Big Brother Polska

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Big Brother (Polska)

Post autor: Jack »

Na pewno (na szczęście) nie będzie tak jak ostatnio gdzie Jarek był głosem, współproducentem, reżyserem, pomysłodawcą zadań, scenarzystą tygodni tematycznych i nie wiadomo kim jeszcze😁

Awatar użytkownika
Meciek
sole survivor
Posty: 1204
Rejestracja: 09 lut 2012, 00:00
Lokalizacja: Polska
Winners at War: Sophie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Big Brother (Polska)

Post autor: Meciek »

W międzyczasie TVNowi urodził się szesnasty uczestnik, bo zmienili zwiastuny edycji:


Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Big Brother (Polska)

Post autor: Jack »

Hmm... Mogli nie wypuszczać tydzień temu zwiastunu z 15 uczestnikami. Wyszło dość dziwnie, ale może szesnastym jest Kisio 😁

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Big Brother (Polska)

Post autor: Jack »

Filip Chajzer prowadzącym. Zastąpi Ulę Chincz, która ostatecznie nie podpisała kontraktu :D

Kobra
sole survivor
Posty: 1568
Rejestracja: 17 sie 2011, 00:00
Winners at War: Natalie
Kontakt:

Big Brother (Polska)

Post autor: Kobra »

No to rozwiązało się. Wielki brat jest kobietą. W Polsce to nowość, ale w Wielkiej Brytanii głos brata bywał kobiecy. Czułem, że sporo przekłada się z edycji brytyjskiej na naszą.
Zaczęło się koszmarnie - od piosenki specjalnie napisanej dla programu. Prowadzący, niespecjalni - Agnieszka jeszcze jako tako ciągnie, ale pogodynek nie wiem po co tam stoi - kompletnie nic nie pomaga - gdy Aga miała zastój w przypadku którejś z osób on nic nie mówi. Nie wierzę, że to piszę, ale na plus Chajzer - pasuje do konwencji, może wreszcie trafił z programem. Fajnie, że pojawili się uczestnicy pierwszej edycji - Janusz, Alicja i dublerka Magdy Gessler. Mam nadzieję, że uczestnicy bedą się pojawiali jeszcze, bo ten program ma szansę jedynie ślizgając się po nostalgii. I punkt kulminacyjny - uczestnicy. Nie miałbym problemu, gdyby była to edycja podobna do tych z tv4, ale było tyle gadania o wyborze zróżnicowanych uczestników, którym chce się kibicować, bo są podobni do widzów i co? Wszyscy wyglądają tak samo - młodzi, ładni, wykształceni, ględzą te same banały. Najgorzej wypada model - sprawił wrażenie strasznie zadufanego w sobie. Cały materiał o wegance dotyczył weganizmu, a nie jej, bo jak wiadomo jedyną cechą wegan jest to, że źrą trawę. O dziwo dobre pierwsze wrażenie wywarła na mnie królowa różu, Marchewka/Blondyn jako takie śmieszki oraz Iza jako "starsza" osoba.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2019, 22:01 przez Kobra, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Big Brother (Polska)

Post autor: Jack »

Córka Krysi jako Wielki Brat jeszcze ok :D

Prowadzący straszni, piosenka masakrycznie słaba. Ludzie to głównie youtube, instagram, raper który był nawet w Opolu, Olimpijczyk, pracownica TVN. świetny cast.
Serio, na TV4 były normalne osoby. Może poza Jolką i Aśką Chmielewską, ale tamci ludzie mieli zwyczajne zawody, kobiety nie wyglądały jak klony, a Ci ludzie naprawdę mieli jakieś tam problemy. A tutaj same ideały chodzące.

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Big Brother (Polska)

Post autor: Saw »

No i jesteśmy po pierwszym odcinku. Szczerze jestem trochę taki zmieszany. Niby nie jest źle, ale zachwytów też nie ma.
Zacznę od prowadzących. W mojej opinii jakoś słabo wypadli. Agnieszka jakaś taka spięta sie wydawała, a ten co jej partnerował to nie wiem co tam robił. Nic ciekawego nie wniósł. O dziwo chyba najlepiej wypadł Chajzer. Przyjemnie się go słuchało i myślę że się odnajdzie w tej roli.
Dom robi bardzo dobre wrażenie. Pokój zwierzeń ok, ale ten fotel jakoś tam nie pasuje. Głos wielkiego brata to jedna wielka pomyłka. Kto wymyślił żeby to była kobieta. Według mnie tym TVN mocno sobie strzelił w kolano.

No i teraz najważniejsze, czyli uczestnicy. Obiecywali że będzie przekrój społeczeństwa, ale ja tu widzę prawie wszystkich na jedno kopyto. Nie tego sie spodziewałem, ale gdzieś tam w głowie mi siedziało że własnie na takich ludzi postawią. Szczerze szału nie ma. Może kilku się wyróżniło, ale większość nic tam ciekawego nie wniesie. Szkoda że TVN tak bardzo zawiódł. Mam wrażenie że normalniejsi ludzie byli w edycjach TV4. Tutaj to wszyscy młodzi, piękni i co już w ogóle mnie śmieszy mieszkający za granicą. Aż tak trudno było na castingach wybrac osoby mieszkające w Polsce :( Większość chce tam być celebrytami i trafił sie nawet aktor paradokumentów. Coś czuję że ludzie po tym odcinku się zniechęcą i nie będą tego oglądać. Ludzie oczekiwali czegoś w stylu pierwszej edycji, a nie Warsaw Shore. Jeśli chodzi o mnie to najlepsze pierwsze wrażenie wywarli na mnie: Kasia, Izabela, Klaudia, Oleh, Radek oraz bardzo ładna Karolina ( choć jestem zaskoczony że ma 21 lat, bo wygląda na dużo starszą). Coś czuję że Natalia będzie robiła tam niezłe dymy. Wszystko wskazuje na to że ona tam będzie drama queen.

Niezły ten twist ze spaniem na dworze Maćka i Agnieszki. Jutro też będzie wiadomo które z nich zostaje. Mam nadzieję że będzie to Aga, bo wygląda na sympatyczną dziewczynę, a Maciek sprawia wrażenie cwaniaczka. Ale znając życie ludzie wybiorą jego.

Na razie nie chce wystawiac krytycznych ocen. Uczestnicy nie zachwycają, ale po kilku odcinkach będzie można powiedzieć coś więcej. Moim zdaniem ta edycja nie przyjmie się w Polsce. Jak już chcieli stawiać na tak młody cast to mogli pomyśleć o czyms w stylu BB USA. Może wtedy byłoby ciekawiej.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Big Brother (Polska)

Post autor: ciriefan »

Przyznam, że trochę nabijałem się z powrotu BB, ale tak szczerze liczyłem na to, że w końcu zrobią dobre reality show ze zwykłymi ludźmi. W końcu to nie TV4, a TVN nie dość, że poprzednie Big Brothery miał dobre, to i pokazali, że potrafią zrobić dobre RS (Azja Express, Agent). Byłem naprawdę pozytywnie nastawiony, ale... jest gorzej niż tragicznie. Ciężko jest znaleźć jakiekolwiek plusy, w całej premierze znalazłem tylko dwa:
- Agnieszka bardzo podoba mi się jako prowadząca
- córka Krysi jako Wielka Siostra

Idąc po kolei:
- piosenka tragiczna i niesamowicie irytujące jest, gdy co chwila leci KIM NAPRAWDĘ JESTEŚ
- muzyka w tle w studio też nijaka
- Bartek nie sprawdza się jako prowadzący, ale dam mu szansę, bo to chyba jego pierwsze prowadzenie tak dużego show na żywo, więc na razie go rozgrzeszam
- Chajzer jest niesamowicie irytujący. Może i jestem do niego uprzedzony, ale czy on musi się tak drzeć? Nie da się normalnie mówić? Strasznie mi działał na nerwy.

No ale to wszystko powyżej to jakieś szczegóły, tak naprawdę nieistotne. Najważniejsi są uczestnicy. I to jest po prostu tragedia. To jest gorsze niż obsada Wyspy Przetrwania, która też była mało zróżnicowana. Tam też byli głównie piękni, młodzi i wysportowani, no ale trafiły się wyjątki w postaci Justyny czy Klotzka. Tutaj nie ma nikogo, kto by się wyróżniał. Taki totalny zbiór plastików. W WP ludzie mieli chociaż jakieś normalne zawody, a tutaj mamy youtuberów, raperów z tik toka, aktorów z paradokumentów, dziennikarkę z TVN Warszawa, olimpijczyka, modela. Serio? Czuję się oszukany i rozczarowany. To jest prawdziwa bezczelność, że produkcja zapowiadała, że to będzie przekrój polskiego społeczeństwa. Nie dość, że przekroju nie ma, to jeszcze ciężko tu zaakceptować słowo "polskie". Raczej powinni byli zapowiedzieć przekrój społeczeństwa Londynu. Laska pragnąca być celebrytką i mająca dużo starszego faceta, dla którego lubi być uległa... no pobiła wszystkich. I jeszcze promowali ten sezon Januszem czy Manuelą - a tymczasem w domu nie ma nikogo starszego, nikogo z nadwagą, nikogo nie wyglądającego tak, jak cała reszta. Na ten moment nie widzę tam nikogo, z kim można się identyfikować.

Cóż, może ci ludzie zaskoczą mnie swoją osobowością, ale czuję się ogromnie rozczarowany. Plusem jest to, że ten cast wydaje się być hejtogenny, więc pewnie obejrzę kilka odcinków, żeby mieć co hejtować. Może się przekonam, zobaczymy.

Tombak, czekam na Twoją opinię. Wręcz jej potrzebuję XD

Awatar użytkownika
jonek95
3rd jury member
Posty: 252
Rejestracja: 08 gru 2015, 00:00
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Big Brother (Polska)

Post autor: jonek95 »

Źle nie jest.
Wiadomo mogła by być wieksza różnorodność z wyglądu, ale osobościowo poza paroma osobami co przyszły się wypromować to nie ma co narzekać.
Ja na pewno będę oglądał, chyba że mi się znudzi.

Awatar użytkownika
Meciek
sole survivor
Posty: 1204
Rejestracja: 09 lut 2012, 00:00
Lokalizacja: Polska
Winners at War: Sophie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Big Brother (Polska)

Post autor: Meciek »

Jak dla mnie start na plus.

Bardzo dobre wrażenie robi na mnie studio, jest naprawdę mega, wygląda o wiele lepiej niż np. amerykańskie. Według mnie Agnieszka daję radę jako prowadząca plus myślę, że się jeszcze rozkręci - to dopiero pierwszy odcinek.

Co do uczestników - są zróżnicowani pod względem charakterów, ale niestety za mało tutaj osób starszych, co jest plagą edycji i w USA, i w Kanadzie, i w Wielkiej Brytanii, więc nie rozumiem narzekania osób, które są fanami BBUS, a tutaj narzekają, że cast jest mało zróżnicowany, kiedy USA ma zróżnicowanie na poziomie zera.

Co do minusów na start - no ten dom jest za ciasny, to, że w salonie, sercu domu, nie ma miejsca na to, aby każdy uczestnik mógł usiąść to trochę parodia, bądźmy szczerzy. Piosenka tytułowa nie podoba mi się wcale i spodziewam się, że wielkim fanem Filipa Chajzera po tym programie również nie zostanę.

MaciekRS
6th jury member
Posty: 585
Rejestracja: 03 mar 2018, 15:17
Kontakt:

Big Brother (Polska)

Post autor: MaciekRS »

Muszą podkręcić tempo bo na razie godzina programu za nami i w zasadzie mało się działo. Czuje się jakbym oglądał live feeds a nie najciekawsze fragmenty z całego dnia.

I nie podoba mi się to że głos WB jest na siłę usztuczniony. Wolałbym aby głos WB normalnie rozmawiał z uczestnikami.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Big Brother (Polska)

Post autor: Jack »

Dzień 2
Nie dość że tempo tego odcinka było takie sobie to wygląda to wszystko dość biednie. Nie stać ich nawet na jakieś soundtracki?

Pożegnanie Agnieszki to w ogóle jakaś porażka. Wyszła tylnymi drzwiami i tyle. Żadnej smutnej muzyki, cokolwiek, nic, nada, zero.
Ten głos Wielkiego Brata (córki Czubówny) jest straszny. Brzmi prawie jak syntezator mowy :D

Maciej, ten typ który walczył z Agnieszką o pozostanie w grze to jakiś kompletny idiota. Mam nadzieję, że szybko wyleci.

Trudno raczej powiedzieć coś więcej po tym "odcinku".

Kobra
sole survivor
Posty: 1568
Rejestracja: 17 sie 2011, 00:00
Winners at War: Natalie
Kontakt:

Big Brother (Polska)

Post autor: Kobra »

Nie stać ich nawet na jakieś soundtracki?
Kim naprawdę jesteś?

Praktycznie nikogo nie pokazali. Laski z rana bez tapety nie do poznania XD Poznaliśmy tylko Daniela, łysego i Agnieszkę.
Gwiazdą edycji ma być chyba Daniel, bo częstotliwość wpierdalania go na pierwszy plan jak na jeden odcinek jest masakryczna. Nawet uczestnicy zauważyli, że ciągle go wołają do pokoju zwierzeń. Imao, facet już się kreuje na jakiegoś ważnego lidera grupy.
Eliminacja - żal w ch**. O ile trudno było poznać i głosować na Agnieszkę/Łysego przed programem tak dzisiaj mogliśmy ich poobserwować. Co do poznaniaka niestety jestem na nie. Co pokazał? Że się potrafi najebać i łazić z miną obrażonego na świat za to, że WB wydał im takie, a nie inne polecenie. Aga z kolei pokazała się jako sympatyczna, zaryzykuję stwierdzenie na poziomie, dziewczyna i jej eliminacja to jakieś nieporozumienie. Reszta = tło. Wspomnę jeszcze o dublerze Paula, który miał kłopot z ogarnięciem prostego polecenia - podnieś kopertę ze stołu leżącą pod czarnym wiekiem. Dubel Paula: Eeee... Jakiego stołu?

Kurde, liczyłem, że pokażą cały dom. Dotąd poruszają się po małym salonie, kuchni i sypialni. Z zewnątrz dom wygląda na olbrzymi, a oni tymczasem poruszają się po kawałku, bo jak rozumiem resztę odblokują, jak wykonają jakieś zadania XD ?

Póki co będę oglądał codziennie, a potem ograniczę się do nominacji/eksmisji. Kiedy pierwsze nominacje? W niedzielę?

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Big Brother (Polska)

Post autor: Saw »

Dzisiejszy odcinek był tak sobie. Tak naprawdę dalej nic nie wiadomo o uczestnikach. Nadal panuje tam spory harmider. Najwięcej było Daniela i widać że wyrasta na lidera grupy. Ale czuje że szybko może zostać wyeliminowanym. Ma coś w sobie czym pewnie będzie zrażał do siebie innych mieszkańców. Na razie jak dla mnie jest neutralny. Na plus w tym odcinku wypadła Kasia, która chciała pomóc dwójce śpiącej na dworze. Trochę lepsze wrażenie niż wczoraj wywarł na mnie Tomek, ale nie żebym go lubił.
Ogólnie brakuje jak na razie większej dynamiki. Mam nadzieję że to się poprawi w przyszłych odcinkach. No bo jak nie, to program może się szybko znudzić. Brakuje mi pokazania jakiś relacji między uczestnikami. Chciałbym zobaczyć kto z kim się polubił itp.
Dziś odcinek skupił się głównie na dwójce eliminowanych. Tak jak sie spodziewałem, niestety odpadła Agnieszka. Szkoda, bo dziewczyna bardzo sympatyczna i raczej taka normalna. Pokazała się z fajnej strony. Nie marudziła że musi spać na dworze. Narzekała że jest troche chora, ale o to nie ma się co czepiać. Maciek to typowy pustak. Robi wszystko na pokaz i chce zaistnieć. To pokazywanie gołego tyłka to największa żenada :? Biedaczek taki obrażony, że nie może się bawić z resztą i musi spać na dworze. Oj jak mi smutno. I jeszcze to stwierdzenie że po co pchał się do tego programu. Nie wiem co ludzie w nim widzieli. Czuję że będzie mocno irytował. Ja w normalnym życiu nie cierpię tego typu ludzi.

Głos wielkiego brata jakoś mocno mi nie przeszkadza, ale dziwnie się słyszy jak do kobiety mówią wielki bracie. Podobnie jak Jack też zauważyłem że nie ma absolutnie żadnego soundtracku. Naprawdę tak ciężko wstawić jakąś muzykę. Pewnie przy eliminacjach też nie będzie tej klimatycznej muzyki z pierwszych sezonów.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Big Brother (Polska)

Post autor: Jack »

Nominacje mają być w środę, ale nie wiem czy pokażą je live czy dopiero w czwartek.

Dom wygląda na dość spory, może będą te pomieszczenia odkrywać jakoś po kolei. Jakieś sekretne pokoje czy coś.
Może macie rację, że cały budżet poszedł na "Kim naprawdę jesteś?" :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Big Brother - Polska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości