S41E01 "A New Era"

Awatar użytkownika
Davos
6th jury member
Posty: 582
Rejestracja: 16 lut 2019, 01:44
Kontakt:

S41E01 "A New Era"

Post autor: Davos »

MaciekRS pisze:
26 wrz 2021, 19:18
Nie trawię też tych łzawych historyjek które mają nas wzruszać a na mnie kompletnie nie działają. Dajcie mi Briana Heidika , sprzedawcę używanych samochodów który oszukuje, kłamie i wykorzystuje innych.
Oj tak, w pełni się zgadzam :) Przydałby się dziś ktoś taki jak Brian - przebiegły, ale zachowujący pozory dżentelmena villain, który rozgrywa wszystkich po swojemu :) On nie musiał mieć na koncie żadnej ckliwej historii, żeby móc być interesującym do oglądania graczem.
Obrazek

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S41E01 "A New Era"

Post autor: ciriefan »

No powiem, że mnie ten odcinek zachwycił. Jedna z najlepszych premier w historii.

Przede wszystkim świetnie wyedytowana. Poznaliśmy wszystkich, znamy dynamikę, dużo się działo, cast jest niesamowicie ciekawy i zróżnicowany, no i w końcu też normalni ludzie a nie sztuczne plastiki rodem z love island. Mi się podobało, że wiele osób opowiadało o sobie. Odebrałem to w sumie jako krótkie przedstawienie ich postaci - jednak fajnie jest wiedzieć, kim są ci ludzie, znać trochę podstawy społeczne ich osobowości, a nie mieć tylko game boty. Trochę mnie właśnie zaskoczyło to narzekanie na smutne historyjki, bo właśnie nie odczułem tego jako wciskanie na siłę tych łzawych historii, a właśnie jako takie przedstawienie postaci. I to nawet spoko, bo z niektórymi to pozwala się bardziej zidentyfikować, ktoś jest wtedy tobie od razu bliższy, zaczynasz kibicować i pojawiają się emocje, a przy samych game botach to każdy jest taki nijaki osobowościowo. Trochę mnie też bawią te jęki na różnorodność obsady, bo po pierwszym odcinku na pewno nie można powiedzieć, że są wybrane osoby nudne a czarne. Przynajmniej w moim odczuciu było bardzo dynamicznie. No a cóż, to oburzanie się, że w programie reality show pojawił się ktoś, kto był nękany w szkole, albo babka w tęczowych spodniach, albo gej, albo ktoś z dziwną fryzurą - kurde ja takich ludzi mijam codziennie na ulicy i jakoś nikt na to nie zwraca uwagi i się tym nie ekscytuje. Niektórzy jednak nadal się dziwią, że tacy ludzie istnieją, a jak już są, to najlepiej jakby udawali, że ich nie ma, no bo jak śmią opowiedzieć coś o sobie w telewizji. Cóż, można byłoby powiedzieć, że ekspertami od takich problemów są zawsze i wszędzie biali prawacy XD

Co do nowych twistów, mamy ich sporo, ale nawet żadnego nie hejtuję na ten moment, choć znając życie to w jakiś tragiczny sposób spieprzą przebieg sezonu. Najbardziej chyba podobał mi się ten twist z "protect/risk your vote". To rzucanie kostką na radzie też całkiem spoko, wprowadza dodatkowy element niepokoju do gry i paranoi. Najmniej mnie kręci ten twist z zadaniami w obozie (trójkąty/noszenie wody), bo to jednak zabiera czas antenowy, a mam wrażenie, że niewiele wnosi.

W sumie jedyną rzeczą, która mi się w tym odcinku nie podobała, to zrezygnowanie z kultowego "come on in guys", to akurat było mega cringe'owe. I rozumiem, że pewnie gdyby Survivor debiutował teraz, to byłoby od początku mówione inaczej, ale już po tylu latach to nie sądzę, żeby ktokolwiek na to zwracał uwagę. Tutaj zgodzę się z tym, że Jeff na siłę usiłuje pokazać, jaki jest "fajny" i trochę niestety sprowadził ten temat do szopki i cyrku.

Nie mam siły oceniać graczy, skupię się na wyeliminowanych. Abraham i Sara - cóż, żadne nie zrobiło na mnie jakiegoś super wrażenia XD I w sumie tyle. Trochę bardziej żal mi Sary. Moi wstępni faworyci to po premierze Danny, Xander i Shan, ale zobaczymy, jak będzie dalej, bo wiele osób ma potencjał. Ta trójka jakoś wyjątkowo sprawiła, że ich polubiłem bardziej na tle innych.

KONFY:
JD - 11
Evvie - 9
Danny - 8
Xander - 5
Deshawn, Ricard, Shan, Tiffany, Voce - 4
Liana, Sydney - 3
Erika, Genie, Naseer - 2
Brad, Heather - 1

Sara - 4
Abraham - 2

r&b
1st jury member
Posty: 167
Rejestracja: 03 kwie 2017, 19:29
Kontakt:

S41E01 "A New Era"

Post autor: r&b »

Naprawdę dobra premiera. Było kilka rzeczy, które mi się nie podobały, ale plusy przeważały. Spoko, że cast jest bardziej zróżnicowany, różne osoby oglądają survivora, więc jest to naturalna kolej rzeczy. Przynajmniej moim zdaniem.

Fakt, że rozgrywka trwa mniej dni myślałem że będzie skutkować prostszym formatem i mniejszą ilością dodatków (takie "back to basics"), ale no nie, jest tego chyba więcej. Twist z głosami i tym prisoner dilemma na plus, takie coś co już kiedyś było, ale podane w ciekawszej formie, te kostki i losowanie bezpieczeństwa na minus, po co to komu potrzebne i też wydaje się łatwe do ustawienia dla produkcji.

Nie podobały mi się pytania zadawane przez Jeffa, a przynajmniej na tej pierwszej radzie. Strasznie takie sugestywne się wydawały i większość z nich stawiało Abrahama w złym świetle. Kolejna sytuacja z come on in, guys - nie oceniam tego, jeśli komuś to przeszkadza, ale to wszystko wydawało się takie niezręczne do oglądania i takie wywoływanie presji na tych ludziach, moim zdaniem mogli zmienić formułę i wyciąć te sceny, ewentualnie tłumaczyć się w wywiadach. Ogólnie Jeff wydaje mi się bardziej żenujący niż zwykle, ale może to po prostu wina przerwy od Survivora.

Nie do końca rozumiem dlaczego zedytowali sytuację w Ua w sposób jaki to zrobili. Shan wydawała się cały czas trzymać stronę Ricarda i Sary, ale nagle na radzie jest blisko z JD i chce go uratować? Chyba, że te pierwsze konfy Shan o mafii miałaby to tłumaczyć, ale whatever. Wiadomo, że to co się dzieje na radzie nie jest opatrzone w konfy, ale mogliby wcześniej nakierować nas na to, co się stanie.

A i bardzo podobało mi się jak został zedytowany preview następnego odcinka.

Awatar użytkownika
Davos
6th jury member
Posty: 582
Rejestracja: 16 lut 2019, 01:44
Kontakt:

S41E01 "A New Era"

Post autor: Davos »

ciriefan pisze:
29 wrz 2021, 23:38
No a cóż, to oburzanie się, że w programie reality show pojawił się ktoś, kto był nękany w szkole, albo babka w tęczowych spodniach, albo gej, albo ktoś z dziwną fryzurą - kurde ja takich ludzi mijam codziennie na ulicy i jakoś nikt na to nie zwraca uwagi i się tym nie ekscytuje. Niektórzy jednak nadal się dziwią, że tacy ludzie istnieją, a jak już są, to najlepiej jakby udawali, że ich nie ma, no bo jak śmią opowiedzieć coś o sobie w telewizji.
Nikt nie ma pretensji o to, że takie osoby istnieją i są w programie, bo przecież one są obecne w Survivor od 1 sezonu (vide Richard Hatch, który nawet wygrał) i nikt z tym nie miał problemu. Tyle, że wtedy cast był dobierany bardziej naturalnie, ze względu na osobowość, a czy ktoś np. był hetero czy homo to było bez różnicy. A teraz cast jest wybierany na zasadzie "Dobra, dajmy jeszcze kogoś z tej rasy/tej orientacji/tego wyznania, bo nam się jeszcze jakaś mniejszość obrazi" ;)
ciriefan pisze:
29 wrz 2021, 23:38
Cóż, można byłoby powiedzieć, że ekspertami od takich problemów są zawsze i wszędzie biali prawacy XD
Tak jak i biali tudzież niebiali lewacy. Świat jak widać jest pełen ekspertów ;) Ale nie mieszajmy do tego polityki, już i tak jej zbyt wiele w Survivor.
Obrazek

Awatar użytkownika
tombak90
sole survivor
Posty: 2663
Rejestracja: 12 mar 2011, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

S41E01 "A New Era"

Post autor: tombak90 »

+1 dla sąsiada piętro wyżej, a tak poza tym:
ktoś, kto był nękany w szkole, albo babka w tęczowych spodniach, albo gej, albo ktoś z dziwną fryzurą - kurde ja takich ludzi mijam codziennie na ulicy i jakoś nikt na to nie zwraca uwagi i się tym nie ekscytuje.
Brawo, trafiłeś w dziesiątkę, wygrywasz mikser. O tym właśnie przez cały czas klepiemy i tłumaczymy. Niech sobie każdy będzie kim tam chce, ale na chuchu ładować o tym co sezon, w ilościach hurtowych? U Kangurów dla porównania przewinęły się już też rzesze ludzi, a jednak polityka nie skacze na nas z każdego drzewa. I co, można? Można. Dalej sobie żyją, istnieją, boksują, torby im się z tego powodu nie porwały.

A już tym bardziej, że u Probsta to całe lewaczenie j#bie fejkiem na kilometr, że aż oddychać nie idzie. Heloł gajs, wiecie co, teraz będę sobie modny, fajny, poprawny politycznie i przestanę mówić do was gajs, bo chyba zgadzacie się, że was to obraża, gajs? Nie? O jakże mi przykro, ale mam na to wymiętolone i i tak przestanę, taki jestem fajny. A teraz grab jor flag end goł bak tu kemp, gajs :mrgreen:

Z kolei różnorodność etniczna spoko, przerabialiśmy to już u Cooka i w pierwszym Fidżi, mnie po prostu biega o wyjątkowo parchaty sposób, w jakim to narzucają tymi całymi procentami. Hejka anon, w sumie to spoczko, wzięlibyśmy cię do obsady, bo jesteś ciekawy, fajny i medialny, tylko że widzisz anon, jest problem - nie ma tu już miejsca dla ludzi z twojej RASY :x

Przerabialiśmy już w minionym stuleciu klasyfikowanie ludzi ze względu na rasy zamiast po prostu na człowieczeństwo i o ile pani od historii mnie nie bujała, to raczej nie skończyło się to zbyt fajnie. Prawda?
"Dziś prawdziwych villainów już nie ma..."

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S41E01 "A New Era"

Post autor: ciriefan »

Oj chyba jednak nie trafilem w dziesiatke, bo nadal widze ekscytacje i cierpienie na pół strony xd oburzasz sie na polityke a sam co chwila wrzucasz lewactwo w swoje posty i wciagasz w to polityke, stad moje przeksztalcenie na prawactwo 🤣. Proponuje zjesc snickersa and move on, ode mnie tyle w temacie, szkoda czasu bo sie nie dogadamy😁

MaciekRS
6th jury member
Posty: 585
Rejestracja: 03 mar 2018, 15:17
Kontakt:

S41E01 "A New Era"

Post autor: MaciekRS »

Robienie szopki oburza.
20 lat temu było normalne że ktoś był biały, czarny, mógł być nawet "queer" jak to Rudy określał (teraz by został zlinczowany) a teraz robi się z tego widowisko które RODZI napięcia, wzbudza rasizm i doprowadzi do katasrofy.

Awatar użytkownika
Maw
sole survivor
Posty: 1283
Rejestracja: 28 mar 2017, 23:30
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S41E01 "A New Era"

Post autor: Maw »

Ale doprowadzi do katastrofy w jaki sposób, bo nie rozumiem? I co masz na myśli pisząc "wzbudza rasizm"? Xd Czy jak ktoś o sobie powie, że jest "proud black woman" albo "proud gay man" to znaczy, że sami na siebie sprowadzają hejty, bo się z tym obnoszą!!!1 Bo ten pedał/ta czarna zabrali miejsce jakiemuś ciekawemu białasowi! Xd Równie dobrze ktoś z białych mógł zabrać miejsce komuś o innym kolorze skórzy. Takie osoby są, były i będą. Również w TV. Więc trzeba się po prostu do tego przyzwyczaić. Fakt, że Probst zrobił szopkę z tym "guys" i uważam jego zachowanie za żenujące, ale o co tak naprawdę jest afera? "Cieszę się, że cast jest zróżnicowany, ale mogli zabrać miejsce komuś białoskóremu, żeby wziąć kogoś innego koloru"? Tak, teraz została wprowadzona ta zasada z 50% poc. Biali Amerykanie stanowią większość tam, ale idąc tym tropem to równie dobrze możemy powiedzieć tak o wieku czy wyglądzie większości uczestników, czy tak przeciętny człowiek z ulicy wygląda jak np. 18-letni Michael Yerger? Xd A komentarz "wzbudza rasizm" jest żałosny, nic nie usprawiedliwia rasizmu i uwierz mi, taką osobą nie stajesz się, bo np. w BB powstał sojusz czarnoskórych. Natomiast my nie żyjemy w średniowieczu, żeby w ogóle poruszać takie kwestie - dyskryminacja na tle rasowym czy seksualnym nie jest do usprawiedliwienia czy zrozumienia (coś, z czym człowiek się urodził/na co nie ma wpływu). Tak jak zawsze mnie śmieszyło jak ktoś pisał dajmy na to "i przez takich ludzi tępią homo". No nie, bo mądry człowiek nie myśli stereotypami i nie patrzy na całą społeczność przez pryzmat jakiejś grupki. Xd Tak wielkiego oburzenia nie było, jak np. CBS obsadzał 80% hot młodych osób z wyglądem modeli, więc o co chodzi. xd

Awatar użytkownika
Meciek
sole survivor
Posty: 1204
Rejestracja: 09 lut 2012, 00:00
Lokalizacja: Polska
Winners at War: Sophie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S41E01 "A New Era"

Post autor: Meciek »

tombak90 pisze:
01 paź 2021, 05:00
Hejka anon, w sumie to spoczko, wzięlibyśmy cię do obsady, bo jesteś ciekawy, fajny i medialny, tylko że widzisz anon, jest problem - nie ma tu już miejsca dla ludzi z twojej RASY :x
No tak, bo ostatnie sezony Survivora z nowymi castami były pełne ludzi tryskających osobowością i w ogóle takie charaktery, których nie da sie zapomnieć! :D

Według mnie różnorodność etniczna jest zaletą i nie rozumiem jak ktoś może narzekać na to, że jest więcej różnorodnych osób. Ci gracze nie mają żadnej przewagi nad innymi, po prostu mamy większe zróżnicowanie w caście. Tak samo wolałbym mieć większy przekrój wiekowy, bo większe zróżnicowanie wśród uczestników doprowadza do ciekawszej gry niż 10 osób, które są bardzo do siebie podobne i nie dzieje się nic.

Awatar użytkownika
tombak90
sole survivor
Posty: 2663
Rejestracja: 12 mar 2011, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

S41E01 "A New Era"

Post autor: tombak90 »

Oj chyba jednak nie trafilem w dziesiatke, bo nadal widze ekscytacje i cierpienie na pół strony xd oburzasz sie na polityke a sam co chwila wrzucasz lewactwo w swoje posty i wciagasz w to polityke, stad moje przeksztalcenie na prawactwo 🤣. Proponuje zjesc snickersa and move on, ode mnie tyle w temacie, szkoda czasu bo sie nie dogadamy😁
CBS serwuje mi politykę, więc komentuję politykę - czego nie rozumiesz? :mrgreen: Nie moja wina, że jak widzisz po postach nie wszyscy tutaj odbierają ją tak jak Ty czy Jeff. Lubisz różnorodność, to proszę bardzo, smacznego, nie nakrusz :)

A słodkiego aktualnie mi jest nie wolno, więc oddam Snickersa bardziej potrzebującym :evil:
nie rozumiem jak ktoś może narzekać na to, że jest więcej różnorodnych osób.
A to nie pomogę, bo ja też nie :mrgreen: Tak się nawet składa, że z dwójki moich wstępnych faworytów (Pastorka, JD) dwójka jest czarna, a z dwójki moich wstępnych hejtozbieraczy (Tiffany, Czupiradło) dwójka jest biała, soł...

Dlatego jeszcze raz Ci tłumaczę, że wydzieram się na sposób, a nie na efekt. Prawdziwa równość polega na tym, że castingowiec "nie widzi" czyjegoś koloru skóry, tylko przepuszcza tych, którzy najbardziej się nadają, a nie dzieli miejsca w obsadzie na białych i czarnych, bo to to właśnie jest rasistowskie. I rasistowskie jest pogonienie ludzi, którym obiecali angaż przed covidem ze względu na ich kolor skóry, bo takie hece też miały miejsce. Doktor Mengele otwiera w grobie szampana.
"Dziś prawdziwych villainów już nie ma..."

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

S41E01 "A New Era"

Post autor: frasiek »

Davos pisze:
25 wrz 2021, 00:55
Maw pisze:
23 wrz 2021, 23:53
Zaskoczę cię, ale nie tylko Ameryka jest zróżnicowana, ale cały świat. xd Sorry, ale te komentarze typu "ah ta poprawność polityczna" są śmieszne. Osoby innej rasy, orientacji czy czegokolwiek były i będą, i nie zmienimy tego, nawet jeśli niektórzy by chcieli.

A to że cast jest różnorodny bardzo na plus. I to pod wszystkimi względami, nie tylko osobowości, ale również orientacji/koloru skóry/religii. Dużo osób, zwłaszcza młodych, oglądając coś szuka kogoś z kim może się utożsamić i jednak to jest fajne. Tym bardziej dla mniejszości. Co prawda ta różnica się powoli zaciera i to nie są już czasy, gdzie w TV 90% osób to byli biali hetero chrześcijanie, ale jednak w wielu miejscach na świecie nadal panuje dyskryminacja. Tak, to jest tylko tv show i służy głównie do dostarczenia nam rozrywki, ale jeśli przy tym można zrobić jakąś zmianę to czemu nie, ja jestem bardzo za i mam nadzieję, że pomysł z 50% poc utrzyma się na lata.
Nie mam nic przeciwko różnorodności, ale nie lubię, jak wciska się to na siłę, a wszelkie parytety uważam za bezsensowne, bo nie tak to powinno działać. Jeśli na casting zgłasza się ileś osób to produkcja powinna brać pod uwagę to, jaki mają potencjał, czy dobrze kombinują, czy będą ciekawymi graczami i mają fajną, "telewizyjną" osobowość. Bez patrzenia na to, jakiej są rasy, orientacji itd., bo jakie to ma znaczenie?

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

S41E01 "A New Era"

Post autor: frasiek »

Davos pisze:
30 wrz 2021, 18:48
Tak jak i biali tudzież niebiali lewacy. Świat jak widać jest pełen ekspertów ;) Ale nie mieszajmy do tego polityki, już i tak jej zbyt wiele w Survivor.
Przychodzisz na forum z propagandą jakiej używają Republikanie, aby odwrócić uwagę od tego, że nie mają nic do zaoferowania wyborcom i wydaje Ci się, że "nie mieszasz do tego polityki"?

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

S41E01 "A New Era"

Post autor: frasiek »

tombak90 pisze:
03 paź 2021, 02:13
A to nie pomogę, bo ja też nie :mrgreen: Tak się nawet składa, że z dwójki moich wstępnych faworytów (Pastorka, JD) dwójka jest czarna, a z dwójki moich wstępnych hejtozbieraczy (Tiffany, Czupiradło) dwójka jest biała, soł...
A masz jakiegoś czarnego przyjaciela?

Awatar użytkownika
tombak90
sole survivor
Posty: 2663
Rejestracja: 12 mar 2011, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

S41E01 "A New Era"

Post autor: tombak90 »

frasiek pisze:
03 paź 2021, 12:44
tombak90 pisze:
03 paź 2021, 02:13
A to nie pomogę, bo ja też nie :mrgreen: Tak się nawet składa, że z dwójki moich wstępnych faworytów (Pastorka, JD) dwójka jest czarna, a z dwójki moich wstępnych hejtozbieraczy (Tiffany, Czupiradło) dwójka jest biała, soł...
A masz jakiegoś czarnego przyjaciela?
Już Ty jak coś czasem przyczadzisz, to nie wiadomo, gdzie uciekać i czym się nakryć :lol: :lol: :lol: Co ma niby ta informacja wnieść do dyskusji? Nie mam, bo zwyczajnie nie złożyło się, żeby ktoś taki pojawił się w moim kręgu rodzinnym/ towarzyskim/ zawodowym. Powinienem latać po mieście, żeby sobie znaleźć do kolekcji? :lol:

Zdaje się, że jedna taka osoba pojawiła się w mojej grupie przedszkolnej jak jej ojciec przyjechał na sezon do Spójni. I chyba grzecznie się razem bawiliśmy :mrgreen:
"Dziś prawdziwych villainów już nie ma..."

Awatar użytkownika
Davos
6th jury member
Posty: 582
Rejestracja: 16 lut 2019, 01:44
Kontakt:

S41E01 "A New Era"

Post autor: Davos »

Maw pisze:
01 paź 2021, 17:53
Czy jak ktoś o sobie powie, że jest "proud black woman" albo "proud gay man" to znaczy, że sami na siebie sprowadzają hejty, bo się z tym obnoszą!!!1
Pewnie jakieś hejty by się pojawiły, ale głównie na portalach społecznościowych, ze strony zwykłych ludzi, bo wątpię, żeby produkcja czy media by jakoś zareagowały. Ale gdyby ktoś powiedział o sobie "proud white man" (co oczywiście samo w sobie byłoby głupie) to coś czuję, że wyleciałby z Survivor z hukiem z dożywotnim zakazem powrotu, media by go wyklęły, a kilka sklepów na Bronxie by spłonęło :P

frasiek pisze:
03 paź 2021, 12:41
Davos pisze:
30 wrz 2021, 18:48
Tak jak i biali tudzież niebiali lewacy. Świat jak widać jest pełen ekspertów ;) Ale nie mieszajmy do tego polityki, już i tak jej zbyt wiele w Survivor.
Przychodzisz na forum z propagandą jakiej używają Republikanie, aby odwrócić uwagę od tego, że nie mają nic do zaoferowania wyborcom i wydaje Ci się, że "nie mieszasz do tego polityki"?
Nie wiem, co mają do tego Republikanie, ale powiedz, kto pierwszy wprowadził do Survivor (bo o nim w końcu rozmawiamy) politykę: ci, którzy zdecydowali o dobieraniu castu według sztucznie wymyślonych parytetów czy ci, którzy na to narzekają?

tombak90 pisze:
03 paź 2021, 02:13
a z dwójki moich wstępnych hejtozbieraczy (Tiffany, Czupiradło) dwójka jest biała, soł...
Czyli Twoi hejtozbieracze wprawdzie są biali, ale połowa z nich to kobiety, a druga połowa to osoby homo. Wniosek jest prosty - może i żeś nie rasista, ale seksista i homofob już tak! :P


A tak bardziej serio to
tombak90 pisze:
03 paź 2021, 02:13
Prawdziwa równość polega na tym, że castingowiec "nie widzi" czyjegoś koloru skóry, tylko przepuszcza tych, którzy najbardziej się nadają, a nie dzieli miejsca w obsadzie na białych i czarnych, bo to to właśnie jest rasistowskie. I rasistowskie jest pogonienie ludzi, którym obiecali angaż przed covidem ze względu na ich kolor skóry, bo takie hece też miały miejsce.
W pełni się zgadzam z powyższym :)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Survivor 41”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości