co z tą polską wersją? Przegapiłem?

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Special Forces: Ultimate Hell Week

Post autor: Jack »

Chyba prezes Kurski się przeliczył w tej kwestii :D A jeśli nie budżet to nie wiem co stanęło na przeszkodzie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne reality show i programy tv”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości