Australian Survivor 2019 - Odcinek 19

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Australian Survivor 2019 - Odcinek 19

Post autor: Jack »

Premiera: 2 września 2019

Storms roll over camp and dampen all moods. As we inch closer towards the pointy end of things, old alliances are starting to crack as everyone starts to fight hard for their place in the game.

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2019 - Odcinek 19

Post autor: Umbastyczny »

W sumie ciekawy odcinek.

Po pierwsze królowa Pia wygrała immu <3 Super.

A generalnie co do akcji i przeskoku Luke'a i Abbey. Wydaje mi się, że generalnie jest to wina Janine, która trochę za bardzo się rządziła; przynajmniej z odcinków wygląda na to, że to ona decyduje zawsze za wszystkich. Po drugie, gdyby ostatnio posłuchali Simona i wywalili Luke'a to myślę, że Abbey zostałaby z nimi, bo oprócz niej byłoby 3 Champions i 3 Contenders, więc słabo przeskakiwać do tamtej trójcy. A tak to z Lukiem sobie przeskoczyła i nic się nie dzieje. No i nie dziwię się do końca Abbey, widać było, że Janine i Pia są ze sobą bardzo blisko, bliżej niż z nią i że Simon też jest bliżej z nimi niż z nią.

Gra się może trochę rozruszać. Trochę naiwne mi się wydaje, że Abbey liczy, że skoro wyeliminowała Simona to Janine nie będzie zła :P.

Ale cóż. Jeśli do gry wróci Simon, to boję się, że ta sama czwórka (Abbey, Luke, Harry i Baden) znowu wycelują, ale tym razem w Janine, lub w razie immu lub HI w Pię. Jeśli do gry wróci Daisey to myślę, ze korzystniejsze dla Luke'a i Abbey byłoby mimo wszystko odstrzelenie kogoś z Contenders, bo inaczej dojdzie do sytuacji 3:3 i tym razem Harry i spółka mogą to rozegrać lepiej w F6. Oby było ciekawie i choć na koniec sezon się porządnie rozkręcił.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2019 - Odcinek 19

Post autor: ciriefan »

Królowa Pia zostaje królową immunitetu <3

No odcinek na pewno był ciekawy. Bardzo dobrze poprowadzony wątek tego, jak doszło do tego blindsidu. Aczkolwiek jak zawsze muszę ponarzekać. Abbey dokonała wielkiego ruchu - no brawo. Fajnie jest wykonywać wielkie ruchy. No ale tylko wtedy, gdy one mają sens. Jak dla mnie to sensu nie miało. Jestem przekonany, że Janine i Pia szczerze chciały final 3 z Abbey. Dziewczyna odrzuciła mocny sojusz faktycznie oparty na jakiejś tam przyjaźni, więzi, a nie tylko wspólnym interesie. Nie za bardzo wiem natomiast, na czym stoi Abbey w nowym sojuszu czwórki. Mam wrażenie, że zamieniła 3 miejsce (choć myślę, że w final 3 z kobitkami miałaby ogromne szanse na final immunity) na miejsce 4. Jakoś nie widzę, aby któryś z tych panów chciał z nią grać do finału. Generalnie pokazali to tak, że Abbey wykonała ruch, żeby zabłysnąć, a nie pokazano nam, żeby ktokolwiek jej cokolwiek obiecał. Głupi ruch czy edit nie pominął ważnych kwestii?

Druga kwestia - jestem bardziej w stanie zrozumieć Luke'a po blindsidzie na Davidzie i tu jak najbardziej popieram jego, że on chciał zmienić strony, bo dla niego jest to bardziej opłacalne niż dla Abbey. Mam jednak problem z timingiem tego ruchu. To nie był dobry moment, skoro wiedzą, że ktoś wróci do gry i to może być w tym momencie Daisy. Równie dobrze mogli wysłać teraz na Exile kolejnego Contendera -> wtedy nie palą żadnych mostów, mają też pewność, że do gry wróci Contender i ten ruch mogą zrobić radę później, gdy wyeliminowana osoba może im naskoczyć. A tak to teraz wygląda to w ten sposób:
-> wraca Daisy -> potencjalnie stają się nr 4 i 5 w sojuszu, a Champions mogą już nie chcieć z nimi współpracować, bo spalili mosty
-> wraca Simon -> niby mogą powtórzyć ten sam ruch, ale nigdy nie wiadomo, kto znajdzie HII, a głosy Champions w ramach zemsty mogą być wycelowane w kogoś z nich zamiast w Contendera
No jak dla mnie ten ruch to było dla nich niepotrzebne ryzyko.

A no i dziwi mnie fakt, że Abbey odstrzeliła akurat Simona. Jeszcze 10 odcinków temu płakała, gdy był zagrożony wraz z ET, że to jej idol i nie umie na niego zagłosować, a nawet nie był z nią nawet wtedy w sojuszu. A teraz tak go sobie odstrzeliła, bo tak. Mam wrażenie, że mieli jakiś bond sportowców i on też w przyszłości nie byłby przeciwko niej. Skoro już postanowiła się sprzeciwić Matce Chrzestnej, powinna była wycelować w nią. A tak to spaliła mosty i straciła lojalnego żołnierza.

Mój ulubiony moment odcinka poza królową Pią to Harry głosujący na Simona: "A tyle razy powtarzałem ci, abyś w końcu zaczął grać". Świetnie go podsumował <3

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Australian Survivor 2019 - Odcinek 19

Post autor: Jack »

Odcinek ciekawszy niż poprzedni, w końcu wyrzucili z gry Simona o którym istnieniu dowiedzieliśmy my się dwa odcinki temu.
Pewnie ktokolwiek nie wróci z exile to i tak za chwilę wyleci. Tutaj nie było akcji że o odejściu decydował ukryty immuitet czy jakaś inna przewaga. Po prostu na exile zesłane zostały osoby, których plemię nie chciało, więc tak czy siak "gurl, bye".

MaciekRS
6th jury member
Posty: 585
Rejestracja: 03 mar 2018, 15:17
Kontakt:

Australian Survivor 2019 - Odcinek 19

Post autor: MaciekRS »

ciriefan pisze:
03 wrz 2019, 23:51

A no i dziwi mnie fakt, że Abbey odstrzeliła akurat Simona. Jeszcze 10 odcinków temu płakała, gdy był zagrożony wraz z ET, że to jej idol i nie umie na niego zagłosować, a nawet nie był z nią nawet wtedy w sojuszu. A teraz tak go sobie odstrzeliła, bo tak. Mam wrażenie, że mieli jakiś bond sportowców i on też w przyszłości nie byłby przeciwko niej. Skoro już postanowiła się sprzeciwić Matce Chrzestnej, powinna była wycelować w nią. A tak to spaliła mosty i straciła lojalnego żołnierza.
Zupełnie inaczej to wyglada jak się posłucha wywiadów i zobaczy kto na kogo głosował.
Otóż ten "lojalny żołnierz" Simon na tej radzie oddał głos właśnie na Abbey. Skoro on chciał ją wywalić to nie ma co się jej dziwić że zgodziła się wejść w sojusz który ratował jej tyłek. Na tej radzie tak naprawdę był wybór ona albo Simon.
Oczywiście w programie takich rzeczy nie pokazują bo mają jedną narrację i wszystko inne psułoby im czarno-białe wybory.
Simona zdecydowano się nie pokazywać to nawet jak zacząl grać to jego gry dalej nie pokazywano.

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2019 - Odcinek 19

Post autor: Saw »

Odcinek był ciekawy, bo w końcu nastąpił jakiś zwrot w grze. Już po poprzednim odcinku można było przewidywać że Luke przeskoczy do Contenders i prawdopodobnie Abbey również. Ale do niej miałem spore wątpliwości. Myślałem że skończy się na gadaniu i nie zdradzi sojuszniczek. A tu miła niespodzianka z jej strony. Brawo za wykonanie dużego i odważnego ruchu. Tylko teraz nasuwa sie pytanie czy zrobiła dobrze i jaki tak naprawdę sens miał ten ruch. Pia i Janine chciały iść z nią do F3, a ona wszystko przekreśliła. W czwórce z Badenem, Harrym i Luke'm nie ma żadnego pewnego układu, a tu jednak miała prawdopodobnie otwartą drogę nawet do finału. Wywalenie Simona też jest bez sensu. No dobra był on zagrożeniem fizycznym, ale jednak strategicznie bardzo odstawał od Pii i Janine. On naprawdę był niegroźny i zawsze można było się go pozbyć. A taka Janine zapewne teraz będzie chciała się na niej odegrać na zdradę.
Luke postąpił słusznie i jego ruch jest dla mnie w stu procentach zrozumiały. Kłopot się zacznie jak do gry powróci Daisy, bo wtedy znów spadnie na dno sojuszu.
Simona mi trochę szkoda, bo go polubiłem. Jednak strategicznie nic wielkiego nie zdziałał. Jedyny plus że udało mu się zbudować silną pozycję w sojuszu. Przez większość czasu był gdzieś tam na dnie. Jednak widać że nawiązał silną relację z kobietami i to pozwoliło mu wyraźnie poprawić sytuację.

Jeśli chodzi o Exile Beach to na pewno wróci z niej Daisy. Niewierze żeby Simon z tak marnym editem powrócił do gry. Nawet w zapowiedzi było widać jak to jego wieżyczka się rozleci i prawdopodobnie to on przegra pojedynek.

Awatar użytkownika
Jasasiek
7th jury member
Posty: 670
Rejestracja: 06 lip 2020, 15:02
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Australian Survivor 2019 - Odcinek 19

Post autor: Jasasiek »

Pia challenge beastem dzisiejszego odcinka :) Cieszę się, że udało jej się coś wygrać.
Czyli jednak Abbey flipnęła :D Podoba mi się taki układ, przynajmniej coś ciekawszego się będzie działo. Abbey miała dobry pomysł żeby głosować na Simona. Simon nie był jej aż tak bliski jak Janine i gdyby miał ewentualnie wrócić do gry, to chęć zemsty będzie z jego strony znacznie mniejsza, a Luke i Contenders będą musieli z nią współpracować i będą w większości. Jeżeli odpadnie, to Pia i Janine będą w mniejszości i będą próbować wrócić na szczyt może właśnie z pomocą Abbey, no bo z czyją? Harry powtarza od x odcinków jak bardzo chce się pozbyć Janine i kiedy będzie miał do tego warunki to rzeczywiście to zrobi. Poza tym, Abbey zauważyła, że nie jest już tak istotna w swoim sojuszu, bo to 3. miejsce zajął Simon, więc to wina Janine, że nie zadbała o to, żeby każdy czuł się w sojuszu równy. Janine i Pia mogą też teraz szukać rewanżu, jestem na tak :D
Ciekawe czy osoba, która przegra zadanie o powrót stanie się jurorem czy po prostu odpadnie.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Season 6 - Champions vs. Contenders 2019”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości