S09E12 "Guess What, You Are a Number!"

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S09E12 "Guess What, You Are a Number!"

Post autor: Umbastyczny »

Premiera: 4 sierpnia 2022

Awatar użytkownika
Prus
5th jury member
Posty: 485
Rejestracja: 19 lip 2020, 10:15
Lokalizacja: Kraków
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Flick
Kontakt:

S09E12 "Guess What, You Are a Number!"

Post autor: Prus »

Jestem zaskoczony, ale stało się to czego się najbardziej obawiałem, ale od początku...

Na szczęście to co znalazł Shane, to nie był Idol, a Diplomatic Immunity (które już z resztą nie działało). Ogólnie to nie spodziewałem się odpadnięcia Palesy, bo w zapowiedzi tego odcinka z końca poprzedniego, oraz przez ciągłe wypowiedzi innych uczestników w tym odcinku, że to Palesa odpadnie, oraz przez to, że na radzie jej imię padło chyba z 20 razy, uznałem to jako zwyczajną zmyłkę i miałem nadzieję, że padnie na Meryl, lub Dante, albo jeszcze lepiej, na Shane'a. Jestem zawiedziony Philem i już mu nie kibicuje więcej, bo drugi raz zawalił. Kolejny raz jak się trochę obsrał, to zmienił plan.

Kibicuje teraz Dino i Toni. Lubię też Steffi, oraz nawet Meryl. Skoro to Palesa odpadła zamiast niej, to mam nadzieję, że Meryl też coś zdziała. Ogólnie to mam wrażenie, że wygra jedna kobieta z Full Package Alliance, ale mam nadzieję, że nie będzie to Marian, wobec której mam mieszane uczucia (trochę bardziej negatywne XD). Jeżeli chodzi o Dante, to nie jestem jakimś jego wielkim fanem, ale też nie mam nic do niego.

Ogólnie to odcinek oceniam na plus i całe pre-merge było świetne, pomimo okropnego boot order. Faktycznie pod tym względem idzie to w kierunku Game Changers, ale przynajmniej ten sezon jest dobry, a tamten miał tylko ze 3 odcinki, które się przyjemnie oglądało.

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2130
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S09E12 "Guess What, You Are a Number!"

Post autor: Umbastyczny »

Mocno zirytował mnie ten odcinek, z kilku powodów.

1) O ile te podwójne odcinki były dla mnie spoko przy starcie gry i przemieszaniu, tak tutaj mam wrażenie, że niepotrzebnie było to rozwleczone, jakoś mało się działo i można to było jednak skompresować bardziej.

2) Za dużo tych przewag! Już uczestnicy w konfach powtarzali, że każdy ciągle coś znajduje i ma jakąś przewagę.

3) Właśnie przez ilość przewag i przekombinowany twist odpada jedna z moich faworytek.

4) Live Tribal Council - to było dla mnie dziwne. Skoro Nico zezwolił im, żeby pogadać (co trochę traciło sens przy tym twiście), to czemu potem każe im kończyć i siadać. Bądźmy konsekwentni, albo głosują bez konsultacji międzyplemiennych albo mogą pogadać tak długo jak potrzeba.


Ehhh... odcinki są ogólnie nawet ciekawe, edit spoko, ale bootlista i ilość fantów zabijają ten sezon.

Z plusów, śmieszyło mnie jak Shane znalazł przeterminowany idol :D I Tejan na plus, że bronił Palesy i mówił, że to bez sensu dla ich sojuszu. Koniec plusów.

Przeraża mnie też co będzie dalej, bo wstępny merdż typuję tak:

Ten cały breakfast sojusz przejmuje kontrolę: Dante, Meryl, Marian, Steffi i Shane + Killarney i już mają większość, a i pewnie Felix będzie z nimi grał. Dino, Phil, Toni i Tejan mogą tylko liczyć na jakieś HI poprawnie użyte.

Awatar użytkownika
Jasasiek
7th jury member
Posty: 670
Rejestracja: 06 lip 2020, 15:02
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S09E12 "Guess What, You Are a Number!"

Post autor: Jasasiek »

A dla mnie ten odcinek był okropny. Dosłownie wszystko co psuje modern survivor pojawiło się w tym odcinku - gamebotyzm, uczestnicy odarci z jakiegokolwiek charakteru, wszystko podporzadkowane pierdyliardowi przewag, sztuczne budowanie napięcia, szeptanie i ogólny chaos. Bardzo lubię element strategiczny w tym programie, ale czegoś takiego nie da się oglądać. Większość z tych rozmów można by było wyciąć i nikt by nie zauważył. Oglądam codziennie po odcinku i już nawet nie chciało mi się analizować i śledzić kto z kim o czym rozmawia, czy mówi prawdę i co tak naprawdę zamierza. A na dodatek odpadła osoba, która jako jedyna polegała na swoich relacjach z innymi i nie była w posiadaniu jakiegoś gówna, nawet nieważne już czy użytecznego czy nie. Nie wierzę, że tak myślę, ale zaczynam tęsknić za Pinty.
Obrazek

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S09E12 "Guess What, You Are a Number!"

Post autor: ciriefan »

No nie, tylko nie Palesa. Jestem ogromnie rozczarowany tym odcinkiem. Bootlist jest straszna. Czuję, że nie mam już komuś kibicować, a Palesa odpadła tylko przez nawał twistów, paranoi i przewag, była taką ofiarą uboczną całego tego chaosu. Tym bardziej to boli, że odpadła tuż przed połączeniem. Brak słów. I tak pozostanie królową Survivor SA.

No odcinek był straszny. Ta akcja na radzie "chcecie wstać i sobie pogadać? to sobie gadajcie" - jakaś żenada. Phil i Dino też zjebali, bo każdy numerek dla nich się liczy, więc Dino powinien zagrać HII na Palesie. Myślę, że to i tak by nie pogorszyło jego tragicznej sytuacji. Chociaż lubię ten duet, to ponownie nie udało im się tego dobrze rozegrać. Naprawdę na tle całej tej grupy to chyba teraz Dante wzbudza we mnie największą sympatię. No i choć mam do niej ogromny żal za zorganizowanie tego ruchu przeciwko Palesie, to mimo wszystko szanuję Meryl za ten odcinek. Przewidziała, że przy tej paranoi, ilości przewag i twiście dojdzie do chaosu. Przewidziała, że najprawdopodobniej przypadkową ofiarą będzie ona lub Palesa. No więc zrobiła wszystko, żeby zamieszać, skierować głosy na Palesę i uratować siebie. Ruch sam w sobie i jakość wykonania propsuję mocno, zrobiła to będąc nadal under the radar, z za kulis, bez kierowania uwagi na siebie, no więc przykro mi to stwierdzić, ale Meryl dołącza do moich faworytów.

Obrazek

Awatar użytkownika
Maw
sole survivor
Posty: 1283
Rejestracja: 28 mar 2017, 23:30
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S09E12 "Guess What, You Are a Number!"

Post autor: Maw »

Szczerze na początku było mi smutno, jak Chappies i PK odpadli, ale spoko, spodziewałem się tego już po ujawnieniu castu. Ale jak Shona i Thoriso odpadły serio przestałem mieć chęci, by to oglądać, a teraz jeszcze Palesa. :) W dodatku Palesa odpadła mocno niesprawiedliwie, a Shonie i Thoriso brakowało tylko jednego głosu. Ehh. Ta bootlist jest tragiczna. Nawet taka Pinty mimo że była irytująca to chociaż wnosiła dramy.

Raczej będę oglądał dalej, ale już bez ekscytacji. Pewnie wygra nudna Meryl albo Marian, której nie znoszę. Pozostało mi kibicować Dino, Toni, Steffi i dla beki Killarney. xd

Saw
8th jury member
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S09E12 "Guess What, You Are a Number!"

Post autor: Saw »

Echhhh smutny odcinek. Ale niestety spodziewałem się że Palesa odpadnie. Nawet się nie łudziłem że będzie inaczej. Właśnie podczas takich szalonych rad cel pada na takie osoby jak Palesa. Czyli osoba bez fantów w kieszeni i z niepewnym sojuszem. To musiało się źle skończyć. Bardzo mi żal, że musiała odpaść własnie w takich okolicznościach i nie wiele mogła zdziałać. Nie podoba mi sie ten twist i jeszcze zabrał jedną z moich faworytek. Pozytywnie odbieram udział Palesy. Myślę że pokazała się na tyle ile mogła. Po Filipinach miała przypiętą łatkę mocnego gracza i tu długi czas była poza radarem. Ale grała aktywnie i nawiązywała ciekawe relacje z Dante czy z Dino i Philem.
Nie podoba mi się że dominujący sojusz znów urósł w siłe. Niestety ci z mniejszości pewnie będą wycinani jeden po drugim. Dino i Phil znów kiepsko to wszystko rozegrali i pozwolili stracić swój numerek. Mogli zaryzykować i zagrac na niej HII. I tak ich sytuacja jest nieciekawa. A pozbycie się kogoś z przeciwnego sojuszu byłoby cenne. No ale spanikowali i narobili w gacie. No ale nadal ich lubię i trzymam za nich kciuki. Lubię słuchać Phila i jego zabawnych komentarzy. Rozbawił mnie jak podbiegł do Nico i udawała że do niego szepcze. Z przeciwnej grupy myśli chyba tylko Tejan, który mądrze zauważył że kompletnie im się nie opłaca wywalać Palesy. No ale co on mógł więcej zrobić. Toni też chyba za bardzo ufa Steffi i zapomniała że ta ma bliskie relacje ze starym sojuszem. Felix od razu się wypnie na nich i poleci do starego kumpla Dante. Killarney jest wierna tylko Steffi i ta wciągnie ją w duży sojusz. Wygląda na to że układ będzie 7:4 i odpadnie ktoś z grupy Tejan, Toni, Phil i Dino :( Bardzo mi sie to nie podoba, bo trójka panów z tego sojuszu to moi faworyci do wygrania. Shane znalazł nieaktywną już przewagę :lol: Ufff jedno szczeście że nie będzie kolejnego idola w grze. Dużego plusa za ten odcinek zarobiła Meryl. Tak jak pisali poprzednicy, mądrze zauważyła że ta rada będzie szalona i wszystkie fanty pójdą w ruch. A co za tym idzie zagrożone będą osoby bez przewag czyli ona i Palesa. Więc najbezpieczniejszą linią obrony było wycelowanie własnie w nią. Brawo, bo skutecznie się jej to udało.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Return of the Outcasts - Season 9”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości