S40E11 "This is Extortion"

Awatar użytkownika
Meciek
sole survivor
Posty: 1204
Rejestracja: 09 lut 2012, 00:00
Lokalizacja: Polska
Winners at War: Sophie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S40E11 "This is Extortion"

Post autor: Meciek »

Data premiery: 22 kwietnia

agusia
3rd voted out
Posty: 22
Rejestracja: 13 sie 2014, 00:00
Lokalizacja: Opole
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Harry
Kontakt:

S40E11 "This is Extortion"

Post autor: agusia »

WRESZCIE ktoś wziął ten sezon za łeb, pokazał jaja i nie bał się wybić przed szereg! Myślałam, że się nie doczekam! Brawa dla Tonego, to był zdecydowanie jego odcinek i mam szczerą nadzieję, że nie odbije się na nim ta decyzja negatywnie w kolejnym odcinu. Go man!

Szkoda Sophie bardzo, trzymałam za nią kciuki chyba najbardziej w obecnym składzie, ale z dwojga złego: serio jestem zachwycona tym, że gra w końcu ruszyła, sojusze się przetasowały, ktoś miał odwagę wziąć sprawy w swoje ręce. Coś mi się widzi, że w tym całym rozgardiaszu, który się szykuje w następnym epizodzie, Jeremy może łatwo usunąć się z celownika i przemknąć dalej. Poza tym: cudowne sceny obozowe, ładna, ciekawa rada, usunięcie mocnego gracza z HII w kieszeni. No jestem niemal zachwycona! :)

Z minusów zadanie z dupy i zupełnie zbędny wątek z Wymarcia, twist z aż takim wpływem na grę mi się w ogóle nie widzi, więc dobrze, że Tonemu udało się ogarnąć te tokeny i się rozeszło bez echa.

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

S40E11 "This is Extortion"

Post autor: frasiek »

Cierpliwość Toniego się wyczerpała więc, przynajmniej przez jakiś, będzie się działo, ale znowu większość graczy idzie na ślepo w niezbyt zrozumiały plan. Ot tak nagle, Kim i Denise jest z nimi, więc można sobie po prostu podzielić głosy i co gorsza Michelle wcale nie jest z nimi, więc poprzednie głosowanie nadal nie ma sensu. Na szczęście Kim jest przereklamowana i to Tony zauważył, że na tej radzie wystarczą 4 głosy.

No, ale po co pokazywać relacje między graczami, skoro można poświęcić masę czasu na szukanie HII i wymuszenie, który ostatecznie nie miało żadnego wpływu na grę poza tym, że Tony jest 6 tokenów w plecy.

Awatar użytkownika
Sa!nt
7th voted out
Posty: 109
Rejestracja: 20 maja 2011, 00:00
Kontakt:

S40E11 "This is Extortion"

Post autor: Sa!nt »

Agusia spać nie możesz, że komentujesz na żywo po odcinku?

Odcinek podsumuje jednym słowem:
BOOOOOM

Brawo Tony, cały odcinek był o Tobie i jedną wielką laurką. Zaczęło się od tego, że jako pierwszy wstałeś i wiedziałeś po co jesteś w grze. Później wyprowadzenie Nicka w pole aby mieć możliwość spokojnego szukania HII, i sukces (oczywiście HII był prawie na widoku)
agusia pisze:Z minusów zadanie z dupy i zupełnie zbędny wątek z Wymarcia, twist z aż takim wpływem na grę mi się w ogóle nie widzi, więc dobrze, że Tonemu udało się ogarnąć te tokeny i się rozeszło bez echa.
Co do wątku wymarcia nie zgodzę się, to kolejny popis Tonyego w tym odcinku jak udało mu się zmanipulować dwa obozy aby mu dali po tokenie. A radość Tonyego po tym jak dostał przewagę z EoE, a następnie złość jak doczytał do końca - spowodowało, że nie mogłem przestać się śmiać. Ciekawe na co Natalie z Parv przeznaczą te 6 tokenów?

Zadanie pozostawię bez komentarza - kolejne zadanie robione na odwal się, bez pomysłu po najniższych kosztach i wykorzystujące tylko jedną umiejętność (oraz to kolejne zadanie wykorzystujące równowagę i wytrzymałość - kiedyś takie zadania oglądało się ciekawie jak Jeff kusił graczy jedzeniem - można było zauważyć kto czuje się pewnie w plemieniu).

Tony wygrał już drugie jego indywidualne zwycięstwo w historii, co chyba jego bardziej zaskoczyło niż innych. Wygrana pozwoliła Tonyemu na robienie śmielszych ruchów i w rezultacie rozbił najsilniejszą power-couple, szkoda Sophie widać, że się nie spodziewała, prowadziła naprawdę dobrą i przemyślaną grę i była typowana przez wielu jako zwycięzca, jej gra przypomniała mi grę Yula.

#TeamTony - ciekawe jak ten ruch odbije się na nim, ma jeszcze w zapasie HII więc może czuć się pewniej. Na pewno jest to jeden z graczy któremu kibicuje, nie boi się robić odważnych ruchów i wie kiedy je wykonywać. Jak do tej pory Tony nie dostał żadnego głosu na siebie od początku edycji, pomimo wielkiego celu na plecach.

#TeamKim - jako jedyna odczytywała ruchy Tonyego i wiedziała, że gra na dwa fronty ciekawe czy jej wypowiedzi o Tonym wskazują, że w następnych odcinkach znajdzie się na jego celowniku czy ona spowoduje eliminację Tonyego. Zaskoczeniem było, że dostała od Sophie tokena.

Podsumowując Tony wrzucił granat do kurnika, teraz trzeba czekać co z tego wyniknie.

PS: Na plus Sarah i jej pokaz mody, w tym duży plus dla Michele .

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

S40E11 "This is Extortion"

Post autor: frasiek »

Sa!nt pisze:
23 kwie 2020, 08:41
#TeamKim - jako jedyna odczytywała ruchy Tonyego i wiedziała, że gra na dwa fronty
Widzę, że pierwszy etap załoby trzyma się mocno.

Nic nie wiedziała. Ot po prostu patrzy na grę z perpsektywy słabego gracza. Sama na miejscu Toniego zaczęłaby głupio grać na dwa fronty, więc założyła, że on również gra na dwa fronty. Jej gra by ograniczyła się do pustych obietnic i zbędnych blindsidów na mniejszości, więc tego, że przy podziale głosów 4 głosy stykną to już nie odczytała.

Awatar użytkownika
joeytribbiani
4th jury member
Posty: 306
Rejestracja: 16 cze 2019, 08:16
Winners at War: Parvati
Kontakt:

S40E11 "This is Extortion"

Post autor: joeytribbiani »

Szkoda Sophie. Grała spokojną, strategiczną grę i mogła zajść daleko. Jednak była za blisko Sary i Tony'emu to nie pasowało. Niestety ją najbardziej lubiłem z tego sojuszu Sophie/Sarah/Tony/Nick/Ben i byłbym szczęśliwszy gdyby ktokolwiek inny poleciał. Ciekawe czy Sarah odwróci się od Tony'ego na dobre czy jej przejdzie. Już sam nie wiem z kim trzyma Michele bo co radę głosuje z kimś innym :)

Kelrik
7th voted out
Posty: 111
Rejestracja: 11 mar 2017, 00:00
Kontakt:

S40E11 "This is Extortion"

Post autor: Kelrik »

Nic tylko chwalić Tony'ego po tym odcinku. To był jego odcinek. Znalazł HII, wybronił się z pułapki Nat&Parv, wygrał immunitet, zagrał odważnie na radzie. Wątpię czy można zrobić więcej w tak krótkim czasie. Wiem, że Sophie ma tu swoich fanów, ale nigdy nie kibicowałem osobom grającym nawet nie z drugiego, a trzeciego planu. Teraz Tony będzie musiał poradzić sobie z wybuchem Sarah i szykowanym atakiem Kim. Decydujący może być głos Nicka, który łatwo daje na siebie wpływać. Wyrzucenie Tony'ego pozwoli zbudować swoje CV przed finalną radą. Mimo wszystko trzymam kciuki za Tony'ego, który ma HII.

Barteg
6th voted out
Posty: 82
Rejestracja: 27 wrz 2017, 11:33
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S40E11 "This is Extortion"

Post autor: Barteg »

Sophie :(
Ehh, no szkoda wielka, bo była to zdecydowanie moja ulubiona osoba, z tych, które były jeszcze w grze. Sam odcinek najlepszy od dłuższego czasu, ale... na początku mamy pokazaną Michele jako tą, która jest w mniejszości i nic nie wiedziała, a przecież wiemy, że głosowała na Tysona... nie wiemy też czemu nagle Kim i Denise są z większością, czemu Sophie przekazała swój token Kim albo czemu Nick zdecydował się na głosowanie na Sophie. Na plus na pewno trochę spokojniesze tempo odcinka, więcej życia obozowego i relacji między uczestnikami.

Cały odcinek oczywiście należał do Tony'ego i fajnie bo go lubię, ale nie pogardziłbym jednak trochę bardziej wyrównanym editem. Na wyrzuceniu Sophie najbardziej zyskać mogą Jeremy i Michele, bo byli w nieciekawej pozycji, a teraz pewnie trochę znikną z radarów. Dla Tony'ego to też z jednej strony dobry ruch bo rozdzielił mocną parę i pozbył się jednej z najsilniejszych rywalek, ale z drugiej strony pogrzebał całą swoją dotychczasową strategię i jest obecnie największym zagrożeniem, do tego mam wątpliwości, czy uda mu się ogarnąć większość na następne głosowanie, ma jeszcze HII, więc mam nadzieję, że naprawi trochę szkody i dalej będzie radził sobie dobrze, bo z osób, które zostały to jemu najbardziej życzę zwycięstwa, w zasadzie nie przeszkadzało by mi tylko jeszcze zwycięstwo Denise i Michele, ale nie daje im na ten moment większych szans.

Pomysł z "haraczem" mi się podobał, z jednej strony dziewczyny przesadziły trochę z ceną, ale z drugiej dobrze wybrały osobę, a sam Tony ładnie wybrnął, mam tylko nadzieję, że zachowają tokeny na zadanie powrotne i którejś z nich uda się wrócić do gry.

Awatar użytkownika
Eska
7th jury member
Posty: 667
Rejestracja: 06 paź 2010, 00:00
Winners at War: Yul
Kontakt:

S40E11 "This is Extortion"

Post autor: Eska »

Odcinek przyjemny, chociaż końcówkę wolałabym inną xD

Na początku odcinka, myślałam, że odpadnie Tony, tyle się działo z nim w roli głównej xD Na początek postanowił skończyć z cierpliwym siedzeniem w obozie i pod osłoną nocy poszukiwał HII. I udało mu się. Później dostaliśmy trochę scenek o życiu obozowym oraz pokaz mody. Fajnie, że pokazują w jaki sposób nasi rozbitkowie wypełniają czas na wyspie.

"List w butelce" - było to ciekawe, ale ingerencja w grę spora. Haracz również całkiem wysoki. Ale można było się spodziewać, że osoba obdarowana "przewagą" będzie próbowała ją spłacić. Podobało mi się opisanie przez Tony'ego swojej reakcji. Początkowa radość z haraczu, i to późniejszego rozczarowanie, że to on musi zapłacić ten haracz xD Wymuszenie się udało, i z tego co pokazali Tony nie miał większych problemów z zebraniem brakujących tokenów. Pokazało to też zaufanie graczy wobec niego.

Kolejne zadanie na równowagę, co robi się już niestety nudne. Myślałam, że po przedniej radzie imię Kim pojawi się wśród zagrożonych, ale tak się nie stało. Wszystko działo się jakby nigdy nic. Początkowo wydawało się, że wszystko pójdzie gładko i odpadnie Jeremy, ale już po chwili pojawiło się imię Bena - i naprawdę chciałam go zobaczyć z gasną pochodnią. Ale wtedy włączył się Tony mode i jego spostrzeżenie, że jego sojuszniczka ma bardzo kontakt z Sophie... i odpadła Sophie :( Fajnie, że udało im się zrobić blindeside i w ogóle, ale no. szkoda.

Awatar użytkownika
Davos
6th jury member
Posty: 582
Rejestracja: 16 lut 2019, 01:44
Kontakt:

S40E11 "This is Extortion"

Post autor: Davos »

Super odcinek :) I bardzo miła odmiana od tych nudów z zeszłego tygodnia. Tony postanowił zdjąć maskę spokojnego gościa, wrzucił wyższy bieg i od razu zrobiło się ciekawiej :) Najpierw znalazł HII i bardzo sprytnie zmanipulował Nicka, żeby się go pozbyć podczas poszukiwań. Potem wykaraskał się z kłopotów, w które wpędziła go "przewaga" (swoją drogą fajnie Tony o tym opowiadał i pokazał trochę typowego dla niego teatru :)), zebrał brakujące 3 tokeny (co pokazuje, jak ludzie mu ufają), następnie wygrał zadanie i jeszcze zrobił świetny ruch, który zakończył się sukcesem. W pewnym momencie Tony'ego było już tak dużo, że bałem się, że poleci w tym odcinku, a tu miła niespodzianka i Tony wygrywa immunitet. Facet był zdecydowanie królem tego odcinka :)

Sophie lubiłem, ale rozdzielenie jej i Sarah było bardzo rozsądną decyzją i ktoś ten ruch musiał w końcu zrobić (w ostatnim odcinku z takim pomysłem wyskoczył Jeremy, ale wtedy nikt go nie chciał słuchać). Ciekawi mnie tylko, czy osamotniona Sarah faktycznie jeszcze bardziej zbliży się do Tony'ego, tak jak on to zakłada czy wręcz przeciwnie - wścieknie się i będzie w niego celować.

Ten "haracz" był ciekawą nowością, ale dla mnie to jednak zbyt radykalne rozwiązanie i za bardzo ingeruje w grę. No bo co gdyby Natalie i Parvati postanowiły sobie, że zablokują jakiegoś nielubianego gracza i zażądały ceny zaporowej np. 15 tokenów? I w ten sposób mogłyby kogoś udupić i nie dać mu szansy na wygranie immunitetu w zadaniu.
Swoją drogą jak Natalie wyciągała tę butelkę to początkowo pomyślałem, że znalazła w piachu słoik z masłem orzechowym Tysona :D
Przy tej całej akcji z tokenami zabrakło mi jeszcze wyjaśnienia, co z wygranymi tokenami zrobił Tony. No bo pożyczył po jednym tokenie od Nicka, Bena i Jeremy'ego, a wygrał 2 więc u kogoś jeszcze ma dług, tylko nie wiadomo u kogo.

Dalej też kilka personalnych układów jest niejasnych np. Kim i Denise, które były niby w mniejszości, jak gdyby nigdy nic głosują z większością, a reszta wykorzystuje ich głosy i opracowują plan z dzieleniem głosów. Nikt nie wziął pod uwagi, że taka strategia będzie ryzykowna jeśli Kim i Denise grają na dwa fronty i wcale nie są po ich stronie?
A Michelle to już w ogóle zagadka. Skoro była zagrożona i nie miała żadnego układu z sojuszem większościowym to po co głosowała z nimi ostatnio na Tysona? Z drugiej strony ona cały czas niezmiennie głosuje tak jak Nick. Teraz też tak było. Więc ta dwójka chyba cały czas ma układ, nawet jak formalnie są w dwóch różnych sojuszach.


A zadanie to chyba największy minus tego odcinka - znów kolejny nudny czelendż na balans, no kaman… Jeśli nie chce im się robić ciekawszych wieloetapowych zadań uwzględniających różne tory przeszkód na ziemi czy wodzie to mogli chociaż wrócić do klasyków typu jedzenie robali, wysłuchiwanie historii i odpowiadanie na pytania, quiz z wiedzy o innych uczestnikach itd. A jeśli już muszą być zadania na balans i wytrzymałość to chociaż Jeff mógłby kusić ludzi jedzeniem. Szkoda też, że nie niczego w stylu misji ambasadorskich czy aukcji. Sezon jubileuszowy więc można by przypomnieć kilka survivorowych znaków rozpoznawczych związanych z zadaniami. A tu jakieś trzymanie kijkiem posążków. Nuda i sztampa.
Obrazek

bootelka
2nd voted out
Posty: 16
Rejestracja: 16 lut 2020, 18:16
Winners at War: Sophie
Kontakt:

S40E11 "This is Extortion"

Post autor: bootelka »

W KOŃCU! Zadziało się coś interesującego, jakieś odważniejsze zagranie, deszczyk emocji. Dziękuję Tony 8-) Do tej pory powstrzymywał się jak mógł, ale nie wytrzymał już tej nudy. Z wielką przyjemnością ogląda się jego radość, że może wreszcie coś zdziałać. Sophie była moją faworytką, ale jeśli ma wygrać Tony serwując nam taki poziom gry i rozrywki (liczę na więcej) to nie mam nic przeciwko jego wygranej. Z racji tego, że ten blindside był dość wczesny, wszystko wskazuje na to, że teraz Tony znajdzie się na celowniku większości graczy. Mam tylko jedną nadzieję... oby produkcja chcąc go zatrzymać (bo jest ostatnim charyzmatycznym graczem) nie zaczęła podrzucać mu przewag z dupy. To by zniszczyło mój ogląd na jego jak dotąd świetną grę. W tym sezonie nie dostał ŻADNEGO głosu. Nigdy bym się tego nie spodziewała, zaczynając był dla mnie jednym z największych targetów.

W poprzednim odcinku ilość czasu przeznaczona na wizyty rodzin była irytująca, w tym Tony dostał dosłownie połowę czasu antenowego i ani trochę mi to nie przeszkadza :D

W segmencie, w którym Tony szuka idola i nagle nie wiadomo skąd wparowuje Nick przypomniał mi się materiał sprzed paru odcinków. Puścili montaż momentów ze strategicznymi rozmowami, do których spoza kadru kamery nagle przyłącza się Nick, jak taki creep. W tym obozie on chyba wszystkich obserwuje i kontroluje xD

Słowa Tysona na EOE i ujęcia na Adama. Zaczęłam się zastanawiać, czy nie podniesie żagla... ale on za bardzo kocha grę, żeby się poddać.

Fajna scenka jak Sarah organizuje pokaz mody i w tym czasie puszczają jej wypowiedzi. Mówi, że ona i Tony mają zupełnie inny styl gry, że jest mocniejsza w socjalu. Czy na pewno? Odcinek wskazuje, że bardzo się myli w tej kwestii.

Szkoda, że nie pokazali co z tokenami za szantaż. Czy Natalie się podzieliła? Jeśli tak to co Parv z nimi robi! Poprzednio były 4 do zgarnięcia, teraz 6. Interesuje mnie kto jest w ich posiadaniu a nie ma żadnego info.

Ruch Tonego był nie głupi. Wydaje się, że Jerremy mu ufa i chce z nim grać, mieć go jako tarczę. Sarah chyba nie ma innego wyboru i mimo całej złości będzie musiała zostać z nim w sojuszu. Nick też jest zadowolony, że ktoś chce z nim w końcu grać, robić duże ruchy i myślę, że jest przekonany o tym, że Tony chce go zabrać ze sobą do final3.

Zwiastun następnego odcinka daje mi przeczucie, że następna leci Kim.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

S40E11 "This is Extortion"

Post autor: Jack »

Szaleństwo Tony'ego po raz kolejny okazuje się skuteczne. Jak zobaczyłem go z tą torbą i notatką o "przewadze" to myślałem sobie, że pewnie wyleci, bo nie namówi innych, żeby podzielili się z nim tokenami. A tutaj taka niespodzianka. udało mu się zebrać potrzebne tokeny, następnie wygrać immunitet i przekonać innych do głosowania na Sophie. WOW.

Zgodzę się z tym, że nie wiemy tak naprawdę jakie są relacje pomiędzy uczestnikami, bo montaż skupia się na EoE, przewagach i szukaniu idoli. Rozmowy o strategii/życiu obozowym trwają w odcinkach może 5-7 minut, z czego dwie minuty to fashion show Sary :D

Szkoda mi Sophie, że odpadła i to w taki sposób. Miałem nadzieję, że ona będzie jedną z tych osób, która pociągnie ten sezon. Niestety, odpadła i to z idolem w kieszeni. Powiedziałbym, że to najgorszy sposób w jaki można odpaść, ale byli tacy którzy odpadali z dwoma idolami w kieszeni :D

Awatar użytkownika
Eska
7th jury member
Posty: 667
Rejestracja: 06 paź 2010, 00:00
Winners at War: Yul
Kontakt:

S40E11 "This is Extortion"

Post autor: Eska »

bootelka pisze:
23 kwie 2020, 22:06
Szkoda, że nie pokazali co z tokenami za szantaż. Czy Natalie się podzieliła? Jeśli tak to co Parv z nimi robi! Poprzednio były 4 do zgarnięcia, teraz 6. Interesuje mnie kto jest w ich posiadaniu a nie ma żadnego info.
Przy Parv było pokazane dzisiaj 0 tokenów jak znalazły butelkę. Także te poprzednie 4 zniknęły.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S40E11 "This is Extortion"

Post autor: ciriefan »

Mi się ten odcinek nie podobał. Przed zadaniem mieliśmy - szukanie i znalezienie ukrytego immunitetu przez Tony'ego, zdobywanie przewagi na EOE, potem Tony próbujący pozbyć się "przewagi" i negocjujący tokeny. Z normalnych scen tylko reakcje po radzie + pokaz mody (swoją drogą ciekawi mnie, czemu wstawili to do odcinka, ale na pewno nie było to przypadkowe, zapewne się wkrótce wyjaśni). Potem mieliśmy typowe popołączeniowe zadanie podtrzymujące tradycję 10 zadań pod rząd z cyklu "stand there, hold that", która jest już od kilku edycji. Następnie skondensowana strategia w kilka minut, no ale przynajmniej rada była normalna. Nie wiem, dla mnie to wszystko jest tak chaotyczne, tak napchane przewagami, twistami, tokenami, że jakoś nie czuję magii Survivor. Aż mi się przypomniał czyjś tweet po jednym z ostatnich sezonów, że Survivor to teraz zabawa w szukanie fantów a nie gra strategiczno-społeczna.

Z ciekawostek Tony pobił rekord na największą ilość konf w odcinku - miał ich więcej nawet od finalistów w odcinkach finałowych. Nie mam jednak tego za złe produkcji, bo sporo tego było "circumstantial" choćby ze względu na HII czy twist i zdobywanie tokenów. Lubię Tony'ego, więc nie chciałbym "efektu Devensa" i zacząć go nienawidzić. Świetnie i widowiskowo rozegrał ten odcinek. Jestem zaskoczony, że ludzie oddali mu te tokeny. Ciekawe, czemu Sophie miała tak dobry edit - jako fan Survivorowych teorii spiskowych zastanawiam się, czy może to największy blindside naszego przyszłego winnera i dlatego tak ją wyedytowali, żebyśmy podziwiali, jakiego mocnego gracza pokonał? Pamiętajmy, że nic nam nie pokazują bez przyczyny, zwłaszcza w tak napakowanym akcją sezonie :)

Co do samego twistu - zgadzam się, że on daje za dużo władzy osobom na EOE. Faktycznie Parv i Nat mogły kogoś udupić, ale ostatecznie chyba podeszły do tego tak, że dadzą zawyżoną, ale realną do zdobycia ilość tokenów. No i postawiły na osobę, która była w stanie doprowadzić ten deal do realizacji. Co mimo wszystko jest dobrą strategią, jeśli chcą kupić przewagi w zadaniu o powrót. Plusem jest to, że Natalie znowu dała czadu. Minusem jest tak duży wpływ wyeliminowanych na rozgrywkę. Mam ogromną nadzieję, że nie dojdzie aż do takich absurdalnych sytuacji jak w poprzednim sezonie z EOE, gdzie jurorzy tak mocno wpłynęli na grę np. Ron przekazując przez powracającego z edge Chrisa list do Julie, aby grała z Chrisem, a zrobili to tylko po to, żeby pomóc ziomkowi z EOE dojść do finału i wygrać, co odniosło skutek.

Sophie szkoda, bardzo ją lubiłem. Bardzo podobało mi się jej odejście, takie no hard feelings, no i urocze było to, że miała problemy z pochodnią. Potem po dotarciu na EOE dopadły ją emocje i szok blindsidu opadł, ale wątpię, aby na finale rządziły nią urażone uczucia.

Z innych wydarzeń - Michele ładnie wybrnęła wymyślając nieistniejącą przewagę, która w oczach Tony'ego nie jest groźna w głównej rozgrywce. Baaa, to jest wręcz argument, aby Michele na EOE nie wysyłać.


Awatar użytkownika
Maw
sole survivor
Posty: 1283
Rejestracja: 28 mar 2017, 23:30
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S40E11 "This is Extortion"

Post autor: Maw »

Mnie również odcinek się podobał i mam podobne przemyślenia co cirie. Ale nie zgadzam się, że edit Sophie był jakiś super - odpadła będąc UTR i nie była przez cały sezon jakoś mega widoczna, ale pokazali ją jako dobrego gracza, bo takim po prostu była + znalazła HII. No ale nie będę tak narzekać, bo chociaż pokazali jaką dobrą grę prowadziła, jednak irytujące, że w swoim boot episode praktycznie była niewidoczna (no i dobrze sobie radziła w zadaniach, szkoda, że nie wygrała tego immunitetu 😭), no i też główny powód przez który odpadła to niby jej relacja z Sarah... Jack, ja mam właśnie inne zdanie na ten temat. :D Wolałbym już odpaść z HII w kieszeni zblindsidowany niż np. użyć go niepotrzebnie. No i nie dziwię się Sophie, że go nie użyła - nie miała pojęcia, co Tony kombinuje. Wielka szkoda i jej współczuję, bo widać, że bardzo zależało jej na grze no i musiała pluć sobie w brodę, ale nie wszystko można przewidzieć. Szkoda, że Sophie czy Michele czuły się jak bottom tier winners przez komentarze widzów, a taki Ben, czyli najgorszy zwycięzca w historii jest przekonany jakim jest great player. :) Moim zdaniem Sophie była good winner i cieszę się, że jest zadowolona ze swojej gry w tym sezonie, bo naprawdę poradziła sobie świetnie, tylko no odpadła zdecydowanie za wcześnie. :( Bardzo liczę na to, że kiedyś powróci jeszcze. Jej blindside mógłby być one of the greatests, ale taki nie był przez edit - jak Tony ujawnił swój misterny plan to wiadomo było, że poleci, jeszcze była irrelevant i te jej teksty na radzie o edgu, każdy fan by się domyślił, że to foreshadowing. 🙄

To był Tony episode. I o ile bardzo go lubię to nie jestem z tego zadowolony. Ten ep tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że to on wygra ten sezon, a ja nie lubię, kiedy zwycięzca jest pewny przed finałem, co niestety w ostatnich sezonach często ma miejsce. Pozostaje liczyć na Sarah, bo nie wiem kto inny mógłby mu zaszkodzić? Może Tyson, ale wątpię, że ktoś dałby wygrać typkowi, który odpadł dwa razy. Albo ktoś inny z EoE.

Lubię Jeremy'ego, ale dał wrobić się jak dziecko i zaufał Tony'emu, kiedy ten spiskował za jego plecami. Kim świetnie odczytała jego grę i słusznie go targetuje - Tony jest amazing player i jeśli nikt go nie wywali to prawdopodobnie wygra. Szkoda tylko, że wiadomo, że Kim polegnie w tej walce przez ten edit... Pewnie już w kolejnym odcinku, a jak nie ona to Denise, która poza wywaleniem Sandry jest w tym sezonie bardzo irrelevant, nie widzę jej w finale chyba że jako 6th place.

No więc obstawiam, że ten sezon wygra Tony albo Sarah (z przewagą Tony). Na losing finalists typowałbym Nicka - pieska Tony'ego, może Bena jako goat, może Michele, chociaż mam nadzieję, że jednak to jej uda się pullnąć wygraną. xd

ODPOWIEDZ

Wróć do „Survivor 40: Winners at War”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości