Survivor South Africa: Maldives - Season 4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Meciek
sole survivor
Posty: 1204
Rejestracja: 09 lut 2012, 00:00
Lokalizacja: Polska
Winners at War: Sophie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor South Africa: Maldives - Season 4

Post autor: Meciek »

Obrazek

Czwarty sezon Survivor South Africa. W tej edycji udział wzięło dziewiętnaście osób - dziesięć wyłonionych z castingu oraz dziewięciu celebrytów. Uczestnicy spędzili na Malediwach 27 dni. Program prowadził Nico Pangaio.

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor South Africa: Maldives

Post autor: Saw »

Odcinki 1-3
Postanowiłem jeszcze zabrać się za ten sezon, przed obejrzeniem Sezonu z powracającymi uczestnikami z tego względu, że z tego pochodzi jeden z nich. I po tych trzech odcinkach jestem miło zaskoczony, bo to kolejny sezon pełen strategii. Co prawda raczej nie będzie tu aż takich fajerwerków jak w S5, ale jak na trzy odcinki sporo już się wydarzyło. Cast jest całkiem ciekawy i zróżnicowany. Aż dziwne że pod tym tematem nie ma żadnych postów. Czyżby nikt nie oglądał tego sezonu? A po tych trzech odcinkach z ręką na sercu mogę go polecić.
Najpierw podzielono drużyny na celebrytów i normalnych szaraków. Tym drugim nie pozwolono zabrać ubrań i przebrano w stroje więźniów :shock: Nie powiem dość szokujące. Z tego względu, że uczestników było 19 to w pierwszym zadaniu o immunitet rywalizowali tylko ci normalni, podzieleni na dwie drużyny. Na pierwszej radzie dość zaskakująco odpadł silny fizycznie Lukhanyo. Pierwszy odcinek i duzy blindside! Początkowo czwórka Lukhanyo, Sindi, Simon i Alison chciała pozbyć się jednogłośnie Seana, który nieco alienował się od innych. Ale wtedy wkroczyła do akcji Alison. Widziała zagrożenie w tym że Lukhanyo i Sindi są ze sobą blisko. Więc wspólnie z Simonem i Seanem wykonała blindside. Brawo dla starszej pani, za wykonanie ciekawego ruchu. Na pewno to osoba, której warto się bliżej przyjrzeć.
W drugim odcinku doszło do przemieszania, na podstawie podziałów z pierwszego odcinka. Niebiescy przegrali pierwszy immunitet i na radzie odpadła Philicity :cry: Wielka szkoda, bo babka miała spory potencjał i wzbudzała mega sympatię. Na pierwszy rzut oka to taka Afrykańska wersja Cirie. A więc od razu chwyciła mnie za serce. No ale słaba w zadaniach i musiała odpaść... I co ciekawe to wcale czwórka z Normalnych (Sean, Simon, Sindi i Alison) jej nie wywaliła tylko Celebryci wywalili swoją sojuszniczkę . A takie były zapewnienia, że będą trzymac się silnie razem w piątkę. Ale sojusz rozpadł się w ekspresowym tempie. Sporo w tym zasługi Alison i spółki, którzy przekonywali, że należy zachować silne plemię a Philicity i Roxy odstają w zadaniach. Doprowadziło to do rozłamu przeciwnego sojuszu. A do tego doszedł fakt, że Mxo nie lubił Philicity, to na głosowaniu padło na nią. MXO jest okropny :x Już dawno nikt mnie tak nie irytował jak on. Wiecznie drze ryja, coś podśpiewuje i jeszcze wywalił moją Cirie :x Jacques i Vanessa według mnie podjęli złą decyzję o rozwaleniu sojuszu, tym bardziej że teraz podział będzie 4:4. Vanessa wydaje się być bardzo ogarniętą dziewczyną i to jest moja taka pierwsza faworytka sezonu. Choć tego ruchu nie pochwalam, to jednak dostrzegam, że próbuje jakoś zgrac się z przeciwnikami i możliwe że sporo ugra. Roxy to taki słodziak sezonu, ale potrafi powalczyć o siebie i widać że kombinuje strategicznie. Tak naprawdę to nie chciałem ani jej odpadki, ani Philicity :(
W tym plemieniu kibicuje trójce Roxy, Vanessa i Jacques. Mimo że wykopali swoją sojuszniczkę to ich nadal lubię. No i oczywiście trzymam kciuki za Alison, która ma na dodatek medalion, który oznacza co najmniej jeden głos na radzie. Tak do końca nie rozumiem zasad tego twistu.
W trzecim odcinku na radę poszli żółci. Tutaj na pierwszy plan wysuwa się Tejan, który gra na dwa fronty. Trzyma z normalnymi, ale też coś kombinuje z Celebrytami. Jednak nie dokonał przeskoku i po głosowaniu odpadł Tshepo. Kolejny z irytujących uczestników. O ile w pierwszym odcinku zaczął naprawdę nieźle. Bo zabijał szczury i karmił nimi pozostałych :shock: :lol: To jednak stawał się coraz bardziej nieznośny. Jego wystepy na zadaniach, gdzie darł ryja, wpieprzał się tam gdzie nie miał, doprowadziły do tego, że stał się celem. Żadna strata. Celebryci (Hykie, Bonnie i Carmel) są teraz w mniejszości. Z tej grupy polubiłem Carmel. Widać, że dziewczyna ogarnięta i kombinuje. Z drugiej grupy wyróżnia się Harry, który zrobił sobie fałszywego HII, jest zaangażowany w poszukiwania prawdziwego. Prawie dostał w łeb na ostatniej radzie. Ale cieszę się że został, bo napewno może wiecej zdziałać niż łowca szczurów. Tasleem słaba w zadaniach, ale nawet ją lubię. O Letshego i Malusi nie wiele mogę powiedzieć.

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor South Africa: Maldives

Post autor: Saw »

Odcinki 4 i 5
Nadal bardzo dobrze ogląda się ten sezon. Tak naprawdę nie ma chwili nudy, bo cały czas dużo strategii.
Niebiescy po raz kolejny wygrali immunitety. Podział w tym plemieniu jest 4:4, ale Alison i Sindi pracowały by spowodować rozłam w drugim sojuszu. Alison powiedziała Roxy, że Vanessa w nią celuje. Jednak ta nie dała złapać się na te słowa i nadal ufa Vanessie. Wspólnie znalazły HII. Oby panie jak najdluzej współpracowały bo obie bardzo lubię. Totalnie rozczarował ich sojusznik Jacques. Uwazalem go za spoko gościa, a okazuje że planuje quitnąć. Chłop zgłasza się do gry i wie na co się decyduje, a po kilku dniach nagle dochodzi do wniosku że nie podoła i zagraża to jego karierze. Chujowe tłumaczenie. Najgorzej że przez takie postępowanie mogą oberwać Vanessa i Roxy i pewnie tak się stanie. Miał ciekawy wybór podczas zadania o immunitet, bo mógł wymienić druzynowy immunitet na HII dla siebie. Ale ze i tak planuje zrezygnować to nie zaryzykował. A szkoda, bo takie twisty zawsze są ciekawe i aż prosi się o takie zagrywki. W sojuszu dziewczyny mają jeszcze tego downa Mxo :x Ten to jest totalny idiota. Już wszystkich na wyspie wkurwia i marzą by go wykopać by mieć święty spokój.
Żółci zaliczyli dwie rady. Niestety odpadły Tasleem i Carmel, które lubiłem. Tasleem odpadła tylko dlatego że była najsłabsza w zadanich. Na pewno zaskoczenie że sojusznicy ją poświęcili. Dziewczyna była raczej słabym graczem, ale bardzo sympatyczna. I jakoś tak po prostu żal mi jej było. Taki typowy underdog, któremu cały czas wytyka się jaki to jest słaby. A Carmel to dziewczyna ze sporym potencjałem strategicznym. Ale nie miała numerków po swojej stronie. Linie plemienne zostały zachowane mimo prób zgrania się z Tejan'em. Choć jak sama podkreślała totalnie mu nie ufała. I jak widać miała rację. Tejan gra na dwa fronty. Ryzykowna strategia. Hykie i Bonnie będą mieć pewnie ból dupy o to że kolejny raz ich wykiwał. Opłacało się mu brać udział w zadaniu, bo choc nie wygrał immunitetu dla drużyny to zdobył HII dla siebie. Malusi i Harry też coś probują grać, ale pozostają w cieniu Tejana. Nie wiele wiadomo o Letshego. Na razie to taka typowa oddana sojusznika. Robi to co inni jej każą.

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor South Africa: Maldives

Post autor: Saw »

Odcinek 6
Żółci
Przeciwne plemię po zadaniu o nagrodę wygadało że Tejan ma HII. Niestety musiał się on przyznać. Zatajenie tego przed sojusznikami chcą wykorzystać przeciwko niemu Hykie i Bonnie. Wykiwał ich po raz kolejny na radzie i są na niego wściekli. Tejana lubię i podoba mi się jego gra. Choć takie granie na dwa fronty pokazuje z jakim hejtem trzeba się mierzyć po tym jak jedną z grup się zdradzi.

Niebiescy
Jacques rzeczywiście quitnął. Żadna strata. Nie mam żadnego szacunku dla takich ludzi, którzy nie mają jakiegoś ważnego powodu i rezygnują. Plemię przegrało immunitet i doszło do niezłego blindsidu na radzie. Vanessa i Roxy były dogadane z Simonem. Ale że Jacques zrezygnował to Simon nie był już zdecydowany na nowy sojusz widząc że i tak nie będą mieć większości głosów. Więc wrócił do starego sojuszu i wciągnął do niego jeszcze Mxo. Wszystko miało pójść łatwo, ale dziewczyny dobrze wyczuły że coś nie gra. Więc Roxy przekazała HII na radzie Vanessie i ta się uratowała. Brawo dla dziewczyn, dobry ruch z ich strony. Roxy dobrze wyczuła na kogo pójdą głosy. Początkowo w rozmowach przeciwnego sojuszu to właśnie jej imię padało do eliminacji. Dziewczyny wyeliminowały Sindi, która była jedną z tych pociągających za sznurki w przeciwnym sojuszu. Choć początkowo była tą czwartą w grupie to chyba mocno awansowała w hierarchii i zbliżyła się do Alison. Przynajmniej tak wnioskuje na podstawie tego co widziałem. Simon zaczął się odsuwać od ich sojuszu, a Sean jest duchem i ciężko powiedzieć jaką rolę pełni w ich grupie. A Sindi ogólnie jako osoba była mi mocno obojętna, więc nie przejmuje się że odpadła. Wiadomo tylko że nie przepadała za Vanessą i bardzo chciała ją wywalić. Więc się nie zdziwię się jak to ona naciskała na jej eliminacje i jakoś przekonała Simona, ktory początkowo stawiał na Roxy.

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor South Africa: Maldives - Season 4

Post autor: Saw »

Odcinek 7
Odcinek bardzo smutny dla mnie. Odpadły moje dwie największe faworytki i tak szczerze to moje emocje związane z tym sezonem mocno opadły. No ale będę oglądał dalej, jednak nie ma za bardzo już dla kogo. Aż się serce łamie gdy się patrzy na osoby, które odpadły w pre-merge'u.

Niebiescy
Najpierw bardzo pechowa kontuzja Vanessy. Żal mi bardzo dziewczyny, bo odpaść w takich okolicznościach to naprawdę przykre. Grunt że nic nie stało się z kręgosłupem. Dziewczyna z ogromnym potencjałem, ale już nie będzie mogła rozwinąć skrzydeł. Zresztą to samo się tyczy Roxy. Podwójna rada oznaczała, że odpadnie tak w 90%. Była poza sojuszem i trzymała się tylko z Vanessą. Ładnie rozegrały poprzednią radę, ale co z tego jak teraz obie odpadły :cry: A bardzo liczyłem, że we dwie namieszają po połączeniu, bo pod względem strategii dwie najciekawsze zawodniczki. Planowały przeciągnąć debila MXO na swoją stronę, ale jak już MTO zaliczyła Vanessa to Roxy próbowała się ratować jego kosztem. No niestety Simon i Alison nie mieli powodu by zmieniać coś w sojuszu. MXO to kretyn i ta akcja gdy wymachiwał kurą bez głowy przed twarzą Roxy było żenujące i bardzo słabe. Oby dostał kopa zaraz po połączeniu, bo go nie mogę zdzierżyć. Alison i Simon rozdają karty w tym plemieniu. Jest jeszcze Sean, który stał się totalnym duchem.

Żółci
U nich było ciekawiej. Doszło do niezłego blindsidu na Harrym. Już od jakiegoś czasu duzo mówiło się że trzeba go wywalić. No ale Tejan, Malusi i Letshego trzymali się z nim w sojuszu od początku gry i był im lojalny. Teraz jednak doszli do wniosku że zbliża się połączenie i trzeba zawalczyć o numerki. Gdyby wywalili Hykie'ego lub Bonnie to raczej pewne że ta druga osoba nie byłaby im lojalna i by przeskoczyła. A tak to zyskali przychylność tej dwójki. Zobaczymy czy to się im opłaci. No bo jednak były już tarcia pomiędzy Tejanem i Hykiem. I teraz rozmowy w stylu że będziemy trzymać się mocno po połączeniu, a nie wiadomo kto co wywinie. Harry'ego troszkę szkoda. Spoko koleś, nie wiele robił w grze i był lojalnym sojusznikiem sojuszu Tejana. No ale wylałbym żeby odpadł na przykład Malusi, który jest mi totalnie obojętny. Zresztą ku zaskoczeniu Bonnie próbowała namówić pozostałych od zblindsidowania właśnie jego, tłumacząc że po połączeniu to właśnie on będzie większym zagrożeniem niż Harry. Ale nikt nie posłuchał, a co najlepsze Bonnie i tak oddała głos na Malusi'ego. Beznadziejny ruch biorąc pod uwagę, że chce z nim trzymać po połączeniu.

Za chwilę połączenie i jakoś nie czuje wielkiego zaangażowania w oglądanie. Zbyt wiele fajnych osób odpadło. Z fajnych osób zostali tylko Tejan i Alison. Ewentualnie trochę Hykie'go lubię. Reszta jest mi obojętna...

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor South Africa: Maldives - Season 4

Post autor: Saw »

Odcinek 8
Połączenie wyszło jakoś nudno i bez polotu... Nie wiele tu się wydarzyło. Niebiescy trzymają się razem, żółci też. A że ci drudzy mają przewagę liczebną to odpadł ktoś z Niebieskich. Padło na Simona, co mnie cieszy, bo u żółtych zagrożony był Tejan, czyli mój największy faworyt. Simon był nawet spoko jako gracz. Był na czele silnego sojuszu u Niebieskich i na boku kombinował jeszcze z Roxy i Vanessą. No ale po połączeniu nie mieł numerków po swojej stronie. Żółci mimo małych zgrzytów pozostali sobie lojalni na pierwszej radzie, choć nie dałby sobie ręki uciąć że dalej też tak będzie. Malusi zaczął wkurzać innych tym że wyżera żarcie. Letshego zrobiła mu małą awanturę o to. Te zgrzyty próbowali wykorzystać Niebiescy namawiając Malusiego by do nich dołączył i zblindsidował Tejana. No ale ten pozostał mu lojalny. Bonnie i Hykie kto wie jak długo w tym sojuszu pobędą. Teraz nie opłacało sie im wykonywać żadnych ruchów, skoro i tak celebrytów prawie już nie ma w grze, a z Alison, Seanem i Siomonem się nie znali. No ale widać że dostrzegają że Tejan to niebezpieczny gracz i że to on pociąga za sznurki. Letshego jest kreowana na najbliższą sojuszniczkę Tejana, świetnie pokazała się na zadaniu. W drugim sojuszu rządzi Alison i ciekawe czy pociągnie za sobą Seana i debila Mxo. To ona jest mózgiem u nich, bo oni to nie wiele robią. Choć Mxo coś tam pomagał w przeciągnięciu Malusiego na swoją stronę, choć bardzo nieudolnie.

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor South Africa: Maldives - Season 4

Post autor: Saw »

Odcinek 9
Bardzo dobry odcinek. Chyba nawet najlepszy w sezonie. Sporo kombinacji i na końcu całkiem dobry blindside. Sojusz większościowy tak jak zresztą czulem coraz bardziej zaczyna się rozpadać. Hykie i Tejan niby trzymają razem, ale nie potrafią dojść do porozumienia. Hykie chciał wywalić Malusiego, a Tejan mimo wszystko chciał go zachować w swoim sojuszu i mieć możliwość ewentualnej gry na późniejszym etapie z nim i Letshego. No ale ostatecznie uległ i zblindsidował Malusiego. Ale myślę że to nie koniec zatargów pomiędzy nimi. Hykie trzyma się mocno z Bonnie i juz ustalili że trzeba uważać na Tejana. Niby chcą iść z Tejanem i Letshego do F4 ale nie wykluczone że poszukają innych opcji. Trójka z drugiego sojuszu nie wiele robiła. Ich jedyna opcja to był ciąg dalszy przeciagnia Malusiego na swoją stronę. Mxo nadal robił to bardzo nie umiejętnie. Zresztą to jest taki idiota że szkoda gadać. Udowodnił to na radzie oddając głos z dupy na Letshego. Jprdl... O dziwo pozytywnie pokazał się w tym odcinku Sean, który do tej pory był mało widoczny. Wygrał immunitet i najwięcej pracował nad staregią. Tym razem Alison nieco usunęła się w cień. Ale to dobrze, bo to Sean był początkowym celem przeciwnego sojuszu. A co do Malusiego to żadna starta. Najbardziej obojętna mi osoba w obsadzie. Nie wiele wnosił do rywalizacji.

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor South Africa: Maldives - Season 4

Post autor: Saw »

Odcinek 10
No to doszło do oficjalnego rozpadu sojuszu i walki dwóch kogutów :lol: Sojusz podzielił się na dwie dwójki Hykie/Bonnie i Tejan/Letshego, a trójka będąca w drugim sojuszu stanęła pomiędzy i stali się decydującymi głosami. No ostatecznie Alison zagłosowała z Tejanem, a Sean i Mxo z Hykie. I tak o to mój największy faworyt edycji odpadł. Szkoda, ale trochę błędów popełnił w ostatnim czasie. A to uzył niepotrzebnie idola przed połączeniem, a to dał się namówić na wywalenie Malusiego. Co jak co, ale on był mu lojalny, a z Hykim wiele razy nie mógł się dogadać, a wcześniej dwa razy go zdradził. Więc mógł przewidzieć że ta współpraca może na dalszym etapie się nie udać. Wielka szkoda, ze w tym odcinku dał se sprzątnąć idola sprzed nosa, bo dobrze szukał. Ale był zdecydowanie najbardziej wyróżniającym się graczem i mega cieszę się na jego powrót w sezonie drugich szans. Będzie to powrót po kilku latach, ale mam nadzieję że jeszcze dobrze się chłop trzyma.
Bonnie znalazła HII i zagrała nim na Hykim. Trochę dziwię się że Tejan nie próbował zblindsidować Bonnie przekonując innych do wyeliminowania jej oraz idola z gry. No ale potrzebne byłby głosy Mxo i Seana. Trochę się dziwie że Sean zagłosował inaczej niż Alison, skoro są teraz mocną parą. Dla Alison gratki za wygranie auta podczas aukcji. Ale to chyba oznacza ze nie wygra sezonu, bo kto wygrywa samochód też nie ma szans na tytuł sole survivor :( No a z grona osób jakie zostały to jej wygranej chciałbym najbardziej. W dalszej kolejności kibicuję Seaonwi. I to tyle...

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor South Africa: Maldives - Season 4

Post autor: Saw »

Odcinek 11
Odcinek zdecydowanie nie ułożył się po mojej myśli. Podział 3:3, ale po tym jak Hykie pokonał Seana w zadaniu o immunitet, było już wiadomo kto odpadnie. Letshego znalazła HII, Hykie oddał immunitet Bonnie, a sam zagrał amuletem i anulował jeden głos na siebie. No ta trójka rozegrała wszystko idealnie, więc brawo dla nich. Niestety ja kibicowałem tej drugiej trójce, a dokładniej Seanowi i Alison, bo Mxo w dalszym ciągu nie lubię. Seana mi szkoda, bo w ostatnich odcinkach szczerze mocno go polubiłem. Typ osoby nie lubiącej się wyróżniać i woli pozostawać w cieniu, to trochę jak ja, dzięki czemu potrafiłem się z nim identyfikować. A w ostatnich odcinkach pokazał trochę niezłej gry. Celowanie w Letshego, zamiast w dwójkę Bonnie/Hykie miało sens. Nie wiedział jednak, że ma ona HII. A sama Letshego nie była chętna do przeskoku, choć argumenty Seana miały sens, bo ciężko sobie wyobrazić że Hykie czy Bonnie zabiorą ją ze sobą do finału i prawdopodobnie zajmie trzecie miejsce.
Spotkanie z bliskimi całkiem przyjemne. Zazwyczaj nie lubię tego w Survivor, ale tu wyszło jakoś miło i szybko, bez jakiegoś przeciągania i lamentów. Może jakby Sean zabrał na nagrodę Letshego, zamiast dwójki sojuszników to też wpłynęłoby na grę. Bo zyskałby jej przychylność, a ona nie znalazłaby idola w worku po kanapkach. Najgorsze że teraz kolejna w kolejce do odpadki jest Alison :?

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor South Africa: Maldives - Season 4

Post autor: Saw »

Odcinek 12
No to ostatnia moja faworytka poza grą. Do żadnego przeskoku nie doszło. Hykie mądrze zabrał Letshego na nagrodę, pokazując jej tym samo, że jest dla niego ważną sojuszniczkę. Gdyby zabrał Bonnie, to mocno naraziłby się na to że Alison i Mxo urobią Letshego w obozie pod ich nieobecność. Alison bardzo szkoda, bo to świetna babka. Dawno nie widziałem starszej pani, która wzbudziłaby we mnie tyle sympatii. Miała charakter i wiele razy go pokazała. Strategicznie była jedną z najlepszych w sezonie. Po przemieszaniu rozdawała karty, mając silny sojusz. Po połączeniu nie miała już numerków po swojej stronie i była skazana grać tak jak chcą inni. Dobrze robiła, że nie rzucała się w oczy, przez co zaszła dalej niż Simon i Sean. Ale na nic więcej się nie udało. Ale przynajmniej ma auto, więc cenna nagroda jest :D
No to teraz układ 3:1. Szczerze mówiąc jakoś nie czuje emocji i nie wiem za kogo tu trzymać kciuki. Mimo wszystko chyba najbardziej pozytywnie z tej czwórki odbieram Letshego i chyba jej wygrana dałaby mi satysfakcje. Hykie czuje się zbyt pewnie po wywaleniu Tejana i chciałbym, żeby ktoś mu przeszkodził. Bonnie jest po prostu nudna i nie potrafię się do niej przekonać. Poza tym uparła się na ten sojusz z Hykiem tak jakby nie było innych rozwiązań, a uważam że jej szanse na zwycięstwo z nim są małe. Mxo jest teraz na wylocie i gdyby był to ktoś inny to bym chciał żeby coś namieszał. Ale że akurat go nie lubię, to niech leci następny.

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor South Africa: Maldives - Season 4

Post autor: Saw »

Odcinek 13
No to w finale będzie pojedynek Letshego vs Hykie. No ale po kolei. Najpierw bardzo przewidywalnie odpadł Mxo. Nie wiele zrobił by się jeszcze obronić i przejść dalej. Niby odbywał jakieś rozmowy, ale bardziej dla beki niż z jakimś planem obrony. Zresztą powinien przekonywać że dziewczyny nie zabiorą Hykiego do finału, albo spróbować jeszcze raz urobić Letshego. Ale nic nie zrobił i przed radą rozryczał się z bezsilności. Słaby gracza, irytująca osoba... Niby kreowany na śmieszka sezonu, ale takie osoby są nieznośne jak się z nimi przebywa dłużej. Mało brakowało by to on zdobył immunitet, a to na pewno wprowadziłoby dużo nerwowości wsród pozostałych. Ale jak już Bonnie minimalnie go wygrała tuż przed nim i pozostała dwójka pękała z radości to wiedziałem że słaby Mxo skazany jest na bolesny wylot. Szkoda, że to Alison nie była na jego miejscu bo myślę że walczyłaby do końca.
Później rytułał przejścia :D Boże aż zapomniałem że kiedyś coś takiego było w Survivor. Ale miło było sobie o tym przypomnieć i zobaczyć jak ostatnia trójka oddaje hołd tym co odpadli.
Ostatni immunitet wygrała Letshego i popsuła plany Hykiego i Bonnie na wspólny finał. Gdyby któreś z nich wygrało to już w ogóle powiałoby nudą, a dzięki Letshego zrobiło się ciekawie. I jej wybór finałowego rywala też jest zaskakujący. Byłem pewien, że wybierze Bonnie, która jednak wygląda na słabszego rywala niż Hykie. Ona to jednak spokojna i przemknęła tą grę bez większego echa, a Hykie narobił wokół siebie szumu i to on był tym ważniejszym w ich parze, a to zawsze jest ciekawe i dostrzeżone przez jurorów. Poza tym myślę że Hykie jest bardziej lubiany i wywołuje sympatię wśród tych ludzi. No ale taka była decyzja Letshego i tego nic nie zmieni. Ciekawe czy popełniła błąd, który kosztował ją wygranej.

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor South Africa: Maldives - Season 4

Post autor: Saw »

Odcinek 14
Finał sezonu bardzo przewidywalny. Wiedziałem, że Letshego popełniła błąd zabierając Hykie'go do finału. Nie wiem czy wygrałaby z Bonnie, ale moim zdaniem miałaby łatwiej. Błędem było w ogóle pójście do F3 z taką dwójką. Miała wcześniej możliwość przeskoku do Mxo i Alison, ale nie chciała zdradzać przyjaciół. Dobra gra poza radarem do pewnego momentu. Był jednak czas by wykonać jakieś ruchy,a przede wszystkim pozbyć się takiego zagrożenia jakim był Hykie. No ale ogólnie mówiąc prowadziła solidną grę i wiele zarzucić jej nie można. Hykie jako zwycięzca nie jest zły. Nie mój typ osoby, ale ciekawa osobowość, sporo się w okół niego działo. Grał też nie najgorzej. Był w mniejszości, ale tuż przed połączeniem wkręcił się wspólnie z Bonnie do dużego sojuszu. Zbudował mocne relacje z dziewczynami. Właśnie myślę że socjal był jego najmocniejszą bronią. Bo i dziewczyny z Caleb na niego zagłosowały we finale, Harry'ego urobił mówiąc mu że załuje że to on odpadł przed Malusim. Miał dobre gadane i potrafił ładnie upiększać. Trzeba przyznać że aktorem jest naprawdę dobrym i zawód jaki wykonuje mocno mu pomógł w wygranej. Na plus że w dobrym momencie pozbył się największego zagrożenia w grze jakim był Tejan. Chyba jedyne co mógłbym mu zarzucić to czasem ból dupy i stęki o to że nie szło po jego myśli.

Sezon ogólnie całkiem niezły. Mnie boli, że tak dużo fajnych osób nie dotarło do połączenia. No ale i tak to bywa. Wiadomo że drugą szansę dostanie Tejan. Szkoda, że nikt więcej, bo ja z ogromną przyjemnością zobaczyłbym ponownie Alison, Roxy, Vanesse, Carmel i Philicity.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Południowa Afryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości