Australian Survivor 2019 - Odcinek 7

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Australian Survivor 2019 - Odcinek 7

Post autor: Jack »

Premiera: 5 sierpnia 2019

There are shake-ups all over for both The Contenders and The Champions. Will old alliances be broken?

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2019 - Odcinek 7

Post autor: Umbastyczny »

O kurdelebele, dawno nie byłem tak zszokowany odcinkiem Surva :o


Po kolei, przed przemieszaniem. Po co Shaun mówił Andiemu o HI? Tym bardziej, że mu nie ufa? Nie ogarnąłem logiki tego ruchu.

Przemieszanie. OK, szkoda, że nie poznaliśmy lepiej Contenders, ale było ryzyko, że dalej będą wygrywać i całkiem zmiotą Champions, a różowych byśmy dalej nie poznali.

Przemieszanie wyszło ciekawie.

W różowych 5:4 na rzecz starych Champions, więc generalnie się im upiekło. Niby Simon był na dnie i mógłby szukać przeskoku, ale on nie wygląda na takiego. W niebieskich 7:2, ale obaj panowie mieli HI.


Co do nowych Contenders, było ich bardzo mało. Jedyny warty odnotowania moment to Harry wymyślający sobie syna :D Szanuję


W Champions ciekawie.


Po pierwsze Andy jest dość irytujący. Na siłę próbuje być "fajny" i pokazać się jako super gracz: ten pomysł z rzutem monetą, szeptanie z Johnem na radzie, teksty przy oddawaniu głosu - po tym odcinku stwierdzam, że go nie lubię i źle mu życzę.

Po za tym zaczął rozmawiać o Shaunie i Daisy czym wkurzył tę drugą. Potem już potoczyło się gładko w sumie. David i Luke - wow, że nie zagrali HI, mogli się cykać, że to ściema.

I teraz epicki blindside. Do samego końca byłem pewny, że Sam nie odpadnie. Dopiero jak jej pochodnia zgasła i odchodziła w krzaczory, to do mnie dotarło, że to się stało. :o

Jak to możliwe? :D Byłem pewny, że jak miała dziś 0 konf i z tego co się orientuje CAŁY SEZON MIAŁA ZERO KONF to nie może po prostu odpaść. Kurde, z jednej strony to trochę zabawne, ale z drugiej jestem oburzony. Jak można komuś zrobić taki edit? A raczej brak editu? Kto to był Sam? Jak ona się musi czuć jak oglądała odcinki z rodziną i znajomymi i nic nie pokazali :( Nawet Jeff i spółka nie zgotowali takiego losu najblondyjniejszym blondynkom. Masakra, wstyd i żenada.

I w ogóle to czemu odpadła? Mieliśmy tekst Davida o jej twarzy, a potem tylko teksty w stylu "ho ho ho, nie ufam Andiemu, to głosujemy na Sammy". Że co? :D Nie wiem co się odwaliło. Bardzo mi się nie podoba taki edit. Więcej o Sammy i jej grze dowiedziałem się z 1-zdaniowego twittu, niż z 7 odcinków. Jak coś to w tym twiccie był skład jej sojuszu, czyli ona, Andy, Casey i Harry.

Awatar użytkownika
Maw
sole survivor
Posty: 1283
Rejestracja: 28 mar 2017, 23:30
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2019 - Odcinek 7

Post autor: Maw »

Australian Survivor to shit i ten odcinek to potwierdził. Mam nadzieję, że edytorzy zostaną zwolnieni. Dać Sam 0 konf przez cały sezon, kiedy przetrwała 16 dni i 7 odcinków... Nikt w historii Survivora nie został tak zignorowany, nawet osoby, które odpadały już na wstępie. Żenada to mało powiedziane. Sammy była już w TAR, gdzie podobno była bardzo ciekawą uczestniczką, jest fanką, w dodatku niedługo przed udziałem straciła ojca, który popełnił samobójstwo. Mega jej szkoda. Jej edit to nie jest żadne usprawiedliwienie. Podczas 7 odcinków, które trwają ponad godzinę spokojnie mogliby pokazać COKOLWIEK. Żałosne. Australian Survivor to gówno od kiedy wprowadzili ten twist Champions vs Contenders. Contenders już w poprzedniej edycji byli słabo widoczni z małymi wyjątkami, ale teraz to już w ogóle porażka na całego. Szkoda, że nie ma głosowanie na Favorite Player, może fani by się zjednoczyli i zagłosowali na Sam, żeby pokazać, jak bardzo edytorzy są słabi w tym, co robią. Mam nadzieję, że chociaż Hannah dostanie konfę przed swoim odpadnięciem...

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Australian Survivor 2019 - Odcinek 7

Post autor: Jack »

Hmmm, ten odcinek był bardzo... dziwny. Nie spodziewałem się takiego zakończenia.

Nie będę pisać po kolei tylko zacznę już od numbers po przemieszaniu. W jednym plemieniu champions mają przewagę 5:4 i tutaj nie powinni mieć problemu z eliminacją contendersów. W drugim mamy 2:7 i tutaj sytuacja dla championsów powinna być nieco bardziej skomplikowana, chociaż w grze są idole oraz doświadczenie Luka :D

Przejdę do eliminacji Sam. To było takie niespodziewane, że nie mogę. Nie mogę zrozumieć dlaczego niektóre osoby miały po dwie wizytówki, a taka Sam odpadła nie mając nawet wizytówki... Nie rozumiem tego tymbardziej, że ona była gwiazdą The Amazing Race Australia. Było jej w tym sezonie bardzo dużo, widzowie ją lubili i byłem przekonany, że na niej będzie chociaż częściowo opierać się historia, że będą jej zabawne teksty z których będzie można się pośmiać. A tutaj jedno wielkie ZERO.

MaciekRS
6th jury member
Posty: 585
Rejestracja: 03 mar 2018, 15:17
Kontakt:

Australian Survivor 2019 - Odcinek 7

Post autor: MaciekRS »

Daisy dostaje w każdym odcinku konfesjonał za konfesjonałem z których nic naprawde nie wynika , Sam nie dostaje NIC i nawet w najważniejszym odcinku nie dostajemy słowa wyjaśnienia czemu obie panie siebie nawzajem tak nie lubiły. Nic. Udajemy że Sam nie istnieje, Daisy dostaje kolejne konfesjonały o niczym a David I Luke po raz n-ty opowiadają jacy to są wspaniali i cudowni.
Jak dla mnie najgorszy odcinek sezonu, bierze się to też z tego że nie bardzo wierzę w to że zarówno David jak I LUke mieli takie jaja aby w takiej sytuacji nie zagrać choć jednego idola, śmierdzi mi to podpowiedziami produkcji która ratuje swoich faworytów.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2019 - Odcinek 7

Post autor: ciriefan »

Hmmm dla mnie odcinek sam w sobie był ciekawy. Interesujące było obserwować, jak od rozmów 1:1 wszyscy Contenders mówili "no way", a potem sami się rozpadli tak naprawdę bez ingerencji Luke'a i Dave'a. Blindside był tym bardziej zaskakujący, że Sam była taka niewidoczna. Także pod tym względem to na plus.

Oceniając jednak edit Sam - mamy chyba Survivor First. Chociaż zdarzały się osoby z 0 w odcinku z własną eliminacją, to nawet w Survivor US nikt nie odpadł z zerem przez cały sezon. Biedna Sam przez całą edycję powiedziała chyba tylko ze dwa zdania,nie dostała nawet wizytówki, po prostu była tam jak jakieś drzewo, a jej głos to dokładnie usłyszałem po raz pierwszy podczas jej finałowych słów. Nie wiem, co się dzieje shitowego w tym sezonie z edycją, ale to jest jakiś shit. Już przy poprzedniej edycji było gorzej niż w dwóch pierwszych, ale niewidoczni na początku dostawali story arc później, a tu taka dupa. O ile pamiętam, to chyba Jeff jakoś rok temu zaczął też mieć wpływ na Australian Survivor czy coś. Czyżby i tą wersję postanowił zniszczyć?

Co do samego nie zagrania HII przez Dave'a i Luke'a - nie wydaje mi się to aż tak niewiarygodne. Daisy wiedziała od Shauna o HII Davida. John z nią współpracował. Daisy usłyszała, jak Andy zdradza tajemnicę Shauna innym. Razem z Johnem się wkurzyli, co jest zrozumiałe. Poszli wściekli do Luke'a i Davida. David wiedział, że historia jest mocno wiarygodna, bo przecież sam przekazał Shaunowi ukryty immunitet. Kto wie też, co o sytuacji w Contenders powiedział mu Shaun podczas ostatniej nagrody (mógł mu zdradzić, że razem z Daisy i Johnem nie ufają Andy'emu). W tej sytuacji to w sumie podejrzewam, że sam byłbym skłonny zaryzykować i tym HII nie zagrać (chociaż pewnie bym spanikował, choć mózg mówiłby co innego). Jedyną niewiadomą w sumie byłby głos Badena, który jak wiemy, o mało nie odpadł pierwszy. Nie pokazali nam praktycznie sytuacji w Contenders. Baden mógł być na uboczu i z chęcią wskoczyć w nowy sojusz. Kwestia tylko tego, jak był przekonujący mówiąc dwóm Championom, że chce skoku dokonać. Mam wrażenie, że to było serio mega logiczne, tylko producenci pominęli tak wiele wątków związanych z Contenders, że tego na pierwszy rzut oka nie widać, ale te puzzle jak dla mnie da się poskładać w całość. Z jednej strony edit ssie, z drugiej dzięki temu był ten blindside.

Po tym odcinku Adny trafia na moją czarną listę. Shaun głupio zrobił mówiąc mu o ukrytym immunitecie, to jedno. Ale Andy zdradzający tajemnice wszystkim bez zgody Daisy i Johna? On w ten sposób chciał utrzymać sojusz? Albo odwalając jakieś dziwne szepty na radzie? Tragiczny gracz.

Z plusów - trio Abbey, Pia i Janine trafiły razem i to tam, gdzie mają większość. Miło. Trzymam za nie kciuki.

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2019 - Odcinek 7

Post autor: Saw »

Jedno wielkie Wow!!! Jestem w takim szoku po tym odcinku, że chyba chyba jeszcze przez jakiś czas się nie otrząsne. Poczułem się tak zblindisowany podczas tego odcinka jak nigdy wcześniej. Z jednej brawa dla edytorów za takie zaskoczenie, z drugiej strony to co zrobili jest żałosne. Ale zacznę od początku. Nie rozumiem po co Shaun mówi o HI Andy'emu skoro mu nie ufa. Nie widzę w tym żadnego sensu.
Przemieszanie wyszło całkiem nieźle. W Contenders sytuacja przedstawia się bardzo ciekawie. Jest 5 starych Champions i 4 starych Contenders. Gdzieś tam po środku jest Simon, który w starym plemieniu był na dnie, ale przemieszanie postawiło go w całkiem innej pozycji. Może teraz trzymać ze starym plemieniem, ale może też pokusić się o jakiś przeskok. Raczej obstawiam że będzie honorowy i zostanie przy swoich. Ale w najbliższym czasie może się stac języczkiem uwagi dla innych. No i trzeba też podkreślić że Simona dostał swoją pierwszą konfę i nie skonczy jak pewna blondynka z Contenders :lol:
Było też trochę Harry'ego za którym nie przepadam. ale jego kłamstwo dotyczące syna nawet mu wyszło.

W Champions na dnie znaleźli się Luke i David. Wydawało się że ciężko będzie się wydostać ze stanu 2:7, tym bardziej że Contenders sprawiali wrażenie zżytych. Oczywiście oboje mieli HI, ale szkoda wykorzystać całego arsenału na jednej radzie. Andy pokazał się w tym odcinku z kiepskiej strony i tym samym wskakuje na moją czarną listę. Zresztą już od jakiegoś czasu podejrzewałem że tak się stanie, przez to że irytujące jest to jego superfanostwo. Tak jak Umbastyczny napisał, on na siłę próbuje być fajny. Chce pokazać jakim to on jest mega efektownym graczem. Ten jego rzut monetą czy szeptanie do Johna na mnie wrażenia nie robią. Jest to zdecydowanie żenujące niż fajne. Sam jest winny tego blindisdu na radzie. Po cholerę wszystkim mówi o HI Shauna. Nie dziwię sie że Daisy i John się wkurzyli i pobiegli do Luke'a i Davida. Tylko jak już zdecydowali się przeskoczyć to czemu za cel obrali sobie Sam, a nie Andy'ego. Może tam był jakiś zgrzyt pomiędzy dziewczynami, albo co innego czego nam nie pokazano. Lepszym wyborem byłoby pozbycie się Andy'ego który stara się grac ostro i w przeciwnym sojuszu rozdawał karty. Całe szczęście że Luke i David przetrwali i nie stracili HI. Jestem pod wrażeniem jak wytrzymali nerwowo radę i nie spanikowali w ostatnim momencie.
Odpadła Sam co jest dla mnie mega szokiem. Nie myslałem że kiedyś dożyję sezonu w którym ktoś odpada bez żadnej konfy. Wydawało mi się to wręcz niemożliwe. Dlatego obstawiałem do samego końca że któryś z facetów jednak odpadnie. Nawet jak Jonatham przeczytał ostatni głos to myślałem że to jakiś zart i zaraz ktoś wstanie i stwierdzi że odpadnie za nią (np. Sarah) :lol:
Trzeba przyznać że Edytorzy zrobili mega sprawę, bo to było ekstremalnie zaskakujące. Jednak z drugiej strony po obejrzeniu tego odcinka poczułem spory niesmak. Jak można przez siedem odcinków nie dać osobie żadnej wypowiedzi. To już nawet w US tak żałośnie z nikim nie postąpili. Tej Sam w ogóle tam nie było. Przez sześć odcinków nie pokazali jej ani razu jak rozmawia z innymi czy coś. No nic po prostu, tak jakby była drzewem/duchem. Dziś pojawiła się na chwilę, ale nawet dobrze nie usłyszałem jej głosu. Naprawdę dziwna sprawa, bo z opini ludzi którzy oglądali TAR była ciekawą osobą. Nie podoba mi się tak prowadzony edit, a od zeszłego sezonu widac wyraźne popsucie się Australijczyków pod tym względem. Niektórzy mają po kilka wizytówek (Janine, E.T.) , niektórzy mają mnóstwo konf choć nic konkretnego z nich nie wynika (Daisy), a niektórzy tak jak Sam są potraktowane jak gówno. Coś czuje że Hannah może być kolejną kandydatką do równie żałosnego editu.
Tak swoją drogą myślałem że gorszego editu niż te panie mieć nie można: Purple Kelly, Kelly Wiglesworth, Courtney, Whitney czy Hope

Awatar użytkownika
Maw
sole survivor
Posty: 1283
Rejestracja: 28 mar 2017, 23:30
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2019 - Odcinek 7

Post autor: Maw »

Nie wiem w ogóle jak ktokolwiek może chwalić ten odcinek i ten "blindside", kiedy my Sam nawet nie poznaliśmy. To mogło być naprawdę mocne, gdyby nie to, że edytorzy w tym sezonie są retarded. Jak ktoś z was będzie kiedyś w Survie to mam nadzieję, że też odpadnie nie dostając nawet konfy...

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2019 - Odcinek 7

Post autor: Saw »

Maw pisze:
16 sie 2019, 14:39
Nie wiem w ogóle jak ktokolwiek może chwalić ten odcinek i ten "blindside", kiedy my Sam nawet nie poznaliśmy. To mogło być naprawdę mocne, gdyby nie to, że edytorzy w tym sezonie są retarded. Jak ktoś z was będzie kiedyś w Survie to mam nadzieję, że też odpadnie nie dostając nawet konfy...
Ja chwalę głównie blindside na mnie a nie na Sam :lol: Rzadko się zdarza żeby jakaś eliminacja wbiła mnie w fotel do takiego stopnia że nie wiedziałem co się dzieje. Uznałem że skoro Sam jeszcze nie miała żadnych konf to w żadnym wypadku nie odpadnie. Myślałem że w ostatnim momencie Jonathan jeszcze wyskoczy z jakimś twistem Exile Beach i ją uratuje. Też wcale mi się ten jej blindside jakoś mega nie podoba. Cieszę się że Luke i David przetrwali, ale wolałbym żeby trafiło na Andy'ego, a Sam miała okazję się jakoś zaprezentować. To straszne jak postąpiła produkcja. Jak się musi czuć Sam, jej rodzina czy znajomi. Oglądają program dla niej, a jej tam praktycznie nie ma.

Awatar użytkownika
Jasasiek
7th jury member
Posty: 670
Rejestracja: 06 lip 2020, 15:02
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2019 - Odcinek 7

Post autor: Jasasiek »

Hmm... xD Odcinek zaskakujący.
Samo przemieszanie wyszło dobrze. W Contenders 2.0 Pia, Abbey i Janine są razem, bardzo się cieszę. Jest podział 5:4 dla Champions, a Simon jest w tej piątce na uboczu, ale nie wydaje mi się żeby chciał przeskoczyć. Harry i jego kłamstwo na temat dziecka na plus :D Nadal coś do niego mam, ale może się to zmieni.
O wiele ciekawiej wygląda w Champions 2.0 - Luke i David kontra reszta. Mówiąc szczerze gdyby nie głupota i popisywanie się Andy'ego to wszystko potoczyłoby się zgodnie z przewidywaniami i odpadłby Luke/David. Widać było, że w rozmowach 1 na 1 nikt z Contenders nie wyrażał chęci do współpracy z Champions. Ale Andy postanowił pokazać jaki z niego superfan i jak wszystko jest pod jego kontrolą. Po co powiedział o zamianie HII? Na początku odcinka mówił z przekonaniem, że Shaun źle zrobił, informując go o HII (i absolutnie ma rację), a sam się teraz wkopał, opowiadając o tym wszystkim na forum. Pokazał tylko reszcie grupy, że nie warto ufać Daisy, bo trzymała to w tajemnicy. Nie dziwię się jej, że wolała przeskoczyć od Andy'ego, zabierając jeszcze ze sobą Johna. Do tego jeszcze niepewna sytuacja Badena w poprzednim składzie. W tej sytuacji rzeczywiście Luke i David mogli poczuć się na tyle komfortowo, żeby nie używać swoich HII, tym bardziej, że szeptanie Andy'ego na radzie wzbudziło wątpliwości we wszystkich Contenders. Było to bardzo ryzykowne, ale skusili się spróbować i im wyszło, mieli dużo szczęścia (bo mam nadzieję, że nie pomocy ze strony produkcji).
Niejasne dla mnie jest jednak to, czemu oberwała Sam. Nic nie wskazywało na to, że ona odpadnie. Jako widz czuję się trochę zmieszany. Nie wiem dosłownie o tej dziewczynie nic, znam jej imię od dwóch odcinków (tylko wyłącznie za sprawą intra) i nagle okazuje się, że odpada. Już naprawdę mogli sobie oszczędzić jedną lub dwie konfy Luke'a lub Davida z pierwszych odcinków i pozwolić jej cokolwiek powiedzieć albo pokazać jakoś nieznacznie, że nie dogaduje się z Daisy. Nawet jej wizytówki nie pokazali, a Rossa, ET, Janine i chyba kogoś jeszcze pokazali dwukrotnie. Edit w australijskich edycjach jest nierówny i myślę, że fani ich formatu zdążyli się już przyzwyczaić, że dopiero po kilku odcinkach da się od siebie odróżnić uczestników i wyrobić opinię na ich temat, ale ta sytuacja z Sam wygląda po prostu niesmacznie :(
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Season 6 - Champions vs. Contenders 2019”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość