Przenosiny forum

ODPOWIEDZ

Czy jesteś za przeniesieniem Survivor Polska na Discord?

Tak
5
26%
Nie
14
74%
 
Liczba głosów: 19

Awatar użytkownika
Meciek
sole survivor
Posty: 1204
Rejestracja: 09 lut 2012, 00:00
Lokalizacja: Polska
Winners at War: Sophie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Przenosiny forum

Post autor: Meciek »

Jak zapewne zauważyliście - aktywność na forum jest coraz mniejsza. W związku z tym mamy do Was pytanie - czy jesteście zainteresowani przeniesieniem forum ze strony internetowej na serwer Discord?

Dla osób, które nie znają Discorda - jest on platformą służącą do komunikacji, różni się od forum tym, że rozmowy odbywają się bardziej "dynamicznie" w przeciwieństwie do forum. Według nas pozwoliłoby to na zwiększenie aktywności oraz pewnego rodzaju ożywienie społeczności polskiego Survivor.

Oczywiście przenosiny nie odbyłyby się z dnia na dzień!

Zachęcamy Was do wyrażenia opinii w postach w temacie, dodatkowo prosimy o głosy w ankiecie.

Kinyo
3rd voted out
Posty: 20
Rejestracja: 20 paź 2019, 20:46
Kontakt:

Przenosiny forum

Post autor: Kinyo »

Jesli mało osób jest aktywnych, to po przeniesieniu na Discorda pewnie odpadnie kolejna część ludzi (w tym ja), którzy go nie lubia i nie uzywają :P
Ew. może załozyć, porównać aktywność na obu i wtedy podjąc decyzję.

Awatar użytkownika
tombak90
sole survivor
Posty: 2663
Rejestracja: 12 mar 2011, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

Przenosiny forum

Post autor: tombak90 »

Szefie, jak Cię szanuję, tak dzisiaj chyba nie jest Twój Dzień Żarówki :lol: :lol: :lol:

Mam taką wątłą, ulotną i wstydliwą jak wiosenny kwiatuszek teorię, że to, że na forum dedykowanym de facto Survivor US jest obecnie mniejszy ruch, wynika głównie z tego, że Survivor US ma od półtora roku srovidową przerwę w życiorysie :D A nie z tego, że rzesza palących się do dyskusji fanów bunkruje się akurat na Discordzie zamiast wejść tutaj i pogadać sobie "dynamicznie" na przykład na shoutboxie.

Dajcieże temu Dżefisku wrócić na antenę, no Meciek. Zostały ile? Trzy tygodnie? Nikt się nie produkuje, bo odcięto nam główny temat, a nie każdy ma czas i chęci rozdrabniać się na Kangury, Afryki i inne dzikie ludy. Możemy wymieniać się opiniami o kosiarkach czy przepisami na krupnik, ale nie wiem, czy tędy droga.

Jeśli po wznowieniu produkcji problem nie zniknie, to dopiero wtenczas będziemy się drapali po łupieżu. Ale już mówiąc na zaś, śmiem wątpić, że przenosiny rozwiążą problem. Bo i co takiego ma ten Discord, czego brakuje w naszych przytulnych progach? Czy tutaj ktoś komuś broni rozmawiać "dynamicznie"? Jest forum bez limitu postów, jest shoutbox... Przenoszenie, udziwnianie i zamieszanie spowoduje tylko tyle, że to wszystko już w ogóle kaputnie. Ja na przykład Discorda za bardzo nie kojarzę, byłem na nim może raz dwa lata temu jak szwagier zaproponował po pijaku dołączenie do jakiegoś chooyowego erpega, o którym zapomnieliśmy tydzień później. Niczego mi nie urwało, o tak Ci powiem. A tylko wydawało się jakieś takie ciemne, podziwaczone i nieintuicyjne. Także ja chyba już bym w takim przypadku powiedział baju i tam nie zaglądał.
"Dziś prawdziwych villainów już nie ma..."

Awatar użytkownika
Meciek
sole survivor
Posty: 1204
Rejestracja: 09 lut 2012, 00:00
Lokalizacja: Polska
Winners at War: Sophie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Przenosiny forum

Post autor: Meciek »

tombak90 pisze:
03 wrz 2021, 22:46
Dajcieże temu Dżefisku wrócić na antenę, no Meciek. Zostały ile? Trzy tygodnie? Nikt się nie produkuje, bo odcięto nam główny temat, a nie każdy ma czas i chęci rozdrabniać się na Kangury, Afryki i inne dzikie ludy. Możemy wymieniać się opiniami o kosiarkach czy przepisami na krupnik, ale nie wiem, czy tędy droga.
Nie mieliśmy na myśli przenosin w ciągu tygodnia, co zresztą zaznaczyłem w głównym poście. Oczywistym jest, że będziemy przyglądać się aktywności na forum podczas sezonu, jeżeli się poprawi - to super! Sami nie jesteśmy pewni kroku z przeniesieniem się na Discorda, więc wyszliśmy do Was z pytaniem, czy takie rozwiązanie wam odpowiada.

Ogarnięcie i skonfigurowanie serwera zajęłoby sporo czasu, poza tym obecnie forum ma wykupiony hosting do bodajże kwietnia 2022, więc nie byłoby sensu zamykać tego forum wcześniej, w przypadku ewentualnych przenosin przez jakiś czas funkcjonowałoby zarówno forum, jak i serwer na discordzie, nie zmusilibyśmy nikogo do przeniesienia się na nową platformę natychmiastowo.

Dodatkowo - obecnie na discordzie istnieje serwer skupiony wokół internetowych edycji Big Brothera, Survivora etc. na którym znajduje się sporo osób, które przestały udzielać się tutaj, a udzielają się tam. Discord jako platforma jest bardziej dostępny - nie musisz tworzyć specjalnie konta, aby wziąć udział w jakiejś rozmowie, dodatkowo aplikacja mobilna. Tak, wiem, że teoretycznie można wejść na forum z telefonu, ale nie wiem czy znajdzie się ktokolwiek, kto byłby zadowolony z używania forum na urządzeniach mobilnych.

Awatar użytkownika
tombak90
sole survivor
Posty: 2663
Rejestracja: 12 mar 2011, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

Przenosiny forum

Post autor: tombak90 »

No ja Ciebie rozumiem, ale po prostu ja w ogóle wstrzymałbym się z wyciąganiem jakichkolwiek wniosków i z zamartwianiem aktywnością dopóki nie skończy się ta cała pandemiczna głupawka (miejmy nadzieję, że przynajmniej w temacie surwajworów już niedługo), bo teraz mamy totalnie niemiarodajny obraz rzeczywistości.

W dalszym ciągu nie czuję się też mądrzejszy w kwestii tego, jakie wspaniałości miałby nam przynieść ów Discord, na które tutaj bylibyśmy za prości :P Jeżeli faktycznie "nie trzeba specjalnie tworzyć konta", no to akurat może być wkucha, bo ciężej to będzie nadzorować. Wtelepie Ci się na imprezę jakiś troll czy spoilerowicz i ganiaj potem za takim.

To, że jakieś konkretne osoby przeniosły się tam, to już je by trzeba było zapytać, co je tu tak bardzo gniotło. Zgaduję, że może to był jakiś efekt domino na zasadzie, że skoro zaczęli tam pisać Jasio i Józek, to ja też zacznę. Ale nie wiem, czy przenoszenie za nimi całego majdanu to najlepsza droga, bo za dwa lata Jasio i Józek przeniosą się z Discorda na jeszcze inne fiku miku i znowu zostaniesz tam w gatkach. Tutaj mamy normalną stronę w przeglądarce i zgaduję, że też nowym będzie tu łatwiej trafić. Promujecie to forum w różnych miejscach i przypuszczam, że gdybym nie był tombakiem dziewięćdziesiąt piszącym tu od międzywojnia, tylko dopiero dwa lata temu wciągnąłbym się w surwoświatek na fali seksapilu Elaine z S39, to czytając różne niusy o programie szybko bym tutaj trafił. A dla porównania na to jakieś alternatywne forum na Discordzie nigdy nic mnie samo z siebie za nos nie doprowadziło i dopiero teraz od Ciebie słyszę rewelacje, że coś takiego istnieje.

A co do urządzeń mobilnych, to ja właśnie akurat teraz do Ciebie z takiego macham i nic mnie specjalnie nie boli. W stawie biodrowym może tylko lekko strzyka, ale to już przypuszczam nic mi nie zaradzisz :mrgreen:
"Dziś prawdziwych villainów już nie ma..."

MaciekRS
6th jury member
Posty: 585
Rejestracja: 03 mar 2018, 15:17
Kontakt:

Przenosiny forum

Post autor: MaciekRS »

Już mnie w jednej grze namawiano abym używał discorda bo "nowocześnie i wygodnie"
Nie, dziękuję

Awatar użytkownika
Davos
6th jury member
Posty: 582
Rejestracja: 16 lut 2019, 01:44
Kontakt:

Przenosiny forum

Post autor: Davos »

tombak90 pisze:
03 wrz 2021, 22:46
Mam taką wątłą, ulotną i wstydliwą jak wiosenny kwiatuszek teorię, że to, że na forum dedykowanym de facto Survivor US jest obecnie mniejszy ruch, wynika głównie z tego, że Survivor US ma od półtora roku srovidową przerwę w życiorysie :D A nie z tego, że rzesza palących się do dyskusji fanów bunkruje się akurat na Discordzie zamiast wejść tutaj i pogadać sobie "dynamicznie" na przykład na shoutboxie.
Zgadzam się i sam też jestem jedną z takich osób, która dawno nie zaglądała na to forum (w moim przypadku ponad rok - trochę mi się zbiegło różnych wydarzeń w życiu prywatnym), a teraz wraca, uznając, że premiera najnowszego sezonu Survivor to dobra okazja, by tu zajrzeć ponownie, zostać dłużej i trochę się poudzielać :) I myślę, że takich osób jak ja będzie więcej.
Zatem po pierwsze - witam wszystkich po tej ponad rocznej przerwie :)
Po drugie - biję się w pierś za brak aktywności przez ostatni rok <uderza się w pierś, na tyle mocno, żeby bolało, ale na tyle słabo, żeby tchu nie zabrakło>
Po trzecie - obiecuję udzielać się nie tylko w temacie dotyczącym najnowszego sezonu, ale również i w tych dotyczących innych sezonów, innych edycji Surva (może w końcu zacznę je nadrabiać) czy innych reality show :)
I po czwarte - jeśli uważacie, że forum przeżywa zastój i jest zbyt mało aktywnych osób, można spróbować je rozreklamować (sam próbowałem zachęcać znajomych z innego forum do oglądania Survivor, ale mogę jeszcze spróbować wśród innych znajomych).

Co do Discorda, osobiście go nie znam, ale opinie, jakie o nim słyszałem, jakoś szczególnie mocno mnie nie zachęciły do korzystania (dużo gimbazy, trolli itd.). Ale nie przesądzam, czy jest faktycznie tak zły. Moim zdaniem jednak warto mimo wszystko jeszcze trochę poczekać z przenosinami i zobaczyć jaki ruch będzie na obecnym forum przy okazji premiery nowego sezonu, bo mam przeczucie, że nie będzie najgorzej :)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Regulamin/Ogłoszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości