S42E03 "Go for the Gusto"

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5716
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

S42E03 "Go for the Gusto"

Post autor: Jack »

Premiera: 23 marca 2022

Awatar użytkownika
Jasasiek
7th jury member
Posty: 670
Rejestracja: 06 lip 2020, 15:02
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S42E03 "Go for the Gusto"

Post autor: Jasasiek »

Mam mieszane uczucia co do tego odcinka. Przede wszystkim bardzo szkoda mi Jenny, była moją główną faworytką. Nie chcę się łudzić, że kiedyś wróci, ale powiedziała, że chętnie zagrałaby jeszcze raz. Gdyby doszło do Second Chance 2 to ze wszystkich premergerów byłaby u mnie pierwsza do powrotu, może tylko niżej od J'Tii :lol: Odpadła zupełnie nie ze swojej winy i to jest najbardziej przykre. Głównymi winnymi są dwa pustaki Daniel i Chanelle, ale nie byłoby tego całego cyrku, gdyby przystopowano trochę z tymi przewagami i związanymi z nimi karami. Tak naprawdę w Taku teraz tylko Lindsay i Jonathan mogą głosować, to jest niedorzeczne i w tak małych plemionach nie powinno dochodzić do takich sytuacji.
Co do reszty XD Chanelle to taka głupia pipa, że brak słów. Dosłownie powiedziała Omarowi, że potrzebuje swojego głosu, bo idzie na radę, więc nie będzie ryzykować. Oczywiste jest, że po czymś takim Omar będzie chciał zdobyć przewagę i sam zaryzykuje. Czym ona się kierowała przed tym kołem, że Omar nie zechce za darmo zyskać przewagi i bez potrzeby zagra bezpiecznie, nie mając nic do zyskania? Nie da się tego w jakikolwiek sposób wytłumaczyć, po prostu to jest jeden z najgłupszych ruchów wszechczasów, nie wiem nawet do czego to porównać. Tym bardziej, że dokładnie wiedziała, jaki wybór ją czeka, bo Jenny po swoim dylemacie powiedziała wszystkim w plemieniu co się tam działo (nie pokazali tego, ale teraz przyznała w wywiadzie, że opowiedziała im wszystko zgodnie z prawdą). Jeszcze potem Chanelle zepsuła plan Haia z dzieleniem głosów, który dokładnie załatwiał wszystko co chciała, bo gdyby flipnęli z Danielem, to odpadłaby Lydia tak jak planowali. Do tego nazwała się królową socjalu, bo niby zarządzała cudzymi głosami, nie posiadając swojego XD Już myślałem, że wiedziałem w kogo będę nawalać plusami w głosowaniu na najgorszego stratega sezonu, ale Daniel postanowił być dla Chanelle konkurencją :lol: Nie wiem dlaczego z dupy zaczął cisnąć po swojej równie mądrej koleżaneczce na tej radzie. I jeszcze powiedział od razu po drugim remisie, że nie chce iść w kamienie, dając Haiowi pole do decydowania.
Po stracie Jenny liczę, że Hai i Lydia zdominują to plemię i wywalą jak najszybciej tamtą dwójkę, bo nie chcę już na nich patrzeć po tym odcinku.
Ika zostali kompletnie olani i trochę słabo, mogli wrzucić chociaż jedną scenę z tego plemienia zamiast pokazywania przez minutę, że uczestnicy się topią.
Maryanne podkreślająca dokładnie, że obejrzała każdy sezon oprócz 6 odcinków Tocantins ❤

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5987
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S42E03 "Go for the Gusto"

Post autor: ciriefan »

Kolejny jeden z najbardziej niedorzecznych odcinków w historii przez twisty XD

Jednego z plemion nawet nie pokazali, bo było za mało czasu antenowego. Drugie z plemion w sumie tylko w kontekście znalezionego przez Maryanne HII. Potem zadanie, którego część trzeba było anulować, bo ludzie by się pewnie potopili XD I potem ta niedorzeczna rada, gdzie przez przewagi jak zawsze odpada moja faworytka, tym razem Jenny. No tragiczna była ta rada. Ale urocze było to, jak Hai nie ogarniał, że brakuje 2 głosów XD

No cóż. Chanelle przede wszystkim niepotrzebnie ryzykowała swój głos, skoro sama mówiła, że będzie jej potrzebny. Hai był gotowy iść na kamienie, co jest logiczne, bo miał szanse 3:1, że odpadnie ktoś z drugiego sojuszu. Z resztą był na wygranej pozycji od samego początku, bo Daniel od razu powiedział, że nie będzie ryzykował kamieni - no nie ma to jak odkryć swoje karty XD Wgl mam nadzieję, że cała czwórka się teraz dogada przeciwko Danielowi. Okropnie kłamał na radzie i w bardzo kiepskim stylu - Mike i Chanelle już mu nie zaufają i myślę, że Hai i Lydia też wiedzą, że nie powinni mu ufać. Strasznie szkoda Jenny no, ale klątwa azjatek powróciła i musiała ją dosięgnąć. Dobrze, że to początek sezonu na taki armageddon a nie final 6 jak w przypadku mojej innej ulubienicy XD

Za dużo twistów i przewag. Oby produkcja to przemyślała przed kolejnymi sezonami.

Obrazek

Awatar użytkownika
Maw
sole survivor
Posty: 1283
Rejestracja: 28 mar 2017, 23:30
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S42E03 "Go for the Gusto"

Post autor: Maw »

Najgorsze jest to, że te przewagi nawet dalej nie są przemyślane. Jest tie, a ci ludzie bez głosu i tak idą "zagłosować" tylko po to, żeby Jeff ich zaraz ujawnił. xd

Odcinek najmniej podobał mi się z całej trójki. Przede wszystkim dlatego, że 3/4 było poświęcone przewagom. Miejmy nadzieję, że chociaż teraz będziemy to z głowy i będzie takich odcinków jak najmniej. Rada była emocjonująca, to trzeba przyznać. Ale bardziej się wkurwiałem na głupie ruchy uczestników. Chanelle tracąca swój głos - SRSLY?! No ale ona przecież musi wykonywać big moves... Co z tego, że to było kompletnie nieopłacalne i zbyt ryzykowne dla niej. Jeszcze te teksty, że nawet bez głosu może dyktować radę. xdd Kochana, jak dwie osoby tylko głosują to raczej jest wtedy trudno o to. Trafia do grona moich anty-faworytek. :) Nie wspomnę już o Danielu, bo on to już w ogóle totalna tragedia... Koleś zjebał najbardziej jak mógł. Oby poszli na radę przed merge i odpadł.

Jenny odpadła i jest mi jej strasznie szkoda, bo była moją faworytką. :( A nawet jej nie dali dobrego editu i dostała tylko jedną konfę mimo że odpadla przez jebane przewagi. xd To jest dopiero początek gry, a mamy sytuację, gdzie głos tylko czterech, a potem tylko DWÓCH osób jest ważny, no kurde... Żenada. Jedyny plus odpadnięcia Jenny jest taki, że są konsekwencje działań, ale akurat JENNY w tym wszystkim nie zrobiła nic złego. :( Szkoda, że jakimś cudem nie odpadł Daniel albo Chanelle... No i Lydie też lubiłem, więc jej też byłoby mi szkoda, akurat to są dwie moje ulubione zawodniczki z tego plemienia i oczywiście obie zagrożone. xd I trochę nie rozumiem DLACZEGO? Serio. Czy tylko dlatego, że są kobietami? Bo nie dali nam jakiegoś wyraźnego powodu. xd A Jenny i Lydia akurat chyba najlepiej pokazały się zadaniowo, więc jeśli o to chodzi to chyba nadal kierowane jest to stereotypami. :) Plus dla Haia, on i Maryanne wypadli w tym odcinku najlepiej.

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2141
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S42E03 "Go for the Gusto"

Post autor: Umbastyczny »

Matko, jakie to było żenujące xD

Rzeczywiście sezony 41 i 42 idą równolegle. W S41 trzeci odcinek też był skupiony na tryliardzie przewag i nawet zadanie o immu było podobne z tymi woreczkami na końcu.

Co do samego zadania. Z jednej strony jest to ok, że to przerwali. Wszyscy byli coraz bardziej wyczerpani i w sumie bardziej skupiali się na przetrwaniu niż ukończeniu zadania. Do tego w sumie rzeczywiście był "remis" w wodzie, więc żadne plemię nie straciło na tym. ALE, no oczywiście miło, że zadbali o uczestników, ale czemu tak późno? Przecież widzieli jakie są warunki. Mogli zmienić część zadania przed startem, albo może użyć czegoś z innego odcinka jeśli mieli coś gotowe. Jak zwykle spóźniona reakcja - podobnie jak na przykład z medicalem z pierwszego epa.

NIEBIESCY - kompletnie niewidoczni w sumie, szkoda, że nawet 1 sceny jakiejkolwiek z obozu nie dostali.

ŻÓŁCI - Maryanne ma HI, może to trochę namieszać, bo teoretycznie ona była tam najniżej w hierarchii. Omar stracił głos przez głupotę Chanelle - może jedynie mógł jakoś się już dobitniej z nią dogadać, że ja tylko jedno z nich może wygrać to powinien być to on. No i Jonathan duży plus za zadanie. Skojarzyło mi się z Survem SA i występem Chappiego w jednym zadaniu w wodzie.

ZIELONI - czyli pokaz jak kilka osób może sobie jednocześnie mocno popsuć i utrudnić grę :D

Jenny mi szkoda, nie zrobiła żadnej wtopy. Ja ją lubiłem, była inteligentna, taka spokojna. Jedynie no cóż, nie była blisko z Haiem i Lydią, więc ją wzięli na celownik.

Lydię też lubię, więc byłoby mi jej szkoda. Hai się pokazał z dobrej strony, nie ufał do końca Chanelle i postawił na swoim na radzie. Mike stracił sojuszniczkę i zobaczył komu zaufał w kwestii HI.

No i 2 perełki plemienia.

Chanelle najpierw dowaliła z tą stratą głosu, nie wiem co ona miała w głowie xD Potem w sumie zepsuła plan podziału głosów, żeby zaproponować inny plan podziału głosów, a oba mogły przynieść jej ten sam skutek. Jedynie muszę przyznać, że ona miała rację i gdyby próbowali rozdzielić głosy między Jennę i Mike'a to 3:2:1 jest bez sensu. No i Daniel, który najpierw głosuje z Chanelle i resztą, potem ją wkopuję, że to jej wina i go oszukała itd. :D Ale finalnie nie dziwię się, że zagrał bezpiecznie.

Może tu być ciekawie. Wydaje mi się, że w najlepszej pozycji będą Lydia i Hai, bo jakoś nie widzę, żeby po tym wszystko trio Daniel, Mike i Chanelle się zgrało.

No i zgadzam się, że te twisty i przewagi są nieprzemyślane. Ktoś w ogóle z produkcji pomyślał o scenariuszu z podwójnym remisem i konsensusem? Czy na tych karteczkach z regułami przewag było info, że nie mogą brać udziału w konsensusie? I powinni być usunięciu z decyzji skoro w sumie to nie jest "głosowanie" takie formalne? I czy w jakimkolwiek regulaminie jest wypisana hierarchia zasad/przewag?

I przeanalizujmy podobny scenariusz tylko u żółtych. Omar nie ma głosu. Maryanne nie ma głosu. Jonathan głosuje na Lindsay. Lindsay głosuje na Johnathana. Mamy 1:1, brak więcej głosów w urnie. Następuje powtórne głosowanie. Lindsay i Jonathan nie głosują, bo są zagrożeni. Omar i Maryanne idą do urny, ale nie mogą głosować. I co? Jeff przynosi urnę i mówi "nie ma więcej głosów", mamy remis 0:0? :D I co? Od razu są kamienie, które losują Maryanne i Omar?

Saw
8th jury member
Posty: 769
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S42E03 "Go for the Gusto"

Post autor: Saw »

Odcinek poświęcony przewagom i pierdołom. A więc kiepski odcinek. Dwa pierwsze odcinki obudziły we mnie zaciekawienie, ale niestety wszystko się rypło teraz. Tak już mieszają z tymi przewagami, że ja już czasem nic nie ogarniam. Tego wszystkiego jest za dużo.

Niebieskich w ogóle nie pokazali, bo nie było czasu. No tak :( Trzeba pokazać jak gracze poszukują gówna.

Pomarańczowi dzięki Jonathanowi wymiatają w zadaniach. Swoją drogą kuriozalna była ta sytuacja na zadaniu. Czy produkcja nie potrafiła przewidzieć, że warunki są za trudne i oni tam mogą się potopić. Fajnie ogląda się trudne zadania, ale to już była przesada. Mogli po prostu ominąć tamtą część zadania. Maryanne zdobyła HII, więc na plus. Choć tego typu immunitet, może stać się na dalszym etapie kłopotem. Kolejną kuriozalną sprawą jest, że w przypadku rady tylko dwójka uczestników może głosować, dzięki wspaniałym twistom. Nie wiem co za kretyn je wymyśla, ale to już jest dno.

U zielonych zrobiło się ciekawie, choć też wkurza fakt, że zamiast szóstki głosowac mogła tylko czwórka. Szkoda, że to Jenny odpadła, bo ją polubiłem. Oberwała trochę tak przypadkowo. Bo gdyby nie twist, to jej czwórka spokojnie wyeliminowałby Lydię. No ale Lydii tez byłoby mi bardzo szkoda, bo podoba mi się jej duet z Hai'em. Tak naprawdę wszystko zepsuli Daniel z Chanelle. Ona nawaliła już na wyspie, tracąc w głupi sposób głos. Jestem w szoku jak można popełnić taką gafę. Później też to zamieszanie z podziałem głosów. Ale największym idiotom okazał się Daniel. No dobra, od początku był przeciwny losowania kamieni, co skutecznie zresztą wykorzystał Hai, chcąc uratować Lydię. No ale nie dość że zdradził Mike, to jeszcze próbował wrzucić pod autobus swoją najbliższą sojuszniczkę Chanelle. Nie wiem co miało na celu to odwracanie kota ogonem i zrzucanie na nią winy. No teraz to już koleś zraził chyba wszystkich do siebie. No bo choć pomógł Lydii i Hai'owi to wątpię, że oni będą wstanie mu ufać, po tych akcjach. A Mike i Chanelle będą wściekli po tej jego zagrywce. Wielkie brawa dla Haia, bo jego gra jak na razie najbardziej mi się podoba. Skutecznie zagrał na radzie. Slysząc że Daniel nie zgodzi się na kamienie, on silnie trzymał się swojego zdania, że ratuje Lydię i jest gotowy na kamienie. Tak długo naciskał aż Daniel się złamał i wywalił Jenny. Opłacało mu się ratowanie sojuszniczki, tym bardziej że teraz powstanie zgrzyt w plemieniu i oni we dwójkę mają szansę poprawić swoją pozycję.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5716
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

S42E03 "Go for the Gusto"

Post autor: Jack »

Nie chciałem narzekać, ale chyba po raz kolejny będę musiał to zrobić. Zacznę od tego, że odpadła w sumie jedyna osoba której kibicowałem. Pod poprzednim odcinkiem pisałem, że mam złe przeczucie, że odpadnie jakoś w okolicach merga. Niestety, stało się to o wiele wcześniej. Mam też takie wrażenie, że nie do końca wyjaśniono nam jakie motywy kierowały głosującymi, że padło jednak na Jenny. Ta dyskusja podczas rady w stylu "nie zmieniam głosu, losujmy kamienie" była dość dziwna :D No cóż, nie mamy wpływu na to kto odpada.
Rada sama w sobie też była tragiczna. 6 osób, 4 głosy, później dogrywka - 2 głosy :D I ten moment w którym osoby nie oddające głosu musiały się do tego przyznać lol

Przerwane wyzwanie pewnie też przejdzie do historii. Witajcie w nowej erze Survivora, gdzie będziemy pomagać Wam w wyzwaniach xd

Jednym zdaniem: Mam już dość tego sezonu :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Survivor 42”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości