Survivor SA: Immunity Island - odcinek 12

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor SA: Immunity Island - odcinek 12

Post autor: Umbastyczny »

Premiera: 19 sierpnia

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor SA: Immunity Island - odcinek 12

Post autor: Umbastyczny »

Dziwny odcinek.

Najpierw mieliśmy jakieś sceny z dupy, że Chappies chomikuje wspólny ryż i ma jakąś drugą kuchnię xD ale już można było się domyślić, że skoro to nagle pokazali, to będzie grubsza awantura z tego :D I rzeczywiście, potem grzebanie po plecakach, dalsze gotowanie gdzieś po kryjomu, kradzież słodyczy, Wardah chowająca ryż, Chappies kradnący ten ryż i podmieniający na piasek, potem te kłótnie na radzie i wywlekanie brudów z poprzedniej nagrody :D Jeszcze do tego wrócę później.

Aukcja, nawet ciekawie to wyszło. Nicole się spoko obłowiła, listy od bliskich miały małe zejście, Tyson zyskał przewagę do zadania.

Tak naprawdę przewaga Tysona była mała, bo nie dawała za bardzo przewagi... Skoro nieźle sobie radził w drugim i trzecim etapie, to i pierwszy przeszedłby. A w finałowym etapie nie miał żadnej pomocy w stosunku do rywali.

Nicole zesłała samą siebie na Immunity Island i miało to sens. Dodatkowo zdobyła przewagę, możliwe, że nawet nie będzie to jej potrzebne, ale lepiej mieć okazję rozpalać ogień niż od razu odpaść.

Co do strategii. Trochę dziwiło mnie, że ten główny sojusz Wardah-Kiran-Tyson-Anela nie miał jakby planu B i liczyli tylko na to, że Santoni nie zagra HI. O ile próby Kirana wyglądały jeszcze ok, to Wardah i jej teksty... myślę, że to przynosiło tylko odwrotny skutek. A jeszcze rada była tak emocjonalna i pełna kłótni, że było pewne, że Santoni zagra ten HI. Ciekawe czy po prostu faceci wiedzieli, że Santoni i Chappies wywalą Wardę, więc to był ich plan B i już nie starali się wymyślić czegoś więcej.

Plan Santoni i Chappiego też mógł być lepszy. Skoro Santoni zagrała HI to znaczy, że nie ufali Kiranowi, że zagłosuje z nimi. Więc po co wysłali Anelę do obozu? Lepiej jakby Chappies wysłał do obozu Santoni i mieliby HI na następną radę. A tak to nawet jak Chappies zdobędzie immu to będą musieli liczyć na możliwość zesłania kogoś na Immunity Island, a nie w każdym odcinku się trafia okazja. A jak Chappies nie wygra immu? No nic, osobiście trzymam kciuki za ten ich sojusz, więc liczę, że się oboje jakoś wywiną, choć coś czuję, że jedno z nich za tydzień poleci.

Z innych osób, Kiran jest spoko, lubię go i podoba mi się jego gra. Nicole - lubię też, ale jakoś wydawała mi się, że ma super potencjał, a jest tak sobie. Tyson mnie niemiłosiernie irytuje, Anela mniej, ale też nie przepadam. Wardy nie lubiłem, eliminacja mnie ucieszyła.

Co do afery z jedzeniem i plecakami xD Produkcja dała ciała. Przecież tam wszędzie jest ekipa, kamerzyści itd. Powinni sami reagować szybciej i zabrać żarcie z poprzedniej nagrody czy teraz słodycze Chappiego, bo to rzeczywiście wbrew zasadom. Dalej, Chappies i podżeranie ryżu. OK, to może być dość niemoralne, ale moim zdaniem nie jest sprzeczne z zasadami. Plecak Wardy i wspólny ryż, to już ciężko ocenić. Bo z jednej strony ryż jest plemienia, więc nie powinna go chować, ale z drugiej czym to się różni od Chappiego jedzącego ten sam ryż po kryjomu?

Na pewno Tyson i reszta źle to rozegrali, bo po pierwsze powinni od razu zgłosić wątpliwości, a nie na radzie. Po drugie, sami nie byli czyści, bo przemycali jedzenie. Nico wydawał się trochę zagubiony i próbował załagodzić sprawę, zrzucając winę jakby na wszystkich + broniąc Chappiego, że ostatnio opóźniając immu pozwalał im jeść. Finalnie wybrnął całkiem nieźle, ale jakby pilnowali bardziej rozbitków, to nie byłoby problemów. Ewentualnie dorzucić do regulaminu kary. Teraz to trochę brzmiało jakby w zasadach były tylko zakazy, ale bez sugerowanych kar.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor SA: Immunity Island - odcinek 12

Post autor: ciriefan »

Zajebisty odcinek. Takiej dramy to dawno w żadnym Survie nie było :D Kradzieże jedzenia, przemycanie rzeczy z nagród, wyjadanie ryżu, przeszukiwanie plecaków, podmienianie ryżu na piasek, zabieranie ryżu i grożenie, że się go odbierze całemu plemieniu w razie eliminacji, a potem te kłótnie, oskarżenia i darcie japy wzajemne na radzie. Brakowało mi popcornu - uwielbiam ten odcinek, jeden z moich ulubionych ever XD

Co do produkcji, to daje dupy na maksa. Na bank wiedzieli o kradzieży mięsa z nagród, a przymknęli na to oko. Tutaj zgodzę się z Wardah - Chappies w sumie po tym odcinku przestał być jednym z moich faworytów, kradzież słodyczy z aukcji uważam za naprawdę żenująco denny ruch. Rozumiem też, że skoro produkcja nie wyciągała konsekwencji w przypadku kradzieży mięsa z nagrody, to Chappies tym bardziej czuł przekonanie, że na kradzież słodyczy może sobie pozwolić. I tu Niko nie miał ostatecznie wyjścia - nie mógł go ukarać, bo skoro produkcja wcześniej przymykała oko na takie rzeczy, to skoro inni nie zostali ukarani, to niby czemu on miałby być. Ogólnie dramat, za to powinny być jakieś kary, bo to jest żenada.

Co do skandali związanych z produkcją i przymykania oka - ja nadal się pytam (i uważam, że produkcja powinna jakoś to sprostować np. na social mediach) - czy przekazanie przewagi przez Anesu dla Chappiego po odczytaniu głosów jest zgodne z regulaminem czy nie? Bo jeśli regulamin zabrania takich rzeczy, to na miejscu takiej Wardah złożyłbym pozew do sądu i domagał się odszkodowania od produkcji, jeśli odpadła i straciła szansę na wygraną przez to, że produkcja przymykała oczy na łamanie regulaminu. No chyba, że regulamin na to pozwala, ale żądam dowodów.

Wardah odpadła - thank God. To biczysko było już nie do zniesienia. Jej wyniosłość, arogancja i sposób bycia stały się w tym epie nie do zniesienia. Tyson drugi do odpadki, jak on mnie irytuje. Czy oni serio wierzyli, że Santoni nie zagra HII? Co do użycia ucieczki z rady na Aneli - ja uważam to za świetny ruch, który może przynieść więcej korzyści niż użycie go na Santoni. Bo tak, jakby Santoni uciekła z rady, mielibyśmy remis 3 głosy na Wardah i 3 głosy na Anelę (nie wiem jakie są zasady remisu w SA - losowanie kamieni, zadanie dogrywowe?). Byłaby szansa, że odpadnie Anela, no i dalej byliby w dupie 3:3. Tymczasem Chappies i Santoni pokazali Aneli, że nie jest dla nich ofiarą do poświęcenia, uratowali i jego i Santoni, to może zaowocować tak pod kątem socjalnym polepszeniem ich relacji, bo teraz wygląda na to, że Nicole i Anela z underdogów stali się głosami decydującymi. Ciekawy jestem, jaką decyzję podejmą.

Mój problem jest taki, że trójka moich faworytów odpadła po kolei w ostatnich 2 odcinkach. Nie ma już nikogo, kto jak dla mnie wykazał się jakoś wybitną grą, więc w dalszym kibicowaniu kieruję się zwykłą sympatią do tych ludzi, a najbardziej lubię Nicole i Kirana. Mam nadzieję, że ktoś z nich wygra.

Obrazek

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor SA: Immunity Island - odcinek 12

Post autor: Saw »

Wow!!! Szczerze to podjarałem się tym odcinkiem. Było tam wszystko co lubię. Dramy, sporo kombinacji, efektowny blindside i bardzo lubiana przeze mnie aukcja. Ta cała drama o jedzenie wyszła dziwnie. Najpierw to zabieranie żarcia z nagród co jest dla mnie sporym niedopilnowaniem przez produkcje. Tam jest tyle ludzi, że na pewno to widzieli, ale niestety nikt nie reagował. Chappies kradnący ryż i robiący sobie po nocach żarcie to też niezła beka :lol: Z jednej strony śmieszą mnie takie akcje, ale gdybym był tam na miejscu innych to pewnie bym go zamordował. Niby nie ma nigdzie zakazu na takie akcje, ale jednak zachowanie niemoralne. Wszyscy żyją tam w ciężkich warunkach, a ten sobie podjada i to wcale nie małe ilości tego ryżu tylko po to by mieć siłę na zadania. A reszta niech zdycha z głodu. Oj Chappies mimo że cię lubię to jednak trochę przesada. Możesz przybić piątkę Jane z Nicaragua.
Jeszcze rozwalił mnie argument, że jeśli odpadnę to zabieram ryż ze sobą xd
Aukcja wypadła wspaniale. Cieszę się że królową była tam Nicole. Zgarnęła wszystko co najlepsze. Mogła wysłać kogoś na wyspę i wysłała siebie. Bardzo dobry ruch z jej strony. Zyskała ochronę na radę i zgarnęła przewagę.
Cahppies i Santoni bardzo dobrze rozegrali radę plemienia. Widzę że nie każdy pochwala wysyłanie Aneli do obozu. A ja myślę że zrobili najlepsze co mogli. Gdyby odesłał Santoni to co prawda oboje by się uratowali i zachowaliby HII. No ale nie dokonaliby blindsidu na kimś z trójki Tyson/Wardah/Kiran, a na to najbardziej liczyli. Przy odesłaniu Santoni z rady odpada Anela stosunkiem głosów 3:2, bo Nicole nie głosowała. A sojusz trójki był na tyle ze sobą zgrany, że poświęciliby Anele niż kogoś ze swoich. Po tym głosowaniu grupa trochę się rozpadła. Zrobiły nam sie dwie dwójki Kiran/Tyson i Chappies/Santoni i gdzieś pomiędzy są Anela i Nicole. Chappies prędzej przeciągnie na swoją stronę kogoś z tej dwójki, niż miałby rozbić mocną trójkę.
Podoba mi się gra Kirana na kilka frontów. Miał swój silny sojusz, ale układa się też z innymi i co ciekawe zdobywa to zaufanie. Tyson jest nudny i ten cały sojusz ciągnie Kiran. Mam nadzieję że on odpadnie następny, bo go serdecznie nie znoszę. Wardah odpadła, ale nie jest mi jej żal. Zaczęła z niej wychodzić taka sucz że zasłużyła na kopa w tyłek. Wiecznie darła ryja i zachowywała się jakby była pępkiem świata. Zabawne że i tak oddała głosy na Santoni mimo iż wiedziała o jej HII. W ogóle ten cały sojusz nie miał żadnego planu B.

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor SA: Immunity Island - odcinek 12

Post autor: Umbastyczny »

ciriefan pisze:
21 sie 2021, 13:50
Co do użycia ucieczki z rady na Aneli - ja uważam to za świetny ruch, który może przynieść więcej korzyści niż użycie go na Santoni. Bo tak, jakby Santoni uciekła z rady, mielibyśmy remis 3 głosy na Wardah i 3 głosy na Anelę (nie wiem jakie są zasady remisu w SA - losowanie kamieni, zadanie dogrywowe?). Byłaby szansa, że odpadnie Anela, no i dalej byliby w dupie 3:3.
Saw pisze:
04 wrz 2021, 20:55
Widzę że nie każdy pochwala wysyłanie Aneli do obozu. A ja myślę że zrobili najlepsze co mogli. Gdyby odesłał Santoni to co prawda oboje by się uratowali i zachowaliby HII. No ale nie dokonaliby blindsidu na kimś z trójki Tyson/Wardah/Kiran, a na to najbardziej liczyli. Przy odesłaniu Santoni z rady odpada Anela stosunkiem głosów 3:2, bo Nicole nie głosowała. A sojusz trójki był na tyle ze sobą zgrany, że poświęciliby Anele niż kogoś ze swoich.
No nie wiem, wydaje mi się, że Kiran i Tyson i tak woleliby wywalić Wardę niż Anelę - przy czym to tylko moje przeczucie, nie poparte dowodami :D

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor SA: Immunity Island - odcinek 12

Post autor: Saw »

Umbastyczny pisze:
05 wrz 2021, 13:45

No nie wiem, wydaje mi się, że Kiran i Tyson i tak woleliby wywalić Wardę niż Anelę - przy czym to tylko moje przeczucie, nie poparte dowodami :D
No tak teraz można tylko gdybać co by się stało. Mi się wydaje, że zostawiliby Wardah z którą trzymali od samego początku. Poza tym Anela jest większym zagrożeniem, biorąc pod uwagę że ma wielu przyjaciół z Vuny w jury.

Awatar użytkownika
Jasasiek
7th jury member
Posty: 670
Rejestracja: 06 lip 2020, 15:02
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor SA: Immunity Island - odcinek 12

Post autor: Jasasiek »

Ten odcinek był niesamowity xD Od dawna takiej dramy nie widziałem w Survivorze, aż przypomniałem sobie, że to przecież reality show. Ostatnia drama takiego typu, jaka przychodzi mi na myśl, to sugargate z Game Changers, ale to i tak nie ten poziom chaosu, który miał miejsce w tym epie.
Zdecydowanie zgadzam się z tym, że produkcja nawaliła. Było widać po twarzy Nico na radzie, że trochę się pogubił i nie za bardzo wiedział, co ma powiedzieć uczestnikom i jak rozwiązać całą tę sytuację. Ostatecznie jakoś wybrnął i zgonił winę na wszystkich, nie dając nikomu kary, ale szczerze mówiąc nie potrafię wyobrazić sobie jaka miałaby być ta ewentualna kara :lol: Dyskwalifikacja z programu? Zabranie głosu? Komu? XD Mogliby zdyskwalifikować wszystkich i dać Anesu zwycięstwo jako ostatniemu jurorowi... Nie no, kompletnie nie wiem jak miałoby to wyglądać. Trzeba przyznać, że produkcja po prostu nie była przygotowana na takie akcje albo to olała, nie biorąc pod uwagę, że uczestnicy mogą to realnie wykorzystać.
Co do samej rozgrywki - trudno stwierdzić czy Chappies dobrze zrobił, odsyłając Anelę z rady. Nie wiadomo, na kogo głosowaliby Tyson i Kiran, czy na Wardah czy na Anelę, gdyby odesłana została Santoni. Chappies nadal głosowałby na Wardah, Wardah i Anela pewnie na siebie, Nicole i tak nie miałaby głosu, więc wszystko zależałoby od Tysona i Kirana. Niby z Wardah mają sojusz od dawna, ale niedawno zaczęli obiecywać Aneli F3 i mówili o pozbyciu się Wardah, więc niewiadomo. Wydaje mi się, że Chappies i Santoni i tak nie współpracowaliby z Wardah i nawet by nie próbowali, więc pozostanie w grze Aneli chyba okazuje się lepsze, ale nadal niepewne. Teraz zdani są na kolejne zwycięstwo immunitetu przez Chappiesa i wysłanie Santoni na Immunity Island, bo raczej po tej dramie będzie im trudno przekonać Nicole lub Anelę do współpracy. Chyba, że stali się już na tyle goatami, że nikt nie będzie już w nich celować xD
Ja tam Wardah bardzo polubiłem. Może była kłótliwa i pyskata, ale ja osobiście uwielbiam takich graczy, nawet jeśli strategicznie kuleją. Czymże byłyby Filipiny bez Abi, Chiny bez Courtney i Cagayan bez J'tii? :D Wardah i Santoni mają w sobie właśnie taką Abi-mariowatość, dlatego uwielbiam je obie i cieszę się, że doszły aż tak daleko, bo to głównie dzięki nim tyle się do tej pory działo. Gdyby ta edycja składała się z samych Tysonów i Aneli, to nie byłaby tak świetna.
Wszystko wskazuje na zwycięstwo Tysona i już powoli tracę nadzieję na inny rezultat. Chappies socjalnie stracił teraz wszystko, a reszta oprócz Kirana ani z punktu widzenia editu ani logiki nie ma realnych szans na wygraną. Po cichu liczę, że Kiran flipnie na Tysonie i wygra, ale nie nastawiam się.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Immunity Island - Season 8”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości