S39E10 "Bring on the Bacon"

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

S39E10 "Bring on the Bacon"

Post autor: Jack »

DATA PREMIERY: 28 listopada, 2019
Obrazek

Kelrik
7th voted out
Posty: 111
Rejestracja: 11 mar 2017, 00:00
Kontakt:

S39E10 "Bring on the Bacon"

Post autor: Kelrik »

Klasyka Survivor kiedy outsider zaskakuje wszystkich. Przyklasnąłbym temu gdyby Karishma nie była tak irytująco nieporadną osobą. Początkowo byłem zaskoczony decyzją Lauren, ale ona po prostu nie chciała ryzykować, że ten 1-2 głosy mogą polecieć na nią. Prostszym rozwiązaniem był split głosów na Karishmę i Elizabeth. Dziwne, że nikt na to nie wpadł. Wtedy Lauren zachowałaby HII. Nie przepadam za nią, ale muszę przyznać, że challenge o immunitet rozegrała świetnie. Widać, że ma mocny social i potrafi obserwować otoczenie. Czy ja dobrze zrozumiałem, że nasz ziomek Kowalski oddał Jeffowi podrobioną przez siebie przewagę mając nadzieję, że ta od Jamala jest prawdziwa i przyda się później?

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S39E10 "Bring on the Bacon"

Post autor: Umbastyczny »

Tak, zrobił fejk swojej fejkowej przewagi :D :D :D

Awatar użytkownika
Duncan
5th jury member
Posty: 472
Rejestracja: 28 mar 2016, 00:00
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S39E10 "Bring on the Bacon"

Post autor: Duncan »

Mozna zarzucać Karishmie wiele, ale wyeliminowała z gry dwie silne fizycznie i dobre strategicznie uczestniczki. Dawaj Karishma szukaj następnego idola <3 Decyzja Lauren o użyciu HII w pełni rozumiem, sam bym tak zrobił na jej miejscu.

Survivor US - Carolyn
Big Brother Canada - Shanaya, Claudia, Renee
The Traitors UK - Maddie, Hannah i Amanda
The Traitors US - Brandi, Cirie, Rachel i Stephanie
Australian Survivor Heroes v Villains - Shonee, Hayley, Sarah, Flick i Liz

Awatar użytkownika
Meciek
sole survivor
Posty: 1204
Rejestracja: 09 lut 2012, 00:00
Lokalizacja: Polska
Winners at War: Sophie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S39E10 "Bring on the Bacon"

Post autor: Meciek »

Bardzo cieszę się, że Karishma użyła swojego HII i uratowała się od eliminacji. Z pozostalych w grze osób to ją poznaliśmy najbardziej, więc szkoda by było stracić kogoś, kogo osobowość została tak dobrze przedstawiona. Nie rozumiem tylko czemu produkcja pokazuje tak mało Noury, która wydaje się być kimś, kto na pewno dodałby odcinkom trochę "śmiechu".

Lumuwaku:

Lauren - 9 (23)
Dean - 6 (22)
Karishma - 4 (29)
Tommy - 4 (23)
Dan - 3 (15)
Elaine - 2 (26)
Janet - 2 (23)
Noura - 1 (19)

Elizabeth - 3 (26)

Island of the Idols:

Rob - 1 (15)
Sandra - 0 (11)

Jury:

Missy - 22
Aaron - 20
Jamal - 20
Kellee - 34
Jack - 8

Poza grą:

Jason - 10
Tom - 7
Chelsea - 5
Vince - 14
Molly - 6
Ronnie - 1

Awatar użytkownika
joeytribbiani
4th jury member
Posty: 306
Rejestracja: 16 cze 2019, 08:16
Winners at War: Parvati
Kontakt:

S39E10 "Bring on the Bacon"

Post autor: joeytribbiani »

No i ok. Bardzo fajnie, że Elizabeth odpadła. Jesli za tydzień wyleci Dan to już w ogóle będzie idealnie. Przyjemny odcinek, bez fajerwerków. Karishma wykorzystała swój idol i uchroniła się przed eliminacją- spoko. Jak Lauren wyciągnęła swój idol na radzie to moją pierwszą myślą było "po co??" ale natychmiast ogarnąłem, że oni nie wiedzą kto jest na celowniku innych uczestników i w sumie postąpiłbym tak samo, bo lepiej być "safe than sorry". Ciekawi mnie Dean, bo nazywa Karishmę i Nourę "goats", a on sam raczej większych szans na wygraną nie ma. Czy on był tak bardzo tego nieświadomy, czy po prostu edit nie pokazuje jego mocnych stron?
Powiem szczerze, że według mojej obserwacji to na ten moment jedynymi osobami, którzy nie mają szans na wygraną są: Dean, Dan, Noura i Lauren. Ta ostatnia trochę przypomina mi Becky z CI i czuję, że gdyby dotarła do FTC ze swoim Yulem (Tommym) to on by zgarnął milion (z czego ja bym się cieszył :D), bo jednak edit pokazuje bardziej Tommy'ego niż ją.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

S39E10 "Bring on the Bacon"

Post autor: Jack »

Komentując ten odcinek zacznę od Deana. Ja sam już nie wiem czy produkcja tak chce go ośmieszyć czy po prostu taki już jest... Od samego początku wydawał się być totalnym nieogarem, gdzie np. przy Karishmie mówił, że "głosujemy na nią", ale to jego fejkowe legacy na podstawie fejkowego legacy było żałosnym pomysłem. Poza tym nazywanie "goat" Karishmy (użyty HII) i Noury (wygrana w wyzwaniu)...O ile przy Nourze widać zmianę z nieogarniętej babki, której wszyscy chcieli się pozbyć na gracza skupionego na wygrywaniu zadań i strategii, tak w przypadku Deana jest coraz... zabawniej.

Również Lauren przeszła przemianę. Na samym początku była totalnie niezauważalna. Czasami pojawiała się jakaś jej wypowiedź takim poirytowanym tonem głosu, a ona po połączeniu naprawdę zaczęła nieźle kombinować. Zupełnie inaczej podchodzi do gry niż Missy ze swoją "gorącą głową".

Karishma została królową tego odcinka. Widać, że ten idol w kieszeni dodał jej pewności siebie. Ładnie wyczekała do ostatniego momentu z użyciem HII :D Przez pierwsze epizody pałętała się bez celu po plaży, a teraz to ona rozdała karty. W ogóle cieszę się, że dzięki jej idolowi odpadła Elizabeth. Muszę dodać, że Karishma, która pewnie dla wielu jest tam "dodatkiem", który zabiera miejsce innym uczestnikom przoduje pod względem ilości konf <3

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S39E10 "Bring on the Bacon"

Post autor: ciriefan »

Kolejny spoko odcinek, chociaż mniej zaskakujący niż poprzednie.

Mamy naszą final 8, no i:

Lauren - w końcu pokazali jej nieco więcej, moim zdaniem może wygrać jako jedyna poza Tommy'm, to był dla niej mocny odcinek, ale zmarnowała HII. Lepiej jednak zagrać nim niepotrzebnie niż odpaść z dwoma jak jedna z jej poprzedniczek.

Dean - oj no, edytorzy dalej robią sobie z niego jaja, ale w sumie zrobienia fejka tej przewagi to nie był głupi pomysł. W sumie tak naprawdę to nie mogą mieć pewności, że ta przewaga od Jamala nie jest prawdziwa XD Nikt go tam nie traktuje poważnie i gra fatalnie, ale no lubię go.

Karishma - piękne zagranie HII, anulowanie 7 głosów. Nadal jest irytująca, ale jest entertaining.

Tommy - nadal mój winner pick, jedynie Lauren może mu zagrozić.

Dan - kompletnie nic nie wnosi

Elaine - od połączenia bez storyline, jest charakterem pobocznym, nie ma szans na wygraną

Janet - hero tego sezonu, no trzymam kciuki, ale myślę, że jej eliminacja to kwestia 2, może 3 najbliższych rad

Noura - mogliby dawać jej trochę więcej, bo jest śmieszna. To, jak chciała dalej konkurować, choć już wygrała <3

Elizabeth odpadła i dobrze. Też jestem zaskoczony tym, że ostatecznie nie podzielili głosów. Aż tak bardzo czuli się po przeszukaniu torby Karishmy przez Nourę? Przecież HII mogła schować gdzie indziej. Cóż, trzeba będzie poczytać wywiady, żeby się dowiedzieć, czemu podziału nie było.

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S39E10 "Bring on the Bacon"

Post autor: Umbastyczny »

Zgadzam się, odcinek dalej spoko, ale jakiś taki słabszy niż inne.

Co do Janet, Tommy'ego, Dana i Elaine nie mam nowych przemyśleń, więc po parę zdań o pozostałych.

Dean - wciąż jest zabawny i można się z niego pośmiać, ale też trochę zaczyna irytować - przynajmniej mnie. Sam jest kiepski w wyzwaniach, strategicznie też nie ma niczego szczególnego do pokazania, a nazywa innych goatami, a siebie zagrożeniem i dobrym graczem. A robienie podróbki fałszywej przewagi to mistrzostwo xD Mam nadzieję, że doczekamy ponownego użycia tego skrawka :D

Noura - ja ją bardzo lubię. Z jednej strony jest postacią barwną i ciekawą, ale z drugiej prowadzi rozsądną grę, ma swoje plany, potrafi się ustawić. Do tego mocna w zadaniach, choć to może akurat być jej zgubą i ktoś może użyć takiego argumentu do jej eliminacji. No i uczy się na błędach. Tydzień temu odebrała potencjalne jedzenie swojej grupie, więc teraz chciała to odrobić :D Noura <3

Lauren - w końcu mieliśmy jej więcej, bo do tej pory była zawsze pokazywana jakoś w cieniu innych, a teraz grała pierwsze skrzypce. Świetnie jej poszło z wyzwaniem z IOI, w grze też jest spoko ustawiona. Co do HI, dla mnie nie zrobiła niczego złego/głupiego. Wiedziała, ze większość głosów idzie na Karishmę i te będą anulowane. Ale nie mogła mieć pewności na kogo sama Karishma zagłosuje, plus wiadomo, że nie wszystkim z sojuszu (w sumie sporego, teoretycznie 7 na 9 osób) ufa tak samo.

Elizabeth - jej mi nie szkoda ze względu na aferę z Danem. Straciła sojuszników i jakoś nie miała pomysłu na siebie, niby przetrwałaby odcinek, gdyby nie HI Karishmy, ale nic by już nie ugrała.

Karishma :D - ona jest cudowna. Podobają mi się jej konfy i nastawienie. Z jednej strony jest jakaś taka nieporadna i przymulona, inni myślą, że jest chora, a ona sobie trochę udaje, trochę trolluje, używa poprawnie HI. Nikt jej nie docenia, a ona swój rozum ma :D


W sumie moje wymarzone TOP3 to Janet, Noura i Karishma :D W dalszej kolejności kibicuję Lauren, Tommiemu. Do Elaine nic nie mam, ale jej los jest mi obojętny, Dana nie trawię po aferze wokół niego, a Dean może odpaść jak już się skompromituje z Legacy Advantage :D


Konfy osób w grze:

Karishma 29
Elaine 26
Tommy 23
Lauren 23
Janet 23
Dean 22
Noura 19
Dan 15

Już dawno nie mieliśmy tak wyrównanego editu <3 I coś czuję, że wygra Tommy, ale mam nadzieję, że przy tak dobrym caście kobiecym, doczekamy się fajnej zwyciężczyni.

damian300d
5th jury member
Posty: 442
Rejestracja: 03 maja 2014, 00:00
Kontakt:

S39E10 "Bring on the Bacon"

Post autor: damian300d »

Odcinek należał głównie do Lauren, choć końcówkę przejęła Karishma. Zastanawia mnie co w niej jest takiego, że wszyscy tak bardzo chcą ją wyrzucić. W finale na pewno nie zgarnie głosów sędziów, nawet mimo swojej zagrywki HII, więc tak naprawdę byłaby tam łatwą rywalką. Dziwne, że nikt nie patrzy na nią w ten sposób. Zaskoczyła mnie też, że wybrała udział w zadaniu zamiast jedzenia - a potem jeszcze płacz, że jej nie poszło. Z kim by nie rywalizowała, miałaby marne szanse. No chyba, że liczyła że wszyscy rzucą się na przekąski i wygra walkowerem.
Edit jest zaskakująco wyrównany, bardzo dawno chyba nie było takiej wyważonej proporcji conf. Mimo to, końcówka wydaje się dosyć przewidywalna, bo faktycznie Tommy wydaje się potencjalnym zwycięzcą. Chociaż od połączenia jego gra trochę zwolniła, on sam też często jest gdzieś w tle. Zgadzam się z teorią, że jeśli nie on, to Sole Survivor okaże się Lauren. Ten odcinek potwierdził, że jest bardzo strategicznym graczem, do tego ma dobry socjal. W zasadzie od połączenia nie była brana pod uwagę do eliminacji. Pomijając już IoI, które rozegrała mistrzowsko, niezła była też sytuacja jak napuściła Dana na rozmawiające Elizabeth i Karishme, twierdząc, że padło jego imię. Dan nawet się nie zastanowił, tylko od razu jej posłuchał. No i do tego dochodzi ten ścisły sojusz z Tommym. To, że nikt w nich nie celuje i nie próbuje rozdzielić jest zaskakujące - im mniej osób, tym bardziej ich duet stanowi zagrożenie. Szczególnie jedna rzecz zwróciła moją uwagę, jeśli chodzi o Lauren. W jednym confessie powiedziała, że Tommy jest jej prawą ręką i on sam potem też to podkreślił. Wychodzi na to, ze to Lauren jest głównodowodzącą i mózgiem sojuszu - może to jakaś wskazówka, że pokona go w finale. Co prawda do tej pory mało jej widzieliśmy i miała tylko jakieś pojedyncze momenty, jak np. eliminacja Molly. Jednak w przypadku zwycięzcy-kobiety bardzo często nie stanowi ona centrum uwagi i po edicie trudno wnioskować, żeby miałaby wygrać, przynajmniej na początku. Wystarczy wspomnieć chociaż Natalie Anderson czy Michelle. W przypadku facetów edit jest o wiele bardziej oczywisty. No ale to tylko takie moje teorie, może sezon nas zaskoczy i zwycięzca będzie totalnie niespodziewany.

Co do Elizabeth dobrze, że akurat ona odpadła. Po eliminacji Missy i Aarona było jasne, że sama długo nie pociągnie. Miała kilka ładnych akcji ale generalnie grała raczej średnio - była trybikiem większej machiny, jaką był jej sojusz. No i zniechęciła mnie totalnie do siebie po tej całej sytuacji z Janet.

Awatar użytkownika
Davos
6th jury member
Posty: 582
Rejestracja: 16 lut 2019, 01:44
Kontakt:

S39E10 "Bring on the Bacon"

Post autor: Davos »

I znów fajny odcinek, a najbardziej cieszy mnie odpadnięcie Elisabeth, choć grupa celowała w Karishmę. Dziwię się w sumie, że oni aż tak mocno chcą ją wywalić, skoro w grze są dużo większe zagrożenia, a ona byłaby łatwa do pokonania w finale. A jeszcze bardziej mnie dziwi, że ten siedmioosobowy sojusz nie podzielił głosów między Karishmę a Elisabeth i potem było zaskoczenie, gdy Karishma wyskoczyła z HII ;)
Lauren zmarnowała swój HII, ale w sumie jej się nie dziwię, że nim zagrała, bo faktycznie mogłaby oberwać rykoszetem jednym czy dwoma głosami i przez to odpaść, gdy okazało się, że Karishma będzie bezpieczna. Generalnie jednak Lauren grała fajnie i nieźle rozkminiła na wyspie idoli, kto może zdobyć immunitet na zadaniu i potem wspólnie z Tommy'm ładnie nakręcali ludzi, żeby skusili się na jedzenie zamiast walczyć o nietykalność :)
A Dean z tym fejkiem fejkowej przewagi trochę się skompromitował, no ale chociaż było zabawnie ;)
Najważniejsze, że odpadła Elisabeth.

Ciekawi mnie, kto wygra ten sezon. Niby Tommy ma winner edit, ale jest też kilku innych kandydatów do miliona jak choćby Lauren. Zwycięstwo Janet bardzo by mnie ucieszyło, ale obawiam się, że inni nie pozwolą jej dojechać do finału. W zwycięstwo Karishmy, Noury, Deana czy Dana nie wierzę więc pozostaje jeszcze Elaine, ale ona chyba też ma za słaby edit.
Obrazek

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S39E10 "Bring on the Bacon"

Post autor: Saw »

Najważniejsze dla mnie że Karishma przetrwała i zobaczę ją jeszcze co najmniej jeden odcinek. Kurdę wkurza mnie już to że w każdym odcinku w nią celują i nie ma ona nawet chwili spokoju. Serio, aż tak bardzo chcą się pozbyć osoby, która w finale nie ma żadnych szans na wygraną. Jest tyle zagrożeń w grze, a oni już nudzą z tą Karishmą. No ale na szczęście moja królowa przetrwała i w efektowny sposób uratowała się HII. Tak jak wcześniej pisane było popełnia ona błędy, wydaje się lekko ospała i udaje chorą, ale swój rozum ma. Niepozornie wywaliła dwie mocne zawodniczki. Szkoda że nie ma nikogo kto chciałby z nią grać. Niestety za chwilę i tak odpadnie, ale to głównie ona trzyma mnie przy tym sezonie. Niestety pozostali z wyjątkiem Janet jakoś nie przykuwają mojej uwagi.
Lauren było więcej w odcinku. Dobrze obstawiła Naure i Elizabeth w zadaniu i namówiła innych by wybrali jedzenie i dzięki czemu zdobyła HII. Ale już je zmarnowała. No ale nie będę krytyczny, bo w takich sytuacjach chyba jednak warto nim zagrać, bo nie wiadomo czy czasem ten jeden głos nie poleci na ciebie. A poza tym jest za mało czasu na analizę i po prostu decyduje chwila. Ale ogólnie ta dziewczyna mnie nie przekonuje do siebie. Nie wiem ale mam z nią problem. Widać że teraz wyszła z cienia i jest niezłym graczem. Też mi się wydaje, że to może być przyszła zwyciężczyni. Noury nie lubię, ale doceniam jej występy w zadaniach. Ale najchętniej chciałbym żeby już odpadła. Tommy jest spoko, ale nudny. Dan nic nie wnosi, Ealine natomiast gra nielogicznie. Wywaliła cały swój sojusz z którym była blisko. No i co teraz? Ma jakieś tam kontakty z innymi, ale nie wydaje mi się żeby ktoś za wszelką cenę chciał ją bronić. Wydaje mi się, że bliżej z innymi jest nawet Mr. Kowalski. No właśnie pora zatrzymać się przy tym kolesiu. Jego cała gra i pokazywanie przez edytorów to jeden wielki facepalm :lol: :lol: :lol: Po prostu jest odbierany jako totalny idiota. Zrobił fejka fejkowej przewagi. No kurdę tego jeszcze nie było. Ale facet dostarcza sporo śmiechu swoimi decyzjami. Najlepsze że on nie widzi w tym nic złego i ma czelność nazywać Nourę czy Karishmę duchami. No serio koleś przegiąłeś. Ogólnie jakąś logikę widzę w jego działaniu z tym fejkiem, tylko że najpierw to co dał mu Jamal musiałoby być prawdziwe. No ale od poczatku zalatywało to ściemą i każdy wyczuł że to fałszywka oprócz naiwnego Deana. Aż chce żeby Dean doszedł do poziomu F6 i użył tej przewagi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Survivor 39: Island of the Idols”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości