Dom Marzeń

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5714
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Dom Marzeń

Post autor: Jack »

Obrazek

Dom marzeń to program typu reality show, stworzony na podstawie brytyjskiego programu „Building the Dream”. Emitowany w TVN od 25 czerwca 2016, prowadzony przez Urszulę Chincz.

Główną nagrodą dla zwycięzców jest dom o wartości 2,5 mln złotych. Nagrodą dla pary, która zdobędzie 2. miejsce jest voucher o wartości 100 000 zł.

Na początku każdego tygodnia wybierana jest para z tytułem team leadera. Oznacza to, że dana para posiada immunitet do końca tygodnia oraz dowodzi całym zespołem. Uczestnicy w ciągu kilkunastu tygodni muszą wybudować wspólnymi siłami wcześniej zaprojektowany dom, będący główną nagrodą programu. Pod koniec każdego odcinka decydują, kto powinien opuścić program. Następuje to poprzez tajne głosowanie. W finale zostają 2 pary. Podczas głosowania SMS-owego wyłonieni zostają zwycięzcy.

Awatar użytkownika
Meciek
sole survivor
Posty: 1204
Rejestracja: 09 lut 2012, 00:00
Lokalizacja: Polska
Winners at War: Sophie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Dom Marzeń

Post autor: Meciek »

Ten program bardzo przypomina mi... Survivor.

Dziwne porównanie, ale pierwszy sezon wyglądał jak edycja Survivora, tyle, że rozgrywana na placu budowy. Mieli immunitet, czyli team leaderów, mieli zadania o nagrodę, pary głosowały kto odpadnie, do tego wchodził ogrom różnego rodzaju paktów, sojuszy, zdrad, swing vote'ów, blindside'ów, było też takie niby Redemption Island, czyli wybieranie klucza i sprawdzenie, czy otworzy drzwi (co oznacza powrót danej pary). Co odcinek ktoś ze sobą walczył, a praktycznie od trzeciego odcinka ten program zmienił się w Dom Intryg, a to, że oni coś tam budowali zeszło daleko w tył.

Największym minusem jest ilość lokowania produktu, bo co pięć minut mamy "naturalne" sceny, gdzie ktoś wpada w zachwyt na widok magazynu Twój Dom albo nie może się pozbierać po zobaczeniu worka z gładzią szpachlową.

Pierwszy sezon takie solidne 8/10. Drugi zaczął się średnio, ale zobaczymy, co będzie dalej.

Awatar użytkownika
Eska
7th jury member
Posty: 667
Rejestracja: 06 paź 2010, 00:00
Winners at War: Yul
Kontakt:

Dom Marzeń

Post autor: Eska »

Meciek ciekawe porównanie do Surva, nie patrzyłam wcześniej pod takim kątem na ten program :)

Ja po pierwszym odcinku mam wrażenie, że lokowania produktu jest jeszcze więcej niż poprzednio - no ale w końcu ktoś na budowę tego domu pieniążki daje :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne reality show i programy tv”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość