Australian Survivor 2019 - Odcinek 11

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Australian Survivor 2019 - Odcinek 11

Post autor: Jack »

Premiera: 13 sierpnia 2019

One Tribe considers a huge move in order to keep an alliance strong. But will they go through with it? At Tribal Council, there is a dramatic exit.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Australian Survivor 2019 - Odcinek 11

Post autor: Jack »

Odcinek ciekawy, ale szkoda trochę zmarnowanej rady :D

Zacznę od początku. Oczywiście Luke i Dave zostali teraz samotni, są porzuceni, więc jedyną szansą dla nich jest znalezienie idola. Przypadkowo mieliśmy reward challenge na którym można było znaleźć figurkę :D I jeszcze contenders puścili Dave'a pierwszego, żeby swobodnie mógł sobie szukać go w popcornie :D Nie mogę XD Daisy tutaj wybitnie się popisała z wskazaniem Dave'a jako osoby, która może iść na samym początku na nagrodę XD

Wyzwanie o immunitet i położenie konkurencji tak aby odpadł contender :( Miałem nadzieję, że odbije się to im czkawkę i wyleci Abbey, która jest mega sportowcem i podkładanie zadań to wbrew jej przekonaniom. Odpadła tymczasem Casey, która przynajmniej chciała grać. Robiła to totalnie nieudolnie, ale i tak będzie mi jej szkoda. Można było lepiej to rozegrać.

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2019 - Odcinek 11

Post autor: Umbastyczny »

Taki sobie odcinek.

W Champions:

Nie mogę zdzierżyć Daisy, jej głos już mnie odpycha, sposó bycia, brrrr. A dziś dowaliła puszczając Davida jako pierwszego xD Brawo. Andy też mnie irytuje, zaskoczony jest wynikiem rady, tak wyszło, że w sumie nikt mu tam nie ufa i nikt nie chce z nim grać. A biedak się uważa za najlepszego gracza. David znalazł HI co było trochę do przewidzenia.

W Contenders:

Casey mi trochę szkoda. Zgadzam się z Jackiem, była nieudolna i grała mocno nieporadnie, ale grała i dała z siebie wszystko. Po prostu lepiej nie umiała w survivory.
Matt jest mega odpychający. Nie wiem kogo obecnie bardziej nie lubię, jego czy Daisy… Bardzo mi się nie podobało jak podsumował Hannę. Kolejny pustak z przerośniętym ego, który uważa, że biceps to klucz do wszystkiego. A gdyby nawet oglądał poprzednie sezonu AU to patrząc na trio zwycięzców Kristie, Jericho i Shane widać, że liczą się bardziej jednak inne cechy. Harry się uratował, ciekawe czemu ostatecznie wymiękł i zagłosował potulnie na Casey? :P

W ogóle Casey zamotała się śmiesznie z tym podłożeniem :D A Matt niby głosował na Harry'ego, ale na radzie cisnął po Casey.

Samo podłożenie, nie jestem fanem podkładania, często się to mści. Niby u nich to było mocno logiczne, żeby podłożyć, ale z drugiej strony panie same chciały wkopać Davida, udało im się i teraz przestraszone :D A jakby nie powiedziały Shaunowi, że to fake to może nie musiałyby go ratować? Ale tę piątkę oryginalnych champions w contenders lubię, więc mam nadzieję, że wyjątkowo nie bekną za podkładanie.



W ogóle strasznie nierówno płciowo mamy w tym sezonie, odpadło 8 kobiet i 2 facetów (4 kobiety, potem 2 kolesi i znowu 4 kobiety), a w grze zostało nam tylko 4 kobiety i 10 facetów. Daisy jest ostatnią panią contender.
A 4 ostatnie eliminacje (po przemieszaniu) to 4 kobiety z oryginalnego contender, które od początku były mocno (mocno lub mocniej) ignorowane przez edit.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2019 - Odcinek 11

Post autor: ciriefan »

Kolejny dobry odcinek, chociaż słabszy od pozostałych.

Andy nazywających innych graczy idiotami - o ironio XD No ale Daisy pięknie zjebała z tym wysłaniem Davida jako pierwszego. W ogóle Contenders się zbytnio nie popisują w tym sezonie, w żadnym z nich nie widzę wybitnego gracza. Lubię Badena i Shauna, ale też pozwolili na to, żeby David poszedł pierwszy. No i David zgarnął drugi ukryty immunitet. Z jednej strony szkoda, bo co za dużo to nie zdrowo, ale z drugiej to jak ma takich przeciwników debilnych, to niech ich zblindsiduje. Oby Andy'ego lub Daisy.

Drugie plemię położyło zadanie. Generalnie jestem tego przeciwnikiem - może w starej erze Survivor nie, ale w nowej to jest głupi ruch. Rozumiem logikę za położeniem zadania, ale ci ludzie sami wiedzą, jak dużo HII jest w grze. Była opcja, że poza Harrym ktoś z Contenders też ma HII. To jest po prostu zbyt duże ryzyko. Czy Dave i Luke są warci tego ryzyka? Z drugiej strony będą im potrzebne numbers po połączeniu, no ale... No jakoś nie podobało mi się to zagranie.

Casey tragicznie to rozegrała. Odpadła na własne życzenie i ostatecznie jakoś mi jej nie żal. Przynajmniej dostała jakieś konfy. Fajnie było dowiedzieć się z podpisu pod jej imieniem, że jest nauczycielką, bo wizytówki oczywiście się nie doczekała.

Jak dla mnie to w tym sezonie było za mało przemieszań. Przy tak dużym caście i okresach bez przemieszania trochę to jest już nużące, że po 10 eliminacjach nadal mamy wojnę pierwotni Champions vs pierwotni Contenders. Uważam, że poprzedni sezon też w dużej mierze był słabszy od poprzednich bo nie było przemieszań, a niestety produkcja postanowiła powtórzyć ten błąd.

A i miałem to napisać już dawno, ale za każdym razem zapominam - soundtrack przy głosowaniu w tej edycji jest zajebisty!

KONFY
Obrazek

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2019 - Odcinek 11

Post autor: Umbastyczny »

Zgadzam się z ciriefanem co do przemieszań. Dodatkowo to co psuje trochę rozgrywkę to moim zdaniem zbyt fizyczne zadania w pierwszej fazie gry. Ja rozumiem, że może to i ciekawe czy widowiskowe. Ale zadania są tak skonstruowane, że nie ma jak się ukryć. W US np. często są puzzle albo jakieś zadania wieloetapowe, gdzie np. czyjaś rola ogranicza się do odwiązania paru węzłów i wyjęcia czegos ze skrzyni. Tutaj ktoś słabszy fizycznie jest ciągle narażony na eliminację, a ludzie boją się strategizować, bo i tak wszystko kończy się na "utrzymaniu silnego plemienia". Zresztą widać to po eliminacjach w tym sezonie, kto głównie póki co odpadał.



Oczywiście lepszy edit też byłby wskazany.


PS: ciriefan, co po tym epie myślisz na temat Matta i jego opinii o Hannie? :D

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2019 - Odcinek 11

Post autor: Saw »

Odcinek raczej taki średni. Nie wiem, może to przez to że dużo było w nim głupich i niezrozumiałych zagrań.
Odpadła Casey za którą mocno trzymałem kciuki i jest mi smutno z tego powodu. Graczem była słabym, ale przynajmniej sie starała z całych sił. Tak jak powiedział Umbastyczny, nie każdy potrafi grać w Survivora, ale docenić można starania. Edit jednak nie kłamał i od początku sugerował że panie z pierwotnego Contenders z wyjątkiem Daisy nic wielkiego nie zwojują. Nie wiem co w tym odcinku chcieli osiagnąć Harry i Matt. Zrezygnowali ze wspólnego głosowania i tak naprawdę nie podjęli walki w tym odcinku. HI Harry'ego poszedł na stracenie. Zamiast spróbować rozbić dominujący sojusz, to on z podkulonym ogonem głosuje razem z nimi i pozbywa się lojalnego sojusznika.Ok sojusz mniejszościowy tak czy inaczej pewnie przegrałby tą radę i Casey by odpadła, bo kiepsko rozgrywali tą całą akcję z HI. Ale przynajmniej podjęliby jakąś próbę odwrócenia niekorzystnej sytuacji. A tak to teraz Matt i Harry stoją pod ścianą i nie mają opcji do gry. Na moje starzy Champions mogą podkładać zadania nawet do samego mereg'a, bo los tej dwójki jest mi obojętny. Matt stracił wszystko w moich oczach. Do tej pory był mi obojętny, ale teraz go szczerze nie lubię. Okropnie podsumował odpadniecie Hanny, a na radzie wepchnął Casey pod autobus, choć ostatecznie i tak głosował na Harry'ego. Gdzie tu jest logika.

Nie rozumiem tez dlaczego nagle Pia, Janine i Abbey wpadły na pomysł położenia zadania, by bronić dwójki David i Luke. Jeszcze nie tak dawno nastawiały Shauna na Davida, bo chciały by ten odpadł. Czyżby nagle sie obudziły że po połączeniu będą potrzebne numerki. Ale jeżeli już zaczęły ratować dwójkę z Champions na tym etapie, to muszą teraz być konsekwentne i trzymac się tego do końca, aż dojdzie do mereg'a. Bo inaczej to położenie tego zadania, nie będzie miało żadnego sensu i tylko im zaszkodzi. Ale też nie wyobrażam sobie jakby to miało teraz wyglądać. Przecież to będzie jedna wielka żenada jak oleją immunitety. Niech najlepiej na zadaniach się położą albo usiądą na ławce, bo po co tracić siły. Nasze trzy panie chyba poczuły się zbyt pewnie. Bardzo im kibicuję, ale boję się że ostatnie decyzje przyniosą jej zgubę . Coraz bardziej zaczyna być widoczne to jak trzymają się razem i to jak mocną mają pozycję.

W Champions Daisy popełniła jeden z najgłupszych i najprostszych błędów wysyłając na nagrodę Davida jako pierwszego :lol: Coraz bardziej tej dziewczyny nie trawię. Nie dość że jest irytująca, to jeszcze gra tak głupio.
David wykorzystał okazję i zdobył HI. Uwielbiam go jako Villana i mam nadzieję że jeszcze coś zdziała. Rozbawiło mnie jak udawał płacz po obejrzeniu filmiku od bliskich, a wszyscy tym się tak przejęli :lol:
Andy nazywa innych graczy idiotami. No tak przecież on jest super player i w ogóle prowadzi odstrzałową grę. Mam nadzieję że go wywalą jeszcze przed połączeniem. On, Daisy i z przeciwnego plemienia Matt to osoby których szczerze nie lubię i życze jak najgorzej w grze.

Awatar użytkownika
Jasasiek
7th jury member
Posty: 670
Rejestracja: 06 lip 2020, 15:02
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2019 - Odcinek 11

Post autor: Jasasiek »

Ten odcinek był trochę średni.
Nie rozumiem postępowania Contenders na nagrodzie. Oczywiste jest, że Luke i David po zużyciu swoich HII na poprzedniej radzie są na dnie. Oczywiste jest również to, że jeśli każą wchodzić na nagrodę pojedynczo, to na pewno jest tam gdzieś HII, wskazówka do HII lub cokolwiek o charakterze indywidualnej advantage. Co robi plemię Champions 2.0? Pozwala Davidowi i Luke'owi wejść na nagrodę jako pierwszym. Już wcześniej podejrzane było to, jak łatwo poszło Davidowi z zamianą HII, ale nadal nie wierzę, że produkcja działa na jego rzecz, bo akurat w sprawach uczciwości Australijczycy wypadają znacznie bardziej wiarygodnie od ekipy z USA. Pozostaje mi tylko myśleć, że ludzie z Contenders są po prostu ultra-clueless i ich wypowiedzi tylko to potwierdzają. Andy jako jedyny oprócz Luke'a i Davida wpadł na to, że tam coś może być. Deklaruje się jako "superfan", więc nic w tym dziwnego. Wszyscy pozostali mają u mnie za to dużego minusa.
Kolejne co mnie zastanawia, to logika w podkładaniu zadania przez sojusz piątki w Contenders 2.0. Niedawno jeszcze dziewczyny mówiły, że ich głównym celem jest David, bo ma za dużo kontroli, a teraz nagle chcą go ocalić? No dobra, chcą mieć równe numerki po połączeniu, ale jak po akcjach Davida mogą mieć gwarancję na to, że będzie chciał z nimi współpracować? Podkładanie zadania praktycznie nigdy nie wychodzi zgodnie z zamiarem, tym bardziej, że w grę wchodzą HII. Sojusz dziewczyn miał teraz sporego farta - pozbyły się HII Harry'ego, a odpadła Casey. Nie mogły jednak przewidzieć czy np. Matt nie ma swojego HII i tego jak mógłby ewentualnie go wykorzystać. Według mnie trochę ryzykownie do tego podeszły.
Casey grała naprawdę źle, szkoda tylko, że nie dostała nawet wizytówki :(
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Season 6 - Champions vs. Contenders 2019”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości