Australian Survivor 2018 - Odcinek 10

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Meciek
sole survivor
Posty: 1204
Rejestracja: 09 lut 2012, 00:00
Lokalizacja: Polska
Winners at War: Sophie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2018 - Odcinek 10

Post autor: Meciek »

Premiera: 21 sierpnia
Opis: After losing at an endurance challenge for immunity, one team enters in what looks to be the fiercest Tribal Council yet.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Australian Survivor 2018 - Odcinek 10

Post autor: Jack »

Ten odcinek był... dziwny. Czy produkcja jakoś chciała podbudować plemię contenders po serii porażek rzucając im nagrodę, którą można było zdobyć kilka odcinków temu? Być może to podziałało, bo pierwszy raz udało im się wygrać reward challenge. I tutaj pojawia się kolejna kwestia - wskazówka do HII. Czy rzeczywiście tylko Benji ją znalazł? To byłoby dość dziwne. Chyba każdy oglądający kiedyś Survivor spodziewałby się wskazówki pod jedzeniem a nie gdzieś obok czy pod stołem... Wydaje mi się, że Heath mógł ją odkryć, bo ta serwetka później znalazła się w zupełnie innym miejscu...
Odpadła Paige, która od samego początku znajdowała się na wylocie. Nie wiem czy próbowała coś robić przez ostatnich kilkanaście dni, żeby pozostać w grze, ale jak na ducha, który był pomijany przez edit nie radziła sobie najgorzej.

bartoszlawenda
3rd voted out
Posty: 30
Rejestracja: 03 lis 2017, 22:35
Kontakt:

Australian Survivor 2018 - Odcinek 10

Post autor: bartoszlawenda »

No ale kto normalny rozkopuje jedzenie rękami, które inni mają po nim zjeść XD Gdyby nie Benji to ten sezon już by był całkowicie nudny. Budują go na głównego złoczyńcę z jakiegoś powodu. Mam nadzieję, że przetrwa chociaż do merge.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2018 - Odcinek 10

Post autor: ciriefan »

Kolejny odcinek mija, a ja nadal nie czuję tego sezonu.

Ta nagroda z dupy dla Contenders - a niby czemu ją dostali? Bardzo dziwny i dyskusyjny ruch produkcji.

Gdy tylko Jonathan powiedział, że jedzenie na nagrodzie będzie w stylu rodzinnym, od razu wiedziałem, że będą jeść pojedynczo i pod jedzeniem będzie nagroda. Czy nie dokładnie identycznie to wyglądało w Survivor 35? Początkowo zaplusowała mi Tegan, bo wyczuła wskazówkę i podstępem sprawiła, że poszła na nagrodę pierwsza. No ale chyba nie oglądała tego sezonu, bo pod jedzenie nie zajrzała. Ani nikt poza Benjim. Skoro są wśród nich tacy fani, to serio nikt poza Benjim o tym nie pomyślał? To było bardzo dziwne i też mi się nie chce wierzyć, że on jako jedyny odnalazł wskazówkę.

Odejście Paige w tej sytuacji było w sumie naturalnym ruchem. Jeśli dwa duety Shonee-Fenella i Tegan-Heath chciały mieć jakiekolwiek szanse w zadaniach, to niestety ale musieli wejść w układ z duetem Robbie-Benji i poświęcić Paige, której i tak nikt nigdy nie ufał. Także pa Paige.

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2018 - Odcinek 10

Post autor: Umbastyczny »

Dla mnie odcinek spoko, ale rzeczywiście brakuje tego błysku poprzednich sezonów.

Championsów lubię bardziej jako plemię. Mieliśmy w końcu jakoś dokładniej przedstawioną ich sytuację sojuszową. Z jednej strony Mat buduje swój sojusz, z drugiej mamy kombinującą Jackie. Monika gra na dwa fronty, jakoś mało tej dziewczyny, a ma potencjał. Jej pluski do wody były genialne :D

Trochę irytowało mnie to podniecanie się jej przełamaniem...


Nagroda: też mi się wydaje dziwne, że tylko Benji znalazł wskazówkę.

I nie podobało mi się wręczenie im tych pamiątek z domu. To po co Championsi je wygrywali kilka dni wcześniej?

Co do rady, eliminacja Paige dość logiczna. Jakoś zawsze doceniam to, że konkurencyjne sojuszyki mogą się dogadać. Przypomniało mi to np. poprzednią edycję i eliminację Odette. Paige jako gracza mi nie szkoda, bo jakoś od początku sobie nie radziła, nie wzbudziła zaufania u nikogo, a myślała, że o ho ho ho, co to to nie jest i że może grać jako swing vote. Ale tak personalnie mi jej szkoda, bo bardzo się starała i jej zależało.


Może twist rozrusza grę.

Awatar użytkownika
Maw
sole survivor
Posty: 1283
Rejestracja: 28 mar 2017, 23:30
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2018 - Odcinek 10

Post autor: Maw »

Mnie się ten sezon nadal podoba i tak samo podobały mi się te wspominki o rodzinach. Dostaliśmy dużo czegoś takiego u Champions, fajnie teraz było posłuchać czegoś o Contenders. Ale może po prostu zbytnio koloryzuję ten sezon na myśl, że za niedługo czeka mnie wersja US. :D

U Champions wkurza mnie Mat. Moim zdaniem on jest zbyt pewny siebie. Podoba mi się, że Jackie targetuje go i Steve'a W. Moim zdaniem to wcale nie jest taki zły pomysł i ludzie mogą na to pójść biorąc pod uwagę, że niedługo merge, ale zobaczymy. Wątpię, żeby akurat Monika ją zdradziła, bo wydaje się być z nią dużo bliżej niż z Matem. Brian jest jedynym facetem, którego bardziej lubię tam. Steve'a wciąż jest mało, ale w tym odcinku był nawet zabawny dzięki Brianowi.

Szkoda, że Tegan nie znalazła wskazówki, fajne było to jej kombinowanie. Z dwójki Paige-Benji nie mogło mnie obchodzić mniej kto odpadnie, bo to właśnie ich z Contenders lubiłem najmniej. Odpadła Paige, bywa. Może dobrze się stało, bo grała tragicznie, a gdyby zaszła do swapu to pewnie musielibyśmy ją jeszcze długo oglądać. Benji ma wskazówkę i nie zdziwię się jeśli znajdzie HII, ale trzymam kciuki, żeby mu się nie udało.

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2018 - Odcinek 10

Post autor: Saw »

Odcinek bardzo fajny. Sporo się w nim działo. No i w końcu pokazali trochę Champions, bo już się bałem że wychodzić będą tylko na zadania.
Nie rozumiem dlaczego Contenders dostali pamiątki od bliskich. Według mnie jest to niesprawiedliwe w stosunku do Champions, którzy musieli je wywalczyć po ciężkiej walce. A Contenders tak po prostu sobie je dostali. Czyżby produkcja chciała im dodać siły do dalszej walki? W końcu udało się im przełamać beznadziejną passę i udali się na pierwszą nagrodę, a tam była kolejna dziwna sytuacja. Dziwię się że nikt poza Benjim nie szukał wskazówki na talerzu. Przecież o to aż się prosiło. No dobra znalazł tą wskazówkę. Ale co dalej? Przecież po nim jedli jeszcze Heath i Robbie. Więc musieli coś widzieć. Jak jadł Robbie to chusteczka jaką Benji zasłonił wskazówkę leżała w innym miejscu. Możliwe że Heath też ją widział, ale nam nie pokazano. Pochwalę Tegan, która zrobiła wszystko by jako pierwsza udać się na nagrodę. Wiedziała że może być ukryty HII, ale niestety szukała w złych miejscach.
Ciekawa wyszła sytuacja przed radą. Dwa rywalizujące ze sobą sojusze połączyły siły i wyeliminowały Paige. Z jednej strony nie dziwię się tej decyzji. Contenders cały czas przegrywają zadania, a pozbycie się kolejnego faceta mogłoby ich jeszcze bardziej pogrążyć. Szkoda mi Paige, bo widać że miała wielką motywacje do gry. Polubiłem ją, ale w swoim plemieniu nie mogła się odnaleźć. Cały czas miałem wrażenie, że wszyscy czują do niej niechęć. Być może nawaliła socjalnie na początku i później sie to za nią ciągnęło. Mimo wszystko i tak brawo że doszła tak daleko, bo była na celowniku kilka dobrych odcinków temu.
Coraz bardziej lubie Shonee. Niezwykle urocza z niej dziewczyna i co najważniejsze nie głupia. Mam przeczucie że ona coś dobrego zdziała w tym sezonie.

Szkoda mi było Moniki. Tak bardzo chciała, a nie dawała rady w zadaniu. No ale na szczęście się przełamała i za to brawo. Brian jest świetny, a te jego komentarze na początku odcinka zabawne. Mat mówił coś o sojuszu z Sharn, Stevem, Lydią, Samem i Moniką. Najbardziej zdziwiła mnie w tym gronie ta ostatnia. Nie wydaje mi się żeby Monika tak łatwo odwróciła się od Jackie. Już od dłuższego czasu pokazują je razem i widać że są ze sobą blisko. Mam nadzieję że po przemieszaniu ten sojusz o którym mówił Mat zostanie rozbity.

Co do sezonu to na razie jest słabszy od dwóch poprzednich. Ale ja nie narzekam, bo bardzo dobrze się go ogląda. Myślę że twist w przyszłym odcinku jeszcze bardziej podkręci tempo. Jak dla mnie ten sezon jest dużo lepszy od niedawnego Survivor NZ. Tam to momentami strasznie się męczyłem oglądając. Jakoś mocno nie przypadł mi do gustu. A Australijska wersja zawsze budzi we mnie pozytywne emocje.

Awatar użytkownika
Jasasiek
7th jury member
Posty: 670
Rejestracja: 06 lip 2020, 15:02
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2018 - Odcinek 10

Post autor: Jasasiek »

Dwie najbardziej nielubiane przeze mnie osoby odpadają jedna po drugiej :D Od razu jakieś przyjemniejsze to plemię Contenders. Trochę nie fair z tymi pamiątkami od rodzin, ale przeżyję. Przynajmniej zmotywowało to ich i wygrali pierwszą nagrodę. Plus dla Tegan, że chciała iść jeść pierwsza, minus dla Heatha i Robbiego za nieodczytanie wskazówki po Benjim.
Dobrze, że odpadła Paige, zdecydowanie mniej wprowadzała do sezonu niż Benji, przez większość czasu i tak nie ogarniała, co się wokół niej dzieje. Benji chociaż coś kombinuje. Co prawda nie zawsze mu wychodzi, ale przez to jest znacznie ciekawiej niż u niebieskich. Teraz totalnie zamulił, mówiąc Shonee, że jest bogaty, pewnie wykorzysta to przeciwko niemu. Kibicuję jej i Fenelli coraz bardziej :)
W końcu nadchodzi przemieszanie xD Wprowadzi to trochę dynamiki do plemienia Championsów, którzy po odejściu Moany stali się nudni i mdli. Chciałbym zobaczyć podział na 3 plemiona, wtedy Contenders nie zostaną wystrzelani jak kaczki i będą mieć większe szanse na przetrwanie. Ciekawe, do którego obozu trafi Benji i czy będzie miał możliwość znaleźć HII na tamtej wyspie.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Season 5 - Champions vs. Contenders 2018”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości