Australian Survivor 2019 - Odcinek 5

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Meciek
sole survivor
Posty: 1204
Rejestracja: 09 lut 2012, 00:00
Lokalizacja: Polska
Winners at War: Sophie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2019 - Odcinek 5

Post autor: Meciek »

Premiera: 30 lipca 2019

Strategic game play is underway as one of the contestants finds an idol and needs to decide fast who can be trusted. Paranoia sets in at Tribal Council with confusion and panic taking over.

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2019 - Odcinek 5

Post autor: Umbastyczny »

Jakiś taki przewidywalny odcinek, ale mi się podobał :)

Zadanie o nagrodę trochę było nieuczciwie ze względu na obecność zawodników AFL w Champions :D Ale w sumie Contenders tylko 2 razy w ogóle miało okazję kopać, więc generalnie szło im gorzej. Nagroda taka sympatyczna.

Co do HI. Sam pomysł genialny. David miał ciekawy pomysł, Janine wydała zgodę. Fake wyszedł spoko. Janine dalej ma HI drugiego plemienia, może zyskać sojusznika, ale trochę zrezygnowała za łatwo z HI Champions, chyba, że uważa, że ten Davida jest wspólny. Zobaczymy.

Shaun znalazł ten swój jakoś za łatwo. Janine znalazła ten swój, ale musiała pogrzebać w roślinkach, a u nich było na wierzchu :D I jak Shaun i David akurat się skumali w trakcie zadania? :P No nic, nie będę szukał teorii spiskowych, choć trochę się narzucają.

CONTENDERS - nic się nie działo, dalej ich nie znamy. Idźcie w końcu na jakąś radę.

CHAMPIONS

Wdarło się trochę chaosu. David czuje się zbyt pewnie i trochę się panoszy, może się na tym kiedyś przejechać. Simon i ET grzecznie głosują jak trzeba. W sumie dzięki swojemu spokojowi przetrwali 2 rady, gdzie sojusz wolał wywalić pyskatych Novę i Stevena.
Steven zrobił z siebie lidera sojuszu, potem robił gównoburze i pyszczył, nie mogło się to dobrze skończyć. Pia jest kochana, ładnie się odgryzła Stevenowi na radzie.
Podobała mi się ta paranoja, czy dzielić głosy czy nie. Ciekawe jak to wytłumaczą Rossowi (o ile on ogarnie, że coś poszło niezgodnie z planem :D). Zawsze można powiedzieć, że nie chcieli rzucac 3 głosów na Simona/ET, żeby w razie twist byli lojalni.

Czekam na więcej, ale niech Champions powygrywają immu, bo wszystko się kręci wokół nich. Niech Contenders mają okazję zabłysnąć.

Awatar użytkownika
CH23
6th voted out
Posty: 86
Rejestracja: 13 wrz 2015, 00:00
Lokalizacja: Kuj- Pom.
Kontakt:

Australian Survivor 2019 - Odcinek 5

Post autor: CH23 »

Nadrobiłem straty odnośnie odcinków Kangurów na które czekałem bardzo mocno. :)
Tak więc podsumowując, szkoda ciągłych rad Champions, bez sensu pchają tego Rossa w końcówki zadań, facet się nie sprawdza mam nadzieję, że tym razem ktoś inny będzie kończył zadanie o nietykalność.

Jak na razie sezon całkiem ok, nie jest to co prawda powalająca forma w porównaniu do poprzedniej, ale jednak i tak przebija na łeb i szyje US. Poznaliśmy bardzo dużo, osób z plemienia Champions jest parę ciekawych osobowości, jak choćby David(model), Abby i nie sądziłem, ale powrót Luke bardzo na plus. Życzę mu by co najmniej doszedł do połączenia plemion!

Contenders, faktycznie nie widzimy ich za dużo. Zauważyć dało się silną rękę wykończenia zadań przez Andy. Wyczuwam u niego trochę mroczny charakter także może być ciekawie z jego osobą. Kobiety w tym plemieniu kompletnie pominięte.

Zobaczymy jak dalej się rozkręci, mam nadzieję, że jednak Champions wezmą się w garść i odpoczną od rad plemienia, a my zobaczymy czy grać potrafią Contenders. :D

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Australian Survivor 2019 - Odcinek 5

Post autor: Jack »

Dopiero zauważyłem, że nie skomentowałem tego odcinka.

Po tym odcinku doszedłem do takiego wniosku, że nawet epizody w których tak naprawdę nic się nie dzieje ogląda się o wiele lepiej niż amerykańską wersję. Jak już wkręcisz się w australijską edycję to czekasz na te kolejne odcinki, na kolejny dzień i później nawet nie wiesz kiedy uciekło to 70 minut odcinka.

Pomysł z HII tak jak pisał Umba wyszedł naprawdę nieźle. Super, że ktoś w ogóle wpadł na taki pomysł. Pewnie po przemieszaniu za wszystko oberwie Janine :D

O contendersach znów nie dowiedzieliśmy się zbyt wiele, a cała akcja skupiona była wokół loserów w plemienia champions. Za Steven nie będę płakać. Zasłużył i odpadł.

Awatar użytkownika
Maw
sole survivor
Posty: 1283
Rejestracja: 28 mar 2017, 23:30
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2019 - Odcinek 5

Post autor: Maw »

Dobry odcinek. Steven był tragiczny podobnie jak Nova i jego odpadnięcie mnie cieszy. Shaun jest moim zdecydowanym fav. <3 W końcu dostaje ten screentime. Na premierze był niewidoczny, ale może zszokuje innych i wygra? Jak na razie kolejność odpadania bardzo mi pasuje. Jedyne osoby, które wzbudziły moją sympatię to trochę Laura i Susie (szkoda, że nie miała szans wykazać się w swojej dziedzinie), ale tylko trochę. Najbardziej mnie irytuje edit i to, jak Contenders bardzo są olewani, a szczególnie kobiety. 0/0/0/0/0 dla 4 osób to przesada... Jak chcieli to mogli zrobić Champions vs. Champions. A tym bardziej szkoda, bo Sam i Hannah wydają się rootable. Pewnie pokażą je dopiero jak odpadną chwilę przed złączeniem. Moi faworyci to oczywiście król Luke, Shaun, Abbey, Janine. Lubię też Pię, Davida, Matty'ego, Sarah, Hannah i Sam. Sarah ma bardzo smutną historię i wątpię, że dadzą jej zajść do finału.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2019 - Odcinek 5

Post autor: ciriefan »

Kolejny dobry odcinek, chociaż niby ponownie przewidywalny. Dramę jednak edytorzy umieją tutaj nakręcić.

Większość odcinka toczyła się wokół ukrytych immunitetów. David wyrasta nam na pierwszy ciemny charakter tego sezonu. Ciekawy plan z tą fałszywką. No ale też jakoś dziwny zbieg okoliczności, że na zadaniu skumał się akurat z Shaunem, który znalazł HII po drugiej stronie... Zagranie Davida interesujące, ale bardzo ryzykowne. Przede wszystkim jeśli Shaun się skapnie, to David będzie miał wroga. Te ukryte immunitety to akurat dobry sposób na zbudowanie zaufania międzyplemiennie. Ponieważ obie strony o tym wiedzą i mają ten sam sekret, nie opłaca się też tej tajemnicy wydawać reszcie. Mam przeczucie, że David popełnił błąd i to kłamstwo obróci się przeciwko niemu. Kłamstwo prędzej czy później wyjdzie na jaw i most zostanie spalony, a wtedy Shaunowi czy Daisy już nie będzie zależało na utrzymaniu tajemnicy, więc bez problemu będą mogli wydać sekret Davida. Do tego wychodzi na wierzch jego trochę kiepski socjal, co zauważyła queen Pia, gdy wydawał rozkazdy ET i Simonowi, jak mają głosować.

Contenders poza akcją z HII kompletnie nie istnieli. Champions dzięki nagrodzie mogliśmy wszystkich poznać nieco lepiej. No i końcówka odcinka to niezła panika dominującego sojuszu. Pia udowodniła, że jest po prostu gwiazdą tego sezonu. Zauważyła arogancję Davida. Potem domyśliła się, że ET i Simon chcą przeciągnąć Rossa. Gdy inni panikowali, że Steven ma ukryty immunitet, ona zachowała spokój i przekonywała ich do ostatniej chwili, że nie powinni dzielić głosów, bo on tego HII nie ma. I jest malutka, krucha, a na radzie pięknie odgryzała Stevenowi i nie dała mu się poniżać. Brawo! To moja faworytka nr 1 na ten moment.

Stevena ani trochę mi nie szkoda. Był bardzo antypatyczny i kiepsko to rozegrał. Jak dla mnie Champions mogą iść na rady i wyeliminować jeszcze ET i Simona, który wydają się być totalnymi amebami bez osobowości.

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2019 - Odcinek 5

Post autor: Saw »

Odcinek przewidywalny jeśli chodzi o eliminacje, ale nie brakowało w nim emocji.
Contenders znów byli niewidoczni. Czekam na moment aż pójdą na jakąś radę i może wtedy coś się tam rozkręci. Na razie wieje nudą. A trzy panie nadal mają purple edit co mi się bardzo nie podoba.
W Champions na głównym planie był David. Wpadł na bardzo ciekawy pomysł by zrobić fałszywkę ukrytego immunitetu i zamienić się na prawdziwy z Shaunem. Pomysł na bardzo duży plus. Pytanie tylko czy to mu się opłaci na dłuższą metę. No bo jeśli Shaun się zorientuje że to fake to tylko zrobi sobie wroga w przeciwnym plemieniu. Ale podoba mi się jego plan na grę. Ma HI od Shauna, ma wspólny HI z Luke'm no i wie o immunitecie Janine. Ma w tym momencie dużą kontrolę nad grą. Boje się tylko że pewność siebie może go zgubić. Już zaczyna niepotrzebnie tak brykać i sojuszniczki zaczynają to dostrzegać. Mimo wszystko liczę że długo się utrzyma, bo to świetny Villain i sporo może w grze namieszać.
Odpadł Steven co nie jest żadnym zaskoczeniem. Założył dobry siedmioosobowy sojusz, ale jak się okazało długo on nie przetrwał. Jak lider tego sojuszu, było wiadomo że szybko stanie sie celem. Jeszcze bardziej udupiło go to że miał pretensje o zdradę i atakował ludzi. Nie jest mi szkoda że odpadł. Tutaj pochwalę E.T. i Simona za zachowanie spokoju. Siedzieli cicho i patrzyli jak dwójka Steven/Nova wskakuje pod autobus. Taka strategia była opłacalna. Jednak teraz będą musieli się przebudzić i zacząc prowadzić aktywniejszą grę, jeśli nie chcą odpaść. Choć raczej nie spodziewam się by w ktoś z tej dwójki okazał się dobrym strategiem.
Niby rada była oczywista, ale pojawiła sie paranoja związana z tym że Steven może mieć HI i że Ross może przeskoczyć. Tutaj brawa dla Pii, która zachowała spokój i przekonywała że Steven nie ma HI. Bardzo podoba mi się jej gra. Niby taka mała, drobna i niegroźna, ale we właściwym momencie potrafi zaatakować. Ciekawi mnie czy Ross ogarnął że sojusz ma co do niego wątpliwości i jego pozycja wcale tak mocna nie jest. Na radzie sprawiał wrażenie oderwanego od rzeczywistości :D

Awatar użytkownika
Jasasiek
7th jury member
Posty: 670
Rejestracja: 06 lip 2020, 15:02
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2019 - Odcinek 5

Post autor: Jasasiek »

No, rozkręciło się jeszcze bardziej :D
Contenders znowu nie poszli na radę, więc trudno po raz kolejny coś o nich napisać. Shaun znalazł HII dla Championa, akurat David sobie go wypatrzył, zapronował mu zamianę i wszystko się udało :roll: Niech będzie xD
Z pomysłem Davida z fake HII wiążą się zarówno korzyści, jak i ryzyko. Z jednej strony bardzo umacnia to jego pozycję, bo jako jedyny wie o wszystkich HII w grze i zyskał zaufanie Shauna, ale z drugiej, to kiedyś się w końcu wyda. David nie wie, że Daisy jest świadoma zamiany, więc w razie merga/swapu, jeśli ona nie odpadnie, a prawda do tej pory wyjdzie na jaw, może mieć problemy. Wszystko zależy od tego jak daleko dojdą Shaun i Daisy, no i David i Janine oraz kiedy okaże się, że David oszukał Shauna. Strasznie to skomplikowane i jest dużo scenariuszy, ale bardzo się cieszę, że akcja nabrała tempa i nie wiadomo, czego się spodziewać :D Za takie zagwozdki uwielbiam ten program.
Eliminacja Stevena akurat była do przewidzenia, ale plus dla niego, że do ostatniej chwili próbował siać niepokój w dominującym sojuszu, wspominając na radzie o rzekomym HII. Nie przepadam za nim i zasłużył na eliminację, ale przynajmniej dzięki tej próbie było trochę ciekawiej. ET i Simon woleli być posłuszni wobec Davida i im to pomogło, ale zobaczymy na jak długo. Pia błyszczała w tym odcinku, kibicuję jej w tym momencie najmocniej, bo ma ten survivorowy instynkt, jeśli chodzi o głosowania :)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Season 6 - Champions vs. Contenders 2019”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości