Survivor 37 – Power Ranking 7

Siódmy odcinek Survivor David vs Goliath przyniósł zarówno radość jak i mnóstwo emocji, a także bardzo ciekawą radę plemienia. Program opuściła kolejna osoba jednocześnie stając się pierwszym członkiem jury. Czy na tego rozbitka postawili również uczestnicy power rankingu? Kto znajduje się na czele klasyfikacji?


Elizabeth Olson

W siódmym epizodzie doszło do połączenia plemion. Od tej pory Jabeni, Vuku oraz Tiva przestali oficjalnie istnieć. Zjednoczone plemię otrzymało nazwę Kalokalo. Dla jednych nowy etap w grze oznaczał ogromną radość, a dla innych więcej powodów do zmartwień. Ostatecznie to 31-letnia Elizabeth Olson pożegnała się z programem po emocjonującej radzie plemienia. Kobieta pomimo świetnego występu w wyzwaniu o immunitet i walki do samego końca odpadła stosunkiem głosów 12-1!

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu na czele klasyfikacji znajdował się Kamel z 90 punktami, a tuż za nim Vico i Umba z liczbą 87 oczek. W siódmym odcinku nie użyto ukrytego immunitet. W ten sposób obstawiali Kamel oraz Umbastyczny. Oznacza to, że otrzymują oni dwa bonusowe punkty do rankingu. Natomiast najwięcej za eliminację Elizabeth otrzymuje Kamel, bo aż 13 oczek. Na 11 miejscu w swoim rankingu uszeregował ją Vico. Najgorzej pod tym względem poradził sobie Umbastyczny. Zyskał on 10 punktów.

Łącznie, po siedmiu odcinkach na pierwszym miejscu znajduje się Kamel – 105 punktów. Na drugim miejscu plasuje się Umbastyczny – 99 punktów. Po piętach depcze mu Vico – 98.

W tym tygodniu cała trójka uczestników twierdzi, że nie zostanie użyty ukryty immunitet. Czy rzeczywiście tak będzie?

Poniżej typy „rankingowców” na najbliższy tydzień:

Umbastyczny

Vico

Kamel

Punkty:99 Punkty:98 Punkty:105

1 / DAVIE 1 / JOHN 1 / NICK

Cóż, teoretycznie jest jako jeden z pierwotnych Davidów w kiepskim położeniu, ale ma swoje HI i nie powinien się wahać z jego użyciem w razie jakiegokolwiek zagrożenia.

Jego gra wygląda bardzo solidnie, wciąż pozytywnie mnie zaskakuje, poza tym w zapowiedzi zapowiada blindside na którymś z Brochachos.

Nadal nie jest tak szczupły jak na zdjęciach po grze, a po tym odcinku nie mam pojęcia kogo dać na szczyt, a nie chce być nudny, więc niech będzie Nick.


2 / MIKE 2 / NICK 2 / JOHN

Jest w większości Goliatów, jest w tym 6-osobowym sojuszu Aleca, a do tego raczej szczególnym zagrozeniem dla nikogo nie jest.

To chyba największy kombinator na wyspie obok Alec’a, jednak Nick gra moim zdaniem lepiej. Ma mocny sojusz z Mike’m i Christianem. Jedna z bardziej ogarniętych osób z byłych „Davidów”.

Nie widzę go odpadającego jeszcze. Ma dobry social i nie jest głupim sportowcem, jak wszyscvy sportowcy do tej pory.


3 / ALISON 3 / KARA 3 / CARL

Wydaje się być rozważna i całkiem nieźle ustawiona. Powinna trochę pociągnąć.

Może jej gra nie jest spektakularna, ale w mojej ocenie Kara gra rozsądnie i jedynym minusem jest ta bliska relacja z Dan’em o której wiedzą chyba wszyscy na wyspie.

On mnie zaczyna irytować. Po prostu tam jest, a ja muszę go dawać wysoko w rankingu, bo jest tak nudny i pierdołowaty, że nie stanowi dla nich żadnego głosowania. Ten jego nullifier nullified his game.


4 / KARA 4 / ALISON 4 / DAVIE

Jeśli dojdzie do jakiegoś buntu i ludzie będą głosowali na Goliata, to ma ona sporo tarcz, za którymi może się ukryć.

Coraz więcej wiemy o tej Alison, która, jak się okazuje prowadzi dość dobrą grę socjalną i ma sporo opcji na grę.

Wydaje mi się, że gra dość dobrze i on w przeciwieństwie do Dana byłby w stanie wyczuć, kiedy zagrać swoim idolem. Dość trudno jest przewidzieć co się stanie za tydzień. Za mało wskazówek nam dali 🙁


5 / DAN 5 / DAVIE 5 / ALISON

Niby jego imię już się pojawiło w kontekście eliminacji, ale 2 HI robią swoje.

W ostatnim odcinku nie zrobił nic szczególnego, liczby mu chyba nie sprzyjają, ale wciąż ma HII.

Zaczęli ją pokazywać jako niegłupią i nawet ją polubiłem. Może jednak nie będzie Chelsea tego sezonu, co w sumie będzie dla niej lepsze, przynajmniej ją poznamy, etc xd


6 / JOHN 6 / GABBY 6 / KARA

W sumie daję go tak w środku, bo niby jest jakimś zagrożeniem, ale jest jakoś ustawiony i kilka osób wydaje mi się być bardziej zagrożonych.

Już nie wiem jak odczytywać ten jej płacz, bo to jest chyba jej sposób na grę w pewnym stopniu, który dotychczas się sprawdza. W grze Gabby ważny jest też Christian, którego imię pada coraz częściej w kontekście eliminacji, obawiam się, że to może wywołać u Gabby kolejne łzy.

Ma kontakt z Danem, który ma dwa idole, raczej celować ludzie będą w niego. Ona jest blondynką, która nikomu nie przeszkadza, a to, że dają jej trochę airtime może sugerować, że po prostu ten airtime jej muszą dać bo dojdzie daleko *dedukcja*.


7 / NICK 7 / DAN 7 / ALEC

Również w środku. Ma sojuszników, którzy w razie zagrożenia mogą go ratować. Kolejną radę powinien przetrwać.

Niby wszystko jest super, bo ma 2 HII, ale może realizatorzy chcieli nas oszukać i ten blindside na brochachos to będzie jednak na nim, a nie na Christianie.

Teraz Angelina jest tym niewdzięcznym Goliathem, którego nienawidzą. Alec dogadywał się z Johnem i Danem, wsparł ich w planie pozbycia się Elizabeth, ma wtyki w tym swoim 6-osobowym sojuszu.


8 / CHRISTIAN 8 / MIKE 8 / DAN

Niby jego imię przejawia się jako zagrożenie i Angelina na niego poluje. ALE ma swoich brochachos, ma Davidów, ma sojusz z Aleciem&Alison&Mikiem, a pozycja Angeliny trochę osłabła.

Jego sytuacja też wydaje się być dobra, jednak ta zapowiedź konfliktu z Christianem o Gabby trochę obniża notowania Mike’a.

Tak sobie pomyślałem, że on jest w stanie być osobą, która powtórzy to co pewna osoba w Survivor: China. Arogancki, wysportowany, dwa HII, wścieka się gdy ktoś go targetuje? Takiej osobie nawet dwa HII mogą nie być wystarczające, żeby nie odpaść.


9 / GABBY 9 / ANGELINA 9 / CHRISTIAN

Jest płaczliwa, irytująca, może paść na nią.

Angelina po raz kolejny nie zaprezentowała się najlepiej. Nie podchodziła zbyt optymistycznie do eliminacji Elizabeth i jej sojusznicy nie odebrali tego zbyt dobrze. Myślę, że Angelina powinna zastanowić się nad sposobem w jaki gra, bo strategia to nie jedyny aspekt tej gry.

Ten sezon jest przyzwoity w swoim przebiegu i edytowaniu, dlatego muszę wziąć poprawkę na to, że pupilek produkcji tym razem ma szansę odpaść. Ciekawe dlaczego, akurat w sezonie, gdzie na taką osobę wybrali kogoś znośnego, na którym nie chce mi się wyciszać odcinka.


10 / CARL 10 /CHRISTIAN 10 / GABBY

Nie ma w zasadzie żadnych sojuszników poza Daviem, to dość mało.

Jego eliminacja mnie zaskoczy, ale zaczyna być traktowany jako zagrożenie, więc wolę na wszelki wypadek umieścić go w tym tygodniu tak nisko w tym rankingu.

Zafundowała nam dobrą radę! Fajnie się ogladało ten jej rant w czasie odpowiedzi <3 W końcu wykorzystała ten swój płacz w jakiś rozrywkowy sposób. Niemniej jednak na razie nie daje jej zbyt dużych szans.


11 / ALEC 11 / CARL 11 / MIKE

Ostro pogrywa, mocno kozaczy, ale zraził do siebie Goliatów i pokazał się jako osoba, której nie można ufać.

Moja opinia o nim się nie zmieniła, gracz z niego jest przeciętny i, podobnie jak Daviem’u, mam wrażenie, że liczby mu nie sprzyjają.

Zapowiedź sugeruje, że nie ufa Gabby, więc to normalnie rzuciłoby podejrzenia na to, że coś zrobi, ale nie będzie to na tyle złe/dobre, żeby odpadło któreś z nich. ALE RÓWNIEŻ W zapowiedzi dali po jego tekście wypowiedź Christiana, który jest pupilkiem produkcji i jeśli on się nie zgadza z tym co Mike mówi to można to zaliczyć jako odwróconą psychologię i jednak będzie w tarapatach xd.


12 / ANGELINA 12 / ALEC 12 / ANGELINA

Uwielbiam ją, ale gra ostro, chyba zbyt ostro.

Alec też kombinuje jak się tylko da, w poprzednim odcinku wyszło na jaw, że to dzięki niemu została wyeliminowana Natalia, a ludzie też to mogą różnie odbierać. On próbuje grać niemal ze wszystkimi, sam chyba określił się jako „double agent”, jednak taki sposób grania jest bardzo ryzykowny i niedługo może mieć tylu samo wrogów co sojuszników.

Logiczną opcją byłoby pozbycie się jej dla sojuszu szóśtki, wykorzustjąc fakt, że już zaczęła mieszać, więc Goliaci nie będą jej ufać. Bardzo ją lubie, ale sprytem na razie się nie popisuje.


Dodaj komentarz