Australian Survivor 2018 - Odcinek 6

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2018 - Odcinek 6

Post autor: Umbastyczny »

Premiera: 9 sierpnia
Opis: From illness to dummy spits, time in isolation is starting to take its toll on some of the Castaways and it's causing unease in the camps.

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2018 - Odcinek 6

Post autor: Umbastyczny »

O kurde, jestem zaskoczony.


CONTENDERS

Hmm… Anita ma obsesję na punkcie Paige, irytuje mnie ta kobieta coraz bardziej. Zach strasznie się męczy, jego wielkie ego nie mieści się na wyspie. Ale tekst o myciu naczyń był akurat 10/10 :D. Paige po śniadanku z Matem jest jeszcze w większych tarapatach niż była. Jak dotrwa do jakiegoś twista to może się ładnie ustawić, ale do tego momentu będzie ciągle poważnie zagrożona.

CHAMPIONS

Zacznę od zadania o immunitet. Przecież kurde mogli sobie sporo pomóc, gdyby chcieli wygrać. Moana idzie do klatki zamiast Lydii (jest leciutka, a nic by nie musiała robić oprócz leżenia), Lydia dźwiga klatkę, a na ławkę idzie Shane lub Jackie. Może to by wystarczyło, żeby podgonić i wygrać?

Coraz bardziej zacieśnia nam się sojusz Jackie i Moniki. Jackie gra i walczy ciągle o swoje, ale jest ciągle na dnie i jeszcze pewnie długo tam pozostanie, ciekawe jak długo uda jej się przetrwać w tak kiepskim położeniu. Samuel mnie bawi. Sharn i Mata mi szkoda, bo stracili sojuszniczkę, ale oboje powinni być bezpieczni i wciąż w bardzo dobrej pozycji.

Shane jest kochana :D Z jednej strony nie ogarnia, ale z drugiej w tym szaleństwie jest metoda. W zadaniach siłowych daje radę, sprawnościowo odstaje. Szuka sobie HI otwarcie i wszyscy zadowoleni. Jedzenie tych ślimaków czy co to tam było xD Babunia walczy, więc spoko - wydaje się jednak na jej minus, że nie ma jakichś sojuszników konkretnych. Póki co dalej na dnie jest ona i Jackie, a to jednak Jackie lepiej gra i prędzej wymyśli jak się uratować.


A sama Moana trochę mnie zawiodła. To był w zasadzie quit, a quitów nie lubię. Oczywiście nie wiem jak się czuła, ale mogłaby jeszcze powalczyć albo poprosić o pomoc medyczną, skoro Jennie takowej udzielali i nie wiązało się to z ewakuacją. Coż, Moana powinna "never give up" i spróbować jeszcze zostać.


Czekam na więcej ;)

Awatar użytkownika
Maw
sole survivor
Posty: 1283
Rejestracja: 28 mar 2017, 23:30
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2018 - Odcinek 6

Post autor: Maw »

    Chyba jak dotąd najlepszy odcinek i jeden ze śmieszniejszych.

    CHAMPIONS
    Miałem niezły ubaw z tego jak Shane szukała HII. <3 Sneaky Shane. <3 Niby to było bardzo widoczne, ale i tak szacun za to, że próbuje grać. Podoba mi się to, że jest tam żeby wygrać i nie pieprzy ciągle o drużynie jak większość. Szkoda tylko, że dała się nabrać i go użyła. Jej edit przypomina mi poprzednich zwycięzców. Może to właśnie Shane wygra? :D Moanę niektórzy krytykują za to, że tak naprawdę quitnęła, ale nie wiemy jak ona rzeczywiście się czuła, więc ja nie dołączę do tych osób. Jackie flopnęła po raz kolejny zadanie, a i tak dostała zero głosów. <3 Jackie to na ten moment moja faworytka #1 i mam nadzieję, że w końcu nadejdzie swap, bo w plemieniu sportowców niestety blado wypada. Mimo tego walczy i ma nawet zaufanych sobie ludzi takich jak np. Monika. Mam nadzieję, że zajdzie daleko, bo ma wielki potencjał, no i też jest jedną z osób, które tam bardziej kombinują. Myślę, że to właśnie ktoś z tego plemienia wygra całą grę i obstawiałbym Mata albo Sharn, ale Samuel czy nawet Shane też mają szanse. Ogólnie nie ma nikogo kogo nie lubiłbym w tym plemieniu, więc mam nadzieję, że będą wygrywać następne zadania.

    CONTENDERS
    Wiem, że to są faworyci większości, ale ja to plemię lubię trochę mniej. :D Przede wszystkim nie lubię ani Paige, ani Zacha, którzy są ostatni w moim rankingu sympatii na ten moment i to właśnie oni zgarniają większość czasu, ale pewnie niedługo odpadną (oby). Lubię za to Anite. Po prostu mnie śmieszy i nie lubię Paige, więc ten hejt na nią mi się podoba "Enjoy Paige, it might be your last meal". <3 I uwielbiam Robbiego. :D Heath/Fenella/Shonee też są spoko, tylko że dość mało ich jest, mam nadzieję, że w kolejnych odc. będzie ich więcej (szczególnie Fenelli i Heatha, bo Shonee miała jeden mocny odcinek). Tegan lubię i ma ona najmocniejszy edit ze wszystkich, ale myślę, że to "decoy winner" edit. Mam nadzieję, że właśnie to plemię pójdzie na rady i wywali Zacha i Paige.

    Awatar użytkownika
    Umbastyczny
    sole survivor
    Posty: 2130
    Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
    Winners at War: Yul
    Survivor AU All Stars: Shonee
    Kontakt:

    Australian Survivor 2018 - Odcinek 6

    Post autor: Umbastyczny »

    Czytałem jakieś komentarze na twitterze i sporo mocno negatywnych komentarzy ma ten sezon. Ludzie (ekhem lewaki ekhem) zarzucają produkcji, iż:
    - Damien odpadł za wcześnie i to skandal, żeby jakaś Jackie i reszta go eliminowali
    - cast jest zbyt biały, bo 23/24 osoby (w sumie rzeczywiście mała różnorodność pod tym względem, ale mi to zwisa)
    - Zach dostaje za duży edit, niby szowinista jego pokroju zdaniem ludzi powinien zostać zignorowany przez edit, a z contendersów to jego jest najwięcej

    bartoszlawenda
    3rd voted out
    Posty: 30
    Rejestracja: 03 lis 2017, 22:35
    Kontakt:

    Australian Survivor 2018 - Odcinek 6

    Post autor: bartoszlawenda »

    No kurde CBS to specjalnie sobie wylicza różnorodność kolorków ludzi, żeby procenty ludzi różnych kolorów zgadzały się mniej więcej z prawdziwymi procentami odmian ludzi żyjących w USA, co by nikt nie mógł ich oskarżyć o rasizm XD Nie wiem jak z tymi procentami w Australii, bo ciężko doszukać się jakiś konkretnych informacji o podziały względem koloru skóry. Sprawa z Damienem to jakiś żart.

    Jak zobaczyłem te wypowiedzi Zacha to od razu pomyślałem, że w Australii mają jaja, żeby takie teksty pokazywać. No ale Brian Heidik gadał podobne rzeczy, tylko że to było trochu lat temu. Serio ludzie chcą widzieć w Survivorze co sezon takich samych ludzi, którzy nie wyróżniają się swoimi ideami/poglądami? Przecież po to powstał Survivor właśnie, jako eksperyment, który miał sprawdzić jak różni ludzie będą się zachowywać sami na wyspie. To tak samo jak byśmy się domagali, żeby Coltona nie było w Survivorze (no dobra może to zła metafora, bo mało kto by wolał żeby tam był XD), ale np. jakiegoś Zeke'a. Chyba tacy ludzie nie powinni oglądać Survivora, bo jeszcze przez przypadek się dowiedzą, że nie wszyscy myślą jak oni, i co wtedy?? Chociaż reality-show powinno ukazywać jakąś część realnego świata, skoro filmy już i tak są kontrolowane politycznie.

    Awatar użytkownika
    Mikki
    4th jury member
    Posty: 395
    Rejestracja: 22 sty 2012, 00:00
    Lokalizacja: Kraków
    Kontakt:

    Australian Survivor 2018 - Odcinek 6

    Post autor: Mikki »

    Umbastyczny pisze:
    10 sie 2018, 15:31
    Czytałem jakieś komentarze na twitterze i sporo mocno negatywnych komentarzy ma ten sezon. Ludzie (ekhem lewaki ekhem) zarzucają produkcji, iż:
    - Damien odpadł za wcześnie i to skandal, żeby jakaś Jackie i reszta go eliminowali
    - cast jest zbyt biały, bo 23/24 osoby (w sumie rzeczywiście mała różnorodność pod tym względem, ale mi to zwisa)
    - Zach dostaje za duży edit, niby szowinista jego pokroju zdaniem ludzi powinien zostać zignorowany przez edit, a z contendersów to jego jest najwięcej
    Komentarze wściekłych matek po 40. Who cares?
    Obrazek
    Australian Survivor: BRIAN / FENELLA / SHANE

    Awatar użytkownika
    Jack
    sole survivor
    Posty: 5704
    Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
    Kontakt:

    Australian Survivor 2018 - Odcinek 6

    Post autor: Jack »

    Ten odcinek chyba najbardziej zaskoczył osoby biorące udział w naszym power ranking :D A tak na serio, szkoda Moany :( Jej historia została opowiedziana dość intensywnie w przeciągu ostatnich trzech odcinków, więc można było spodziewać się tego, że odpadnie dość szybko. Również tutaj po raz kolejny chyba działała produkcja i kazali uczestnikom głosować... Szkoda, że w ten sposób Shane straciła swojego idola :( Boję się, że babcia może odpaść jako kolejna, a naprawdę przyjemnie się ją ogląda. Te jej poszukiwania HII były genialne. Chcemy więcej takich babć jak Shane czy Barb z Survivor NZ!

    Z tego odcinka zapamiętam też tekst Zacha o myciu naczyń... To było, hmm, trochę żenujące. Jednak ludzie muszą mieć jakiegoś villaina w sezonie, więc niech nie odpada zbyt szybko, bo wyniki oglądalności są średnie. (Ale czego spodziewać się po emisji 4 odcinków tygodniowo...)
    AddisonMikkiDra pisze:
    10 sie 2018, 23:26
    Komentarze wściekłych matek po 40. Who cares?
    Addison <3

    Awatar użytkownika
    Umbastyczny
    sole survivor
    Posty: 2130
    Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
    Winners at War: Yul
    Survivor AU All Stars: Shonee
    Kontakt:

    Australian Survivor 2018 - Odcinek 6

    Post autor: Umbastyczny »

    Jack pisze:
    12 sie 2018, 19:58
    Ten odcinek chyba najbardziej zaskoczył osoby biorące udział w naszym power ranking :D

    No weź, 2 punkty [*] Na szczęście na Jennie podgoniłem w stosunku do moich szanownych rywali :D
    Jack pisze:
    12 sie 2018, 19:58
    Chcemy więcej takich babć jak Shane czy Barb z Survivor NZ!

    Popieram, jednolity cast może zabić każdą edycję, a takie fajne babcie jak Shane, Barb, ale i Sue sprzed 2 sezonów są zawsze spoko :) Brakuje mi takich babć w edycjach US, a przeciez dawniej mieliśmy je regularnie.

    Awatar użytkownika
    ciriefan
    sole survivor
    Posty: 5963
    Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
    Winners at War: Natalie
    Survivor AU All Stars: Shonee
    Kontakt:

    Australian Survivor 2018 - Odcinek 6

    Post autor: ciriefan »

    Ten sezon no na razie serio jest mi jakiś taki obojętny. Niech to się w końcu rozkręci.

    W Contenders Paige ma coraz gorzej, to pójście na nagrodę też jej nie pomoże. Gra kiepsko i oby odpadła. Albo Zach - koleś jest tragiczny. I tak nie lubię grupy społecznej, którą stanowią trenerzy personalni, bo dla mnie oni są strasznie fake - niby ich rolą jest pomaganie i motywowanie innych, bycie pozytywnym, ale tak naprawdę w środku to są takie aroganckie dupki, którym wydaje się, że są tacy fajni, a takie sytuacje pokazują ich prawdziwą "pozytywną" twarz. No ale przynajmniej mamy villaina sezonu.

    W Champions cała sytuacja była nudna, na szczęście babcia Shane dodała nam rozrywki. No po prostu babunia jest cudowna, jak na koniec zadania zaczęła szukać pod tym stołem HII, a potem w obozie przy wszystkich XD Do niej też należy tekst odcinka: "GROZISZ MI" - no myślałem, że padnę XD Grać nie umie, dała się zrobić jak dziecko i straciła HII, ale w tej jej nieporadności jest coś tak przesłodkiego i uroczego, że aż się chce jej kibicować. Oby udało jej się trochę przetrwać.

    Odejścia Moany nie nazwałbym quitem, bo wyglądała tragicznie. Widać, że nie było z nią dobrze. Biorąc pod uwagę jej historię i to, co pokazała, nie ma ona osobowości quittera i myślę, że naprawdę była w tak kiepskim stanie, że nie mogła kontynuować z obawy o swoje zdrowie, które jednak jest najważniejsze. Trzeba umieć powiedzieć stop - to z pewnością jest lepsze niż potencjalny medical w kolejnym odcinku. A szkoda, bo miała naprawdę ogromny potencjał.

    Czyżby w zapowiedzi kolejnego odcinka była konfa Benji'ego? No nie może być.

    r&b
    1st jury member
    Posty: 167
    Rejestracja: 03 kwie 2017, 19:29
    Kontakt:

    Australian Survivor 2018 - Odcinek 6

    Post autor: r&b »

    Przez ostatnie dwa odcinki eliminacje były znacznie bardziej dramatyczne i mniej strategiczne. Jak już przy Jennie spodziewałem się, że jej kontuzja w końcu doprowadzi do jej eliminacji, tak eliminacja Moany na tak wczesnym etapie była ogromnym zaskoczeniem.
    Grała lepiej niż większość Champions, w dodatku miała idola (co teraz aż za bardzo się łączy z faktem, że dała go Matowi na "przechowanie"). Ale czasami przypominała trupa w tym odcinku, więc lepiej dla niej że odeszła (wiem, że było głosowanie, ale no, to nadal był quit, ale też nie zawsze quit oznacza coś złego).

    Shane <3. Już nawet mógłbym poświęcić Jackie, byleby ona została i nadal robiła to co robi xD. Trochę mi jej szkoda było, jak tak na nią Sam naciskał, ale z drugiej strony było to śmieszne. W ogóle chyba najnudniejsze tam jest to, że za dużo jest osób, które po prostu idzie za większością. Wiadomo, Mat i Sharn mają sojusz, Monika i Jackie coś kombinują, możliwe, że Sam i Lydia coś tam szepczą za plecami, chociaż póki co, za wiele to nie wnosi, ale Brian? Steve? oni coś tam robią? Coś mi się wydaje, że jeśli będzie swap, to z Brianem będziemy mogli się już pożegnać.

    W Contenders najjaśniej błyszczą ciągle Paige i Zach. I to nie z właściwych powodów. Czy Paige ma w ogóle jakieś wyczucie co do ludzi? Rozumiem, że ona już by chciała mieć swoją armię pionków i planować blindside'y, ale w tym momencie, to już jest chyba kompletnie stracona i tylko swap może ją uratować. Ale jej jako underdogowi nawet nie jestem w stanie kibicować, dziwne. Zach z kolei robi za kogoś kontrowersyjnego, tacy zawsze muszą być, mam przynajmniej nadzieję, że jego eliminacja będzie satysfakcjonująca. Za to resztę lubię, lub przynajmniej nie hejtuję.

    Saw
    8th jury member
    Posty: 760
    Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
    Winners at War: Michele
    Survivor AU All Stars: Shonee
    Kontakt:

    Australian Survivor 2018 - Odcinek 6

    Post autor: Saw »

    Odcinek był ciekawy. Najbardziej zaskoczyła mnie rada plemienia i odpadniecie jednej z faworytek.

    Contenders
    Paige została wybrana przez Mata na nagrodę, co jeszcze bardziej jej szkodzi. Teraz to już w ogóle wszyscy będą chcieli się jej pozbyć. W przypadku jakiegoś przemieszania jej pozycja byłaby dobra. Champions już wiedzą że ona jest w swoim plemieniu na wylocie i że bez problemu będzie mogła flipnąć. Ale jak ma tu dociągnąć do przemieszania skoro ma taki cel na plecach. Dodatkowo hejtuje ją Anita.
    Nie mogę już patrzeć na Zacha. Koleś i to jego wielkie ego jest straszne.


    Champions
    Odcinek zdecydowanie należał do kochanej babuni Shane :D Ta babka jest niesamowita. Widać że nie potrafi grać i strasznie się mota. Ale się stara i jest w tym wszystkim niezwykle urocza. Na plus że postanowiła szukać HII i wiedziała gdzie może być ukryty. Szukanie pod ławką na oczach przeciwników rozwaliło mnie całkowicie. Nic sobie nie robiła z tego że oni tam stoją i się na nią patrzą :lol: W obozie też sobie na oczach wszystkich szukała. Fajnie że udało się jej w końcu znaleźć, jednak szkoda że poszedł na stracenie. Ładnie dała się wykiwać, a szkoda bo dalej pewnie będzie na wylocie i HII by się przydał. Mam nadzieję że babunia jakoś się wybroni, bo z nią jest zabawnie. Coraz bardziej przekonuje się do Jackie. Zawsze jest zagrożona, ale jakoś udaje jej się przeskakiwać z odcinka na odcinek. Podoba mi sie jak walczy i zbiera głosy. Po raz kolejny sporo pokazują ją z Moniką i chyba mozna dojść do wniosku że mają sojusz. Coraz bardziej lubię też Briana. Choć nie wiele wnosi do gry i pewnie się to nie zmieni. To jednak facet jest sympatyczny i zabawny.
    Wyeliminowana została Moana, ale to bardziej przypominało rezygnację. A co tu duzo mówić ja takich sytuacji nie lubię. Moana bardzo mnie rozczarowała. Wydawało mi się że będzie odgrywała ważną rolę w sezonie. Ale już od jakiegoś czasu widziałem po niej zniechęcenie. A w tym odcinku to przypominała trupa. Widać że rzeczywiście źle się czuła, ale czy było z nią aż tak źle żeby rezygnować. Ciężko mi powiedzieć, bo nie jestem w jej skórze. Szkoda jej bo miała potencjał. Ale z drugiej strony lepiej ze odpadła osoba która nie miała chęci do gry, niż ktoś kto się stara.

    Awatar użytkownika
    Jasasiek
    7th jury member
    Posty: 670
    Rejestracja: 06 lip 2020, 15:02
    Winners at War: Michele
    Survivor AU All Stars: Shonee
    Kontakt:

    Australian Survivor 2018 - Odcinek 6

    Post autor: Jasasiek »

    Moana :( Zawiodła mnie trochę, spodziewałem się, że powalczy chociaż przez następny odcinek. W pewnym sensie quitnęła - nikt przecież by na nią nie głosował, gdyby nie odezwała się na radzie. Jeśli czuła się rzeczywiście źle, to mogła chociaż przed radą poprosić o badanie lekarskie, tak jak to miało miejsce z Jenną. Podjęła jednak taką decyzję, no trudno. Z całego castu liczyłem na nią najbardziej, radziła sobie świetnie i myślę, że zaszłaby daleko. Po cichu liczę na comeback w All Stars, bo naprawdę zasługuje na drugą szansę.
    Babcia Shane jest przekomiczna i mimo, że graczem jest jednak marnym (myliłem się z tym socjalem, idzie jej co najwyżej średnio xD), to kibicuję jej z uśmiechem na twarzy :D Szkoda, że zużyła HII, trochę głupi błąd po tej wypowiedzi Moany wskazującej na to, że chce odejść. Znowu będzie na dnie bez żadnej ochrony, a Jackie, która jest w podobnej sytuacji, ma większe szanse na przetrwanie, bo potrafi lepiej kombinować. Obydwu życzę jak najlepiej, razem z Samuelem i Sharn są moimi ulubieńcami w plemieniu Champions.
    U Contendersów Zach i Paige stają się z odcinka na odcinek coraz bardziej nieznośni. Zach zachowuje się co najmniej jak uczeń podstawówki, którego drużyna przegrała na wf-ie. Jest dla mnie tym irytującym, niecharyzmatycznym typem villaina. Paige natomiast pogrąża się dalej z każdą czynnością, którą podejmuje. Typiara zagubiła się już zupełnie. W tym momencie chyba warto ją zatrzymać jako goata, bo nie wyobrażam sobie, że ktoś w finale, chciałby głosować na osobę, która sama ledwo ogarnia, co mówi. Nie wiem, czy teraz nawet jakiekolwiek przemieszanie jest jej w stanie pomóc. Anita ciśnie jej przy każdej możliwej okazji, mam nadzieję, że wyjdzie z tego jakaś grubsza drama, bo widać napięcie między tymi paniami już od dwóch odcinków.
    Obrazek

    maniana92
    5th voted out
    Posty: 63
    Rejestracja: 25 lut 2014, 00:00
    Kontakt:

    Australian Survivor 2018 - Odcinek 6

    Post autor: maniana92 »

    Ten sezon to jest jakas totalna parodia, co tu się odpierdala to sie w glowie nie miesci. Skąd oni wytrzepali tych ludzi.

    ODPOWIEDZ

    Wróć do „Season 5 - Champions vs. Contenders 2018”

    Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości