Survivor SA: Immunity Island - odcinek 8

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor SA: Immunity Island - odcinek 8

Post autor: Umbastyczny »

Premiera: 22 lipca

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor SA: Immunity Island - odcinek 8

Post autor: Umbastyczny »

Niby dużo się działo, odcinek się przyjemnie oglądało, ale mam jakoś mieszane uczucia.

To co obniża u mnie ocenę odcinka to fakt, że oryginalna Zamba tak łatwo dała się prowadzić na rzeź. Plan Vuny nie był szczególnie subtelny i dało się (moim zdaniem) ogarnąć, że coś jest nie tak i temu zapobiec.

VUNA

Tutaj mam wrażenie, że Wardah i Chappies byli trochę poza tym wszystkim jako zagrożeni. Wardah zyskała miano hiper zagrożenia co mnie zaskoczyło. Ludzie chwalili też jej socjal co jeszcze bardziej mnie zdziwiło patrząc na jej dymy z różnymi osobami. Chappies za to wpadł w szał szukania HI, potem coś mówił o 7 immunitetach (jeśli dobrze zrozumiałem), a na koniec bawił w Tony'ego xD Ale i tak go lubię, więc trzymam kciuczki. No i w centrum była pozostała 4. Anesu i Santoni ładnie wszystko rozgrywały na 2 fronty. Ich sojusz zawdzięcza im sporo, bo ładnie urobiły przeciwników, Zamba wszystko łykała i zrobili dokładnie co te 2 Panie im powiedziały. Kiran pokazał się z kolei jako główny strateg, więc też na plus. No i Tyson też miał swój udział, ale bardziej oceniam go jako wykonawcę niż pomysłodawcę.

ZAMBA

No dali się podejść. Zaskoczyło mnie, że najbardziej czujny był Shaun i to on miał najwięcej wątpliwości. Trochę też Amy powątpiewała. Reszta była zamroczona. Za Anelą nie przepadam dalej. Nicole i Renier - mam nadzieję, że się ogarną i wyciągną wnioski. Marisha - była w tym odcinku pokazana dość negatywnie. Serio, jak można mówić innym, że spoko, że przed nimi w kolejce do odpadki są ze 4 inne osoby? Albo, że się kogoś zatrzyma jeszcze parę dni i dopiero potem odpali? :D


Najwięksi faworyci to: Santoni, Chappies, Kieran, Amy i Nicole

Drugorzędni faworyci to: Anesu, Shaun i Renier

Mogą być: Wardah

Irytują mnie: Anela, Tyson

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor SA: Immunity Island - odcinek 8

Post autor: Umbastyczny »

Jeszcze 2 przemyślenia, bo zapomniałem:

1) Ciekawe co powiedzą Zambie Santoni i Anesu, teoretycznie ta druga głosowała "z nimi", więc może uda się jej wkręcić im, że była lojalna. Mogłaby wtedy grać dalej na 2 fronty i pomóc starej Vunie wygrać kolejną rundę.

2) Marisha i HI - po pierwsze w ogóle nie było podejrzane jak przyleciała do szałasu i zaczęła wołać Reniera, że potrzebuje już teraz szybko pomocy xD A potem mnie rozbawiło, że w sumie ona sama strąciła to HI patykiem, a Renier zgarnął go z ziemi i skitrał dla siebie :D

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor SA: Immunity Island - odcinek 8

Post autor: ciriefan »

A mnie się ten odcinek bardzo podobał. Jak dla mnie to była jedna z najlepszych rad ze wszystkich Survów. Wprawdzie sojusz, który przegrał to głosowanie, jest tym bardziej lubianym przeze mnie, ale akurat za Marishą nie przepadałem, więc pa pa.

Jestem wykończony więc nie mam siły pisac nic więcej, ale ogólnie to jestem zachwycony tym odcinkiem.

Obrazek

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor SA: Immunity Island - odcinek 8

Post autor: Saw »

Połączenie wyszło całkiem nieźle, choć nie jestem zadowolony z tego że to sojusz Vuna zdobył przewagę. To w Zambie mam większość swoich faworytów. Marishy mi bardzo szkoda, bo od początku ją polubiłem. Taka równa babka. Grała całkiem dobrze i trzymała się sojuszu założonego w pierwszych dniach. No ale jednak ostatecznie sojusz trzech blondynek stał się celem i padło właśnie na nią. Dziwię się że Zamba tak łatwo dała się wkręcić Anseu i Santoni, że te są po ich stronie. O dziwo jedynie Shaun trzeźwo myślał i nie wierzył. Szkoda tego zmarnowanego HII zagranego przez Nicole. No ale jednak wiele wskazywało, że głosy pójdą na jej konto.
Anesu i Santoni grają na dwa fronty. Z jednej strony ciekawa strategia, ale też niezwykle ryzykowna. Santoni i tak nikt nie będzie ufał jak będzie skakała od jednych do drugich. Anesu natomiast może to ciekawie rozegrać. Zagłosowała z Zambą, więc może ściemnić że nic nie wiedziała. Dziwię się że Wardah została okrzyknięta takim zagrożeniem. Gadki o jej mocnym socjalu też nie trzymają się kupy jak przypomnę sobie jej kłótnie z poprzednich odcinków. No ale ma mocną pozycję w sojuszu z Tysonem i Kiranem, więc to może być argument by rozdzielić tę trójkę. Chappies jako cel to była oczywistość. Jego paranoja i dramatyczne szukanie HII też nie pomogło. Normalnie Tony wersja 2.0. Najbardziej z sojuszu Vuny lubię Kirana. Podoba mi się jego spokojna gra, a zarazem aktywna. Niby nie jest na pierwszym planie, ale cały czas mocno kombinuje i jest w centrum sojuszu. Chowa się za plecami mocnych graczy takich jak Tyson czy Chappies.

Najlepszy moment odcinka to Renier zgarniający HII sprzed nosa Marishy. Cała sytuacja wyszła komicznie. Najpierw Marisha pilnie wzywa Reniera do pomocy. Aż dziwne że nikt nie zareagował, bo dla mnie to od razu byłoby podejrzane. Beka z tego że Marisha i tak by sobie sama poradziła zwalając HII tyczką. A tak to dała Renierowi HII na złotej tacy :lol:

Awatar użytkownika
Jasasiek
7th jury member
Posty: 670
Rejestracja: 06 lip 2020, 15:02
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor SA: Immunity Island - odcinek 8

Post autor: Jasasiek »

Strasznie messy odcinek napakowany wszelkimi rozmowami, ale ogólnie był bardzo dobry. Mergowa uczta i pogawędki przy stole bardzo mnie śmieszyły, szczególnie ta Santoni z Marishą :D
Miał nikt nowy nie wiedzieć o wszystkich przewagach, a ostatecznie stało się tak, że dowiedział się każdy xD Ale i tak ostatecznie wszystkie oprócz ucieczki Anesu zostały użyte.
Anesu i Santoni - grają po środku, co jest dla nich korzystne. Santoni zagłosowała z Vuną, a Anesu z Zambą, ale myślę, że w kwestii ewentualnej współpracy czy z jedną czy z drugą stroną, to Anesu będzie miała łatwiej, bo większość już chyba widzi jak chwiejnie gra Santoni i zdaje sobie sprawę, że jest niepewna. Nie to, że Anesu zawsze robi co mówi, ale po prostu w moim odczuciu zachowuje się wiarygodniej xD Obydwie są moimi głównymi faworytkami i kibicuję im najbardziej ze względu na osobowość i konfy, ale pod względem strategii też radzą sobie świetnie.
Kiran - jest na trzecim miejscu wśród moich ulubieńców, dlatego zaczynam się o niego martwić. Dostał chyba najmniej czasu ze wszystkich w tym odcinku, pomimo tego, że pełnił rolę głównego stratega sojuszu i wygrał immunitet. Aż taka niewidoczność w odcinku z połączeniem nie wróży nic dobrego. Tak naprawdę od eliminacji Thoriso nie było go za wiele, a w dodatku jak już go pokazują, to raczej jako przydupasa Tysona. Wygląda na to, że nie ma przed sobą zbyt dobrej przyszłości :(
Wardah - z każdym kolejnym epem uwielbiam ją coraz bardziej, zwłaszcza za te sassy konfy <3 Co ciekawe inni mają ją za socjalne zagrożenie, co jest dość zaskakujące, biorąc pod uwagę jej dotychczasowe spięcia na radach. Niech wiedzie jej się jak najlepiej i oby miała czynny udział w blindsidzie Aneli.
Osoby, które też lubię, ale którym mniej kibicuję:
Chappies - normalnie cały Tony. Poszczęściło mu się tym razem, ale podejrzewam, że nie za długo tak pociągnie i już do swojego końca będzie #1 targetem, bo celują w niego nawet osoby z jego sojuszu. Pomimo wszystko stara się jak może, na pewno nie można mu tego odmówić. Jeżeli jakimś cudem zdobędzie te 7 immunitetów, o których mówił lub doczłapie się do finału, to będę pełen podziwu
Renier - zdecydowanie nie poszło mu w tym odcinku, ale myślę, że się jakoś z tego wygrzebie. Pięknie zabrał HII z rąk Marishy xD Czekam kiedy ten sojusz z Amy zacznie mieć większe znaczenie, bo przecież podkreślano ich relacje w pierwszych odcinkach. Wydaje mi się, że jeszcze sporo przed nim.
Amy i Nicole - pojawiają się i znikają i tak naprawdę nie wiem o nich za wiele, oprócz tego z kim trzymają. W tym odcinku jakby uchroniono je przed negatywnym kontentem związanym z eliminacją Marishy? Chyba jedyne otwarcie miały wątpliwości co do planu. Mam wrażenie, że edytorzy w jakimś celu je kryją, ale nie potrafię wytłumaczyć dlaczego. No i drama z Santoni też musi w końcu dojść do skutku xD
Shaun - jest na końcu osób, którym kibicuję, dlatego, że jest najmniej charakterystyczny i za bardzo się nie wyróżnia. Zaplusował, bo starał się zdobyć info od ludzi z przeciwnego sojuszu i wychodziło mu to nieźle. Ogólnie nic do niego nie mam.
Obojętni:
Tyson - do jego decyzji nie mam zarzutów, bo są uzasadnione i ogólne prowadzi solidną grę (w dodatku z moimi ulubieńcami), a do tej pory wszystko co zaplanował się powiodło, ale... z jakiego powodu właściwie mam go lubić bądź nie lubić? xD Kompletnie nie ma ani humoru ani osobowości ani nic wartego uwagi poza strategicznymi rozważaniami, totalny gamebot. Już Anela stał się mniej nudny. Do tego zabiera screentime Kiranowi :x Najgorsze jest to, że ma najbardziej widoczny winner's edit. Jeżeli wygra, to będzie chyba najbardziej nijakim i płaskim zwycięzcą wszechczasów.
Do wylotu/wywaleni:
Anela - w sumie spoko pomysł z rozkładaniem starych wskazówek, ale czy dało mu to coś poza zwiększeniem targetu Chappiesa, który i tak był oczywistym wyborem? Nie lubię go, wypad :x Wardah > Anela
Marisha - ale flopa zaliczyła XD Nie ma to jak wołać kogoś do pomocy do zdobycia HII przy całym plemieniu, tylko po to żeby samemu strząsnąć je kijem i pozwolić tej osobie je zabrać sobie sprzed nosa, a potem odpaść, bo ta osoba nie zechciała go na tobie użyć 😍
Uwielbiam ten sezon!
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Immunity Island - Season 8”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości