Odcinek 8

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Odcinek 8

Post autor: Jack »

Premiera: 4 lipca

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Odcinek 8

Post autor: Umbastyczny »

Kolejny w miarę niezły odcinek. Generalnie sezon trzyma poziom, ale jest taki bez poloty, całkiem dobry/solidny, ale nic więcej, bez efektu "wow".


FIOLETOWI

Niby wygrali, ale sporo się działo. Ciekawi mnie Steffi, którą generalnie lubię, ale inni jak widać mają z nią problem. Niby jest w tym głównym sojuszu, ale Rob ma do niej jakieś ale, konflikt z Mikiem, a i Nicole jak opowiadała o merdżu, to wspomniała, że chce grać z Robem i Seipei, a Steffi nie wymieniła. Rob i Mike poczynają sobie całkiem dobrze. Seipei i Jacques teraz siedzą trochę ciszej, ale w sojuszu są. Laetitia - ech, lubię starsze panie w Survie, ale ona jest mocno zagubiona i nie ogarnia gry / a przynajmniej nam tak to pokazują. Nie ma żadnych konkretnych sojuszy/planów. Zajedzie tak daleko, jak długo będzie innym potrzebna. A co do Cobusa - wciąż go nie lubię. A jego gra? Ciągle się trzyma mocno na uboczu, też nie ma jakichś super bliskich relacji z kimkolwiek. Teraz trochę pobajerował Seipei i Laetitię, niby powstał potem ten sojusz 7 (tia…), ale jego imię i tak padało w kontekście eliminacji.


NIEBIESCY


Meryl - początek miała dobry, ale potem z kolejnymi odcinkami jakoś jej nie szło i generalnie jest w czarnej d. Jakoś nie umie się odnaleźć od czasu pierwszego przemieszania. Dante - mega irytujący typ, bardzo arogancki. Strasznie przypomina mi Ozzy'ego z Surva US. Gość po prostu gra kiepsko, mentalnie widzi grę taką jaką była prawie 20 lat temu. Pieprzy o sile w zadaniach, o pracy w obozie, a ma pretensje, że inni się skupiają na grze socjalnej. Tylko właśnie Mmaba i Geoffrey mają dzięki temu sojusze i są w większości, a Dante nie ma nic. Poza tym niezależnie jak wygląda forma zadaniowa tej dwójki to byli dopiero pierwszy raz na radzie plemienia, więc jak widać jakoś ich plemiona zdobywały immu. Śmieszyło mnie jak Geoffrey mu wytknął, że w zadaniu mu spadła kulka na równoważni i się zapienił. Niech szybko zrobią mu blindside, najgorsza postać tego sezonu jak dla mnie.
Durao - coś tam kombinuje z tymi HI, poprawił swoją sytuację sojuszową, wydaje mi się, że jest kiepskim graczem, ale go nie skreślam jeszcze. Nathan - był bardzo irytujący z tymi swoimi humorami i dąsami. Straszny płaczek. Momentami go lubiłem, ale miał naprawdę ciężki charakter i się nie dziwię, że inni mieli go już trochę dość. Mmaba to takie tło dla innych póki co. Geoffrey - nieźle pogrywa, ma sojuszy sporo, postawił na odważny ruch. Czy służnie? Jeśli Rob nie zrobi zbyt wielkiej gównoburzy, to owszem. I Nicole - hehe, dobry villain. Pozbyła się sojusznika, który wcześniej oddał jej HI. Spoko. Generalnie zobaczymy jak na tym wyjdzie i czy Seipei/Rob nie będą mieli jej tego za bardzo za złe. Dodatkowo w sumie pokazała, że może zdradzić najbliższą osobe bez oporu, więc może zapalić się jakaś kontrolka jej sojusznikom. Ale gra ciekawie, chętnie ją jeszcze pooglądam.



Co dalej?


Będzie połączenie. Wydaje się, że główny sojusz na początku mogą stanowić Rob, Nicole, Steffi, Seipei, Jacques, Durao, Mike, Mmaba i Geoffrey, a po za nim znajdą się Laetitia, Meryl, Cobus i Dante. "Główny" sojusz może jednak być rozdarty po zdardzie Nathana + jakiejś ogólnej niechęci do Steffi. Mam nadzieję, że poziom sezonu teraz wzrośnie, bo jest potencjał.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Odcinek 8

Post autor: ciriefan »

No i odpadł Nathan. Lubiłem go i szkoda, chociaż edit już to zapowiadał od jakiegoś czasu. Trochę mnie dziwi ta decyzja - bo jednak wzmocnili trochę wroga tym ruchem. Z drugiej strony Nicole w ten sposób pokazała, że ważny jest dla niej nowy sojusz a nie linie plemienne. Może i w dłuższym rozrachunku to wyjdzie lepiej dla niej, Seipei i Roba, bo nie będą postrzegani jako duży sojusz plemienny do zwalczenia. Ciekawy jestem też reakcji Roba na tę eliminację i jak to wpłynie na dynamikę, bo mam wrażenie, że Rob tak tego płazem nie puści i będzie się czuł zdradzony.

I ogólnie to mam ból dupy, że Dante nie odpadł. Zmarnowali okazję. A już te jego teksty, że ludzie tracą czas na grę socjalną... Czy Survivor nie jest określany jako najlepsza gra socjalna na świecie? Co za koleś, irytuje niemiłosiernie. Mógłby odpaść, a tuż po nim Cobus.

W odcinku mocno zaplusował Geoffrey jeżdżąc po Dante. Nieźle mu wytykał wszystko na radzie pokazując przy okazji hipokryzję. Brawo!

Stawiam, że teraz odpadnie Rob lub Dante, bo ten odcinek to będzie wojna między nimi. Gdzieś po drodze odpadnie Steffi, bo już trochę budują jej blindside. A nie zdziwię się, jak Laetitia dojdzie do finału. Nikt nie będzie chciał na nią głosować, bo gry fizycznej ma zero, gry strategicznej ma zero i gry socjalnej ma zero. Będzie dla każdego +1, a na koniec ktoś ją weźmie do finału po to, żeby ją z łatwością pokonać.

Moi faworyci to Seipei, Mike, Geoffrey i Nicole. Mmaba trochę też, ale jest strasznie mdła.

Konfy na ten moment:
Obrazek

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Odcinek 8

Post autor: Saw »

Dobry odcinek. Mi ten sezon się jak na razie bardzo podoba. Dzieje się sporo, ludzie są ciekawi, historia dobrze przedstawiona. Aż miło się to ogląda.

Fioletowi
Zaskakująca była ta propozycja, żeby utrzymali silne plemię i grali wspólnie po połączeniu. Według nie ma to szans powodzenia, bo każdy ma kogoś bliskiego po drugiej stronie. Steffi rzeczywiście mimo że jest w głównym sojuszu, to jest jednak troszkę w nim na uboczu. Też zauważyłem, że jest ona nieco zlewana przez innych. Ciekawi mnie ten sojusz Roba i Mike'a. Obaj panowie na razie pewnie się trzymają w grze i dobrze kombinują. Seipei i Jacques schowali się nieco w cieniu. Przede wszystkim dobrze, że Seipei się uspokoiła. Ostatnie słowa mogły postawić ją w złym świetle, ale teraz jej sytuacja powinna się unormować. Najważniejsze to nie robić z siebie celu przez głupotę. Laetita zagubiona w tym wszystkim. Ona tam nie ma nikogo bliskiego, więc pewnie będzie się trzymać kogokolwiek. A Cobus nadal wkurza i to bardzo. Coś tam próbował się podlizać innym, ale raczej nikt za nim szczególnie nie przepada. Jest trochę takim wyrzutkiem i pewnie gdyby poszli na radę przed połączeniem to możliwe że by odpadł.

Niebiescy
Jestem w szoku bo blindsidzie na Nathanie :o Nie sądziłem że Nicole będzie wstanie się od niego odwrócić. Z jednej strony to może oznaczać problemy dla niej. Rob i pozostali członkowie pierwotnych niebieskich mogą mieć do niej o to żal. Z drugiej jednak strony nie zawiodła nowych sojuszników, a jak wiadomo nie można w tej grze zamykać się tylko na jeden sojusz. Poza tym piąteczka starych niebieskich mogła być mięsem armatnim po połączeniu i pozostali mogli się zmówić przeciwko nim. No ale trzeba przyznać że Nicole ma jaja i jest genialnym czarnym charakterem. Bez żadnych skrupułów wywaliła przyjaciela, który nie tak dawno oddał dla niej immunitet.
A co do Nathana to go lubiłem i szkoda mi go. Ale też ostatnio zaczynał nieco przesadzać z tym dramatyzowaniem. Grał dobrze i nie mógł przewidzieć, że planowany jest ruch w jego stronę. Ale zdecydowanie bardziej wolałbym żeby wywalili Danetego, którego szczerze nie cierpię. Co za beznadziejny typ. Te jego spiny o zadania są tragiczne. Kolejny arogancki Ozzy, który myśli że jest we wszystkim zajebisty. Ależ mi się podobało, jak Geoffrey mu dowalił na radzie. Zgasił go ja peta, ale oczywiście Dante jeszcze musiał wcisnąć swoje trzy grosze. W ogóle jego ból dupy że ludzie tracą czas na grę socjalną to szczyt wszystkiego. Boże niech ten gościu odpadnie, bo nie mogę już go słuchać ani na niego patrzeć. Szkoda, że Meryl z nim trzyma. No ale ona nie ma nikogo do kogo mogłaby dołączyć. Geoffrey prowadzi ciekawą grę. Widać że facet ma głowę na karku. Pytanie tylko czy blindside na Nathanie opłacał mu się bardziej od eliminacji Dantego z którym ma spinę. Mmaba nadal schowana w cieniu innych, ale gra dobrze. Durao też dobrze ustawiony.
Ciekawe jak to się ułoży po połączeniu. Na wylocie powinny być takie osoby jak Dante, Meryl, Cobus czy Laetita. Nie wiadomo czy wypali ten plan z Fioletowi strong. Może być jeden wielki misz masz jak ludzie zaczną sie schodzić do starych sojuszy.

Awatar użytkownika
Jasasiek
7th jury member
Posty: 670
Rejestracja: 06 lip 2020, 15:02
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Odcinek 8

Post autor: Jasasiek »

Bardzo zdziwiła mnie decyzja Nicole. Spodziewałem się, że będzie robić wszystko żeby jak najdłużej utrzymać sojusz Amigos, ale z drugiej strony eliminując Nathana rozdzieliła od niego Roba i otworzyła sobie furtkę na ewentualną współpracę z Geoffreyem, Mmabą i Mikiem po połączeniu, więc może faktycznie był to dobry ruch.
Nie znoszę Dantego, jego gadki o sile fizycznej były żałosne. Steffi denerwuje mnie już od dłuższego czasu, podobnie Meryl. Niezmiennie najmocniej trzymam kciuki za Seipei i Nicole, reszta jest mi obojętna.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Island of Secrets - Season 7”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości