S43E12 "Telenovela"

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Prus
5th jury member
Posty: 485
Rejestracja: 19 lip 2020, 10:15
Lokalizacja: Kraków
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Flick
Kontakt:

S43E12 "Telenovela"

Post autor: Prus »

The remaining six castaways must get the ball rolling to win the reward challenge and earn a sweet treat. Also, castaways will need to hang in there during the immunity challenge to secure their spot in the final five.

Premiera: 7 grudnia 2022
Obrazek
Źródło
Ostatnio zmieniony 10 gru 2022, 17:26 przez Prus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S43E12 "Telenovela"

Post autor: ciriefan »

Wow no powiem wam, że jak cały sezon był tragiczny, to warto było czekać, bo ten epizod wg mnie był wyjebany w kosmos!

Po raz pierwszy w tym sezonie oglądałem z zapartym tchem, stresując się o Cassidy aż do jej zwycięstwa w zadaniu, a potem oglądając cały ten chaos, gameplay i plan realizowany tuż przed radą. Rada rozegrana genialnie przez Jesse'ego. Szoker, nie sądziłem, że będzie miał jaja, aby to zrobić. Koleś ewidentnie jest teraz moim faworytem do wygrania. No jak dla mnie wow wow wow. Bardzo jeszcze lubię Cassidy, ale ma naprawdę słaby edit. Nie chciałbym wygranej Owen'a (jest w sumie pionkiem, co sam stwierdził ep albo 2 epy temu), Gabler'a (po prostu go nie lubię) i Karli (w tym odcinku pokazała, jak kiepsko gra, kłamie i odczytuje ludzi). No i odcinek był dobrze wyedytowany - wytłumaczyli co i jak, trzymali w napięciu (zagra czy nie zagra HII - wydłużyli na maksa te momenty), no kurde serio mogę tylko powiedzieć o tym epie: wow. Dawno się tak nie ekscytowałem na Survie. Do tego za Cody'm też nie przepadałem, więc tym bardziej na plus, choć jego reakcja całkiem spoko.

Kolejność jak ja kibicuję w finale: 1. Jesse 2. Cassidy 3. Owen 4. Karla 5. Gabler

Jak obstawiam realne szanse na zwycięstwo - fajnie, że nie skreślam nikogo, bo jak dla mnie każdy miał w miarę dobry edit, ale:
1. Jesse - ma HII Jeanine więc ma pewne miejsce w final 4, potem w najlepszym wypadku wygra immunitet, w najgorszym będzie rozpalał ogień. Więc jedynie musi zjebać w ogniu, żeby odpaść. To jest jego game to loose w tej chwili, bo myślę, że w finale pokona każdego.
2. Gabler - miał przebłyski winner's edit jak dla mnie, ale w tym epie został zmieciony przez Jesse'go.
3. Cassidy - jeśli miałaby dobry finałowy edit, to pod kątem samej historii może wygrać, ale jak dla mnie ma po prostu za słaby edit (Erika też miała kiepski edit jak to kobieta, ale na tym etapie historia pokazywała, że ruchy są jej zasługą, a tego mocno brakuje u Cassidy).
4. Karla - oczywiście nadal ma szansę się pozbierać po tym odcinku, w którym wypadła tragicznie i podkreśłone zostały wszystkie je błędy i słabości, redemption edit na finał jest możliwy, ale po tym epie jakoś nie widzę jej zwycięstwa
5. Owen - tak jak wspominałem, od kilku epów ma rolę pionka, który rzadko kiedy wie, co się dzieje. To jednak się zmieniło i też może mieć redemption edit na koniec.

Nie spodziewałem się tego, ale jestem bardzo ciekawy finału.

Z innych rzeczy - gdyby dzisiaj nikt nie zagrał HII, wtedy w final 5 mielibyśmy 3 ukryte immunitet i immunitet z zadania, a więc o włos uniknęliśmy tragedii.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Jasasiek
7th jury member
Posty: 670
Rejestracja: 06 lip 2020, 15:02
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S43E12 "Telenovela"

Post autor: Jasasiek »

Dobry odcinek, dobry blindside. Pomimo, że sezon ogólnie całościowo wypada kiepsko, to fajnie, że chociaż końcówka się rozkręciła i tak naprawdę nie jest jasne kto wygra. Niby ten odcinek należał do Jessego i powinien mieć wygraną w kieszeni jeśli przetrwa rozpalanie ognia, ale z drugiej strony równie dobrze może wtedy odpaść. Nie jestem jego fanem, ale gra tam najlepiej i nie ma co do tego wątpliwości. Wygraną Cassidy ucieszyłaby mnie najbardziej, ale editowo mam wrażenie, że już miała swój peak i teraz jej jedyną szansą jest odpadnięcie Jessego przy ogniu. Gabler raczej nie wygra, ale jestem przekonany, że będzie z Owenem w finale. Karla natomiast to flop sezonu, z odcinka na odcinek pokazują ją z coraz gorszej strony, już prawie nie przypomina siebie z premerge'a i mnie denerwuje. Też nie wydaje mi się, żeby wygrała i prawdopodobnie poleci następna. Cody'ego oceniam dobrze, był twarzą sezonu i grał całkiem nieźle. Myślałem na początku, że będzie nieznośny, ale ostatecznie go polubiłem i chyba jest moim ulubionym facetem edycji. Pewnie będzie pierwszy do powrotu z tego sezonu.
Kolejność w jakiej lubię F5 i jednocześnie wymarzony scenariusz:
1. Cassidy
2. Gabler
3. Owen
4. Jesse
5. Karla
Obrazek

Kelrik
7th voted out
Posty: 111
Rejestracja: 11 mar 2017, 00:00
Kontakt:

S43E12 "Telenovela"

Post autor: Kelrik »

Mocny ruch Jessiego, który w efekcie pozbawi go wygranej. Jessie za bardzo przejął się pomysłem Codyego. Na finałowej Radzie łatwo sypałby i tak argumentami, że to on miał głównie w rękach kierownicę do prowadzenia tego sezonu, a nie Cody. Teraz Jessie zostaje bez najlepszego kompana, a wszyscy wiedzą, że właśnie stał się faworytem do wygranej. Jessie słabo wypada w konkurencjach, więc tak jak życzyłem mu wygranej przez cały sezon, tak teraz uważam, że odpadnie przed finałem w walce o ogień :) Zwycięży znowu babeczka, czyli Cassidy...

Szkoda Codyego, miał fajny plan, ale przecenił relację z Jessiem. Najbardziej pozytywna postać sezonu.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

S43E12 "Telenovela"

Post autor: Jack »

Chyba... no ja mówię...na pewno najlepszy odcinek w tym sezonie.
Podczas zadania oczywiście zacząłem kibicować Cassidy, aby chociaż na finiszu gry zrobiło się nieco ciekawiej. I proszę Cassidy udało się wygrać to wyzwanie. Po jej zwycięstwie moim wymarzonym scenariuszem była eliminacja Karli. Ale cóż, nie można mieć wszystkiego. Ważne, że udało się chociaż wyciągnąć od niej ukryty immunitet.

Muszę tutaj poruszyć inny wątek. Nie pasuje mi to, że HII można używać podczas finałowej piątki. Przecież to jest ostatnia rada na której uczestnicy głosują kogo mają wyeliminować. Jeżeli na takim etapie gry będziemy mieć 3 ukryte immunitety i 1 immunitet z wyzwania to automatycznie może odpaść tylko jedna osoba.

Wracając do odcinka, to trochę szkoda mi Codego. Mimo tego że momentami wydawał się być szaleńcem, w dodatku trochę przygłupim :D to nadawał on tej edycji chociaż trochę kolorytu. Trochę sam zgotował sobie taki los. Myślę, że warto jednak docenić że po eliminacji podał rękę Jessemu.

Jeżeli chodzi o pozostałych uczestników to chyba zostaje mi kibicowanie Gablerowi, jako osobie która "przeszła największą przemianę" gdy na samym początku edycji była dość blisko eliminacji i jej decyzje były niezbyt logiczne do ogarniętego pana który miażdży wszystkich w finale :D

Z Owenem i Cassidy mam taki problem, że nie wiem kompletnie co myśleć o ich grze. Owen był albo przedstawiany jako dziwak który nie ogarnia życia albo jako osoba która nie wie co dzieje się w grze, gdzie tylko ze 3 razy zagłosował na osobę która faktycznie wyleciała.
Cassidy to chyba pokazują tylko dlatego żeby przypomnieć widzom jaki to etap gry. Bo gdyby nie powtarzano co odcinek 'final 6', 'final 7' to możnaby zapomnieć że Cassidy jeszcze tam jest. Nie zrozumcie mnie źle, nie umniejszam jej zasług, ale czuję że produkcja celowo próbuje zrobić z niej takiego ducha. Dla mnie to osoba która potencjalnie w F4 może odpaść na rozpalaniu ognia.

Zostają też Karla i Jesse. Nie jestem fanem nikogo z tej dwójki. Karla od początku wydawała się być nieszczera. Odnosiłem wrażenie, że to typ osoby która sprzeda każdego za najmniejszą korzyść.
No i ten Jesse - trzeba przyznać że ruch ciekawy dla widza, ale czy zyska sobie tym przychylność jury? Czy nie stracił zaufania Karli? Zobaczymy w przyszłym tygodniu :D

Awatar użytkownika
Prus
5th jury member
Posty: 485
Rejestracja: 19 lip 2020, 10:15
Lokalizacja: Kraków
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Flick
Kontakt:

S43E12 "Telenovela"

Post autor: Prus »

Niewyemitowane sceny z odcinka 12:



Awatar użytkownika
Prus
5th jury member
Posty: 485
Rejestracja: 19 lip 2020, 10:15
Lokalizacja: Kraków
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Flick
Kontakt:

S43E12 "Telenovela"

Post autor: Prus »

Najlepszy odcinek w tym sezonie (poprzeczka i tak nie była wysoka), bo cały czas trzymał w napięciu. Nadal nie lubię Jesse'go, ale zgadzam się, że to był świetny ruch z jego strony, chociaż miałem nadzieję, że Cody będzie wkurwiony, a okazało się, że raczej bólu dupy nie będzie miał w stosunku do Jesse'go. Jeżeli koleś to wygra, to będzie jedną z najlepszych zwycięskich gier, obok Kim, Tom'a, czy Earl'a.

Tak jak Cassidy kibicuje najbardziej, tak jej edit jest słaby. Niby ciut lepszy niż Erika i mamuśki z facebooka wiedzą, że Cassidy istnieje (chociaż jej nienawidzą), to jednak oprócz odcinka 4, żadna eliminacja nie została pokazana z jej perspektywy, a Erika od eliminacji Shan była pokazana jako ta, która podejmuje większość decyzji.

Owen wkupił się w łaski większości, ale nie sądzę, że będzie brany pod uwagę do zwycięstwa, jeśli dotrwa do F3. Gabler to samo, chociaż on ma ciekawszą historię i prowadził dużo lepszą grę.

Karle nadal lubię i nie obraziłbym się gdyby wygrała, ale to co odjebała w tym odcinku to szok XD.

Cody był najbarwniejszą osobowością w tym sezonie, więc jego mi najbardziej szkoda. Niestety, jak pisałem wcześniej, nie będzie miał bólu dupy. Ciekawie byłoby zobaczyć jak jedzie po Jesse'm na FTC, za to, że ten zagrał nie swoim idolem. Gdyby to działo się 15 lat temu, to moglibyśmy się spodziewać niezłych jazd na finałowej radzie.

Jesse ma gwarantowane miejsce w F4 i jego jedyną przeszkodą będzie ogień, bo nie sądzę, że wygra zadanie.
Jack pisze:
10 gru 2022, 21:15
Muszę tutaj poruszyć inny wątek. Nie pasuje mi to, że HII można używać podczas finałowej piątki. Przecież to jest ostatnia rada na której uczestnicy głosują kogo mają wyeliminować. Jeżeli na takim etapie gry będziemy mieć 3 ukryte immunitety i 1 immunitet z wyzwania to automatycznie może odpaść tylko jedna osoba.
Zgadzam się w 100%! Na dodatek jest to nie fair w stosunku do osób ze starszych sezonów, którzy musieli przynajmniej przez jedną radę przetrwać bez idola (chociaż produkcja i Jeff mają to w dupie co myślą poprzedni uczestnicy). Taka Taj w sezonie 18 mogła użyć swojego idola tylko do F5, a potem poleciała na następnej radzie, bo nie miała finałowej trójki + rozpalania ognia żeby się obronić XD.

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S43E12 "Telenovela"

Post autor: Umbastyczny »

Rzeczywiście lepszy odcinek, sporo się podziało, ale już mi to jakoś nie poprawia odbioru tego sezonu.

Jesse rozegrał to serio spoko. Nie wiem czy ten ruch był mu potrzebny na tym etapie, ale wyszło pięknie. No i rzeczywiście tylko porażka w rozpalaniu ognia może mu odebrać milion dolców. Nie jest może moim ulubieńcem, może nie zgadzam się z wszystkimi jego ruchami, ale gra idzie po jego myśli i wszystko mu się udaje.

Cody - ja go lubiłem, za bardzo ufał Jessemu, no cóż, zdarza się. Nie wiem na ile to prawda, ale widziałem jakiś wywiad z nim, w którym powiedział, że Jesse go wkręcił, że Karla ma Knowledge is Power i że ukradnie mu HI, więc Cody mu go oddał.

Karla kolejny raz wyszła na osobe naiwną i dającą się łatwo manipulować. W sumie jej historia w tym sezonie to "from hero to zero". Myślę, że jej szanse na końcowe zwycięstwo są baaaardzo nikłe. Niby inni jej się wciąż obawiają, ale przy takim negatywnym edicie tego po prostu nie widzę.

Owen - jakoś tam wmieszał się w sojusz, ale nie ma żadnego ruchu, nie ma się czym pochwalić.

No i zostały 2 osoby, które mogą jakoś zagrozić Jessemu.

Gabler ogarnął się, gra całkiem ok, ale myślę, że w F3 nie uzbiera wielu głosów, jeśli będzie tam z Jessem. I da się go nawet lubić, jak nie odwala żadnych dziwnych akcji.

Cassidy - moja ulubienica, ale jej edit jest zbyt kiepski/mały. Widziałem opinię, że może być podobnie jak Eriką w S41, ale tam widzieliśmy o wiele więcej ruchów i decyzji Eriki.

Wydaje mi się, że Jesse ma to zwycięstwo na 80%. Niektórzy twiedzą, że ma zbyt dobry edit, że w "nowej erze" edit zwycięzców jest inny, nie tak silny. Tylko weźmy pod uwagę, że wygrały 2 kobiety, a one zazwyczaj mają cichszy i gorszy edit niż męscy zwycięzcy.

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S43E12 "Telenovela"

Post autor: Saw »

Odcinek może i trochę lepszy, ale ja nadal się niemiłosiernie męcze oglądając. Wyczekuje już tej końcówki, bo czuje ze tracę czas na oglądanie...
Ten odcinek należał do Jesse'go. I choć go nie lubię, to przyznaje ze rozegrał wszystko świetnie. I wcale nie uważam żeby blindside na Codym mu zaszkodził. Awans do F4 ma pewny, a tam albo awansuje bezpośrednio do finału, albo będzie musiał rozpalać ogień. Więc tą zdradą bliskiego kumpla na tym etapie nic nie traci. Poza tym ma dobry kontakt z każdym i brak Codyego nie wpłynie na jego grę. Oni byli kojarzeni jako para i w ewentualnym wspólnym finale zasługi mogłyby być przypisane Cody'emu który jednak był dużo barwniejszą osobą niż Jesse. Według mnie teraz Jesse to pewniak do finału, a tam prawdopodobnie wygra.
Gabler niby przeszedł tą metamorfozę, ale jednak ciężko mi uwierzyć żeby przyznali mu wygrana. Chyba jednak każdy ma w głowie jego postawę z wcześniejszego etapu gdzie był mocno irytujący.
Owen i Cassidy są dla mnie jednakowo nijacy. Owen wiele razy był po złej stronie głosów. Tak nie za bardzo żeby ktoś taki wygrał. Choć jako osoba na tle pozostałych wypada nawet ok i jest chyba najsympatyczniejszy. Natomiast Cassidy to jest tam na doczepkę. Jej Edit to chyba wskazuję że przegra w F4. Nie mam nic do niej, ale przez te 12 odcinków to mam wrażenie że ja jej w ogóle nie poznałem. Nic o niej nie wiem...
Karla zaczęła super, ale z każdym odcinkiem tylko bardziej się pogrąża. Tutaj nie ma za bardzo o czym gadać, bo babka w tym odcinku to już sama się zaorała. Gdyby nie HII siedziałby już w jury.

Cody dał się wydymać kumplowi. No cóż... Tak czasem bywa w tym programie. Ufasz komuś bardzo mocno, obiecacie sobie finał a on wbija ci nóż z zaskoczenia. Jako osoba Cody był bardzo barwny. Choć tak jak mówiłem już wiele razy, nie w moim typie. Jednak spodziewam się że kiedyś jeszcze powróci.

Awatar użytkownika
Prus
5th jury member
Posty: 485
Rejestracja: 19 lip 2020, 10:15
Lokalizacja: Kraków
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Flick
Kontakt:

S43E12 "Telenovela"

Post autor: Prus »

Survivor zostało nominowane do nagród Emmy za ten konkretny odcinek XD

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

S43E12 "Telenovela"

Post autor: Jack »

lol

W tym roku nie sprawdzałem nominacji, ale Survivor w swoich "złotych czasach" bardzo rzadko otrzymywał nominacje. Teraz gdy odcinki są na poziomie na jakim są to nagle zostaje nominowany :D

Być może to też pokazuje, że kończą się pomysły na ciekawe reality-shows. Kiedyś każda główna stacja miała w swoim portoflio kilka reality w stylu "competition".

Awatar użytkownika
tombak90
sole survivor
Posty: 2663
Rejestracja: 12 mar 2011, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

S43E12 "Telenovela"

Post autor: tombak90 »

Podbijam lola :lol: Co niby takiego niesamowitego wydarzyło się akurat w tym odcinku? Bo w internetach widzę tylko info o nominacji, ale nie znajduję żadnego mądrego uzasadnienia.

Ot, po prostu koleżka zblindsidował koleżkę, po raz pierdylion ósmy w tej zabawie, tylko że akurat tym razem, przez gamebotowego ducha ostatnich sezonów, nie przełożyło się to na żadne emocje, tylko wszyscy sobie jeszcze pogratulowali.

Dużo szybciej wyróżniłbym odcinek z Jay'em i Michaelą, bo to "Yes, I did it" ze spojrzeniem Kuby Rozpruwacza było całkiem dobrym kinem.
"Dziś prawdziwych villainów już nie ma..."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Survivor 43”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość