Witam wszystkich

Dozwolone wszystko i nic.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Meciek
sole survivor
Posty: 1204
Rejestracja: 09 lut 2012, 00:00
Lokalizacja: Polska
Winners at War: Sophie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Witam wszystkich

Post autor: Meciek »

Witamy!

Nasze forum istniało jako survivors.fora.pl.

Co do pozostałych sezonów - napisałem do Ciebie prywatną wiadomość.

adriandbwa
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2017, 01:43
Kontakt:

Witam wszystkich

Post autor: adriandbwa »

Meciek pisze:
14 paź 2017, 14:23
Witamy!

Nasze forum istniało jako survivors.fora.pl.

Co do pozostałych sezonów - napisałem do Ciebie prywatną wiadomość.
Odczytałem, dzięki bardzo za namiar! Chciałem odpisać bo mam mały problem ale niestety mam chyba wyłączoną możliwość pisania priv

Awatar użytkownika
Meciek
sole survivor
Posty: 1204
Rejestracja: 09 lut 2012, 00:00
Lokalizacja: Polska
Winners at War: Sophie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Witam wszystkich

Post autor: Meciek »

Już powinieneś móc wysłać PW ;)

Awatar użytkownika
Davos
6th jury member
Posty: 582
Rejestracja: 16 lut 2019, 01:44
Kontakt:

Witam wszystkich

Post autor: Davos »

Siemanko wszystkim :)

Z tej strony mieszkaniec Poznania, lat 32 (choć jeszcze niedawno było 31 i ciągle nie mogę się przyzwyczaić ;)), z zawodu prawnik. Lubię historię, podróże, sport, politykę, astronomię i jeszcze parę innych rzeczy. Fan Bravehearta (co widać po avku), Gry o tron (co widać po nicku), a także Lotra i Gothica (czego nie widać).

Na Wasze forum trafiłem po raz pierwszy jeszcze w czasach, gdy istniało pod starym adresem, ale wtedy byłem tylko biernym "przeglądaczem" bez konta.
Co do Ryzykantów - mam do tego reality show wielki sentyment, bo oglądałem to jeszcze w czasach, gdy leciało w TVP2. Niestety, wtedy wyemitowano tylko 5 sezonów i jak dotąd tylko te sezony obejrzałem. Potem na lata zapomniałem o Ryzykantach (choć obiło mi się o uszy, że jakieś sezony lecą na AXN, ale dowiedziałem się o tym po fakcie), a ostatnie co oglądałem z podobnego gatunku to Wyspa Przetrwania na Polsacie - moim zdaniem zresztą jak na polskie warunki, wyszła całkiem fajnie, choć wiadomo, że do poziomu Survivor się nie umywa :) No a niedawno coś mnie tknęło, żeby w końcu nadrobić wszystkie sezony Ryzykantów i pewnie trochę mi to zajmie, bo z tego co wiem, wyszło już 38 sezonów :) Wow! Sporo mnie ominęło przez te wszystkie lata :D
Lecę chronologicznie od samego początku, bo z początkowych sezonów też już wiele zapomniałem (poza imionami zwycięzców, to akurat pamiętam bardzo dobrze). Póki co nadrobiłem 2 sezony - postaram się o każdym z nich, jak i o kolejnych, które nadrobię, skrobnąć na bieżąco parę słów w odpowiednim temacie. Mam nadzieję, że do końca roku nadrobię wszystko. No i że uda mi się uniknąć spoilerów ;) Na to trzeba bardzo mocno uważać ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Meciek
sole survivor
Posty: 1204
Rejestracja: 09 lut 2012, 00:00
Lokalizacja: Polska
Winners at War: Sophie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Witam wszystkich

Post autor: Meciek »

Witamy! Osobiście polecam ci obejrzenie w wolnej chwili nowych sezonów australijskich, które są dosyć długie, ale swoim poziomem biją nowe sezony amerykańskie.

Awatar użytkownika
Fenistil
1st jury member
Posty: 196
Rejestracja: 22 sie 2017, 21:27
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Witam wszystkich

Post autor: Fenistil »

Cześć Davos! Miło, że postanowiłeś się zarejestrować. :) Ja niedawno przechodziłem podobną drogę co Ty i nadrobienie wszystkich amerykańskich sezonów zajęło mi jakieś 13 miesięcy. Aż Ci trochę zazdroszczę, też bym chętnie je sobie znowu obejrzał po raz pierwszy. ;) Uważaj na spojlery (bo tu łatwo przypadkiem na coś wpaść) i życzę Ci dobrej zabawy.

Awatar użytkownika
Davos
6th jury member
Posty: 582
Rejestracja: 16 lut 2019, 01:44
Kontakt:

Witam wszystkich

Post autor: Davos »

Dzięki za miłe powitanie :)

Meciek pisze:
17 lut 2019, 13:31
Osobiście polecam ci obejrzenie w wolnej chwili nowych sezonów australijskich, które są dosyć długie, ale swoim poziomem biją nowe sezony amerykańskie.

Ok, dzięki za sugestię :)
Jak już uporam się za sezony amerykańskie to zabiorę się za australijskie? A dużo ich wyszło? Jak znam życie to pewnie tyle, co amerykańskich i potem będę to nadrabiać przez kolejny rok :D


Fenistil pisze:
17 lut 2019, 20:40
Ja niedawno przechodziłem podobną drogę co Ty i nadrobienie wszystkich amerykańskich sezonów zajęło mi jakieś 13 miesięcy. Aż Ci trochę zazdroszczę, też bym chętnie je sobie znowu obejrzał po raz pierwszy. ;) Uważaj na spojlery (bo tu łatwo przypadkiem na coś wpaść) i życzę Ci dobrej zabawy.
Szczerze mówiąc sam sobie tego zazdroszczę ;) Jak już dojdę do sezonów, których jeszcze nie oglądałem to na pewno będzie z tego trochę frajdy, o ile oczywiście nie trafię wcześniej na spoilera na temat zwycięzcy danego sezonu :P Póki co staram się ich unikać jak ognia, również na tym forum, dlatego oprócz tematu, w którym teraz jesteśmy, czytam jedynie wątek dotyczący danego sezonu, który właśnie obejrzałem - czyli na tę chwilę sezony nr 1 i 2. Ale nawet tam można się natknąć na spoilery z innych sezonów, bo czasem ktoś pisze np. "Całkiem spoko ten zwycięzca, ale do X mu jeszcze daleko, ten to dopiero potrafił wszystkich ograć". I już wiem, że X wygrał któryś z następnych sezonów więc jak do niego dojdę to już będę od początku wiedział, kto wygra ;) No cóż, wszystkich spoilerów chyba nie da się uniknąć ;)
Obrazek

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Witam wszystkich

Post autor: frasiek »

Davos pisze:
16 lut 2019, 02:16
moim zdaniem zresztą jak na polskie warunki, wyszła całkiem fajnie, choć wiadomo, że do poziomu Survivor się nie umywa :)
Polacy są jacyś upośledzeni, że program kręcony zagranicą przy wykorzystaniu zagranicznego know-how nadal ma jakąś taryfę ulgową ze względu "polskie warunki"?

Awatar użytkownika
Meciek
sole survivor
Posty: 1204
Rejestracja: 09 lut 2012, 00:00
Lokalizacja: Polska
Winners at War: Sophie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Witam wszystkich

Post autor: Meciek »

Ok, dzięki za sugestię :)
Jak już uporam się za sezony amerykańskie to zabiorę się za australijskie? A dużo ich wyszło? Jak znam życie to pewnie tyle, co amerykańskich i potem będę to nadrabiać przez kolejny rok :D
Póki co są trzy nowe sezony (kiedyś emitowano dwie serie w Australii, ale one nie są warto uwagi), ale jeden sezon australijski to ponad 20 odcinków.

Awatar użytkownika
Davos
6th jury member
Posty: 582
Rejestracja: 16 lut 2019, 01:44
Kontakt:

Witam wszystkich

Post autor: Davos »

frasiek pisze:
19 lut 2019, 07:17
Davos pisze:
16 lut 2019, 02:16
moim zdaniem zresztą jak na polskie warunki, wyszła całkiem fajnie, choć wiadomo, że do poziomu Survivor się nie umywa :)
Polacy są jacyś upośledzeni, że program kręcony zagranicą przy wykorzystaniu zagranicznego know-how nadal ma jakąś taryfę ulgową ze względu "polskie warunki"?
Upośledzeni nie, ale nie oszukujmy się - takiego rozmachu, jaki mają Amerykanie, my raczej nigdy nie osiągniemy. Wystarczy porównać budżety Survivor i Wyspy Przetrwania. Albo nawet nagrody dla zwycięzców - w Survivor milion dolarów (i to już od pierwszej edycji 18 lat temu), w Wyspie Przetrwania 150 tysięcy złotych... Z czym do ludzi :P


A mam takie małe pytanko: właściwie to gdzie i na czym oglądacie wszystkie sezony Survivor? Bo z tego co ja widzę, ciężko znaleźć w necie starsze sezony. Nawet te, które leciały kiedyś w polskiej tv...
Obrazek

Awatar użytkownika
tombak90
sole survivor
Posty: 2663
Rejestracja: 12 mar 2011, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

Witam wszystkich

Post autor: tombak90 »

frasiek pisze:
19 lut 2019, 07:17
Davos pisze:
16 lut 2019, 02:16
moim zdaniem zresztą jak na polskie warunki, wyszła całkiem fajnie, choć wiadomo, że do poziomu Survivor się nie umywa :)
Polacy są jacyś upośledzeni, że program kręcony zagranicą przy wykorzystaniu zagranicznego know-how nadal ma jakąś taryfę ulgową ze względu "polskie warunki"?
Ale Ty chłopie serio nie rozumiesz, czy po prostu wieśka strugasz? :lol:
Polskie warunki to na przykład mniejsze możliwości finansowe stacji i brak doświadczenia w robieniu Survivor.
"Dziś prawdziwych villainów już nie ma..."

MaciekRS
6th jury member
Posty: 585
Rejestracja: 03 mar 2018, 15:17
Kontakt:

Witam wszystkich

Post autor: MaciekRS »

Mniejsze możliwości finansowe? Już tak nie rozpaczajmy nad biedą naszych stacji.
Mieliśmy 2 edycje S New Zealand.
Polska, potencjalnie 35 mln widzów, N Zelandia 4.5 mln widzów. Kraj o populacji województwa mazowieckiego. Do ilu osób trafia tam reklama?

Awatar użytkownika
tombak90
sole survivor
Posty: 2663
Rejestracja: 12 mar 2011, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

Witam wszystkich

Post autor: tombak90 »

No i tak się nabrykali, że idą po tych dwóch edycjach do kontenera. Jeśli więc włączyć w naszą survostorię Szaleństwa Panny Drzyżdżykówny, to mamy z nimi remis.

I to pomimo zainteresowania ich formatem ze strony światowej fanbazy, na które my nigdy nie będziemy mogli liczyć ze względów językowych. Za mocno nas tu po obu stronach "pilnowali", żeby jakiś Lwie Serce czy inna Wiktoria mieli się połasić na trzeciego i zastąpić nasz poczciwy szelest dzisiejszym "językiem świata".
"Dziś prawdziwych villainów już nie ma..."

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Witam wszystkich

Post autor: Umbastyczny »

Witam :)

Też miałem podobnie, sezony w TVP i potem długa przerwa (jakiś rewatch tych z TVP na TV4 :D). Ja nadrabiałem do 25 włącznie, a potem od 26 już na bieżąco. Muszę przyznać, że takie oglądanie odcinek po odcinku, sezon po sezonie było bardzo spoko - miło wspominam.

Awatar użytkownika
joeytribbiani
4th jury member
Posty: 306
Rejestracja: 16 cze 2019, 08:16
Winners at War: Parvati
Kontakt:

Witam wszystkich

Post autor: joeytribbiani »

Czołem!

Po tygodniach obserwowania forum nareszcie zdecydowałem się na założenie konta.

Z Survivor spotkałem się już dobrych parę lat temu, jednak porządnie wkręciłem się podczas emisji Millennials vs Gen-X. Od tamtego czasu zdążyłem obejrzeć wszystkie sezony amerykańskiego Survivor (oprócz Borneo). Nie pamiętam, aby program telewizyjny mnie tak wciągnął jak Survivor. Udzielam się dość aktywnie na Reddit, ale miło będzie porozmawiać o Survivor w ojczystym języku :D

Trzymajcie się ciepło! :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości