Survivor SA: Immunity Island - odcinek 13

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2138
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor SA: Immunity Island - odcinek 13

Post autor: Umbastyczny »

Premiera: 26 sierpnia

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2138
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor SA: Immunity Island - odcinek 13

Post autor: Umbastyczny »

W sumie ciekawy odcinek.

Najpierw zacznijmy od wizyty bliskich. Eh, myślałem, że może ze względów covidowych tego unikniemy, ale nie. Na szczęście nie zajęło to jakoś wiele czasu. Byłem zaskoczony nagrodą Chappiego, ale ok. Potem mnie tylko rozśmieszyło, że brat Nicole podsadził Kirana zamiast swojej siostry xD

Dobra, Chappies zdobył też immunitet, ale to nie powinno dziwić.

Przejdźmy do głównej części mojej dzisiejszej recenzji, czyli osób, które mnie niemiłosiernie irytują.

1) Anela - nie przepadałem za nim, ale w tym odcinku to już przekroczył wszelkie skale mojej tolerancji :D Ogólnie to, że nagle z dupy wyskoczył, że chce sobie zblindsidować Kirana było ok. Bo generalnie miał 2 opcje gry. Albo siedzieć cicho i dojść do tego F3 z Tysonem i Kiranem i liczyć na głosy jury z oryginalnego sojuszu Zamba. Albo pokazać jeszcze coś ciekawego na finiszu i zyskać uznanie pozostałych. Ale potem zachowywał się idiotycznie. Przecież sugestie ze strony Santoni, Nicole i Chappiego, że trzeba rozłożyć głosy 2:2 były logiczne. Anela był zbyt pewny siebie, że wykiwa Kirana i chciał 4:0, max 3:1. To było głupie. No i potem strzelił focha, że inni nie chcą blindsidu na jego zasadach, to go nie dostaną xD W ogóle co to za argument, że skoro nie on wymyślił podział głosów, to nie będzie mógł się pochwalić eliminacją Kirana przed jury. Potem jak przyznawał się do wszystkiego Kiranowi... Masakra, źle się na to patrzyło. Ostatecznie pomógł im wywalić Santoni. Nie wiem czy Anela ma szansę kogokolwiek pokonać w finale. Jeśli dojdzie tam z Nicole to myślę, że ona zyska głosy swojego plemienia. A czy może liczyć na ich głosy jeśli dojdzie do finału z ludźmi z Vunyy? Pewnie coś zdobędzie, ale wątpię, żeby wszyscy głosowali tylko na podstawie plemion. Szczerze to myślę, że i Chappies może go w finale pokonać, bo pomimo tych akcji z ryżem pewnie jury ma do niego większy respekt.

2) Tyson - nie wiem, dla mnie wcale nie jest jakimś dobrym graczem, strategicznie to Kiran ciągnie ten ich sojusz, a facet ma strasznie wybujałe ego, jakieś takie poczucie wyższości i bycia lepszym niż inni.

Mam nadzieję, że żaden z nich nie wygra, bo to będzie dla mnie fatalne zakończenie całkiem przyjemnego sezonu.

Kirana lubię, ale już jakiś czas temu zauważyłem, że jest bardzo emocjonalny na radach. Plusik dla niego, że wzbudzał takie zaufanie u Santoni i Chappiego. Przecież ostatnio ich oszukał i nie głosował z nimi na Wardę, tylko na Santoni! A teraz wierzyli długo, że zagłosuje z nimi na Tysona. No i w sumie Anela mimo chęci blindsidu wycofał się z tego. Kiran musi mieć mocny socjal. Eliminacja Santoni ma swoje plusy i minusy jak dla niego. Myślę, że w finale nie byłaby dla niego żadną rywalką, w zadaniach o immu też mógłby ją ograć. Ale z drugiej strony, Nicole prędzej pokona Chappiego co umożliwi jego eliminację. No i Chappies i Santoni to duet. Prędzej nakłonią Chappiego/Nicole to współpracy przeciwko tej drugiej osobie.

Nicole - nie pokazała może nic super wielkiego, ale wydaje się być lubiana i szanowana przez innych graczy. Jak dojdzie do finału ma spore szanse wygrać. Ja ją lubię i trzymam kciuki. Może uda jej się coś jeszcze ugrać dzięki dobrym kontaktom z Anelą i Chappim + tej kłótni na linii Kiran&Tyson vs. Anela.

Chappies - też bardzo go lubię i trzymam kciuki. Nie wiem czy ma szansę na wygraną przez te różne kłótnie i awantury, ale na pewno inni szanują jego skille zadaniowe. Może trochę więcej strategii mogłoby mu pomóc, ale w sumie jakieś tam ruchy wykonywał. Ostatnio niepotrzebnie jednak zagrał ucieczką z rady na Anelę, mógł uratować wtedy Santoni, a teraz ona uratowałaby się swoim HI.

Santoni - wiem, że jestem w mniejszości, ale ja ją uwielbiałem. Bardzo podpasowała mi jej osobowość, ciekawie grała, wnosiła dużo chaosu i dostarczała rozrywki. Była naprawdę blisko, żeby wygrać to rozpalanie ognia :o No niestety, nie wyszło, ale jako taka typowa osoba do odpadki na pierwszej radzie, udało jej się dojść bardzo daleko.
Ostatnio zmieniony 27 sie 2021, 19:30 przez Umbastyczny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5981
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor SA: Immunity Island - odcinek 13

Post autor: ciriefan »

Jak na tak późny etap gry to naprawdę ciekawy odcinek.

Anela i Tyson irytują mnie niemiłosiernie XD Jeśli ten ich sojusz nie jebnie, to nic nie uratuje tego sezonu. Ale jeśli już trójka kolesi ma dojść do finału, to oby wygrał Kiran, bo tylko jego da się lubić w tej grupie.
Nicole jest moją faworytką, ale czarno to widzę, chociaż no ma najbardziej "pozytywny", ale też najmniejszy edit. Chappiesa nawet lubię, ale tymi kradzieżami zniechęcił mnie do siebie.
Także kibicuję tym ludziom w kolejności: Nicole, Kiran, Chappies, Tyson, Anela.

Za Santoni nie przepadałem. Chociaż wolałbym eliminację Tysona w tej dogrywce z ogniem, to płakać za nią nie będę.

Obrazek

Saw
8th jury member
Posty: 767
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor SA: Immunity Island - odcinek 13

Post autor: Saw »

Potwierdzam tak jak poprzednicy, że odcinek stał na bardzo wysokim poziomie. Jedyny minus to wizyty bliskich. Ale no trzeba to przeżyć, nic się nie poradzi. Ciekawym momentem było to jak brat Nicoli pomógł Kiranowi w zdobyciu HII :D
Chappies nadal rozwala towarzystwo w zadaniach. Ale czy jest wstanie wygrać wszystkie zadania do finału? To chyba jego jedyna droga. Raczej nikt nie będzie chciał go zabrac ze sobą do finału. Chłop co prawda nagrabił sobie tą kradzieżą jedzenia, ale jurorzy i tak mimo wszystko mogą docenić to jak walczy o przetrwanie w zadaniach i ogólnie jego postawę. Teraz został sam bez Santoni i z ogromnym celem na plecach.
Anela to kretyn. Nigdy go nie lubiłem, ale nie spodziewałem się że wykaże się aż taką głupotą. Blindside na Kiranie miał nawet sens i przez chwilę myślałem że rozegra on to w bardzo dobry sposób. Co prawda układ na F3 z Kiranem i Tysonem był ok, ale jednak gra Aneli wygląda dość ubogo, więc wykonanie większego ruchu przed finałem głupie nie było. Ale fochy na to że grupa chce rozłożyć głosy nie po jego myśli były idiotyczne. A już pomysł żeby podzielić głosy 3:1 lub dać wszystko na Kirana to już w ogóle hit :lol: Biedny obraził się że ten blindside nie zostanie przypisany jemu tylko całemu sojuszowi. Wrócił do sojusz z facetami i przy okazji wyjawił prawdę Kiranowi :?
Pomógł wywalić Santoni, ale niesmak po jego grze zostanie. Nie wiem czy ktoś będzie wstanie docenić taką grę w finale.
Tyson nadal jest wkurzający. Nie trawię gościa i to się już nie zmieni. Też widać że od kilku odcinków zostaje w cieniu Kirana. To nie on już ciągnie ten sojusz. Miał sporo szczęścia w rozpalaniu ognia, bo w ostatnim momencie udało mu się uzyskać płomień.
Nicole bardzo lubię i to naprawdę urocza dziewczyna. Jakieś super gry nie prowadzi, ale cały czas się stara. Fajnie że została ostatnią kobietą w grze. Może skorzystać na zamieszaniu jakie powstało po tej radzie. Gdzieś tam poza radarem może uda się jej dotrwać do finału. A tam ma wielu przyjaciół z Vuny.
Kiran dla mnie jest absolutnym faworytem na ten moment. Chłopak prowadzi naprawdę porządną grę i do tego jest bardzo lubiany. Widać to po reakcjach jurorów. Mam wrażenie że każdy go tam lubi. W tym odcinku znalazł HII, którego dobrze wykorzystał na radzie. Podoba mi się jak owija wszystkich wokół palca. A to wkręca Chappiesa i Santoni że gra po ich stronie, a to urobił Anelę. Granie na wiele frontów wychodzi mu dobrze i to głównie zasługa mocnego socjalu. Naprawdę nie widzę innego zwycięzcy niż on. Ewentualnie jak wygra Nicole to będę zadowolony.

A Santoni nie jest mi w ogóle szkoda. Nigdy jej nie lubiłem. Jedyny plus że dostarczała rozrywki swoją osobowością i grą. Mimo wszystko podziwiam jaką przemianę przeszła przez program. Z osoby będącej na dnie na starcie weszła na sam szczyt w połowie gry. Po połączeniu już tak fikać nie mogła, ale i tak trzymała się głównego sojuszu, mając tam pewną pozycję. Mimo że nie lubię to potrafię docenić. Kolejny przykład underdoga, który powinien już dawno gryźć ziemię od spodu. A ku zaskoczeniu dotarł aż do F6.

Awatar użytkownika
Jasasiek
7th jury member
Posty: 670
Rejestracja: 06 lip 2020, 15:02
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor SA: Immunity Island - odcinek 13

Post autor: Jasasiek »

Zazwyczaj na tym etapie (albo nawet wcześniej) można spodziewać się kto wygra cały sezon i oglądanie nie przynosi tyle radości, ile w fazie plemion i wczesnego merge'a, ale ta edycja jest pod względem kompletnie inna :D Mamy 5 uczestników, a tak naprawdę może wygrać każde z nich z zupełnie różnych powodów. Anela może wypadł z konkurencji w tym odcinku, ale reszta? Nawet Nicole ma prawdę mówiąc spore szanse, patrząc na to, jak się wszystko układa. Jestem pod wrażeniem tego castu i pracy edytorów, naprawdę ogląda się to świetnie.
Powyżej już jest napisane wszystko co uważam, więc od siebie dodam tylko, że gdyby nie Santoni to ta edycja moim zdaniem dużo by straciła, jeśli chodzi o warstwę humorystyczną :D Oglądanie jej poczynań (czyli w zasadzie spin ze wszystkimi oprócz Chappiesa) pewnie nie tylko mi jako widzowi dostarczało rozrywki, ale trzeba przyznać, że granie z nią musiało być dla innych graczy męczące i trudne. Gdybym był w razem z nią w programie i musiałbym z nią współpracować i jej zaufać, to nie wiem czy bym podołał :lol: Szkoda, że przegrała FMC, szczególnie, że była tak blisko pokonania Tysona.
Najbardziej chciałbym zwycięstwa w tej kolejności: Kiran -> Chappies -> Nicole -> Tyson -> Anela

EDIT: Ogromny plus za wywalenie wszelkich twistów i przewag na etapie F6 wzwyż!
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Immunity Island - Season 8”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości