Wyprawa Robinson

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tombak90
sole survivor
Posty: 2663
Rejestracja: 12 mar 2011, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

Post autor: tombak90 »

Albo przełączyłaby na Ukrytą prawdę.
Jeśli jej koleżanka z Melbourne nie przełączyła, to i nasza by w końcu wykminiła o co chodzi, no już takimi ostatnimi urynołami nie jesteśmy, nie przesadzaj.

Nie chodzi o IQ szanownej Danuty tylko o to, że nie ma u nas żadnej nowej stacji komercyjnej z dobrymi pomysłami, która byłaby na tyle dziarska, by przebić się przez tę ogłupiającą klikę. Od gówniarza pamiętam tylko Polsat i TVN i tak wkołomacieja. Jedno jest kiczowate, a drugie koncentruje się bardziej na tym, pod jakim kątem siknąć ze szczęścia, że Tusk dostał drugą kadencję, zamiast na tym co by widzom dobrego zaproponować w kwestii rozrywki. Gessler i Powiatowy będą straszyć dopóki się nie rozsypią.
"Dziś prawdziwych villainów już nie ma..."

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

tombak90 pisze:Nie chodzi o IQ szanownej Danuty tylko o to, że nie ma u nas żadnej nowej stacji komercyjnej z dobrymi pomysłami, która byłaby na tyle dziarska, by przebić się przez tę ogłupiającą klikę. Od gówniarza pamiętam tylko Polsat i TVN i tak wkołomacieja.
Pewnie nadal tak będzie jeszcze przez kilka dobrych lat. Wielka czwórka (1,2,TVN i Polsat) traci swoje udziały, ale nie aż tak gwałtownie.
WP zainwestowała miliony w swoją telewizję. Ale kto o niej słyszał? Kto to ogląda? 0,09% widzów? Poziom Poloni1 i Tele 5, które nadają telezakupy.

Coś zaczyna się zmieniać. Np. w piątek "Taniec z gwiazdami", czy seriale na TVP2 miały mniej widzów w grupie 16-49 niż film na TV4 (Oczywiście ten film to była też co najmniej 3 powtórka w tym roku). Zresztą "Idol" przegrywa również w grupie wszystkich widzów z serialami TV4. Czwórka trochę "podgryza" te większe stacje i ma 4% udziału w rynku, ale pewnej bariery nigdy nie przeskoczy. Zwłaszcza, że to kanał należący do grupy Polsat i nie powinien zabierać widzów swojej stacji-matce.

Te wszystkie paradokumenty również tracą widzów. Ale kosztem czego? Jakichś lombardów w mniejszych stacjach czy powtórek powtórek czegoś tam na TV6 czy innym Polsacie 2.

Wydanie kilu(nastu) milionów nie zawsze świadczy o sukcesie np. w przypadku Belle Epoque. Po pierwszym odcinku cały TVN był zachwycony, serial przedłużono na drugi sezon. A teraz co się stało? Stracili milion widzów przez 2 tygodnie.

Pisaliście też, że "Wyprawa" była nudna. Zgadzam się. Widziałem te odcinki na youtube i muszę się z Wami zgodzić. Z drugiej strony Azja Express również była nudnym programem, ale dzięki Rozenek, Pascalowi i innym Kaczorukom notowała dobre wyniki.

Survivorpl
2nd voted out
Posty: 14
Rejestracja: 19 lut 2016, 00:00
Kontakt:

Post autor: Survivorpl »

Mnie tylko ciekawi to:

Wyprawa Robinson (2004):
średnia oglądalność - 2,4 mln

Agent Gwiazdy (2016):
średnia oglądalność - 1,7 mln

Azja Express (2016):
średnia oglądalność - 1,6 mln

Programy z 2016 roku notują znacznie mniejszą oglądalność a są kontynuowane. Dla przypomnienia finał Wyprawy Robinson oglądał ponad 4 milionów widzów.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

To jednak były inne czasy. Wtedy większość społeczeństwa nie miała dostępu do mniejszych stacji. Teraz prawie 200 stacji telewizyjnych nadaje po Polsku. Dlatego dla danej telewizji ważne jest, żeby dany program osiągał udziały powyżej średniej (szczególnie wśród widzów w grupie 16-49, bo ta jest najbardziej atrakcyjna dla reklamodawców).

Np. średni udział TVN w ubiegłym tygodniu w grupie widzów 16-49 to 13,85% (Pierwsze miejsce). Agent emitowany we wtorek uzyskał w swoim paśmie 18,65% (wynik powyżej średniej)

Patrząc na rynek TV w Polsce ogólnie to najwięcej widzów ogląda M jak Miłość (niektóre odcinki notują 6 mln widzów i ponad 30% udziału), później Na dobre i na złe około 4 milionów, później Ojciec Mateusz z 3,5 mln + serwisy informacyjne i wydarzenia sportowe czasami uzyskują ponad 3 miliony widzów. Pozostałe produkcje raczej nie przekraczają tej bariery. A 4 miliony to już jakiś cud :)
Hit Dwójki - rodzinka.pl, która otrzyma pewnie kolejny sezon, w piątek wśród wszystkich widzów miał mniej niż 1,2 mln widzów (nie ma tej produkcji w top 30). W grupie 16-49 serial oglądało 0,67 mln osób (12% udziału)
Do Top 30 programów z soboty np. łapią się produkcje z 0,9 mln widzów...

Awatar użytkownika
XanderDE
5th jury member
Posty: 441
Rejestracja: 09 mar 2015, 00:00
Winners at War: Michele
Kontakt:

Post autor: XanderDE »

żeby zrozumieć o co chodzi w tych wszystkich HII
Ja tam aż takich wymagań nie mam. Pierwszy sezon mógłby być bez ukrytych idoli czy przemieszań, byle dobrze się oglądało :)
Wręcz myślę, że taka oszczędność na początku działałaby na korzyść, żeby zachęcić ludzi do oglądania, bo jak się rzuci wszystkimi twistami na hurra to może wyjść totalnie nieczytelna papka nad którą "Danusia" nie będzie chciała się specjalnie zastanawiać i przełączy kanał :)
BDR 211 EBK

Kobra
sole survivor
Posty: 1568
Rejestracja: 17 sie 2011, 00:00
Winners at War: Natalie
Kontakt:

Post autor: Kobra »

Jeśli jej koleżanka z Melbourne nie przełączyła, to i nasza by w końcu wykminiła o co chodzi, no już takimi ostatnimi urynołami nie jesteśmy, nie przesadzaj.
Nie, nie przesadzam. To banał, ale różnimy się od Amerykanów, Australijczyków i pewnie pierdyliona innych krajów. Na to co oglądamy ma wpływ także nasza kultura (wysoka, niska; zwij jak chcesz) i wydaje mi się, że to, co kupują w Melbourne nie koniecznie łykną w Polsce. Poza tym nie jestem pewien, czy chciałbym oglądać Robinsona Szpaka.
Patrząc na rynek TV w Polsce ogólnie to najwięcej widzów ogląda M jak Miłość
Borze zielony.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Kobra pisze:
Patrząc na rynek TV w Polsce ogólnie to najwięcej widzów ogląda M jak Miłość
Borze zielony.
W dodatku miażdżąc konkurencję. Wczoraj 5,7 mln (35% udziału), w poniedziałek 5,9 mln (36%). Gdyby nie MjM to pewnie już dawno nie byłoby TVP2 :D

Niestety, nie mogę znaleźć informacji odnośnie tego jak czeska wersja "Survivor" radzi sobie na ich rynku. Program reaktywowano po latach i emitowany jest w jednej z głównych stacji komercyjnych w tym państwie.

Co do kwestii różnic kulturowych to kobra niestety ma rację. To co przyjmuje się w Australii, Kanadzie czy USA niekoniecznie przyjmie się w Polsce. Przecież wszystko co obce jest złe :D

Awatar użytkownika
woytas
1st jury member
Posty: 187
Rejestracja: 14 maja 2012, 00:00
Kontakt:

Post autor: woytas »

A gdyby ktoś chciał rzucić okiem jak wygląda czeska edycja, to odcinku tu:
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... lFS1dmINpK

Ponumerowane wg dni. Obejrzałem pół odcinka, nawet się dało zrozumieć, ale jednak troszkę mnie męczył język. Choć trzeba przyznać, że realizacja bliżej amerykańskiej niż Wyprawy Robinson :)

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Woytas, mamy na forum osobny temat poświęcony czeskiej wersji.
Zapraszam tutaj: http://www.survivors.fora.pl/pozostale- ... ,1877.html :)

Awatar użytkownika
tombak90
sole survivor
Posty: 2663
Rejestracja: 12 mar 2011, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

Post autor: tombak90 »

A tam, takie gadanie. Nie rozumiem, po co na siłę robić z naszych tłuków czy ksenofobów, no zastanówcie się jeden z drugim.

Dżeku, paradokumenty i telenowele też nie są takie do końca na polskiej śmietanie chowane, a ładnie się przyjęły. To nie Kopernik pierwszy zatańczył z gwiazdami, "Bolek" był agentem nieco innego rodzaju, a jednak te produkcje również chętnie oglądamy.

Będę się upierał - dobry producent, przy właściwej akcji promocyjnej i wsparciu porządnej telewizji, byłby w stanie wyciągnąć i utrzymać u nas Survivor na fajnym poziomie. Być może faktycznie, idąc za Xanderem, nie należałoby od razu rzucać Danucie na wałki wszystkich twistów i cheatów, tylko wprowadzać stopniowo, ale to też nie problem.

Niestety, raczej nigdy nie przekonamy się kto ma rację, bo powyższe warunki nie mają dużej szansy zostać spełnione i to tutaj leży jądro ciemności. Nie w Danucie. Odczepić mi się od Danuty, bo to porządna kobieta :wink:
A gdyby ktoś chciał rzucić okiem jak wygląda czeska edycja, to odcinku tu:
Rzucałem, ale niestety knedle wchodzą mi pod kątem językowym dużo gorzej, niż się spodziewałem. Jednak mam w sobie taki kurwizm lingwistyczny na zasadzie cooo JA nie dam rady zrozumieć, no to PACZ, potrzymaj mi Budweisera, więc nie wykluczam, że jeszcze spróbuję się z tym zmierzyć i skrobnąć coś na ten temat, rzecz jasna w tamtym odpowiednim, gościnnym, tylko czekającym na nasze mądrości temacie.
"Dziś prawdziwych villainów już nie ma..."

Awatar użytkownika
Eska
7th jury member
Posty: 667
Rejestracja: 06 paź 2010, 00:00
Winners at War: Yul
Kontakt:

Post autor: Eska »

Mówicie tutaj, czy się program przyjmie czy nie przyjmie - dawno, dawno temu Survivor był emitowany na TVP2, nie wiem jak wyniki oglądalności (tutaj to już Wy w tym specjalistami jesteście) ale chyba te wasze Danusie i Marysie itd. się odnajdywały w tym o co chodzi w programie. Fakt pora emisji była gówniana.... wakacje, środek dnia...

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Post autor: Umbastyczny »

Moja mama (Małgorzata, nie Danuta) lubiła oglądać Survivor i kumała zasady tych początkowych sezonów :D Więc jest nadzieja...

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

tombak90 pisze:Dżeku, paradokumenty i telenowele też nie są takie do końca na polskiej śmietanie chowane, a ładnie się przyjęły. To nie Kopernik pierwszy zatańczył z gwiazdami, "Bolek" był agentem nieco innego rodzaju, a jednak te produkcje również chętnie oglądamy.
To trochę bardziej skomplikowane. Te wszystkie powiązania, producent, stacje TV i tak dalej. Powiem Ci, że co roku nagrywanych jest kilka/kilkanaście pilotów nowych teleturniejów i ile z nich trafia na antenę? Przez ostatnie 3-4 lata powrócili "Milionerzy", a wcześniej był chyba teleturniej "Tylko Ty", który spadł z anteny po 1 sezonie.
A paradokumenty i ich popularność głównie wynika z tego, że są tanie w produkcji. I ich producentka się cieszy i mówi głośno o tym, że tylko w Polsce można zrobić odcinek czegoś mając budżet 1000 zł i jedną kamerę.
Rochstar (taka firma zajmująca się produkcją) kupiła "Taniec z gwiazdami" gdy licencja skończyła się TVNowi. W zamian za to TVN niczego od nich nie zamawiał :D
Sylvia pisze:Mówicie tutaj, czy się program przyjmie czy nie przyjmie - dawno, dawno temu Survivor był emitowany na TVP2, nie wiem jak wyniki oglądalności (tutaj to już Wy w tym specjalistami jesteście) ale chyba te wasze Danusie i Marysie itd. się odnajdywały w tym o co chodzi w programie. Fakt pora emisji była gówniana.... wakacje, środek dnia...
Pierwsza edycja (nie pamiętam tego, ale czytałem o tym kiedyś) emitowana była w środy bądź czwartki o 20:00 na TVP2 i miała oglądalność rzędu 2 milionów, ale to było z 15 lat temu. Wtedy Dwójka rywalizowała z Big Brotherem i poniosła porażkę. Teraz za taką oglądalność czegoś nowego na Dwójce prezes Kurski poszedłby na kolanach do Częstochowy.

Jak dla mnie to kwestia kilku lat i program powróci. Miejmy nadzieję, że paradokumenty i seriale miłosno-obyczajowe kiedyś się znudzą. To nie "Idol" czy serial obyczajowy o niani są hitami Polsatu, a program "The Brain - Genialny umysł", który był taką zapchaj-dziurą, ale jest inny od wszystkiego co można zobaczyć w innych stacjach. Nina Terentiew już zapowiedziała, że Polsat kończy z programami o gotowaniu i będzie szukać czegoś nowego w stylu "podróży na koniec świata za jeden uśmiech". Na muzyczne talent-show też raczej nie można liczyć.

W "Azja Express" co drugi odcinek (nie oglądałem wszystkich)był jakiś dziwny twist i program się przyjął. Odnośnie "Survivor" to nie mam pojęcia czy któryś producent ma w Polsce do niego prawa. Widziałem, że Endemol Shine realizował wersję australijską (w Polsce oni produkują m.in. program Twoja Twarz Brzmi Znajomo i The Brain).

Kobra
sole survivor
Posty: 1568
Rejestracja: 17 sie 2011, 00:00
Winners at War: Natalie
Kontakt:

Post autor: Kobra »

Jack pisze:
Kobra pisze:
Patrząc na rynek TV w Polsce ogólnie to najwięcej widzów ogląda M jak Miłość
Borze zielony.
W dodatku miażdżąc konkurencję. Wczoraj 5,7 mln (35% udziału), w poniedziałek 5,9 mln (36%). Gdyby nie MjM to pewnie już dawno nie byłoby TVP2 :D
Idę się zabić. A poważnie cieszę się, że istnieje internet i istniejecie wy. Kocham was (z może jednym wyjątkiem) ;*
Choć trzeba przyznać, że realizacja bliżej amerykańskiej niż Wyprawy Robinson
Mogę się mylić, ale jeśli się nie to może istotny jest fakt, że polska wersja opierała się na szwedzkiej, a nie amerykańskiej. Także Survivor US chyba w ogóle nie powinien być podawany tu za przykład.
A tam, takie gadanie. Nie rozumiem, po co na siłę robić z naszych tłuków czy ksenofobów, no zastanówcie się jeden z drugim.
O, przepraszam. Nikt z nas idiotów nie robi, ale z kolei nie mów jakby oglądanie amerykańskiego Survivor było dowodem wysokiej inteligencji.

Awatar użytkownika
jonek95
3rd jury member
Posty: 252
Rejestracja: 08 gru 2015, 00:00
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Post autor: jonek95 »

Wydaje mi się że jesteśmy bliżej niż dalej powrotu WR i to kwestia paru lat
Ja na miejscu telewizji która się tego podejmię skrócił format do np 30 dni co obetnie koszty i odcinki pewnie będą ciekawsze bo takie rozwlekanie na 42 cz46 nie pamiętam ile było w 1 seri niema większego sensu.

Cast cast cast choćby nie wiem jak prowadzący próbował uatrakcyjnić grę to bez conajmniej bardzo dobrego castu będzie cieżko. To chyba był główny problem WR ja mam wrażenie że w 1 edycji wywalili ich na wyspę i powiedzieli radzcie sobie. Myślę że jest dużo sposobów na uatrakcyjnienie gry . A sam urbański chyba nie był najgorszy a może IBISZ .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość