Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5986
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami

Post autor: ciriefan »

Szóstym uczestnikiem jest prezenter telewizyjny Filip Chajzer


Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5986
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami

Post autor: ciriefan »

Siódmą uczestniczką jest blogerka modowa Mafasshion


Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5986
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami

Post autor: ciriefan »

Ósmym uczestnikiem jest Krzysztof Szczepaniak - aktor, głównie dubbingowy, finalista jednej z edycji Twoja Twarz Brzmi Znajomo. To chyba najmniej znane nazwisko tej edycji, ja kojarzę go, bo pojawiał się w "Dzikim Uchu"


Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5716
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami

Post autor: Jack »

Muszę przyznać, że bardzo jestem ciekaw jak nowa wersja TzG poradzi sobie w starciu z konkurencją.
Z jednej strony mamy ogromne środki wpompowane w ten sezon (gdzieś widziałem jakieś słowa "anonimowego informatora" mówiące o ponad 100% wzroście budżetu na TzG względem poprzedniego sezonu), z drugiej mamy oficjalnie zapowiadane cięcie kosztów w Polsacie i brak nowości w wiosennej ramówce. Z szeroko rozumianej rozrywki został im tylko Taniec, Twoja Twarz i Nasz Nowy Dom.

Zastanawiam się jak program poradzi sobie w dość trudnym, niedzielnym paśmie. Widz Polsatu jednak był przyzwyczajony do tego, że od lat w niedziele dostawał "Kabaret na Żywo", albo inne gale kabaretowe. Czy ten sam widz wybierze teraz TzG, w którym będzie tak dużo nielubianych gwiazd? Trudno powiedzieć. Zwłaszcza, że pojawiają się jakieś plotki dotyczące powrotu kabaretów do TVP. Jeżeli potwierdzi się ten scenariusz to Polsatowi może być trudno uzyskać dobre wyniki.
Powiedzmy sobie szczerze, widz który do tej pory w niedziele zawsze oglądał Sanatorium Miłości, raczej nadal będzie oglądać ten program. Typowy widz TVNu po raz kolejny wybierze MasterChefa. Ponadto, jak wspomniałem wyżej w tej edycji będzie kilka kontrowersyjnych gwiazd/takich za którymi widownia raczej nie przepada (Chajzer, Królikowska, Węgiel, Dagmara). Myślę, że pierwszy odcinek może wykręcić dość dobre wyniki, ale na dłuższą metę program pewnie przegra w wyścigu z konkurencją.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5986
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami

Post autor: ciriefan »

Jack, zaskoczony jestem niektórymi stwierdzeniami :D Pierwsze słyszę, żeby widownia nie lubiła np. Roxie Węgiel XD Post o jej udziale pobił ponoć rekordy lajkowania na fanpage (raczej stawiana jest na faworytkę do zwycięstwa ze względu na swoją popularność, plus raczej będzie dobrze tańczyć biorąc pod uwagę jej zwycięstwo w Dance Dance Dance), dawno nie widziałem tylu pozytywnych komentarzy na socjalach i w innych miejscach, a na fejsie TzG zazwyczaj sączył się jad. Tak samo Dagmara - jest kontrowersyjna, ale czy aż tak nielubiana? Myślę, że ma swoją widownię i zapewnia klikalność. Przeze mnie jedyną negatywnie odbieraną postacią jest Chajzer - faktycznie go nie lubię. Ja osobiście myślę, że program się obroni - ma swoją widownię od lat, która ogląda go niezależnie od obsady (a umówmy się, to będzie zdecydowanie najlepsza <w sensie najbardziej znana> obsada z wszystkich polsatowskich edycji). Do tego właśnie Roxie czy Musiał przyciągną może młodego widza, który obserwuje ich na instagramach. Mam na myśli to - że jeśli stała widownia nie odwróciła się od programu przy poprzednich edycjach, to na pewno nie odwróci się przez Roxie, Grażynkę czy nawet Chajzera, nawet jeśli kogoś z nich nie lubią. A powodów do odwrócenia się było sporo - TzG za czasów Polsatu jest dużo gorsze od tego w TVN jakościowo praktycznie pod każdym względem.

Dziewiątym uczestnikiem jest Adam Kszczot - lekkoatleta specjalizujący się w biegu na 800 m., medalista mistrzostw świata, olimpijczyk


Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5716
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami

Post autor: Jack »

ciriefan pisze:
28 sty 2024, 22:45
Pierwsze słyszę, żeby widownia nie lubiła np. Roxie Węgiel XD
To dlatego, że każdy z nas siedzi w swojej bańce :D Ja z mediów społecznościowych to wchodzę jedynie na X (twittera) i pod informacjami na temat jej udziału większość (tak z 70%) komentarzy to były negatywne rzeczy. Niektóre były dość zabawne w stylu: Nie wiedziałam, że Roxie jest tak dobrą tancerką. Wiadomo jaka gwiazda będzie z nią tańczyć? :D
W sumie tam to od kilku dobrych lat w jakimkolwiek wpisie na temat Roxie przeważają negatywne komentarze - czy to dotyczące jej zachowania jako nastolatki, jej związku ze starszym partnerem, jej przywiązaniu do J.Kurskiego, jej rodziców.
Dlatego jestem zdziwiony faktem, że zdziwiło Cię to stwierdzenie :D
Podobnie mam z Dagmarą. Gdziekolwiek nie padnie jej nazwisko to w większości są to negatywne bądź wręcz wulgarne komentarze.

Co do ostatniego nazwiska - super, że w tej edycji będzie dość znany sportowiec. Martwię się jednak, że on przepadnie gdzieś na samym początku jak wcześniej Maja Włoszczowska. Z uczestników-sportowców biorących udział w polsatowsim TzG tylko zawodnicy ze sportów walki/siatkówki radzą sobie całkiem nieźle.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5986
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami

Post autor: ciriefan »

Wydaje mi się, że internet ma to do siebie, że po prostu jest przepełniony hejtem, krytyką i negatywnymi komentarzami - wylewa się to zewsząd i na każdy temat.

Dziesiątym uczestnikiem jest Aleks Mackiewicz - aktor znany głównie z serialu Gliniarze


Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5986
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami

Post autor: ciriefan »

Jedenastą uczestniczką jest Beata Olga Kowalska - aktorka, prowadząca program Magia Nagości


Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5986
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami

Post autor: ciriefan »

"Królowa Życia" Dagmara Kaźmierska dwunastą uczestniczką TzG


Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5986
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami

Post autor: ciriefan »

Odcinek 1

Całkiem spoko premiera. Widać zmiany na lepsze, przede wszystkim w jury. Zaskoczyło mnie, że jury było aż tak surowe - dawali bardzo niskie oceny. Iwona była w swoich wypowiedziach ostra, baaaardzo surowa - i bardzo dobrze, brakowało mi tego, świetna odmiana po jej poluzowaniu w ostatnich edycjach. Bardzo dobrze wypadł też Tomasz - rzeczowo, na temat, mimo specjalizacji w innym stylu widać było, że przygotował się i pod te style, nie gadał głupot. Maserak o dziwo nie drażnił, okazał się charyzmatyczny i ogólnie na plus, ale co ciekawe prawie wcale nie wypowiadał się o tańcu, ciekawe dlaczego, w sumie to pierdzielił głupoty o dupie maryny w większości wypowiedzi swoich, to akurat takie sobie. Najsłabiej moim zdaniem wypadła Ewa Kasprzyk - ja wgl nie widzę sensu tych jurorów nietanecznych; jej wypowiedzi nic nie wnosiły, wypadła blado, do tego kopiowała oceny Maseraka poza swoimi ulubieńcami, którym ostro zawyżała. No ale i tak jest o wiele lepsza od Grabowskiego i Piaska, także no niech sobie będzie.

Co do mojego rankingu tańców:
MEGA
1. Roxie Węgiel - no tutaj byłem w szoku, że nie była na 1 miejscu i że akurat Iwona jej odjęła punkt za kwestie artystyczną a nie taneczną. Technicznie to nikt jej nie dorównał wg mnie do pięt. Jest niesamowitym talentem, zajdzie daleko. Ode mnie 8.
2. Aleks Mackiewicz - tutaj też ogromne zaskoczenie, nie spodziewałem się po nim, że będzie taki dobry. Piękny wiedeński, dynamiczny, pokonywał ogromną przestrzeń. 8/10
3. Anita Sokołowka - bardzo się stresowałem jej występem, bo to zdecydowania moja ulubiona gwiazda tej edycji. Na szczęście dała radę i razem z Aleksem miała 1 miejsce u jurorów. Świetne tango, fajnie zagrane. Ciekawy jestem, jak będzie się rozwijać w tańcu i jak wypadnie w łacinie. Najmniej w występie podobała mi się niestety jej kreacja, ale przyznam, że tak duże odsłonięcie nóg było odważne - widać jest wtedy każdy błąd. 7/10
CAŁKIEM SPOKO
4. Maffashion - naprawdę fajnie, dobrze w muzyce, dopracowane, jednak trochę sztywno dla mnie. To pewnie stres pierwszego odcinka, więcej luzu i będzie ok. 7/10
5. Krzysztof Szczepaniak - zaskoczyły mnie niskie oceny jurorów. Dla mnie ogromny potencjał, który trzeba okiełznać. Części z kickami świetne, z kolei pozostałe figury średnio na jeża. Nie podobała mi się choreografia, a szczególnie dużo jakichś dziwnych wstawek, jakby to nazwać, eee, "weselnych?". Tutaj mocno naciągane, ale na zachętę 7/10.
ŚREDNIO
6. Maciek Musiał - to drugi po Anicie mój ulubieniec, ale niestety wypadł dużo słabiej. Ogólnie tanecznie baaaaardzo słabo, ale tutaj nadrabiał charyzmą. Faktycznie ma fajny vibe, który mu pomógł akurat w czaczy. On po prostu zagrał, że dobrze zatańczył, bo jakby patrzeć na samą technikę to takie 4-5 maks. Dobrze jednak sprzedał ten taniec, pod kątem rozrywki i przyjemności przekazu 6/10.
7. Małgosia Ostrowska-Królikowska - no podobnie jak u Maćka, tanecznie było bardzo słabo. Cały walc angielski płasko, zero unoszeń opadań, stopy fatalne. No ale znowu tutaj charyzma, chociaż zupełnie inna. Przede wszystkim było widać nerwy u Grażynki, ale jednocześnie ogromną radość i przyjemność z tańca, biło od niej jakieś takie ciepło i za to odczucie poszła u mnie sporo do góry 6/10.
8. Beata Olga-Kowalska - no dosyć słabo, przyznam to, czacza taka szkolna, techniki brak, ale też moim zdaniem było charyzmatycznie, za co dostała ode mnie dodatkowy punkt. Słabe oceny jurorów i tak niskie miejsce w tabeli uważam za jakąś pomyłkę. 6/10.
SŁABO
9. Dagmara Kaźmierska - jej ostatnie miejsce w tabeli to dla mnie też nieporozumienie. Nie było tak źle, a na pewno nie była najgorsza (w tej kategorii na pewno wygrywa moje miejsce 12). Zgodzę się, że no nie wypychała się z nogi i kroczki były drobniutkie, zamiast pokonywać parkiet dynamicznie jak Aleks, to oni w tym wiedniu kręcili się wokół własnej osi jak gówno w przerębli. No ale aż takiej tragedii nie było. 5/10
10. Adam Kszczot - bardzo słaby taniec, chociaż widziałem ogrom włożonej pracy i staranie Adama. Niestety tracił równowagę, technicznie też słabo. Dostaje ode mnie punkt więcej za to, że paso w pierwszym odcinku to jest kiler, na turniejach tańczy się go od klasy C, miał bardzo trudne zadanie. Doceniam jego walkę 5/10.
KOSZMARNIE
11. Filip Chajzer - no tutaj akurat on miał strasznie zawyżone oceny wg mnie. Dla mnie występ fatalny. W tangu mamy posuwiste ruchy, muskanie parkietu przez cały czas, a on zamiast muskać to podnosił stopy i człapał, fatalnie to wyglądało. Ocena jury to dla mnie nieporozumienie. 4/10
12. Kamil Baleja - no to był prawdziwy koszmar taneczny. Tu też przyznam, że rumba dla faceta w 1 epie to kiler, więc doceniam próby, ale była tragedia. Przede wszystkim mało rumby, większość choreografii ułożona tak, że tylko stał a partnerka coś robiła wokół niego. Jak już podjął się zatańczenia jakiejkolwiek rumbowej figury, to niestety ale było sztywno, jego ciało niestety na razie nie pracuje dobrze. 3/10 i to naciągane.

Cieszę się, że nikt nie odpadł. Chciałbym, aby w 2 odcinku pary dostały tańce z przeciwnego stylu. Ciekawe, czy odpadną 2 pary. Moje top 3 to zdecydowanie Anita, Maciek i Roxie, to tak jeszcze na bazie samej sympatii, ale tanecznie w każdej chwili mogą ich pewnie wybić Aleks i Maffashion. Naprawdę jara mnie ta edycja.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5716
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami

Post autor: Jack »

Odcinek 1
Z ciekawości obejrzałem sobie odświeżoną wersję Tańca z Gwiazdami. Rzeczywiście widać zmiany na lepsze, ale nie da się ukryć, że jest kilka minusów.
Dla mnie największym z nich jest jury. Coś tam po prostu "się nie klei". Super, że starają się oceniać surowo i nie szafują "10" od pierwszego odcinka, jednak jakoś nie czuć chemii pomiędzy poszczególnymi jurorami, w dodatku bardzo często wchodzą sobie w słowo, żeby tylko zdążyć coś powiedzieć, rzucić ripostę w kierunku innego jurora.
Szczególnie widać to po relacji Ewa - Iwona. O ile dobrze pamiętam to Beata Tyszkiewicz była taką jurorką, która ripostowała bezbłędnie wszystkie komentarze ze strony Iwony. Tutaj, chyba na siłę próbuje się przypisać Ewę do tej samej roli. W dodatku sposób w jaki rozdaje te punkty. Aż przypomniała mi się Beata Tyszkiewicz i zawyżanie not dla Grocholi w każdym odcinku xd

Nie do końca pasuje mi tutaj ten Maserak. Myślałem, że on będzie merytorycznym jurorem, mówiącym głównie o technicznych aspektach tańca, a było wręcz przeciwnie.

Trudno mi też momentami znieść Ibisza i jego wypowiedzi. Nie śledziłem dokładnie Tańca z poprzednich latach, ale trochę przypomina mi styl prowadzenia Gąsowskiego, jakieś śmieszki heheszki, słabe suchary itd.

Na tańcu zupełnie się nie znam, więc nie będę komentować. W internecie najwięcej mówi się o Dagmarze, Chajzerze, Roxi - myślę, że cała trójka ma realne szanse na Top 6.
Sporo fanów ma również Aleks, myślę, że on będzie czarnym koniem tej edycji i zajmie miejsce w finałowej trójce.

Gdybym miał po tym odcinku typować kogoś do eliminacji to byłby to niestety Adam bądź Kamil. Obaj zdobyli bardzo mało punktów, i nie posiadają aż tylu fanów, którzy mogliby im nabić głosy smsami.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5986
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami

Post autor: ciriefan »

Odcinek 2

Ogromny spadek formy. Iwona po dobrym 1 odcinku wróciła do ocen od czapy i dziwnych wypowiedzi. Rafał to wgl gada i ocenia od czapy. Najlepiej w jury prezentuje się teraz Tomasz. Oceny tak zawyżane, że szok. 40 w 2 epie? Serio? W UK to by nie przeszło. Tam jak jest 5 razy 40 na całą edycję to jest dużo, w pierwszych odcinkach to parom wgl jest ciężko dostać ocenę wyższą niz 5-6, ale potem jest progres, a u nas zero emocji jak co tydzień będą same wysokie oceny...

Jakość występów par dużo gorsza niż w 1 epie, ale teraz mieli tylko tydzień a nie miesiąc na przygotowanie. Mój ogromny zarzut to oszukane choreografie, w których tańca jest 10% całości, a reszta to jakieś bzdury i unoszenia.

Mój ranking w 2 odcinku:
1. Roxie Węgiel - największy zarzut dla mnie to, że było tak mało quickstepa. Wstawki z tańcem w stylu Beyonce akurat wybijały ją z klimatu quickstepa i tak szczerze mówiąc - nie wyszły jej najlepiej, więc mogli sobie je darować. No ale te krótkie fragmenty quickstepa dla mnie pokazują, że nikt technicznie jej nie dorasta do pięt. 8/10
2. Anita Sokołowska - no jestem w szoku, świetny jive, jakie to było skoczne, dynamiczne, sprężyste. Oczywiście w krokach podstawowych nie było idealnie, ale jak na 2 odcinek to naprawdę świetny poziom. To moja faworytka, prawdziwa gwiazda bez kija w dupie z dystansem do siebie. 8/10
3. Krzysiek Szczepaniak - nie wyłapałem, czy on miał tańczyć tango czy tango argentyńskie (to są 2 zupełnie inne tańce o zupełnie innej technice). Zakładam jednak, że argentino, bo jeśłi to miało być tango turniejowe towarzyskie, to wgl tam nie było tanga, a więc 1. Jeśli jednak argentino, to naprawdę dobrze. Mówiłem po 1 epie, że to zdolniacha, aczkolwiek 4 dychy to jakiś żart i abstrakcja. Jak przypomnę sobie inne tanga argentino - to artystycznie i emocjonalnie to tango im nie dorównało. Tanecznie to też nie było idealne (choć dobre), był też co najmniej 1 moment, gdzie Krzysiek miał widoczne problemy z równowagą. No ale całość na pewno w top 3. 7/10

Tyle było występów dobrych. Pozostałe mocno średnie lub słabe.

4. Aleks Mackiewicz - mój największy zarzut, to że jive'a nie było prawie wcale. Cała choreografia miała maks 15% jive. Reszta to bajery i dziwactwa. Z tego co pokazał - super kicki. Niewielka ilość kroków podstawowych w miarę ok, ale bez rewelacji - głównie przez to, że miał źle ustawiony ciężar ciała (za bardzo do tyłu). Ucinam mocno punkty za oszukaną choreografię. Tak wysokie oceny dla niego to jakiś żart. 6/10
5. Małgosia Ostrowska-Królikowska - słabe stopy, słabe nogi (w rumbie powinny być mocne, osadzone w parkiecie). Przez to w efekcie nie było bioder, co zauważyła Iwona. Natomiast bardzo ładny obrazek i Gosia ma w sobie to ciepło. Myślę, że najwiekszym problemem był jej stes - widać było po twarzy i baaardzo sztywnej szyi. W takim stresie nogi mogą być jak z waty, przez co ciężko jest robić technikę. Chciałbym zobaczyć, jakby jej szło bez stresu. Ale za to ciepło 6/10
6. Maciek Musiał - identycznie jak w 1 epie. Fajny vibe, feeling i dobrze zagrał, że tańczy tango. Ogromny zarzut - malutko tanga towarzyskiego. Ten krótki fragment w kwestii samej techniki był, no kiepski, ale jednak dzięki charyźmie wypada w ogólnym odbiorze dużo lepiej od reszty. I tutaj kuriozalne były słowa Iwony do tancerki, że powinna była zostać przy tango argentino i nie dać wcale tanga turniejowego. Eeee że co? Spiker tutaj zapowiedział tango a nie tango argentino. Czyli rozumiem, że Iwona dopuszcza tańczenie walca, gdy para dostanie sambę? Iwona odjechała w tym epie. 6/10
7. Adam Kszczot - ogólnie tanecznie było słabiutko (na takie 3-4), ale po pierwsze docenię to, że trochę tego quickstepa zatańczył i to tego skakanego, a skakanego tańczy się chyba od klasy B (o ile się nie mylę), nienajlepiej ale zmierzył się z tematem. Do tego ten jego luz, charyzma, fajna inscenizacja, humor - w dobrym stylu, jak na nie aktora to naprawdę pod kątem artystycznym wypadł świetnie. 6/10
8. Maffashion - te 37 pkt. dla niej to ogromne nieporozumienie, ten walc był fatalny. Od początku widziałem, że coś nie gra - po prostu po jej twarzy. Nie wiem, czy to stres, czy może jakaś kontuzja, ból, ale miała taki grymas... Jurorzy pieprzyli, że się wczuła w erotyzm piosenki i technika nie ma znaczenia, a ja się zastanawiałem, czy ją coś nie boli, erotyzmu zero XD Mało pokonywali przestrzeni, kroczki maciutkie, nie było wgl tego flow w ruchu i "oddechu", który jest w wiedniu, wirowania nad parkietem. Do tego Maff była naprawdę sztywna. Dla mnie tanecznie największe rozczarowanie odcinka. 5/10
9. Beata Olga Kowalska - bardzo słaby walc angielski, zero techniki, unoszeń-opadań, rama słaba,ramiona jej tak szły do góry. Bardzo takie szkolne, kursowe, chodzone odtańczenie walca 5/10.
10. Dagmara Kaźmierska - jeśli chodzi o feeling czaczy, pomysł, fun, to wyszło naprawdę fajnie i w sumie nienajgorzej się ruszała. Niestety pierwsze kryterium to zawsze jest rytm i mimo tego, że jak na nią było nieźle, to za rytm niestety trzeba uwalić punkty, to kryterium podstawowe, a Dagmara momentami była baaardzo na granicy rytmu i momentami była spóźniona. Bardzo współczułem Hakielowi fatalnej stylizacji, kto mu to zrobił XD 4/10
11. Kamil Baleja - jako obrazek było dużo lepiej, bo choreografia była oszukana. W tych elementach bajerowych dziwactw na pewno lepiej wyglądał niż w rumbie. Natomiast no on prawie wcale nie tańczył walca angielskiego, w ramie miał dwa fragmenty po 15 sekund. W UK przy tańcach standardowych mają obowiązek 80% choreo mieć w ramie, jak tak nie jest, to ostro im ucinają punkty za takie oszustwo. A to co było w ramie, to było fatalnie - zero równowagi, jakby miał się zaraz przewrócić, ledwo te kroki stawiał, o technice nie ma nawet co mówić, jak on przejść choreografii nie jest w stanie. Niestety do tańca nie ma talentu, choć czuję do niego jako osoby dużą sympatię. 4/10 tylko za te elementy "bajerowe".
12. Filip Chajzer - jeeeeessssuuuuu. Co to było? Hania ogromnie rozczarowała oszukaną choreografią (ale co jej się dziwić przy takim partnerze). Czaczy prawie wcale, a to co było poza rytmem o technice nie mówiąc. Ogólnie ta choreografia była tak słaba jak i jej wykonanie... 3/10 (dosyć wysoko, ale no jednak lepiej od Justyny Żyły czy Rutkowskiego).

Jack, miałeś rację. Odpadł Adam, jest mi przykro, jak dla mnie nie zasłużył w tym epie. Do tego to utytułowany sportowiec i boli odejście tak wielkiego sportowca. No ale rozumiem, że to nie jest popularny sport i nie ma bazy fanów. No szkoda - ja osobiście myślałem, że dzisiaj odpadnie Beata. Bardzo chciałbym, aby odpadł Filip, ale to się pewnie szybko nie wydarzy. Ogólnie na ten moment kolejne 4 booty to powinni być: Filip, Kamil, Beata i Dagmara.

No i szykuje się chyba skandalik. Na innym forum wynaleźli, że Aleks Mackiewicz w latach dwutysięcznych tańczył turniejowo i jest w bazach danych. Być może to tylko zbieżność nazwisk, ale kto wie... Aleks w tej bazie osiągnął klasę B w standardzie i A w łacinie, to jest naprawdę wysoko (powyżej A jest tylko S, którą muszą mieć w jednym stylu zawodowi tancerze w programie). Jeśli to on, to serio skandal, powinien zostać zdyskwalifikowany. Dodać do tego to, jak to w filmikach narzeka, że nie ma pojęcia o tańcu - naprawdę słabo, oby to nie był on.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5716
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami

Post autor: Jack »

Odcinek 3
Obejrzałem częściowo dzisiejszy odcinek i muszę przyznać że wygląda to nieco lepiej niż w 1 epie.
Po pierwsze jurorzy nie wykłócają się między sobą aż tak bardzo jak wcześniej. Po drugie, Maserak nie jest aż tak irytujący.

Niestety, jest też kilka minusów. Ewa Kasprzyk chyba rzeczywiście coraz bardziej brnie w rolę Beaty Tyszkiewicz przyznając wszystkim parom 9 i 10 :D
Kolejnym minusem są te wszystkie autopromocje w polsatowskim stylu. Najpierw rozmowa o pomponiku, później promowanie serialu "Przyjaciółki" czy jakieś przebitki na Miszczaka. Później segment z Karoliną Gilon o Love Island. No i oczywiście musiało być też Radio na literę Z.

Ten skandalik o którym Cirie pisałeś po poprzednim odcinku okazał się nie być skandalem :D Widać jak łatwo z zrobić wielką dramę bez weryfikowania informacji. Uwielbiam fakt, że tysiące ludzi w internecie tak się burzyło i pisało o tym, że trzeba Aleksa zdyskwalifikować bo ktoś o takim samym nazwisku rywalizował w turniejach tanecznych.

Z programem pożegnała się Małgorzata Ostrowska. Mówiłem przed startem sezonu, że ludzie jej nie lubią i wyleci dość szybko. Zastanawiam się teraz przez ile kolejnych odcinków swoje przeznaczenie oszuka Kamil :D

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5986
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami

Post autor: ciriefan »

Odcinek 3

Ten sezon to sinusoida - tym razem znowu zgadzałem się w miarę z jury, więc zapewne za tydzień znowu będą oceniać od czapy. No może poza zawyżaniem punktów Chajzerowi i zaniżaniem Dagmarze. Bardzo miły odcinek ogólnie i werdykt finałowy, z którym się zgadzam - bo i najgorszy taniec odcinka, ale też moje spore wątpliwości co do... no... eee.. trzeźwości Grażynki. Ale po kolei mój ranking:

1. Roxie Węgiel - znowu pokazała, że nikt jej do pięt nie dorasta tanecznie. 4 dychy spoko, chociaż dla mnie za wcześnie nadal na wyciąganie dziesiątek. Odważna sukienka, która odkrywała potencjalnie wszystkie błędy. Bardzo trudna choreografia, bez pomyłek odtańczona w punkt. Energia mega. Mogłoby być więcej paso a mniej show, ale jako właśnie show naprawdę wbiło w fotel. 9/10
2. Anita Sokołowska - ogólnie walc wow, piękna jakość ruchu, liryczność, był sway, piękna choreografia, wspaniałe obroty osiowe, wbiło mnie w fotel. Natomiast była ta wpadka z utratą kontroli i równowagi, zachwianie i to tak mocne, że muszę za to odjąć punkt. 8/10
3. Aleks Mackiewicz - naprawdę porządne tango, on w parze ma akcje ciała, nad którymi się pracuje miesiącami jak nie latami. Bardzo mocne 8/10
4. Maciek Musiał - no wow. Nie ukrywam, że mam do niego słabość, ale tym razem naprawdę mi zaimponował, bo sądziłem, że już będzie taki średniawy tanecznie. A tymczasem super choreografia, jive ułożony pod niego. Bardzo dobre kroki podstawowe, super chasse co też zauważyła Iwona, technicznie jego najlepszy taniec. Do tego ten jego feeling, energia, luz, wdzięk, dystans, odegranie tego tańca. Jako show na 10, ale dodając do tego jakość tańca to wychodzi mi 8/10
5. Krzysiek Szczepaniak - mało czaczy w choreografii jak dla mnie, a szkoda, bo to co było naprawdę ok. Tak jak Iwona docenilem lockstepy i check. Natomiast Krzysio jeszcze ma trochę zbyt sztywne ciało, musi trochę poluzować, myślę że może to nadal trochę stres. Natomiast to przyjdzie z czasem, ma jeszcze czas na progres. 7/10
6. Maffashion - mało czaczy, dużo "fikołków" czy tam bajerów. Ogólnie mam z nią problem, bo kolejny raz jest naprawdę ok, w miarę poprawnie, trochę szkolnie, ale nadal sztywno. Ona ma coś w sobie, że odbieram ją tak, jakby wgl nie miała energii. I taka była ta czacza, odtańczona całkiem spoko, ale bez energii, bez pazura, bez akcentowania. Szkoda, bo Maff ma duży potencjał, ale dla mnie jest w tej chwili nudna do bólu, bez wyrazu, jakby mogła a nie chciała 7/10
7. Beata Olga Kowalska - krytyka Ewy zaskoczyła, ale rozumiem jej odbiór jako nudny, bo tak było - nie bylo charakteru rumby. Słabe nogi, słabe stopy, przez to nie było bioder, czyli właśnie bez charakteru. To było w miarę poprawne, ale takie bardzo płaskie, szkolne. Widzę progres, to był jej najlepszy taniec do tej pory, ale nadal za słabo 6/10
8. Dagmara Kaźmierska - no tutaj mam wrażenie, że jury jej zaniża oceny żeby napędzać smsy i artykuły na pudelkach, bo dla mnie nie było tak fatalnie. Jej najlepszy taniec. Było chyba bez pomyłek. Stopy stawiała rytmicznie. Choreografia nie była skomplikowana, ale czy musi być? Oczywiście nie były to taneczne wyżyny, ale podobnie jak u Beaty było tak szkolnie, jak po pierwszym kursie tańca. Najbardziej brakowało mi tutaj charakteru tanga, uśmiech nie był wskazany, ale jak na Dagę trzeba docenic jakiś tam progres 6/10
9. Filip Chajzer - oceny jury u niego znowu mocno zawyżone, jury oglądało inny taniec wg mnie lub miało przykaz odgórny. Okej, to był na pewno jego najlepszy taniec. W porównaniu z czaczą to miał przynajmniej kroki wiedeńskiego. No ale jednak zero prowadzenia, sztywno, w unoszeniach miałem wrażenie niekomfortowo. Niby zakryli stopy dymem i to tak chamsko, ale po ruchu ciała widać było, że stopy źle pracują, bo od stóp zaczyna się poprawna akcja ciała, której nie było. Nie wybijał się na raz, przez co nie było dynamiki i pokonywania przestrzeni. 5/10
10. Kamil Baleja - nadal nie jest dobrze, ale jest lepiej, choć z kolei jive nie jest aż tak trudny jak rumba. W miarę wszystko było do muzyki, trochę mniej sztywno, ale technika leży. Chasse straszne, trochę jakby skakał jak koń. Za progres niech ma te 5/10
11. Małgorzata Ostrowska-Królikowska - co tu się odjebało? Straszne jest to, co powiem, ale ja mam wrażenie, że ona była pijana i to mocno. I tak zatańczyła to tango, jak pijana ciotka na weselu. Zero ramy, zero techniki, miękkie nogi, no skakała jak na weselu po paru głębszych, chwiała się. Tancerz trochę machał nią jak manekinem. Do tego uśmiech w tango - no nie. A jak zaczęła mówić, to też jakby była pijana. Jeśli nie była, to sorry, ale takie sprawiła wrażenie. 3/10

Werdykt z odpadką Grażynki słuszny. Jesli moje przeczucia co do wypicia kilku głębszych są prawdziwe, to bardzo źle się to oglądało, więc to jednak najlepszy finał dla programu. Chociaż nie ukrywam, czekam z niecierpliwością na odpadnięcie Filipa...

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5986
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami

Post autor: ciriefan »

Odcinek 4

Zasada sinusoidy działa, bo odcinek dużo słabszy, chociaż nawet z Iwoną nie było tak źle. Dla mnie największym minusem był dobór piosenek i ich aranżacje często nie pasujące do danego stylu tańca. Do tego poziom tańca był słabszy w porównaniu do ostatniego tygodnia.

Mój ranking:
1. Roxie Węgiel - no dla mnie to ona może iść na turnieje i błyskawicznie awansować do B klasy. Jest fenomenalna, znowu pokazała, że nikt jej do pięt nie dorasta. Piękny, lekki walc angielski. Dużo tańca, do tego piękne, dopracowane podnoszenia, ta jakość ruchu, no jestem zachwycony. Jakbym miał się czepić, to by mogla bardziej odchylać glowę w ramie, no ale to jest detal 9/10
2. Anita Sokołowska - wow, co za jakość ruchu. Najbardziej mi przeszkadzała piosenka, którą uwielbiam, ale no psuła mi nastrój, nie pasowala do paso. Nie był to może poziom Roxie, ale też tych par nie można oceniać 1:1, bo w końcu inny wiek, inna budowa ciała itp., no ale wow, jaka Anita jest rozciągnięta. Piękny pokaz, fenomenalne unoszenia. Standardowo przyczepiłbym się do tego, że za dużo unoszeń za mało paso, ale w porównaniu z innymi i tak było tego paso dużo. 9/10
3. Krzysiek Szczepaniak - mam trochę mieszane uczucia, bo ogólnie to nie był standardowy walc wiedeński. W ramie zatańczone było może z 15 sekund i to był najgorszy fragment tańca, bez napędu, z kiepską ramą. Ale no cała choreografia, to jak została ułożona do muzyki, ogromna dramaturgia, aktorsko to było tak super, że pomimo braków technicznych wbiło mnie w fotel. I choć może technicznie zatańczył ten krótki fragment gorzej niż Aleks, to jednak za ten element artystyczny u mnie jednak mocno podskoczył do góry. Te 10 od jurorów dla niego to znowu przesada na maksa, dla mnie 8/10
4. Aleks Mackiewicz - no Aleks raczej jest standardowcem, tym razem łacina i trochę gorzej, mi coś nie gralo w tej czaczy, przede wszystkim nie podobała mi się choreografia, mało czaczowa, to co było nawet ok, rytmicznie, ale on w łacinie ma spięte ciało, niby biodrami ruszał mocno, ale to nie był dokładnie taki ruch, jaki jest tutaj oczekiwany. W łacinie musi wypuścić z siebie trochę powietrze, dziś u mnie 7/10
5. Maffashion - u niej znowu ta sama historia jak co tydzień. Czekam na przełom, tutaj myślałem, że będzie, bo początek quickstepa bardzo dobry, jakaś energia, a potem im dalej tym coraz mniej energii, brak mimiki jakiejkolwiek, ramiona bardzo w górze, więc rama przepadła; za małe kroki bez wybijania na slow z pięty przez co brak napędzania się wzajemnego, przez co quickstep taki nieenergetyczny własnie. Z Iwoną się nie zgodzę, że to jej najgorszy taniec, raczej tak samo w miarę ok ale mocno nijaki wyraz jak co tydzień 7/10
6. Filip Chajzer - no szok, ten jive to jego najlepszy taniec. Nie był to oczywiście występ mistrzowski, ale jak na niego - bez pomyłek, w miarę rytmicznie (były wpadki rytmicznie, ale były piękne momenty, gdy byli w punkt zsynchronizowani). Takie to było "szkolne" trochę, ale jak na niego poziom szkolny to naprawdę ogromny progres 6/10
7. Maciek Musiał - no tym razem było kiepsko. Partnerka układa choreografie bardzo pod niego co tydzień, aby ukryć jego mankamenty. Tutaj było tak samo - gdy zatańczyli jakąś z figur podstawowych, która była kiepska, to zaraz piękny bajerek (nie z walca), w którym Maciek wygląda super. W tych figurach walca angielskiego widać było mocno, że Maciek nei daje rady, za szybko opadal, więc stopy nie pracowały poprawnie; nie utrzymywał w tych figurach się, to opadanie za szybkie mi najbardziej rzucało się w oczy, w efekcie to zamiast wrazenia płynięcia było takie pociachane 6/10
8. Dagmara Kaźmierska - znowu mam wrażenie, że to ustawka, że jurorzy tak po niej jadą. Ja się trochę z nimi zgadzam, trochę nie. Zgodzę się z Rafałem, że rumbie brakowało erotyzmu. Dagmara miała wstawionych dużo fragmentów z kręceniem dupą, ale to nie wyglądało dobrze - nie umiałem tego określić, ale Ewa w swojej wypowiedzi znalazła odpowiednie słowo - to było bardziej wulgarne niż erotyczne. Z drugiej strony nie zgodzę się, że rumby nie było, bo był całkiem spory kawałek choreografii, gdzie były kroki podstawowe rumby i nie były zatańczone fatalnie. To był poziom, który określam jako "szkolny", czyli po początkującym, zerowym kursie tańca, odtańczona choreografia, bez pomyłek, ale bez jakiejkolwiek techniki. A "szkolnie" to u mnie zazwyczaj 6/10
9. Kamil Baleja - jak usłyszałem foxtrot, spodziewałem się katastrofy, ale tak źle nie było. Elementy show całkiem spoko, on świetnie wygląda we fraku i to też od razu dodaje do dobrego odbioru. Jak zaczął się foxtrot - to myślę, kurde, jak na niego nie ma tragedii, może dostanie w końcu lepsze oceny. No i potem albo się potknął albo stracił równowagę, bo tak się zachwiał i to go wybiło, znowu było fatalnie. Po krótkim fragmencie foxtrota znowu wrócili do show i było w miarę ok. Niestety nadal 5/10
10. Beata Olga Kowalska - co to było? Kto im dał disco piosenkę do tanga? Tanga nie było prawie wcale. Chyba po 40 sekundach pojawiło się cokolwiek z tanga i w sumie dla mnie nie było takie najgorsze jak dla Iwony, myślałem, że to będzie przełom dla Beaty, a tu po 20 sekundach tanga znowu zaczęli odjebywać jakieś disco. Jurorzy dosłownie ich zmiażdżyli za tę interpretację i ja się z nimi zgadzam, takie tango nie powinno było mieć miejsca, wgl nie w charakterze 5/10

No po tańcu Beaty to wiedziałem, że ona odpadnie w tym double elimination i zasłużenie. Po tym epie jako drugiego wyeliminowanego widziałbym Kamila, bo on niestety, ale widać, że zbyt wiele w tym programie nie pokaże. Odpadł jednak o dziwo Chajzer, co jest spoko, bo za nim nie przepadałem, aczkolwiek odpadł w odcinku, w którym na to nie zasłużył, pozytywnie mnie jego taniec zaskoczył. Zaskoczył mnie też Krzyś w bottom 3, który w klasyfikacji był na 1 miejscu - pytanie, czy to była przypadkowa kolejność odczytywania, czy faktycznie był w tym bottom 3. No ale Krzyś jeden słabszy taniec i leci, bo nie ma fanbazy niestety. Dla mnie teraz powinni odpaść Dagmara i Kamil i odejście przed nimi kogokolwiek innego byłoby fatalne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne reality show i programy tv”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości