Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 7

Awatar użytkownika
patrycja9922
4th jury member
Posty: 356
Rejestracja: 16 sie 2015, 00:00
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 7

Post autor: patrycja9922 »

Odcinek dało się obejrzeć, ale ten twist był zupełnie zbędny na tym etapie. Szkoda mi Julki, że odpadła przez kogoś innego. Mam nadzieję, że Klotzek przetrwa kolejny odcinek, bo został się praktycznie bez sojuszników.
Obrazek

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 7

Post autor: Umbastyczny »

Kolejny tragiczny odcinek do oglądania.

Po pierwsze: ilość i jakoś twistów powala. Nawet Jeff i spółka są na pewno pod wrażeniem, jak bardzo można zeszpecić tę grę. Julki naprawdę szkoda, że musiała odpaść w takim stylu. W sumie Piotr też jest ofiarą twistu, bo raczej nie odpadłby, gdyby nie to, że Paweł i Kasia mieli immu, a Daniel był w duecie z Maczo.

A my się zastanawialiśmy ile i jakie twisty dostaniemy i że Polsat będzie działał spokojnie, żeby każdy widz za tym nadążył. No to mamy xD

Po drugie: ból dupy. Już sobie daruję dokładną analizę, ale teksty Daniela o "instytucjach zaufania publicznego" czy Pawła o "katoliku" są mega żałosne i żenujące... Plus dla Kasi, która na tle kolegów nie była bitter. Piotr zrobił całkiem logiczny ruch i tyle. Ale jak słyszymy "najgorsze co może być to gra oparta na kłamstwie"... Brak mi słów komentarza. Oby Paweł i Daniel odpadli jak najszybciej lub przynajmniej nie wygrali, bo będzie to dla mnie ogromny cios. I będzie to cios niejako dla tego programu, który dodatkowo może w jakiś sposób nastawić uczestników następnych (ewentualnych) edycji, że trzeba być uczciwym do bólu itd.

Po trzecie: trochę za bardzo wszyscy się godzą z losem. U Julki i Piotra, ale też u innych jakoś zabrakło woli walki.

Piotra lubiłem od początku i mi go bardzo szkoda. Widać, że był zagubiony, ale póki co do niego należy najciekawszy ruch edycji, brawo Piotr! :)


Opowiadanie o smaku kotleta z mizerią przez prowadzącego było dość słabe, brak jury na radzie był mega słaby.

PS: W graczu tygodnia zagłosowałem na Maczo. Plus dla niego, że jednak nie postanowił dobrodusznie odpaść za Julkę :D

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 7

Post autor: Jack »

Umbastyczny pisze:
22 paź 2017, 17:50
A my się zastanawialiśmy ile i jakie twisty dostaniemy i że Polsat będzie działał spokojnie, żeby każdy widz za tym nadążył. No to mamy xD
Mamy twisty z wersji francuskiej :D Trochę szkoda, że program nie jest kopią w 100%. Podobnie jak rok temu Azja Express czerpała z wersji kolumbijskiej, tak samo jest tutaj. Nie krytykuję tego, bo właściwie wszystkie polskie programy bazują w większości na jakimś zagranicznym odpowiedniku, jak Masterchef, gdzie pierwsza polska edycja była kopią pierwszej amerykańskiej, czy Bake-Off.
Umbastyczny pisze:
22 paź 2017, 17:50
Po trzecie: trochę za bardzo wszyscy się godzą z losem. U Julki i Piotra, ale też u innych jakoś zabrakło woli walki.
Może to Klotzek nimi tak świetnie manipuluje? :)

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 7

Post autor: frasiek »

Umbastyczny pisze:
22 paź 2017, 17:50
Piotr zrobił całkiem logiczny ruch i tyle.
Jeżeli w grze jest 9 osób i właśnie ma odpaść pierwszy juror to zrobienie sobie 4 wrogów nie jest logicznym ruchem.

Big Paws
2nd voted out
Posty: 12
Rejestracja: 20 paź 2017, 14:58
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 7

Post autor: Big Paws »

frasiek pisze:
22 paź 2017, 19:14
Umbastyczny pisze:
22 paź 2017, 17:50
Piotr zrobił całkiem logiczny ruch i tyle.
Jeżeli w grze jest 9 osób i właśnie ma odpaść pierwszy juror to zrobienie sobie 4 wrogów nie jest logicznym ruchem.
Lepiej mieć 2 miejsce bo nie wygrasz przez bol dupy 4 osób niż 8-5, bo wylatujesz jak tylko będziesz zbędny ;)

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 7

Post autor: Umbastyczny »

Jack pisze:
22 paź 2017, 18:55
Umbastyczny pisze:
22 paź 2017, 17:50
Po trzecie: trochę za bardzo wszyscy się godzą z losem. U Julki i Piotra, ale też u innych jakoś zabrakło woli walki.
Może to Klotzek nimi tak świetnie manipuluje? :)

Hmm... nie wydaje mi się. To znaczy jego zachowanie i przemowy na pewno mają wpływ na innych uczestników, ale nie wydaje mi się, żeby to było celowe jego działanie.
frasiek pisze:
22 paź 2017, 19:14
Umbastyczny pisze:
22 paź 2017, 17:50
Piotr zrobił całkiem logiczny ruch i tyle.
Jeżeli w grze jest 9 osób i właśnie ma odpaść pierwszy juror to zrobienie sobie 4 wrogów nie jest logicznym ruchem.
No nie do końca się zgodzę. Tutaj Piotr nie miał idealnego wyjścia. Albo mógł zdradzić żółtych i narobić sobie wrogów jak piszesz, co oczywiście nie jest super, albo mógł grać z nimi i pozwolić wyciąć im wszystkich w dowolnej kolejności co skończyłoby się dla Piotra miejscem 5-8. Piotr musiałby wtedy liczyć na immunity run lub jakiś twist.

Oba wyjścia nie były dobre do końca i każde niosło negatywne konsekwencje. Mimo wszystko moim zdaniem, przejęcie w jakiś sposób kontroli i wyrzucenie kogoś z kim się nie dogadywał jest lepsze niż potulne oddanie władzy w ręce czwórki z Mataka. Dodatkowo pamiętajmy, że Piotr nie zna gry, więc nie wiedział, że akurat się zacznie etap jury i jaki wpływ jego decyzja z F9 może mieć na finałową radę w F2.

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 7

Post autor: frasiek »

Big Paws pisze:
22 paź 2017, 20:36
frasiek pisze:
22 paź 2017, 19:14
Umbastyczny pisze:
22 paź 2017, 17:50
Piotr zrobił całkiem logiczny ruch i tyle.
Jeżeli w grze jest 9 osób i właśnie ma odpaść pierwszy juror to zrobienie sobie 4 wrogów nie jest logicznym ruchem.
Lepiej mieć 2 miejsce bo nie wygrasz przez bol dupy 4 osób niż 8-5, bo wylatujesz jak tylko będziesz zbędny ;)
Tyle, że to wcale nie gwarantuje 2 miejsca, więc nadal lepiej jest mieć szansę na wygraną niż jej nie mieć.
Umbastyczny pisze:
22 paź 2017, 20:49
No nie do końca się zgodzę. Tutaj Piotr nie miał idealnego wyjścia. Albo mógł zdradzić żółtych i narobić sobie wrogów jak piszesz, co oczywiście nie jest super, albo mógł grać z nimi i pozwolić wyciąć im wszystkich w dowolnej kolejności co skończyłoby się dla Piotra miejscem 5-8. Piotr musiałby wtedy liczyć na immunity run lub jakiś twist.
To, że nie miał idealnego wyjścia to też efekt tego jak grał wcześniej, na przykład mógł nie składać obietnicy, która oznaczała dla niego miejsce 5-8. Poza tym gra z tymi ludźmi już jakiś czas i mógł przewidzieć, że skoro już przeskakuje to lepiej ustrzelić Daniela.

Big Paws
2nd voted out
Posty: 12
Rejestracja: 20 paź 2017, 14:58
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 7

Post autor: Big Paws »

Widząc jakim betonem są żółci wybrałbym jednak tę opcję co wybrał sam Piotr, zwłaszcza, że nie pokazywał, że umie kombinować. Na dodatek po drodze może się jeszcze sporo wydarzyć, ktoś wywoła większy ból dupy i o nim zapomną.

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 7

Post autor: frasiek »

Big Paws pisze:
22 paź 2017, 21:06
Widząc jakim betonem są żółci wybrałbym jednak tę opcję co wybrał sam Piotr, zwłaszcza, że nie pokazywał, że umie kombinować. Na dodatek po drodze może się jeszcze sporo wydarzyć, ktoś wywoła większy ból dupy i o nim zapomną.
Nawet jeżeli, to jest jeszcze black vote, czyli to nie była ostatnia rada na której byłby potrzebny żółtym.

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 7

Post autor: Umbastyczny »

frasiek pisze:
22 paź 2017, 20:59
Umbastyczny pisze:
22 paź 2017, 20:49
No nie do końca się zgodzę. Tutaj Piotr nie miał idealnego wyjścia. Albo mógł zdradzić żółtych i narobić sobie wrogów jak piszesz, co oczywiście nie jest super, albo mógł grać z nimi i pozwolić wyciąć im wszystkich w dowolnej kolejności co skończyłoby się dla Piotra miejscem 5-8. Piotr musiałby wtedy liczyć na immunity run lub jakiś twist.
To, że nie miał idealnego wyjścia to też efekt tego jak grał wcześniej, na przykład mógł nie składać obietnicy, która oznaczała dla niego miejsce 5-8.
Z tym fragmentem się zgadzam w 100%, sam się wepchnął w taką niewygodną dla siebie pozycję. Ja się po prostu już skupiłem na samej decyzji żółci vs czerwoni. Ale oczywiście masz rację, gdyby wcześniej grał inaczej to nie musiałby takiego wyboru w ogóle podejmować.
frasiek pisze:
22 paź 2017, 20:59
Umbastyczny pisze:
22 paź 2017, 20:49
No nie do końca się zgodzę. Tutaj Piotr nie miał idealnego wyjścia. Albo mógł zdradzić żółtych i narobić sobie wrogów jak piszesz, co oczywiście nie jest super, albo mógł grać z nimi i pozwolić wyciąć im wszystkich w dowolnej kolejności co skończyłoby się dla Piotra miejscem 5-8. Piotr musiałby wtedy liczyć na immunity run lub jakiś twist.
Poza tym gra z tymi ludźmi już jakiś czas i mógł przewidzieć, że skoro już przeskakuje to lepiej ustrzelić Daniela.
Hmm... może byłoby to ciut lepsze dla niego, ale wtedy zamiast być hejtowanym przez duet Daniel&Pawel, pewnie byłby hejtowany przez duet Karolina&Paweł. :P

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 7

Post autor: frasiek »

Umbastyczny pisze:
22 paź 2017, 22:35
Hmm... może byłoby to ciut lepsze dla niego, ale wtedy zamiast być hejtowanym przez duet Daniel&Pawel, pewnie byłby hejtowany przez duet Karolina&Paweł. :P
Ale Karolinie się nie wydaje, że pracuje w instytucji zaufania publicznego, więc hejt powinien być mniejszy.

Big Paws
2nd voted out
Posty: 12
Rejestracja: 20 paź 2017, 14:58
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 7

Post autor: Big Paws »

Może Daniel się przejęzyczył i chciał powiedzieć o sobie, że pracuje w zawodzie niezaufania publicznego ;)

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 7

Post autor: Jack »

Z różnych badań wynika, że Polacy z reguły ufają bankom. Pewnie dlatego u Daniela wziął się ten tekst z pracą w instytucji zaufania publicznego. Poza tym bankowiec nie powinien być przedstawiony w mediach w czarnym świetle. Sądzę, że jest to jednym z powodów dla których Wiśnia gra tak zachowawczo, mówiąc nieustannie o szczerości i zaufaniu.

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 7

Post autor: frasiek »

Zaufanie to można mieć do całego systemu, czyli do prawa, które ogranicza działalność banków i instytucji, które bankom patrzą na ręce.

Natomiast sam bank czy też bankowca należy traktować jak kogoś, kto chce na nas zarobić i nie zawaha się zrobić nam krzywdę, żeby osiągnąć ten cel.

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Wyspa Przetrwania: Fidżi - Odcinek 7

Post autor: Saw »

Obejrzałem sobie jeszcze raz w skrócie powtórkę zeszłego odcinka. Daniel jest tak beznadziejny że aż brak słów. Jego słowa że "najgorsze jest jak gra jest oparta na kłamstwie" pokazują jego poziom w tym programie. Szkoda że nikt mu nie wytłumaczył zasad przed startem sezonu. Ale co ja gadam przecież on wie lepiej, jak powinno się grac w tym programie. Wszyscy powinni sobie przed radą wprost powiedzieć na kogo chcą głosować, by nie było bólu dupy. No i zmiana sojuszu nie jest wskazana. Ja tego gościa przywiązałbym do fotela i pokazał kilka rad plemienia z Survivor, gdzie było mnóstwo blinsidów i nikt po radzie nie robił problemów. Nich się cieszy że był ten twist z parami, bo by odpadł następny. Wiedząc że jest w mniejszości to jeszcze podskakuje. Mnie w ogóle śmieszą pretensje Mataki o to że Piotr ich zdradził. A co oni przez te kilka dni zrobili żeby Piotr poczuł że ma u nich pewną pozycję. Nic nie zrobili, a i przypominam sobie jak w poprzednim odcinku w czwórkę rozmawiali sobie o strategii, a Piotr obok leżał i zapewne wszystko słyszał. Widział że traktują go jak gówno i że jest im potrzebny tylko do zrobienia przewagi.
Daniel w tym odcinku namawiał Maczo do zdrady sojuszu, ale przecież to jest nie po chrześcijańsku. Jak on mógł to zrobić, to nie godne pracownika instytucji zaufania publicznego :D
Mam nadzieję że nikt z trójki Daniel, Paweł, Kasia nie wygra bo tego bym nie zniósł. Mam nadzieję że ten głupi uśmieszek niedługo zejdzie z buzi bankowca. Tak w ogóle to nie rozumiem dlaczego tak wiele osób zachwyca się Cebulą. Niby wszyscy mają ją za takiego stratega, a jeszcze nic ciekawego nie zaprezentowała podczas swojego udziału.

No i nadal nie mogę rozgryźć Klotzka. Na początku pokazał że nie zna zupełnie zasad programu i kieruje się serduchem. Ale od dwóch odcinków to zupełnie inny zawodnik. Mam teraz wrażenie że on bardzo dobrze zna tą grę, co można też usłyszeć w niektórych jego wypowiedziach. Nie wiem czy on na początku robił z siebie głupka i udawał że nie umie grać, czy też ktoś na wyspie mu szepnął coś do ucha że ma się ogarnąć.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyspa Przetrwania: Fidżi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości