S37E09 "Breadth-First Search"

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Meciek
sole survivor
Posty: 1204
Rejestracja: 09 lut 2012, 00:00
Lokalizacja: Polska
Winners at War: Sophie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S37E09 "Breadth-First Search"

Post autor: Meciek »

DATA PREMIERY: 21 listopada
Obrazek

Awatar użytkownika
Fenistil
1st jury member
Posty: 196
Rejestracja: 22 sie 2017, 21:27
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

S37E09 "Breadth-First Search"

Post autor: Fenistil »

Widać jak szalenie Christian się stara, by wypaść interesująco w oczach widza. Żeby wymyślić coś takiego jak to tytułowe porównanie szukania idola do BFSa, to już trzeba jakiegoś wyższego stanu umysłu. :D

Dawidowie po raz drugi z rzędu perfekcyjnie rozegrali radę plemienia - jestem pod wrażeniem. Tym razem co prawda zagrali dość bezpiecznie zużywając aż 2 advantage, ale sytuacja aż się o to prosiła, by zobaczyć minę Dana. ;) Cieszę się, że padło akurat na niego, bo był zbyt pewny siebie i w dalszej grze wolę oglądać pozostałych Goliatów.

Zastanawia mnie swoją drogą timing ujawniania, że idol nullifier został zagrany i na kogo. Czy zostaje to ujawnione dopiero po tym, gdy zagrywanie idoli oficjalnie się zakończyło? A może po zagraniu idola jest on natychmiast anulowany, ale można zaraz po tym zagrywać kolejne? Odcinek nie pokazał tego jednoznacznie, a warto by było wiedzieć, jako że coś podobnego może się jeszcze w przyszłości pojawiać.

Teraz mamy stan 5-5 i to raczej Dawidowie przejmą stery w grze, bo wspólne bycie na dnie potrafi zjednoczyć. Dodatkowo Christian jest w posiadaniu chyba jedynej jak na ten moment przewagi w grze (poprawcie mnie, jeśli się mylę). Najprawdopodobniej ktoś z Goliatów w końcu do nich przeskoczy. Ale kto? Alison i Alec chyba się już spalili, bo dwa razy coś obiecywali i dwa razy wystawili Dawidów do wiatru. Angelinie nikt nie ufa, a Kara może mieć zbyt słabe relacje. Mike mi wygląda na kogoś takiego, kto popłynie z prądem i da się przeciągnąć Nickowi.

MaciekRS
6th jury member
Posty: 585
Rejestracja: 03 mar 2018, 15:17
Kontakt:

S37E09 "Breadth-First Search"

Post autor: MaciekRS »

Czuje się jakby z każdym odcinkem ktos mi wbijał szpilkę pod paznokieć :)
Nie lubie zadnego z Davidów, nie cierpię Christiana więc oczywiscie dostaje on immunitet. Lubie prawie wszystkich Goliatów (oprocz Aleca) to oczywiscie Goliaci przegrywają. Mam cichą nadzieję że to sie jeszcze odwroci i wygra sezon Allison lub Kara ale nie oszukujmy sie to tylko taka skromniutka, malutka nadzieja.

Awatar użytkownika
emka
1st jury member
Posty: 167
Rejestracja: 13 mar 2010, 00:00
Kontakt:

S37E09 "Breadth-First Search"

Post autor: emka »

Z niekłamaną przyjemnością oglądałam kolejny odciek, z kolejną świetnie rozegraną radą plemienia. Zdecydowanie dawno Survivor nie oglądało mi się tak dobrze. Widać, że Davidowie wiedzą jak grać w tą grę :) A mina Dana i reszty bezcenna. Oby poziom dalszych odcinków został utrzymany.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

S37E09 "Breadth-First Search"

Post autor: Jack »

Odcinek niezły. Zacznę może od tego co mi się nie spodobało, a mianowicie kolejny idol... Znowu leśne skrzaty Jeffa schowały gdzieś immunitet. Nie będę marudzić, że znalazł go Christian :D Chodzi o sam fakt, że mamy w grze kolejną przewagę. Zostało ich już znalezionych z milion, a to dopiero połowa sezonu.

Kolejna rzecz nad którą się zastanawiam to to o czym wspomniał Fenistil. Kiedy Jeff ogłasza, że użyty został idol nullifier? Logicznym wydawałoby się, że po użyciu wszystkich ukrytych immunitetów, a więc po ogłoszeniu nullifiera nikt nie może już użyć kolejnego HII. Miejmy nadzieję, że Jeff wspomni coś o tym w wywiadach posezonowych i reguły tego twistu będą jasne i przejrzyste.

Sytuacja w grze to 5-5. Byłoby za łatwo gdyby teraz Dawidom udało się "przejąć władzę". Czuję plagę kolejnych ukrytych immunitetów i innych adwantydż. Ciekawe czy Gabby wytrzyma psychicznie fakt, że może znaleźć się w sojuszu większości :D Za to Angelinka, która nie tak dawno kreowana była na takiego villaina ostatnio jest zupełnie niewidoczna.

Dana jakoś nie jest mi szkoda. Czuł się zbyt pewnie ze swoimi przewagami. Taki ładny blindside wyszedł Dawidom <3

Awatar użytkownika
Maw
sole survivor
Posty: 1283
Rejestracja: 28 mar 2017, 23:30
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S37E09 "Breadth-First Search"

Post autor: Maw »

Mnie się ten odcinek średnio podobał, właśnie głównie przez te przewagi, którym został poświęcony... Jak Christian szukał tego HII to tak się wynudziłem, że aż to przewinąłem. I tak było oczywiste, że go znajdzie. Słabe też było to, że do wyrzucenia Dana potrzebne były aż trzy pomoce. Ten sezon był świetny, ale jeśli Davidowi wywalą wszystkich Goliathów przez riggowanie pod nich gry to odechce mi się oglądać. Największą nadzieję mam w Karze - lubię ją i myślę, że ona ma największe szanse wygrać z Goliathów. Dziś miała mocny odcinek i ciągle wspomina się o tym jaka ona jest charming itd. Fajnie, że Alec zdobył immunitet. Niestety oceniając po edicie to Alec i Alison raczej niedługo odpadną, bo mieli dużo UTR, ale liczę, że tak się nie stanie. Ciekawe co zrobi Vicious Angelina w następnym odcinku. :D Kibicuję Alecowi, Angelinie, Karze i Alison. Oni mogą uratować ten sezon. Nadal liczę, że Angelinie uda się znaleźć HII. Największą porażką byłaby wygrana Gabby. Nie mogę znieść jej konf o tym jacy to Davids są dobrzy, jakimi są underdogami, ciągłymi płaczami i robieniem min za każdym razem jak Goliaci coś powiedzą...

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S37E09 "Breadth-First Search"

Post autor: Umbastyczny »

Odcinek mi się nawet podobał. Rzeczywiście ilość przewag wszelkiego typu jest przesadzona, ale mimo tego sezon jest na tyle przyjemny i świeży jak na warunki US, że przeszkadza mi to w małym stopniu.

Mnie również ciekawi jakie są dokładne zasady anulacji HI. No i generalnie trochę to niesprawiedliwie, że taki twist pojawił się bez wiedzy uczestników. Pomyślcie sobie ile razy w przeszłości ktoś mówił wprost, że ma HI i zagra. No cóż, teraz się skończy wchodzenie na radę na pełnej ku*wie i gracze obwieszeni HI niczym czarny raper złotym łańcuchem.
Ciekawe jak ktoś ma 2 HI i zagra oba na siebie to tylko jeden jest anulowany? :P


Co do uczestników. Alison się trochę zamotała, ale ją lubię. Podoba mi się, że Kara zaczęła coś kombinować. Ogólnie to trio Alec&Alison&Kara jest dużo lepsze odkąd Kara wskoczyła na miejsca Mike'a. Angelinę też lubię, ale jakoś zgasła nam. Z Davidów wciąż nie trawię Carla, Gabby mnie irytuje, Davie też moim faworytem nie jest. Nick jest na plus, Christiana lubię.

Niby jest 5:5 i Goliaci są rozbici, ale chyba to byłoby za proste i znowu się coś tam odwali.

Kelrik
7th voted out
Posty: 111
Rejestracja: 11 mar 2017, 00:00
Kontakt:

S37E09 "Breadth-First Search"

Post autor: Kelrik »

Uczciwie muszę przyznać, że Dawidkowie rozegrali Goliatów doskonale. Ciekawie będzie dalej bo w zajawce było widać kolejną histerię Gabby. Niestety dziewczyna nie dorosła do tego programu. Za każdym razem gdy coś idzie nie po jej myśli to jest bliska załamania nerwowego. Jej reakcja w jednym z poprzednich odcinków, gdzie wykrzyczała ze łzami na radzie, że Goliaci mając przewagę chcą ich wybić jednego po drugim...no bezcenne.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S37E09 "Breadth-First Search"

Post autor: ciriefan »

Bardzo dobry odcinek. Może sam przebieg na wyspie trochę mniej dynamicznie niż poprzednio, ale rada cudna. Fakt faktem dużo tych przewag, ale to już standard niestety. Przynajmniej w tym sezonie są one w ciekawy sposób wykorzystywane, więc nie będę narzekał.

Odnośnie nullifiera, oto oficjalna odpowiedź Jeffa:
The Nullifier blocks the use of one specific idol played for one specific person. If Dan had a second idol, he could have played it, and barring another Nullifier with his name on it, he would have been safe. So that attempt to save Angelina by playing his first idol, thus maintaining the numbers advantage for the Goliaths, proves very expensive
Co moim zdaniem jest bez sensu - przy takiej ilości immunitetów w grze jest mocno prawdopodobne, że ktoś z jego sojuszników ma kolejny i może potem na nim zagrać drugim. Wtedy cała istota nulifikatora traci sens - jak dla mnie jeśli ktoś nim zagrał na Danie, to na Dana na tej radzie nie powinien działać żaden ukryty immunitet.

W sumie odcinek obejrzałem już dawno, więc emocje opadły, to teraz już nie wiem, co pisać. Ciekawe, jak to się dalej rozegra. Prowadzenie editu w tym sezonie jest świetne - nie mam zielonego pojęcia, kto wygra, jest tylu potencjalnych kandydatów. Teoretycznie Nick, Davie i Christian to główni kandydaci... no ale zastanawia mnie, po co dają tyle feministycznych wątków (sceny, że kobiety znalazły tylko 15% HII w historii gry, że jak kobieta rzuca pomysł to nikt nie traktuje go poważnie, a jak facet to mu przyklaskują) - biorąc pod uwagę, że przez ostatnich 20 sezonów faceci zawsze mieli o wiele lepszy edit, jest to bardzo dziwne. Po co temu poświęcają czas, skoro miałby wygrać facet? Hmmm. Nadal zastanawia mnie edit Kary, która jak na blondynkę under the radar ma wyjątkowo dobry edit, a jej gra nie jest bardzo znacząca dla przebiegu rozgrywki. Tak samo w tym odcinku - całość było pokazana z jej perspektywy i niby wyedytowali to na jej wielką zdradę (ta zdrada była nawet bardziej wyeksponowana niż samo zagranie nulifikatorem), a tak naprawdę jej zdrada nie miała żadnego znaczenia, bo jakby nie zagłosowała to i tak odpadłby Dan. Typowałbym ją na czarnego konia, gdyby nie to, że nigdy nie dostała wypowiedzi na radzie... No ciekawe, dokąd nas to prowadzi. Bardzo mi się podoba to, że jest tyle niewiadomych!

A teraz podwójny odcinek, nie mogę się doczekać!

http://survivorpolska.pl/czego-nie-zoba ... rvivor-37/

KONFY:
Nick -2 (29)
Angelina - 1 (27)
Christian - 3 (27)
Mike - 1 (26)
Alec - 3 (20)
Kara - 5 (19)
Davie - 2 (18)
Gabby - 2 (17)
Alison - 4 (11)
Carl - 0 (11)

Daniel - 2 (22)

John - 12, Elizabeth - 17

Lyrsa - 11, Natalie - 15, Natalia - 6, Bi - 5, Jeremy - 3, Jessica - 5, Pat - 2

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S37E09 "Breadth-First Search"

Post autor: Umbastyczny »

Dla mnie zasady tego nulifajera są dość słabe.

Po pierwsze, co już pisałem, słabo, że w ogóle nie wiadomo było, że takie coś istnieje. Teraz gracze będą ostrożniejsi, bo wiedzą, że takie coś może się pojawić. Po drugie generalnie zgadzam się z Danem, że HI to HI i nie powinno się go nijak anulować.

A po kolejne. Zgadzam się z ciriefanem. Jak dla mnie powinno być tak, że kończy się czas używania HI i Jeff sprawdza nulifajera. Po nim już nikt nie może zagrać kolejnym HI. I jeśli nawet ktoś przed tym zagra 2 na siebie to oba są nieważne. I co w przypadku, gdy osoba A zagrywa HI dla osoby B. Na kim trzeba użyć nulifajera?

Awatar użytkownika
Fenistil
1st jury member
Posty: 196
Rejestracja: 22 sie 2017, 21:27
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

S37E09 "Breadth-First Search"

Post autor: Fenistil »

Umbastyczny pisze:
28 lis 2018, 22:47
I co w przypadku, gdy osoba A zagrywa HI dla osoby B. Na kim trzeba użyć nulifajera?
Wtedy trzeba zagrać na osobę B, to akurat było tłumaczone.

Zgadzam się z Wami - to źle, że po nullifierze można jeszcze zagrywać idole. Powody już wymieniliście. Najlepiej by było, gdyby nullifier był ujawniany na samym końcu, ale moim zdaniem wystarczyłoby, aby anulował tylko jednego idola. W ten sposób byłby mocny, ale nie byłby aż takim wyrokiem śmierci, od którego nie da się uciec. A i doszłaby dodatkowa cegiełka do paranoi - nie tylko czy zagrywać idola, ale też ile z nich. :D

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S37E09 "Breadth-First Search"

Post autor: Umbastyczny »

No to trochę słabo, że na osobę B. Bo jeśli mamy sojusz większościowy i wrzucamy głosy na osobę B, no to nulifajera też na osobę B i po problemie. No i osoba B jeśli nie ma drugiego w zanadrzu to nijak się nie wyborni. A tak to trzeba byłoby kombinować, kto wyskoczy z tym HI.

Awatar użytkownika
Davos
6th jury member
Posty: 582
Rejestracja: 16 lut 2019, 01:44
Kontakt:

S37E09 "Breadth-First Search"

Post autor: Davos »

Druga z rzędu zaskakująca rada, z dobrze wykorzystanymi przewagami. Nie da się ukryć, że Davidowie dobrze to rozegrali, choć muszę przyznać, że mam mieszane uczucia co do tego nulifiera. Na początku byłem do tego pomysłu entuzjastycznie nastawiony, ale teraz doszedłem do wniosku, że to zbyt mocne, zwłaszcza jak zagra się tym razem z inną adwentydż. A widać to było właśnie podczas rady w tym odcinku, gdy przewaga była "na styku" i wynosiła 6:5 na korzyść Goliatów. Davidowie nie musieli nikogo przeciągać, bo mając te dwie przewagi (kradzież głosu i nullifier) mogli być na 100% pewni, że wygrają tę radę. Kradzieżą głosu zapewnili sobie przewagę 6:5, a mając jeszcze nulifiera, mogli wykopać kogo chcieli, bo ta osoba i tak nie wybroniłaby się idolem. Dlatego uważam, że ten nulifier jest za mocny. No niby z tego co czytam, on anuluje tylko jeden HII więc można na sobie zagrać dwoma, no ale to i tak trochę absurdalne... A poza tym słabe było to, że część graczy nie była w ogóle świadoma, że coś takiego istnieje. Do tej pory nigdy wcześniej nie pojawiła się możliwość anulowania czyjegoś idola więc Dan miał pełne prawo czuć się bezpieczny i trochę niesprawiedliwie go potraktowano. Gdyby wiedział wcześniej, że jego HII mógłby być anulowany to może grałby inaczej.
No trudno... Lubiłem Dana i mimo że nie był może jakimś wielkim strategiem to immunitetami zagrał prawidłowo, a nie mógł wiedzieć, że wpadnie na taką minę jak ten nullifier. Sojusz Davidów dobrze gra, ale nie do końca podoba mi się ich skład. Zwłaszcza Gabbi, która nieustannie mnie irytuje swoją płaczliwością, a z tego co widzę w zapowiedzi, w kolejnym odcinku będzie tego jeszcze więcej :/
Co do Goliatów, ci najbardziej przeze mnie lubiani po kolei odpadają, choć w grze dalej jest jeszcze kilka ciekawych osobowości. Dziwię się tylko, że oni tak łatwo chcieli przeskoczyć do Davidów, bo niby co by im to dało? Byliby tam na dnie i robiliby za numerki, dopóki nie zostaliby wycięci. Paradoksalnie najbardziej ogarnięty okazał się chyba tutaj Mike, który jako jedyny może poza Danem nie miał wątpliwości, że Goliaci powinni trzymać się razem. I ten plan by wypalił, gdyby nie arsenał bonusów, którym dysponowali Davidzi.
Kara mnie trochę zawiodła, że odwróciła się od Dana. Zrozumiałbym, gdyby ten ruch jej dał jakąś dobrą pozycję, ale przecież wcale tak nie było. Nie wiem też, co ona i Alec chcieli osiągnąć, głosując na Angelinę. Gdyby Davidzi nie wyskoczyli ze swoimi bonusami, to ta dwójka swoim przeskokiem skopałaby grę innym Goliatom. A z ich perspektywy raczej lepszym ruchem byłoby pozbycie się Christiana niż Angeliny.
Davidom trzeba oddać, że mądrze zrobili, dzieląc się wzajemnie informacjami o adwentydżys, które posiadają. Na ogół taki ruch nie popłaca, ale akurat w ich przypadku, gdy musieli się wszyscy bronić przed Goliatami, była to dobra decyzja.
A Christian jeszcze znalazł immunitet. Jakoś mnie nie dziwi, że właśnie on... Mam ogólnie wrażenie, że albo on wygra ten sezon, albo Nick.

No to lecimy dalej. Sezon nadal trzyma poziom, choć wolałbym trochę inne wyniki podczas ostatnich rad ;)


P.S. Jeszcze a propos nulifiera, teraz mnie naszło, że to w diametralny sposób odmieni oblicze Survivora, bo teraz nikt już nigdy nie poczuje się tak super bezpiecznie znajdując idola, bo będzie mieć świadomość, że i tak będzie mógł odpaść, nawet jak go użyje na sobie. Dla mnie to twist na miarę wprowadzenia pierwszych ukrytych immunitetów i może drastycznie zmienić obraz gry w kolejnych sezonach. Teraz będzie trzeba kombinować w zupełnie inny sposób, uwzględniając możliwość istnienia nulifiera. Jeszcze nie wiem, czy to dobrze czy źle... ale spodziewam się, że teraz gra będzie wyglądała zupełnie inaczej.
Obrazek

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S37E09 "Breadth-First Search"

Post autor: Saw »

Odcinek fajny, ale nie do końca podobała mi się końcówka. Szkoda mi Dana, bo go lubiłem, a odpadł w trochę głupi sposób. Z jednej strony nie dziwię się tej jego pewności siebie. Miał chłop ukryty immunitet i czuł się w stu procentach bezpieczny, a tu nagle z dupy pojawił się nowy gadżet w postaci nullifiera. Nie czepiam się tego twistu samego w sobie, bo to jest jakiś tam ciekawy pomysł. Lepsze to niż wałkowanie kradzieży głosu. Ale według mnie o tak ważnej przewadze powinni zostać poinformowani gracze już na początku rozgrywki. To by na pewno zmieniło pogląd uczestników na HII i nie czuli by się tak pewnie. Ogólnie pomysł z nullifierem jest ok, ale tylko na jeden raz. Nie wiem czy chciałbym powrotu w przyszłych sezonach. No może raz jeszcze byłoby ok, bo chciałbym zobaczyć jak ci co zdobywają HII podchodzą do tego, że w każdej chwili ich przewaga może zostać anulowana. Ale na dłuższą metę będę przeciwny. I uważam tak jak Davos, że to może po raz kolejny zmienić oblicze Survivora. O ile wprowadzenie ukrytych immunitetów było świetnym posunięciem (choć akurat teraz przeginają z ilością), tak na przykład wprowadzenie tajemniczych przewag i innych dupereli nie do końca się sprawdziło. A anulowanie HII, może rozwalić rozgrywkę, tym bardziej, że jak produckja się wkręci to może tego wiecej podrzucać w danym sezonie.

Ale pochwalę Davidów, bo świetnie to rozegrali. Najpierw Nick ukradł głos Alison, czym zyskali przewagę, a później Carl użył swojej przewagi. No naprawdę wykonali kawał świetnej roboty. Jestem już pewien, że Goliaci są rozbici i nie będzie szans na współprace. Jeszcze te dwa głosy na Angelinę od Kary i Aleca przekreślają już wszystko. Ale może teraz też zrobić się jeszcze ciekawiej. Goliaci będa w mniejszości, ale to pozwoli na utworzenie jakiś mniejszych grupek i wymieszanie się. Davidzi choć ładnie współpracowali przez dwa odcinki, to jednak nie wierzę, że są tak solidną grupą, że dojdą razem do końca. Wiadomo, że zawsze ktoś będzie na dnie w sojuszu, ktoś zostanie uznanym za zagrożenie. Więc jeszcze wiele może sie zdarzyć.
Mam nadzieję, że Angelinie uda się jakoś wkrecić w jakiś dobry sojusz. Trochę dziwiło mnie, że Kara tak łatwo postanowiła odwrócić się od Dana. Jednak to był jej bliski sojusznik i nie zdradziłby jej na dalszym etapie. Ale też trzeba przyznać, że jednak on nieco ją ściągał na dno ostatnimi czasy. Wszyscy widzieli w nim spore zagrożenie, a Kara jako bliska osoba mogła przez to oberwać. Ale jak widac ładną relacje stworzyła z Alecem i Alison, więc może coś na tym ugra.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Survivor 37: David vs Goliath”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości