Australian Survivor 2018 - Odcinek 17

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Meciek
sole survivor
Posty: 1204
Rejestracja: 09 lut 2012, 00:00
Lokalizacja: Polska
Winners at War: Sophie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2018 - Odcinek 17

Post autor: Meciek »

Premiera: 17 września
Opis: The end game is getting closer and the scramble for survival more desperate, sparking the hunt for idols. Later, at a massive Tribal Council, one player's confidence just might cost them the game.

bartoszlawenda
3rd voted out
Posty: 30
Rejestracja: 03 lis 2017, 22:35
Kontakt:

Australian Survivor 2018 - Odcinek 17

Post autor: bartoszlawenda »

Najlepszy odcinek do tej pory. Jedna z najbardziej intensywnych rad. Jednak okazało się, że producenci są sprytniejsi niż myślałem. Pokazali w zapowiedzi Benjiego bez naszyjnika z poprzednich rad plemiennych, a nie z tego odcinka XD Boje się, że Benji odpadnie zaraz za to co zrobił i nie będzie czego oglądać.

Awatar użytkownika
Maw
sole survivor
Posty: 1283
Rejestracja: 28 mar 2017, 23:30
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2018 - Odcinek 17

Post autor: Maw »

Ten odcinek. <3 Chociaż mógłby być jeszcze lepszy, gdyby edit był lepszy, bo tak to tylko cztery osoby dostały screentime. Monika mimo że była swing votem to dopiero na radzie przemówiła. Mimo tego dobrze się oglądało i wspaniała eliminacja. Wreszcie Mat odpadł. Bye. <3 Godfather jest tylko jeden i jest to Sierra Dawn Thomas. Miałem ubaw z tego jak Sharn sflopiła z tym idolem i jak jej wypadł, a wszyscy taka niezręczna cisza. :D Dzięki temu zaczęło się dziać coś ciekawego. Na radzie zagrała na sobie i po tych słowach Benji'ego oraz jego reakcji spodziewałbym się, że coś jest nie tak, a Mat i tak nie użył HII... Przyznam, że zaczynam odczuwać sympatię do tych zawodników. Shonee, Fenella, Shane, Grubby, ostatnio nawet Benji, Sharn jest dość zabawna. Teraz Steve mógłby odpaść, bo bez Mata pewnie i tak nic nie zdziała tylko będzie jak zagubiony piesek. Zapowiedź do następnego odcinka jest świetna i nie mogę się doczekać. ;( "I'm angry, I'm feeling murderous!" - w końcu królowa powraca do gry. :o

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Australian Survivor 2018 - Odcinek 17

Post autor: Jack »

Zdecydowanie najlepszy odcinek w tym sezonie. Może wyzwanie o immunitet nie było porywające, jednak wszystko wynagrodziły rozmowy o strategii, akcja Sharn z HII no i ta rada plemienia.
Nawet jeżeli Benji odpadnie kolejny to i tak powinien być dumny z tego jak grał oraz końców tuż przed odczytaniem głosów. Zastanawiam się jak on przekonał tę Sharn do zmiany decyzji. Sharn chyba spanikowała. Pewnie nie myśli się logicznie w takich momentach gdy wszyscy wiedzą, że masz HII, a chcesz zagrać nim dla kogoś innego :D
Sojusz piątki: Benji, Fenella, Shonee, Brian i Monika - to brzmi całkiem nieźle. Niespodziewałem się, że cicha Monika będzie w stanie porzucić champions i zagłosować z Benjim. Zobaczymy czy to się jej opłaci.
W tej całej sytuacji to trochę szkoda mi Shane. Wiadomo, że nie jest celem takim jak Sharn czy Steve, jednak trochę mi przykro, że znalazła się po "niewłaściwej" stronie. Może babcia jeszcze odwróci przebieg gry i zaskoczy jakimś blindsidem na Benjim czy coś takiego :D

Poza tym jestem ciekaw kiedy i w jaki sposób Shonee użyje swojej przewagi. Na razie jest w całkiem niezłej pozycji, więc kilka rad może jeszcze przetrwać. Taki dodatkowy głos na etapie np. F6 rzeczywiście może być game changerem tej edycji.

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2018 - Odcinek 17

Post autor: Umbastyczny »

W końcu, hura, radujmy się.

Mat - odpadł z HI w kieszeni, takie blindsidy się ceni. Był strasznie arogancki i pewny siebie. Zbytnio obnosił się z tym mocnym sojuszem czwórki i proponowaniem innym dołączenie w roli tej/tego piątej/piątego. No cóż, dopóki w grze jest na tyle osób, żeby mieć większość tak się nie robi. Kolejny mędrzec, który myślał, że 4 z 9 to już ponad 50%.

Sharn, Sharn, Sharn… HI w gaciach epickie :D Biedna popadła w paranoję i jeszcze zmieniła zdanie. Jeśli to pogrąży jej grę, to pewnie będzie sobie pluć w brodę, że nie zagrała zgodnie z pierwotnym planem.

Z innych osób, Briana coraz bardziej lubię, niby śmieszek, ale jakieś tam szare komórki ma :) Liczę na przebudzenie Shane, babcia musi znowu rządzić i dzielić jak królowa.

Benji - no trzeba przyznać, że dobrze manipulował Sharn i Matem, dobrze zebrał wyrzutków w sojusz, ALE no i tak jako osoby go nie lubię. Gra dobra, ale persona odpycha.

Ogólnie dziwię się, że mu się ten plan powiódł. Jeśli Sharn tak wierzyła w lojalność Benjiego i swój sojusz 4 to jakiego blindsidu się bała? Ze strony Shane? W sumie Mat odchodząc jakby ją podejrzewał. No nic, ciekawe jak to się dalej ułoży.

Kibicuję najbardziej Shane, ale dobrze myślę też o Brianie, Sharn, Fenelli i Shonee. Steve jest kompletnie nijaki, Moniki wciąż za mało, żebym się wypowiedział, a Benji mnie irytuje.


EDIT: W sumie nawet jakby Sharn zagrała na Mata, to sytuacja była do uratowania. Benji zagrywa na Briana i w dogrywce eliminują Steva lub Shane. Ciekawe czy Benji byłby gotów na poświęcenie swego HI...

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2018 - Odcinek 17

Post autor: ciriefan »

Dobry odcinek.

Gwiazdą nr 1 epizodu jest zdecydowanie Benji. To, czego dokonał w tym odcinku, było fenomenalne, odważne, ryzykowne, genialne. Zrobił Sharn tak bardzo w balona. Zniszczył sojusz Champions, zdobył większość głosów, nakłonił Sharn do zagrania na sobie HII i wywalił Matta. Czapki z głów. Odwołuję wszystko, co na niego złego powiedziałem. Dołącza on do moich głównych faworytów.

Gwiazdą nr 2 jest Sharn i jej flopy XD Najpierw ten ukryty immunitet wypadający przy wszystkich ze spodni, potem ta akcja na radzie. Ciekawe, czy się teraz odratuje.

Szkoda, że Monika nie dostała znowu żadnej wypowiedzi, bo tak naprawdę odegrała w tym odcinku kluczową rolę.

Matt w końcu odpadł. Strasznie go nie lubiłem, więc to świetny finał odcinka. Zrobił się zbyt arogancki i za to zapłacił.

Zapowiedź kolejnego odcinka - babcia Shane powraca <3

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2018 - Odcinek 17

Post autor: Saw »

To był świetny odcinek. Najlepszy w tym sezonie. Sporo się działo, ale chyba najbardziej ucieszyła mnie rada plemienia i jej wynik.
Mata nie cierpiałem. Miał coś w sobie co strasznie mnie wkurzało. Gdyby nie odpadł na tej radzie to chyba załamał bym ręce i całkowicie zniechęcił do tego sezonu. Facet był arogancki i myślał że do końca będzie rządził. Chyba miał problem z liczeniem bo sojusz czterech nie ma przewagi w dziewięcioosobowym składzie. A tak sie obnosił z tym swoim sojuszem. Chyba już każdy dostrzegał że w tym jego sojuszu może być co najwyżej numerem pięć. Jeszcze bardziej śmiać mi się chce z jego głupoty na radzie. Skoro Sharn została przekonana do tego by zagrała na sobie HII, to dlaczego on nie zagrał swoim. Przecież oczywiste było że głosy będę skierowane na niego. Nawet Steve chyba się skapnął co się dzieje i po jego minie można było wnioskować że czeka aż Mat zagra swoim HII. Ale oczywiście on był taki pewny swego. Przecież tak ładnie urobił sobie dziewczyny z Contenders i Monikę. One na pewno są z nim i będzie jak to on mówił Brianside :lol:
Sharn nieźle zawaliła ten odcinek. Najpierw ta wtopa z HII. Ten moment jak zapadła taka nie zręczna cisza był świetny i ta Sharn w tym wszystkim taka pogubiona. Na radzie też dała sie ładnie zamotać. Ale nie winie jej za tą decyzję. Ufała Benjiemu i jak usłyszała że ma zagrać na sobie HII to tak zrobiła. Też mi się wydaje że w takim momentach nie myśli się logicznie. Jest za mało czasu by wszystko przemyśleć. W takiej sytuacji lepiej jest ratować siebie niż ryzykować oddając HII sojusznikowi.
Benji mi w tym odcinku zaimponował. Nadal za nim zbytnio nie przepadam, ale graczem jest świetnym. To jak mu się udało stworzyć sojusz piatki i nastawić przeciwko Mat'owi było bardzo dobre. Ale na radzie ukazał sie jego geniusz, bo do tej pory nie wiem jak udało mu się przekonać Sharn do zmiany decyzji. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz o której pisał Umbastyczny. Czy gdyby Sharn nie zmieniła decyzji, to czy Benji zagrałby swoim HII na Brianie. Straciłby immunitet ale uratowałby sojusznika.

Sojusz Benji, Shonee, Fenella, Brian i Monika strasznie mi się podoba :D Dobrze że Brian i Monika przejrzeli na oczy i zdecydowali się flipnąć. Byli na dole sojuszu i robili tylko za numerki. Szkoda że Monika znów nie dostała żadnej konfy, a była przecież ważną osobą w tym odcinku. Ten edit w tym sezonie jest straszny. Chyba najgorszy ze wszystkich trzech edycji.
Mam nadzieję że Shonee, Brian, Monika i Fenella dzieki temu nowemu sojuszowi zajdą daleko. Benji może stać sie teraz dużym celem. Sharn coś czuje że będzie sie chciała na nim zemścić. Szkoda mi w tym wszystkim Shane, bo trzymała z Matem i teraz jest w mniejszości. Ale w zapowiedzi następnego odcinka widać że babcia znów da czadu. Więc może nie wszystko stracone.
Steve mógłby odpaść nastepny, bo nic tam nie robi. Był tylko cieniem Mata, a teraz gdy go nie ma pewnie nie będzie umiał sobie poradzić.

r&b
1st jury member
Posty: 167
Rejestracja: 03 kwie 2017, 19:29
Kontakt:

Australian Survivor 2018 - Odcinek 17

Post autor: r&b »

Ten odcinek był po prostu świetny. Nie nużył mi się przez większość czasu (no bo w sumie nie rozumiem, po co w ogóle oni zaczęli wspominać o Hantzie na radzie?). Brawa dla Benji'ego za zaplanowanie ruchu, no i ostateczne wykonanie go (zwłaszcza ta akcja z Sharn). Benji nie miał już nic do stracenia, bo gdyby dopuścił do eliminacji Briana, to on byłby następny na 100%. Z kolei zdziwiłem się, że Mat nie zagrał swoim idolem, ale to już jego błąd, pewnie za bardzo myślał, że ma ich wszystkich w garści.

Nawet biorąc pod uwagę wszystko, co się w tym odcinku działo, nadal nie lubię Benji'ego. Mojej niechęci do niego już raczej nic nie zmieni niestety. Ale doceniam go jako gracza. Za to Shonee, Fenellę, Briana, Shane i Monikę będę lubił cokolwiek głupiego by nie odwalili. Sharn aktualnie lubię i bez Mata raczej będę jej kibicował, a Steve to takie drewno XD, ale może jeszcze zaskoczy.
ciriefan pisze:
19 wrz 2018, 22:40
Szkoda, że Monika nie dostała znowu żadnej wypowiedzi, bo tak naprawdę odegrała w tym odcinku kluczową rolę.
Nie zwróciłem nawet uwagi na to, że nie miała, bo moim zdaniem w samym odcinku było jej dość dużo, a konfy nie są najważniejsze przecież. Ale jeśli chodzi o edity, to jednak największe szanse na zwycięstwo w tym momencie chyba ma Sharn. Reszty nie widzę (albo nie chcę widzieć) jako zwycięzców póki co, ale to Australia, a w grze zostało jeszcze 8 osób, więc może wydarzyć się wszystko.

Awatar użytkownika
Jasasiek
7th jury member
Posty: 670
Rejestracja: 06 lip 2020, 15:02
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2018 - Odcinek 17

Post autor: Jasasiek »

No, i to jest odcinek :D
Biedna Sharn, to zdecydowanie nie był jej dzień - najpierw fail z ukryciem HII, a potem kolejny z jego użyciem. Trochę mi jej szkoda, emocje wzięły górę i dała się zmanipulować Benjiemu. Ale nie wszystko stracone, według mnie ma jeszcze całkiem realną szansę na wygraną, bo jeśli nie Benji, to kto? Steve? xD
Dziwi mnie postawa Mata. Nie wiem czemu nie użył na sobie HII zaraz po tym, gdy Sharn zmarnowała swoje. Benjiemu podejrzanie mocno zależało na tym, żeby użyła immunitetu na sobie, Matowi od razu powinna zapalić się lampka, że coś jest nie tak. Podjął zbyt duże ryzyko i za to zapłacił. Przez większość czasu nic do niego nie miałem, ale po połączeniu było go po prostu za dużo i był zbyt groźny, żeby go zostawić. Jeśli teraz by nie wyszło to nie wiem czy kiedykolwiek byłoby to możliwe, więc dobrze, że nareszcie Brian i Monika wzięli sprawy w swoje ręce i przyczynili się do jego eliminacji. Ducks Alliance bardzo mi się podoba, ale mówiąc szczerze nie wróżę im dobrze, to raczej sojusz na jedną radę. Po pierwsze, oprócz Benjiego nie ma w tej grupie silnego kandydata do zwycięstwa. Nie wydaje mi się żeby czwórka pozostałych pozwoliła mu zajść dalej niż może 2-3 odcinki, bo po prostu ich wszystkich pozałatwia, a właśnie z takiego powodu pozbyli się Mata. Shonee raczej nie przystanie na coś takiego, a jak ona to i Fenella. Po drugie, jest jeszcze Shane, która według zapowiedzi szykuje coś grubszego xD Nie można też zapomnieć o Sharn. Po tej radzie prawdopodobnie zapragnie zemsty i stanie się totalnie anty-Benji, który swoją drogą z każdym odcinkiem coraz mniej mnie denerwuje. Naprawdę robi na mnie co raz lepsze wrażenie. Nadal pozostaje ta niechęć do niego jako osoby, ale nie można zaprzeczyć, że jest najsprytniejszym uczestnikiem edycji. Ten odcinek w jego wykonaniu to mistrzostwo.
Zaczynam już typować zwycięzcę i nie wyobrażam sobie żeby wygrał ktokolwiek poza Benjim lub Sharn, z całą sympatią do Shonelli i Shane. Jeżeli wygra Brian/Monika/Steve to poczuje się najzwyczajniej w świecie strollowany :D
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Season 5 - Champions vs. Contenders 2018”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości