S42E05 "I'm Survivor Rich"

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5716
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

S42E05 "I'm Survivor Rich"

Post autor: Jack »

Premiera: 7 kwietnia 2022

Awatar użytkownika
Maw
sole survivor
Posty: 1283
Rejestracja: 28 mar 2017, 23:30
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S42E05 "I'm Survivor Rich"

Post autor: Maw »

Ten sezon naprawdę jest świetny. Super cast, bardzo wyrównany edit. Gdyby tylko jeszcze usunąć te debilne przewagi...

TAKU
Zabawna była ta scena jak Jonathan nie mógł wytrzymać słuchając pierdolenia Maryanne i Lindsay. xddddd Wydaje mi się, że przez jego występy w zadaniach jest skazany na early merge. Maryanne albo się kocha, albo nie. Ja należę zdecydowanie do tej pierwszej grupy. <3 Każda minuta z nią na ekranie jest świetna. Lindsay też jest niezła, tutaj śmieszki z Maryanne, ale mogłaby ją wyeliminować. Niby jest na razie UTR, ale czekam na coś więcej od niej, bo wyczuwam potencjał na niezłego gracza. Omar jest mi całkowicie obojętny z tego plemienia i mógłby odpaść. Jakoś nawet mimo że dostaje konfy to i tak nie pamiętam o czym on mówił.

IKA
Moje ukochane plemię. <3 Tori już zapowiedziała, że ona od razu pierwsze co flippnie!!! Nie no, kocham ich. xd Rocksroy to mój ulubiony facet w tym sezonie i też go uwielbiam. Jest entertaining, to na pewno, ale też życzę mu, że jakoś się odnajdzie w merge, bo na razie mu trudno z jego osobowością, aczkolwiek to wygląda trochę tak, że nikt go nie lubi, ale nikt się go nie pozbędzie. xd Kocham to plemię. Bardzo polubiłem Dreę, właśnie już po ostatnim odc. się do niej przekonałem. Cieszę się, że znalazła HII, ale te teksty Romeo o coachowaniu jej były trochę cringe. xd Czy ona nie jest starsza od niego? Albo przynajmniej w jego wieku... Romeo jest mi obojętny, ale pozostałą trójkę uwielbiam.

VATI
Ok, ten odcinek naprawdę był świetny. Najgorsze plemię przegrało i na chopping block znaleźli się Daniel i Chanelle, czyli dwie osoby, które lubię z castu najmniej. Ostatecznie odpadł Daniel i bardzo się z tego powodu cieszę, bo on najbardziej mnie irytował. Chanelle zagłosowała na Mike'a, co wydaje się takim wtf ruchem, ale jak się mocniej nad tym pomyśli... Dziewczyna pewnie myślała, że będą wszystkie głosy na Daniela, a w razie gdyby udało mu się zagrać shot in the dark to wtedy Mike by odpadł. Nie winię jej w sumie za ten ruch, bo tych przewag jest tyle, że serio jest to przesada. Tylko że to było słabe z tej strony, bo Mike jest teraz na nią wściekły. xd Jakoś nie widzę ją zachodzącą daleko. To kolejne dysfunkcyjne plemię jak Ika. Mike/Hai/Lydia wszyscy są spoko, lubię to trio. Swoją drogą zabawne, że Hai i Lydia z osób na dnie teraz rządzą plemieniem i rozdają karty. Fajnie, że Lydia poszła na tą wyprawę to chociaż dostała więcej screentime i dowiedzieliśmy się coś o niej. To w sumie prawda, że jest ona taka dość thicc i dobrze, że takie kobiety też mają szansę w Survie.

Super, że kolejny odcinek będzie trwał 2h, bo nie zniósłbym tego cringu jak w ostatnim sezonie, kiedy zakończyli cliffhangerem mimo że każdy wiedział jak to się skończy. xddd

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2141
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S42E05 "I'm Survivor Rich"

Post autor: Umbastyczny »

Całkiem ok odcinek.

ŻÓŁCI

Maryanne lubię i dobrze się ją ogląda. Jednak z perspektywy życia na wyspie byłoby ciężko mi z nią wytrzymać. Jako introwertyk rozumiem Jonathana. A on wydaje się spoko, ma chyba głowę na karku, ale ze względu na formę zadaniową pewnie wyleci szybko.

NIEBIESCY

Rzeczywiście teksty Romeo były dziwne xD Drea ma kolejny fant, dużo jej się tego uzbierało. Ich duet wydaje się ok, choć Romeo jest dla mnie trochę nijaki. Rocksroy - dla mnie on jest jakiś zbyt prostolinijny. Do tego nie rozumiem czemu na tej wyprawie z Lydią nie dogadał się lepiej i nie zgarnął tego głosu. A Tori już planuje przeskok. Śmieszyło mnie jak Rocksroy po radzie wygłaszał regułki, że spoko i mogą grać dalej, a ona mruczała, że nie :D

ZIELONI xD

Dobry burdel. Kolejny bardzo dobry odcinek w wykonaniu Haia, obecnie to chyba mój ulubieniec (mimo tego co odwalił z krwią w pierwszym odcinku :D). Lydia generalnie też ok, dostała w końcu ciut więcej czasu. I ją rozumiem, że nie ryzykowała głosu, zwłaszcza, że widziała jaki chaos wywołało to na poprzedniej radzie. Mike nie jest do końca moim typem osoby czy gracza, ale nawet wydaje się ok i jakoś go troszkę polubiłem. Chanelle i Daniel mnie irytowali, ale chyba Daniel bardziej więc wynik rady mnie cieszy. Wynik 2:2:1 nie był wyjaśniony, ale myślę podobnie jak Maw. Wstępnie miał być podział Mike i Daniel na Chanelle, a Hai, Lydia i Chanelle na Daniela, ale Chanelle chciała się zabezpieczyć przed shot in the dark / HI i zagłosowała na Mike, nie wiedząc, że to on na nią głosuje.


Mamy niby trzy czwórki, ale w każdej są jakieś zgrzyty, więc ciekawe jak to wyjdzie. Na minus ilość przewag, które są w rękach graczy, do tego shot in the dark i pewnie się coś pojawi więcej. Może być mocno loteryjnie jak ludzie zaczną grać tym wszystkim.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5987
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S42E05 "I'm Survivor Rich"

Post autor: ciriefan »

Kolejny dobry odcinek. Miło się to ogląda. W sumie to niewiele w mojej ocenie zmieniło się od ostatniego odcinka. Hai, Maryanne i Jonathan to moje top 3 na ten moment.

Daniel był straszny i dobrze, że odpadł. Kiepski gracz, ale niestety czuję, że Jeff może chcieć go kiedyś przywrócić.

Czyżby za tydzień powtórka z ostatniego sezonu?

Obrazek

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2141
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S42E05 "I'm Survivor Rich"

Post autor: Umbastyczny »

A mam takie 2 pytania. Bo tych wszystkich twistów i przewag jest tak wiele, że nikt chyba nie ogarnia jaka jest hierarchia zasad.

1) Shot in the dark - zagrywając tym, tracisz głos na radzie. A można zagrać jeśli nie masz głosu na radzie? Np. gdy masz to nieaktywne HI, albo stracisz głos po wyprawie do koła.

2) Również shot in the dark - załóżmy, że na radę przyszło jakieś małe plemię, powiedzmy 4-osoby. I wszyscy zagrali shot in the dark, więc nikt nie oddał głosów. I co? Rada jest odwołana czy od razu losujemy kamyki?

Awatar użytkownika
Fenistil
1st jury member
Posty: 196
Rejestracja: 22 sie 2017, 21:27
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

S42E05 "I'm Survivor Rich"

Post autor: Fenistil »

Sezon dobrze się ogląda, więc pasuje coś skrobnąć tutaj przed odcinkiem z mergem(?).

Kibicuję przede wszystkim pomarańczowym, którzy momentami naprawdę szczerze wyglądali na szczęśliwą rodzinkę i miło mi się na to patrzyło. Wiadomo, że są też między nimi poważne tarcia i pewnie ich relacje się posypią jak już wszystko wpadnie do tego wielkiego pomerge'owego kotła, ale mimo wszystko sentyment pozostanie. Tym bardziej, że z osobna też ich lubię. Maryanne ze swoimi przesadzonymi reakcjami to czyste złoto dla takiego programu i ze względów rozrywkowych mam nadzieję, że przynajmniej nie odpadnie od razu. Jonathan to typ mięśniaka-wymiatacza i o ile zazwyczaj niezbyt ich trawię, to akurat on ze swoim szczerym optymizmem i drużynowym nastawieniem mnie do siebie przekonał. Omara też lubię, wydaje się rozsądny. Jedynie Lindsay trochę mniej rzuca mi się w oczy jako jednostka, ale też raczej dobrze jej życzę.

U zielonych największe pozytywne zaskoczenie to zdecydowanie Mike, który pomimo wieku ma bardzo sensowne podejście do gry. Dodatkowo zaimponowało mi, że jako jedyny dotąd miał jakiekolwiek hamulce względem wypowiadania tych durnych haseł, próbując zbudować wokół tego jakąś strategię. Gra Haia też mi się podoba - nieustępliwie bronił swojej sojuszniczki i tym samym pokazał, że jest solidny, warto z nim pracować. Lydia jest za to trochę za bardzo rozchwiana, a Chanelle głupio dała się wciągnąć Danielowi w jego gierki, ale jeszcze bym jej nie spisywał całkiem na straty.

Niebiescy są zdecydowanie najnudniejsi. Jasnym punktem jest tu Tori, która gra tragicznie, co stanowi ciekawe połączenie z byciem pyskatym i pewnym siebie villainem. Podobnie jak u Maryanne mam nadzieję, że dla dobra sezonu jeszcze sobie trochę pogra. Co do reszty... Nie mam pojęcia jak Rocksroy ze swoją mentalnością się jeszcze w tej grze utrzymał, nieszczególnie chcę go dalej oglądać. Romeo jest... w porządku? Trudno mi powiedzieć o nim coś ciekawszego. O istnieniu Drei zapominam.

Z osób, które odpadły, najbardziej szkoda mi Jenny, bo była dobrze ustawiona i odpadła trochę przez zbieg okoliczności i głupotę sojuszników. Całe szczęście, że poleciała głowa Daniela, bo jego dwulicowość działała mi już na nerwy.
Umbastyczny pisze:
12 kwie 2022, 14:04
A mam takie 2 pytania. Bo tych wszystkich twistów i przewag jest tak wiele, że nikt chyba nie ogarnia jaka jest hierarchia zasad.

1) Shot in the dark - zagrywając tym, tracisz głos na radzie. A można zagrać jeśli nie masz głosu na radzie? Np. gdy masz to nieaktywne HI, albo stracisz głos po wyprawie do koła.

2) Również shot in the dark - załóżmy, że na radę przyszło jakieś małe plemię, powiedzmy 4-osoby. I wszyscy zagrali shot in the dark, więc nikt nie oddał głosów. I co? Rada jest odwołana czy od razu losujemy kamyki?
Jak na moje to:
1) Zrozumiałem to tak, że można to zagrać zamiast oddania głosu, czyli musisz ten głos mieć, żeby go przehandlować. I to się wydaje sensowne podejście.
2) Nikt nie ma głosu, czyli mamy nierozstrzygalny remis, czyli chyba kamyki.

Saw
8th jury member
Posty: 769
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S42E05 "I'm Survivor Rich"

Post autor: Saw »

Fajny odcinek. Tak naprawdę oprócz trzeciego odcinka, poświęconego przewagom, sezon ogląda się bardzo dobrze. Dobry poziom, równy edit. Pozytywne zaskoczenie, po koszmarze z Australii.

Pomarańczowi
Maryanne jest zajebista. Robi świetne show i można ją oglądać godzinami. Ale domyślam się że życie z nią na wyspie do łatwych nie należy. Jonathan jest już u kresu cierpliwości. Facet naprawdę jest spoko i z każdym odcinkiem zyskuje coraz bardziej w moich oczach. Nie chciałbym, żeby po połączeniu od razu stał się prostym celem. Jego fizyczność powinna zejść na dalszy plan, tym bardziej że zadania będą już innego typu. Omar i Lindsay są mi obojętni.

Niebiescy
Tori zapowiada że po połączeniu od razu przeskoczy. Od dawna widać, że ona nie czuje żadnej więzi z tymi ludźmi. Rocksroy widać, że jest zagubiony w grze. Trafił na wyspę razem z Lydią, ale nie wykorzystał okazji, by zdobyć przewagę. Romeo i Drea trzymają się razem. Drea znalazła HII i jest królową przewag. No ładny worek z fantami już posiada, pytanie tylko czy będzie wstanie je dobrze wykorzystać. Ja ją lubię i liczę że po połączeniu będzie się jej dobrze wiodło. Romeo jest jakiś taki nijaki, nie mój typ osoby.

Zieloni
Na całe szczęście Daniel odpadł. Najbardziej wkurzająca osoba z całej obsady. Narobił sobie problemów na poprzedniej radzie i nie był już wstanie tego naprawić. Jedynym ratunkiem było nastawienie innych na byłą sojuszniczkę Chanelle, ale nawet tego nie potrafił dobrze zrobić. Szczerze to najbardziej miałem dosyć jego dwulicowości. Wkurza jak ktoś obraca kota ogonem i na kogoś innego próbuje zwalić winę. I co to za jajca z tym pływaniem? Każde zadanie w wodzie omijał tłumacząc że nie da rady, a jak się okazało całkiem nieźle sobie radził w wodzie. Zresztą nie wiem dlaczego on grzał ławę na prawie każdym zadaniu. Co to ma być? Jakieś specjalne przywileje. Grał kiepsko i odpadł zasłużenie. Cieszę się że Chanelle przetrwała. Lubię ją, choć zdaję sobię sprawę że nie gra ona dobrze. Początkowo zdziwił mnie głos na Mike'a, ale później zdałem sobie sprawę, że próbowała się zabezpieczyć w razie gdyby Daniel zagrał kamieniem. No ale Mike nie będzie po tej radzie na pewno zadowolony. Ogólnie Mike jest jednym z większych zaskoczeń tej edycji. Przeważnie nie lubię tego typu osób, ale przyznam, że jego akurat da się lubić. Stara się grać rozsądnie, choć nie do końca wszystko ogarnia. Ale z charakteru jest spoko gościem i potrafi być zabawny. Hai i Lydia to mój ulubiony duet. Lydia to na ten moment moja cicha faworytka. Nie ryzykowała głosu na wyspie, bo wiedziała że będzie on jej potrzebny. Nie warto ryzykowac powtórki z ostatniej rady.

Fajnie że na połączeniu spotkają się trzy czwórki. Szanse przez to są wyrównane i ciężko powiedzieć, kto z kim będzie trzymał. Niestety znów będzie ten zjebany twist z cofaniem czasu. Dla mnie to jedno wielkie gówno i nie wierzę że osoba decydująca o tym podejmie inną decyzje niż cofnięcie czasu i ratowanie własnego tyłka. Tym bardziej że spędzi sporo czasu na wygnaniu i nie będzie wtajemniczona w grę. Ten twist jest zawsze skazany na to samo. Nie wiem na co Probst liczy?

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5716
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

S42E05 "I'm Survivor Rich"

Post autor: Jack »

Lepszy odcinek niż pozostałe w tym sezonie. Mam nadal nadzieję, że ta edycja się rozkręci i poziomem dobije chociaż do sezonu 41, jednak z taką obsadą... wypada tylko być pesymistą.

Pomarańczowi
Wreszcie pokazano, że Maryanne przeszkadza nie tylko mnie, ale również uczestnikom programu. Serio, nie rozumiem jak można się tak zachowywać na co dzień i nie dostrzegać tego że inni są takim zachowaniem poirytowani. Jonathan to trochę taki typowy mięśniak, który nie myśli za dużo o strategii, ale jest jedyną osobą z tego plemienia która da się lubić. No może też poza Lindsay, która jest w miarę obojętna.

Niebiescy
Szkoda, że to oni nie poszli na radę. Mogłoby być ciekawie. Czekam, aż się między sobą pozabijają. Gdyby jedną z tysiąca tych przewag dostała Tori to mogłoby być naprawdę interesująco.

Zieloni
Rada była całkiem ciekawa. Chyba najlepsza w tym sezonie ze wszystkich jakie wydarzyły się do tej pory. Trochę szkoda mi Daniela. Można było przynajmniej mu współczuć życiowego nieogarnięcia i było to całkiem zabawne. Nie irytował tak jak pozostali członkowie z tej grupy. Mam nadzieję, że Chanelle będzie kolejna z tej ekipy, która pożegna się z programem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Survivor 42”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości