Czy chcecie założenia portalu Survivor Polska? - Ankieta

Czy jesteś za założeniem portalu Survivor Polska?

Tak
16
73%
Nie
6
27%
 
Liczba głosów: 22

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Czy chcecie założenia portalu Survivor Polska? - Ankieta

Post autor: Jack »

Kobra pisze:
07 sie 2017, 20:37
Candice spodziewa się dziecka. Psychol się zaręczył. Hali przyjęła oświadczyny.
Coś musiało mi się przewidzieć
Ale nie robimy z tego newsów, z instagramową galerią, gdzie trzeba 10 razy klikać, żeby przeczytać cały tekst i zobaczyć te super zdjęcia.
Zresztą news, że jakiś uczestnik spodziewa się dziecka to coś innego niż naga Jaruzelska, kłótnie Dżoany Krupy czy spacer z psem Ivanki Trump ;)

Kobra
sole survivor
Posty: 1568
Rejestracja: 17 sie 2011, 00:00
Winners at War: Natalie
Kontakt:

Czy chcecie założenia portalu Survivor Polska? - Ankieta

Post autor: Kobra »

Hej, kolego, ty to porównałeś do pudelka, nie ja. Mi chodziło o długość newsów, a nie ich treść, a dla przykładu podałem "x żeni się z y", ale mogę dać inny przykład: "x robi coś ambitnego, co nikogo nie interesuje na pudelku". Także nie wmawiajcie mi czegoś, czego nie powiedziałem.
Edit:
Uczciwie, jeśli ktoś z nas (mi też się to zdarza) zamieszcza na forum jakiegoś newsa to zwykle składa się on z jednego zdania, obrazka lub linka gdzieś tam. Zwyczajnie zastanawiam się, czy redaktorzy będą pisali porządne artykuły, czy położą lachę i będą to dwu zdaniowe informacje.
Ostatnio zmieniony 07 sie 2017, 23:27 przez Kobra, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Czy chcecie założenia portalu Survivor Polska? - Ankieta

Post autor: Jack »

Ja zrozumiałem, że chodziło Ci o treść newsów. Moja pomyłka.

Kobra
sole survivor
Posty: 1568
Rejestracja: 17 sie 2011, 00:00
Winners at War: Natalie
Kontakt:

Czy chcecie założenia portalu Survivor Polska? - Ankieta

Post autor: Kobra »

Dżak uprzedził moją edycję, dopiszę szybko.
Wiadomo jak jest z komentowaniem różnych treści, także szkoda by było, gdyby ktoś się namęczył, coś fajnego napisał, a ludzie olali :(

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Czy chcecie założenia portalu Survivor Polska? - Ankieta

Post autor: Jack »

Masz rację, to jest ta druga strona medalu. Jeżeli chcemy mieć portal to chcemy, żeby to wyglądało porządnie. Będzie to kosztować trochę wysiłku, bo nie chcemy artykułów na podstawie wikipedii czy wklejania czegokolwiek na zasadzie: kopiuj - translate - wklej.
Dlatego staramy się znaleźć "złoty środek". Już nam się oberwało za nowe forum. Nie wszystkim przypadło ono do gustu :(
Między innymi dlatego powstał ten temat, żeby sprawdzić czy jest sens angażować się w taki projekt.

Awatar użytkownika
tombak90
sole survivor
Posty: 2663
Rejestracja: 12 mar 2011, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

Czy chcecie założenia portalu Survivor Polska? - Ankieta

Post autor: tombak90 »

No dobra, to może zajdźmy tę palącą kwestię z innej strony. Proszę, tędy.

Wyobraźmy sobie, że "portal" już istnieje. Jest sobie jakaś odjazdowa szata graficzna, jest fotka szczerzącego kły Probsta u góry, jest jakieś mniej lub bardziej paździercze logo, jest pionowe miejsce na artykuły, są kolorowe reklamy leków na potencję od prawej strony. Widzicie to? Znakomicie. A teraz: Kto byłby tak dobry i podał mi przykład pięciu ostatnich hot niusów, które byście tam zamieścili? Wtedy będziemy przynajmniej wiedzieli, z czym to się je, a nie tak sobie kichali do nieznanej michy.

Bo moim skromnym, żebraczym powiedziałbym, zdaniem, taki ot fajowy portal mógłby sobie ewoluować w dwie strony.

A - Klekotać o wszystkim jak leci. Tylko cóż wtedy? Nikt Ci przecież nie wlezie w tytuł "Wyemitowano trzeci odcinek Wyspy Przetrwania", no bo pff. Moooże wlazłby w tytuł "Szok! Kazik bestialsko zblindsidowany w trzecim odcinku Wyspy Przetrwania! Kliknij i zobacz jakżesz, ach jakżesz, do tego doszło!". Tylko... no właśnie, do tego potrzebne byłyby spoilery, a spoilerów boimy się tutaj bardziej niż Urban świętych obrazków. Mi na przykład pękłoby serce i pewnie bym sobie stąd pofrunął, a przypuszczam, że nie ja jeden. Może z kolei napłynąłby nowy narybek, który ogląda na bieżąco i chciałby sobie porozpaczać nad smutnym losem niejakiego Kazika. To już byście musieli zwrócić się o poradę do jakiegoś socjo-maga z kryształową kulą, który przeczytał kilka mądrych tomisk na temat zachowań w sieci i by Wam przewidział, co się w tej sytuacji bardziej kalkuluje.

B - Pisać tylko o co ważniejszych rzeczach, tak jak to już robią (dyskretnie kieruję Waszą uwagę na te dwa słowa) na Showmagu. A co my tam mamy? Ano męty typu "Survivor przedłużony na dwie kolejne edycje" (też mi szok), i "Odbył się finał Survivor Game Changers" (siriosli?), "Premiera Survivor Cagayan z najmniejszą oglądalnością w historii" (hu da fak kers?). Od wielkiego dzwona przeplatają to jakimiś personalnymi niusikami, typu, że Skupin lubi nieletnich, Todd lubi zachlać pałę, a Sandra nie lubi koźlątek. A jako, że Showmag to wszystko już robi (ponownie kieruję uwagę), to możemy być bezczelni i pouczyć się na ich błędach. A zatem uczmy się: Ile komentarzy jest tam pod wszystkimi wymienionymi sensacjami? Zero. Null. Niente. نيا ما نيك. Łyso. Także tego...

Artykuły o tym, że na przykład Jeremy znowu zapomniał gumy, pominę, bo Dżeku już się naindyczył, że Pudelka nie chcecie. I prawidłowo.
Ja uważam, że na portal łatwiej trafić. Coraz mniej osób szuka forów i jakoś z tym udzielaniem się na nich też coraz gorzej. A możliwość komentowania danego odcinka pod artykułem bądź na tradycyjnym forum wydaje się ciekawym rozwiązaniem.
A guzik. Fejsy zjadły zarówno fora, jak i tak zwane "portale". Jedne i drugie ratują skórę prowadząc fanpejdże, na których regularnie spamują swoimi nowościami.

Jedynym możliwym źródłem nowego narybku na forum są moim zdaniem właśnie włości Zuckerberga, a tam, z tego, co widziałem, już sobie szalejecie. I słusznie. Tak więc, na Waszym miejscu, poświęciłbym energię na rozwijanie fanpejdża właśnie (nie zapominając jednocześnie o forum, tak by zarówno noffocześni, jak i wirtualne konserwy były zadowolone). To każdemu wystarczy. A nie takie cudowanie.

No ale to jest Wasz tron.

Awatar użytkownika
jonek95
3rd jury member
Posty: 252
Rejestracja: 08 gru 2015, 00:00
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Czy chcecie założenia portalu Survivor Polska? - Ankieta

Post autor: jonek95 »

Ja jestem za jeśli ma być to zintegrowane z forum .

Awatar użytkownika
Eska
7th jury member
Posty: 667
Rejestracja: 06 paź 2010, 00:00
Winners at War: Yul
Kontakt:

Czy chcecie założenia portalu Survivor Polska? - Ankieta

Post autor: Eska »

A ja bym zadała inne pytanie - kto byłyby chętny, żeby redagować artykuły? Bo nie może być tak, że znowu wszystko spocznie na barkach Jacka i Mećka. W sensie wydaje mi się, że będą oni potrzebować wsparcia, żeby to faktycznie fajnie działało.

Taki pomysł, który zrodził mi się czytając dyskusję - skoro ma być polska wersja, to może warto byłoby spróbować zrobić wywiady z odpadającymi uczestnikami?

Uważam też, że gdyby powstał taki portal warto byłoby przedstawić jakieś nawiązania do fanowskich edycji - Nidy i Robinsonów. Jakieś wywiady z twórcami, uczestnikami, linki o odcinków (dla nas coś znanego, ale może się okazać, że wzrośnie zainteresowanie tymi edycjami) - no ogólnie jakieś współpraca z tym co było. Kto wie, może i jakaś edycja powstanie nowa realna czy też internetowa ;p

Awatar użytkownika
Meciek
sole survivor
Posty: 1204
Rejestracja: 09 lut 2012, 00:00
Lokalizacja: Polska
Winners at War: Sophie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Czy chcecie założenia portalu Survivor Polska? - Ankieta

Post autor: Meciek »

Ogólnie z tego co wiem, to w planach mamy informacje o obecnych/przyszłych sezonach Survivor, zarówno polskiego, amerykańskiego, jak i też australijskiego. Pisalibyśmy też o tych popularniejszych programach, np. Azji Express w bardziej "treściwy" od innych portali sposób (bo na innych stronach informacje o tym programie ograniczały się do tego, że Rozenek mówiła, że chce złapać "autobus do hanoj", a Renulka wciąż oddycha). Oczywiście, jeżeli portal w ogóle powstanie.

Co do tego, co pisałaś Esko o wywiadach z uczestnikami - chcielibyśmy. Na pewno będziemy się starali, żeby coś takiego się pojawiło, ale to, czy uczestnicy będą chętni na "współpracę" już będzie zależało od nich. Pracujemy też nad paroma innymi rzeczami, które pomogą w tworzeniu materiałów na ewentualną stronę (w przypadku, jeżeli nic nie wyjdzie z portalu to pójdą na fanpage czy tam twittera), ale nie chcę pisać szczegółów póki nic nie jest pewne.
Ile komentarzy jest tam pod wszystkimi wymienionymi sensacjami? Zero. Null. Niente. نيا ما نيك. Łyso. Także tego...
Jeżeli wszystko pójdzie po naszej myśli to portal nie będzie posiadał komentarzy, tak jak showmag używa disqusa, tylko komentarzami pod newsami będzie temat dotyczący danej rzeczy na forum. Tutaj trzeba też zauważyć, że jedyną osobą, która wypowiada się na showmagu czy to na stronie, czy na forum, jest jego właściciel. Liczymy, że jeżeli stworzymy portal to wszyscy użytkownicy forum nie postanowią go porzucić ;)

Awatar użytkownika
Eska
7th jury member
Posty: 667
Rejestracja: 06 paź 2010, 00:00
Winners at War: Yul
Kontakt:

Czy chcecie założenia portalu Survivor Polska? - Ankieta

Post autor: Eska »

No dobra, zaczynasz mnie przekonywać Mećku :)

Awatar użytkownika
patrycja9922
4th jury member
Posty: 356
Rejestracja: 16 sie 2015, 00:00
Kontakt:

Czy chcecie założenia portalu Survivor Polska? - Ankieta

Post autor: patrycja9922 »

Jak dla mnie portal ma potencjał, a to czy się sprawdzi to tylko czas pokaże :)
Utworzenie portalu i jego późniejsze prowadzenie to jednak mnóstwo pracy. Dlatego mam nadzieję, że jak już zdecydujecie się na ten pomysł, to on wypali :P

Awatar użytkownika
MD
4th jury member
Posty: 388
Rejestracja: 11 kwie 2010, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Czy chcecie założenia portalu Survivor Polska? - Ankieta

Post autor: MD »

Generalnie, to jako fan kwestii portalu od samego początku przeniesienia forum wtrącę kilka przemyśleń:

Wizja portalu w mojej głowie lekko jest na kształt RHAP, nie chce mi się scrollować kto o tym wspomniał, ale na pewno nikt nie chce być pudelkiem. Na FB pojawiają się takie posty, ale to przede wszystkim kwestia założenia żeby pojawił się post dziennie żeby zachować ciągłość i bardziej w ramach "ciekawostek".

Prawda jest taka, że dla nas wszystkich, to czy będzie portal czy nie praktycznie nic nie zmieni, tak na prawdę jedyny koszt ponosi tutaj głównie Meciek i Jack, którzy od kilku miesięcy i tak spędzają godziny nad tym żeby instalować plug iny, żeby forum ładnie wyglądało i sprawnie funkcjonowało. Jak i również potencjalne godziny, które zostaną spędzone nad tym żeby ten portal powstał.

Głównym problemem forum w mojej opinii jest kwestia tego, że są trochę przestarzały format, może okej... dla nas wszystko jest przejrzyste i jasne ale jesteśmy do tego przyzwyczajeni, ale coraz mniej jest forów i ich nowych użytkowników. Może się okazać, że Wyspa będzie porażką, będzie jeden sezon, ale jest ryzyko jest zabawa.

A co do treści, mamy na prawdę dużo kreatywnych i obdarzonych umiejętnościami do pisania użytkowników, weźmy bloga Ciriefana, Kyś chyba na naEkranie pisał recapy odcinków czy nawet posty Tombaka, tutaj połechtam Ci Tombaczku ego, ale osobiście bardzo lubię je czytać, aczkolwiek one gubią się czasem wśród postów. Weźmy teraz przykład RHAPu gdzie masz bloggerów etc. No i taki Tombaczek może sobie napisać swój własny recap (co osobiście uważam, że byłoby bardzo atrakcyjne i "czytliwe"), ludzie sobie mogą to skomentować w formie "pudelkowego newsa" i przeciętna osoba używająca internetów, która nie ma doświadczenia na forach, bo serio obecnie nie jest to coś popularnego, ba ostatnio grałam w internetowym survie gdzie 12 osób nie potrafiło sobie poradzić z założeniem konta :) (no dobra, to byli Amerykanie, więc to też ma wpływ).

Więc generalnie myślę, że warto spróbować, jeżeli Meciek jest chętny do zabrania się do tego i możemy zobaczyć jak to funkcjonuje i czy ma sens (osobiście uważam, że ma).

A już tak pieprząc o RHAPie, to pomysł Podcastu też od ogłoszenia Wyspy krąży i prawda jest taka, że czemu nie... można spróbować, szczególnie jak są osoby, które chcą się tym zająć. Nawet jak nie wypali, to no cóż... nikt nie planuje tego robić dla hajsu, sławy, dziwek i koksu, tylko z pasji do programu i chęci stworzenia jakiejś fajnej platformy, którą i tak tworzymy od 7 lat.

Awatar użytkownika
tombak90
sole survivor
Posty: 2663
Rejestracja: 12 mar 2011, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

Czy chcecie założenia portalu Survivor Polska? - Ankieta

Post autor: tombak90 »

posty Tombaka, tutaj połechtam Ci Tombaczku ego, ale osobiście bardzo lubię je czytać, aczkolwiek one gubią się czasem wśród postów. Weźmy teraz przykład RHAPu gdzie masz bloggerów etc. No i taki Tombaczek może sobie napisać swój własny recap (co osobiście uważam, że byłoby bardzo atrakcyjne i "czytliwe")
Mrrrrr, jeszcze trochę po pleckach...

A tak jeszcze gwoli sprostowania, wyjaśnienia i walki z fake newsami, to ja nie mówię, że jestem przeciwko temu portalowi. Ja tylko z wujczyną troską ("szwagrostwo" śmignęło do Paryża i zostawiło nam smarka do pilnowania, więc wgryzam się w rolę) ostrzegam, że jest raczej mała szansa, żeby w dobie fejsbuków coś takiego mogło nam tu napędzić dużo nowego narybku, a tylko się Dżeku z Mećkiem namachają i na co to. No ale jeśli są osoby gotowe zaryzykować potem, znojem i ciężką pracą, to spoczi, może akurat się mylę i "portal" zostanie hitem na miarę onetu.

Ja tylko mam nadzieję, że nie beknie na tym forum. W sensie, że dalej będziemy tu mieli te wszystkie fajowo powydzielane tematy i subfora, a nie nagle się okaże, że wszystko jest porozpizgiwane. No i że takie ślimoki jak ja, które oglądają jeden sezon przez dwa lata, nie będą tutaj dostawały na dzień dobry w mordę jakimiś spoilerowymi newsami z WP, typu ten wspomniany przeze mnie tytuł o ukatrupieniu biednego Kazika.

Awatar użytkownika
Stach
4th jury member
Posty: 399
Rejestracja: 23 sie 2011, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Czy chcecie założenia portalu Survivor Polska? - Ankieta

Post autor: Stach »

I na czym ostatecznie stanęło? Na razie odpuszczacie czy działacie? ;>

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Czy chcecie założenia portalu Survivor Polska? - Ankieta

Post autor: Jack »

Cały czas działamy w tym kierunku, właściwie to Meciek, ciągle pracuje nad portalem.
Pracujemy też, na razie głównie MD, nad kontentem na tę stronę.

Zablokowany

Wróć do „Regulamin/Ogłoszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość