Survivor South Africa: Philippines - Odcinek 9

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Meciek
sole survivor
Posty: 1204
Rejestracja: 09 lut 2012, 00:00
Lokalizacja: Polska
Winners at War: Sophie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor South Africa: Philippines - Odcinek 9

Post autor: Meciek »

Premiera w Południowej Afryce: 28 czerwca

Awatar użytkownika
Maw
sole survivor
Posty: 1283
Rejestracja: 28 mar 2017, 23:30
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor South Africa: Philippines - Odcinek 9

Post autor: Maw »

PK grający na dwie strony. <3 Toni wygrywająca immunitet. <3 I ta scena na początku w plemieniu Mindanao. ;( Vusi był spoko, ale dobrze, że on odpadł, a nie Palesa albo Chane. Mimo że nie lubię Tom'a i jest irytujący to rozumiem jego decyzję, bo sam na jego miejscu postąpiłbym tak samo. Mam nadzieję, że Palesa, Chane i PK odbiją się od dna. Jeanne ma taki tragiczny social, że co odcinek jest targetowana. :D Ale niestety pewnie będziemy jeszcze długo go oglądać, bo nie jest żadnym zagrożeniem. Oby Werner w końcu odpadł, boję się, że on to wygra, a to byłoby zbyt oczywiste i jak na taki genialny sezon wolałbym wygraną prawie każdego od niego, bo po prostu jest trochę nudny i byłby zbyt przewidywalny. Trochę mess jak zawsze. Annalize i Chane ostatnio gadały o strategii na zadaniu, a teraz jakby były sobie obce. Katinka zostaje pokazana jako villain, a purple Vusi randomowo staje się mega zagrożeniem, którego trzeba się pozbyć. :D

Merge buffs. <3

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Survivor South Africa: Philippines - Odcinek 9

Post autor: frasiek »

Miałem napisać na forum "Tom redemption story", ale na koniec za dużo powiedział Pikejowi. :(

Co do strategii/editu to całość wygląda tak jakby Werner był o poziom wyżej w grze niż ktokolwiek inny.
Maw pisze:
28 cze 2018, 22:51
purple Vusi randomowo staje się mega zagrożeniem, którego trzeba się pozbyć. :D
Randomowo?

Wyjściem jest podział na stare plemiona, tyle, że Annalise się dogadała z Wernerem i przeskoczyła do niebieskich, a nieogarnięci czerwoni pomyśleli kij ze strategią wywalamy Toma, on to podsłuchał, więc dał się zwerbować Wernerowi. Vusi poleciał jako jeden z czerwonych, a nie jako największe zagrożenie.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor South Africa: Philippines - Odcinek 9

Post autor: ciriefan »

Tak jak przewidywałem Palesa skończyła w mniejszości. Na szczęście to Vusi odpadł. Lubiłem go jako osobę, ale graczem był marnym. Na szczęście Palesa nie zagrała HII, więc w najgorszym wypadku ma jeszcze 2 odcinki (bo na bank będą próbowali się pozbyć jej HII z gry, więc pewnie nim zagra). O dziwo to nie Chane zmieniła sojusz tylko Tom. Najgorsze jest to, że 2 osoby w mniejszości, czyli Palesa i Chane, to dwie moje faworytki. Jakoś w tym sojuszu większościowym nie przepadam za nikim. To znaczy wszystkich poza Tomem w miarę lubię, ale jak dla mnie nikt się jakoś na plus nie wyróżnia. Najlepszą grę jak na razie prowadzi Warner. No nawet mógłbym kibicować Annalize i Katince, ale są tak strasznie bierne. Lubię PK, ale moim zdaniem on jest tam najsłabszym graczem poza Tomem, podejmuje bardzo dziwne i nielogiczne decyzje, co chwila chce odwracać się z dupy od sojuszników. Także no jak Palesa i Chane odpadną, to trochę mój entuzjazm opadnie :/

r&b
1st jury member
Posty: 167
Rejestracja: 03 kwie 2017, 19:29
Kontakt:

Survivor South Africa: Philippines - Odcinek 9

Post autor: r&b »

Wiem, że mało się udzielam w temacie tego sezonu (jest świetny btw, tylko jakoś tak nie chce mi się nic pisać), ale aż muszę coś napisać w sprawie Vusiego. Po pierwsze, nie nazwałbym go purple. Nie wiem, jak wygląda w jego przypadku ilość konf (chociaż spodziewam się, że jest kiepsko), ale no moim zdaniem był pokazywany w odcinkach wystarczająco, żeby wiedzieć o nim cokolwiek (jego charakter, po czyjej trzyma stronie, jakie ma relacje z współplemieńcami, itd.), w porównaniu z każdą amerykańską "purple" uczestniczką to moim zdaniem nie zasługuje na ten tytuł. No a po drugie, nieszczególnie mnie zdziwiła jego eliminacja, bo chyba w poprzednim odcinku powtórzyli o kilka razy za dużo, jak bardzo dzięki Vusiemu wygrali ostatnie zadania.

Pre-Merge podobał mi się bardzo, dlatego trzymam kciuki, żeby dalej się tak dobrze oglądało (w poprzednim sezonie to właśnie po Merge'u zaczęło się robić mało ciekawie). Moją faworytką już od jakiegoś czasu jest Toni, ale bardzo lubię też Palesę, Annalize, Chane. Tak naprawdę to w jakimś stopniu lubię każdego uczestnika, ale ostatnio najmniej przepadam za PK. Z odcinka na odcinek coraz mniej widzę sensu w jego grze, do tego próbuje zgrywać, że wie co robi i ma wszystko pod kontrolą XD.

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor South Africa: Philippines - Odcinek 9

Post autor: Umbastyczny »

Yhm… w sumie nawet ciekawie było. Troszkę się sojusze wymieszały, były próby przeskoków, nie jest źle.

Vusi był nieostrożny i dał się podsłuchać. Dodatkowo no Tom mówił, że go zlewali i nie gadali przez kilka dni z nim, a potem przyszli z gotowym planem. Nie dziwię się, że chciał przeskoczyć, już ze 2 odcinki temu mówił, że wyczuwa, że Chane przeskoczyła do Palesy i Vusiego. Dodatkowo nawet gdyby tam został to numerkowo mógłby liczyć maximum na remis i to zakładając, że chorągiewka PK zagłosuje z nimi. Annelize w sumie jasno i klarownie dawała do zrozumienia ciągle, że woli trzymać z niebieskimi. Choć trochę szkoda, że się wypięła na Chane. Jakoś w ostatnich odcinkach jeszcze bardziej polubiłem Annelize, pokazali ją jako dobrego gracza z dobrą pozycją. PK dalej się miota, chłop nie ogarnia, ma jakąś obsesję na punkcie big move, ale nie umie niczego porządnie zrealizować. Dobrze, że Toni się niejako od niego odseparowała i wróciła do Wernera. Werner ma bardzo dobrą pozycję, wydaje się, że Tom, Jeanne, Katinka, Annelize i Toni to jego giermki. Katinka dalej pocieszna, ale robienie z niej big threat to przesada. Jeanne dalej targetowana. To naprawdę zabawne i zadziwiające co ona i Tom muszą wyprawiać, że większość ludzi ich tam nie znosi i w kółko targetuje :D Idealni kandydaci na zataszczenie jak najdalej.

Obecnie najmocniejszą pozycję wydaje się mieć Werner, ale spoko, bo go lubię i mu kibicuję. Z tego sojuszu większości też bardzo mocno trzymam kciuki za Annelize, a następnie za Toni. Katinka jest nawet spoko, Jeanne jest mi obojętna, mnie nawet nie irytuje jak plemienia. Toma wciąż nie znoszę, ale w tym odcinku pokazał się nieźle, nie licząc durnej rozmowy z PKem.

PKa mocno nie trawię, moim zdaniem prowadzi bardzo złą grę, a i jako człowiek jest irytujący. Nie wróżę mu długiej kariery w niebieskich, którzy ewidentnie mu nie ufają.

No i na dnie mamy Palesę i Chane, które osobiście bardzo lubię, więc liczę, że jeszcze coś wykombinują i trochę w grze pociągną.

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor South Africa: Philippines - Odcinek 9

Post autor: Saw »

Odcinek połączeniowy całkiem niezły. Na plus, że każdy został pokazany i można było zobaczyć kto w jakim miejscu się znajduje.
A Więc Annalize przeskoczyła do Mindanao, co już zapowiadało się po ostatnim odcinku. Z jednej strony szkoda, że skończyła współpracę z Chane, ale z drugiej wkręciła się w sojusz większościowy i wcale nie jest na złej pozycji. Werner w dalszym ciągu rozdaje karty. Ma pełną kontrolę nad sytuacją, a dodatkowo dwa HII w kieszeni. Choć lubię tego gościa, to jednak liczę że w najbliższym czasie ktoś na niego zapoluje, bo jego ewentualna wygrana byłaby trochę nudna. Jeanne irytuje wszystkich i stała się łatwym celem, co nie jest niczym dziwnym. Katinka uznana największym zagrożeniem i celował w nią przeciwny sojusz. Trochę dziwnie to wyglądało, bo dla mnie ona nie jest żadneym zagrożeniem. Jest dobra w zadaniach i ma bliskie relacje z Annalize czy Wernerem, ale bez przesady. Toni wróciła pod skrzydła Wernera i wypieła się na PK. Natomiast nasz drogi PK zaczyna prowadzić coraz bardziej chaotyczną grę. Odwrócił się od Tevina, teraz tak z dupy odwrócił się od Mindanao i spiskuje z Luzon. Taka strategia skakania z kwiatka na kwiatek nic mu nie da. Sojusz niebieskich mu nie ufa i jest na dnie, a czerwoni nie są zgrani, więc też lipa.
Tom ostatecznie też zmienił strony. Ale to nie powinno dziwić. Podsłuchał rozmowy Vusiego i Wernera i wiedział, że Luzon mają go w tyłku i w niego celują. Przekonywania Palesy i Chane nic nie zmieniły. Za bardzo też w starym plemieniu pokazały, że on jest na dnie i niestety ta relacja przesądziła o tym, że ich sojusz się rozpadł. Dobrze, że ostatecznie odpadł Vusi, a nie Palesa. Vusi był dla mnie obojętny. Kilka osób napisało, że miła purple edit. O boże, pewnie nie jedna blondynka czy inna młoda laska od Jeffa chciałaby być tak purple jak Vusi. Ja uważam, że mimo wszystko został dobrze przedstawiony i człowiek mógł go poznać czy też polubić.
Szkoda, że teraz Palesa i Chane są na dnie. Palesa ma jeszcze ukryty immunitet, więc może go dobrze wykorzystać. Gorzej, że Tom o nim wie, co tak trochę może pokrzyżować plany.

Awatar użytkownika
Jasasiek
7th jury member
Posty: 670
Rejestracja: 06 lip 2020, 15:02
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor South Africa: Philippines - Odcinek 9

Post autor: Jasasiek »

Fajny odcinek, wszyscy poza Jeanne widoczni i dobrze :D Vusi za dużo i tak nie wprowadzał, ale szkoda, że odpadł, bo teraz Palesa ma pod górkę.
W kolejności od najlepszej do najgorszej gry:
Werner - na ten moment jest w najlepiej sytuacji. Pociąga za sznurki w dominującym sojuszu, ma wiele silnych relacji, przez co wszyscy się do niego zwracają w sprawie strategii, do tego dwa HII w kieszeni - jak nic główny kandydat do finału na tę chwilę
Toni - wróciła do swoich, trochę odcinając się od PK i to był słuszny wybór. Pod względem relacji podobnie jak Werner - zbudowała ich wiele i ma mocną pozycję po połączeniu. Jeśli ma iść po zwycięstwo, to musi wywalić Wernera w odpowiednim momencie, bo narazie nie ma z nim szans
Palesa - stało się najgorsze i jest teraz w mniejszości po połączeniu :( Podobała mi się jej rozmowa z Tomem, no ale za późno się do tego wzięła, bo przeciwny sojusz już zdążył go do siebie przekonać. Nie wiem jak miałaby teraz wyglądać jej droga do finału. Niby ma to HII, ale to tylko daje jej czas na jedno głosowanie. Może uda jej się jakoś uratować :? Wygrałaby może immunitet...
Annalize - świetnie ustawiła się w sojuszu niebieskich, podoba mi się jej gra i to, że pokazuje się teraz od strategicznej strony. Ma jeszcze relacje z Luzon 1.0 w zanadrzu, więc niedługo to ona może rozdawać karty
Katinka - jest dla mnie czarnym koniem i czuję, że jeszcze mnie zaskoczy pozytywnie
Chane - podobnie jak Palesa ma teraz spory problem, ale w rozmowie z Tomem wypadła znacznie gorzej. Nie ma HII, dlatego nie widzę dla niej jakiegoś wyjścia oprócz wygrania kolejnego IC. Może jakoś się prześlizgnie, bo inni będą większym zagrożeniem, ale i tak za bardzo nic jej to nie da. Może relacja z Annalize jej jakoś pomoże?
Tom - teraz był swingvotem i wszyscy zabiegali o jego głos, ale socjalnie leży tak, że nie wiem jak długo będą chcieli z nim wytrzymywać
PK - miota się chłopak i tylko sprawia, że nikt nie traktuje go poważnie, a to co dzieje się naprawdę go nie dotyczy. Widać, że Tevin wiedział kogo sobie podporządkować, bo bez niego sobie zupełnie nie radzi
Jeanne - jeśli wygra, to chcę zobaczyć, co się stało, że do tego doszło :lol:

Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Philippines - Season 6”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości