S09E04 "Walking on Eggshells"

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jasasiek
7th jury member
Posty: 670
Rejestracja: 06 lip 2020, 15:02
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S09E04 "Walking on Eggshells"

Post autor: Jasasiek »

Premiera: 21.07.2022

:x :x :x
Odcinek świetny, bo pełen dram, ale bootlista tego sezonu zmierza w nieodpowiednią stronę. Coś czuję, że potoczy się to jak we wszystkich tego typu sezonach, gdzie prawdziwi All Stars padają jedno po drugim, a największe randomy zachodzą najdalej i wygrywa ktoś dominujący od samego początku. Oby SA zaskoczyło pozytywnie jak zazwyczaj.
Bardzo szkoda mi Tanii, może nie była jakimś znakomitym graczem, ale jest jedyna w swoim rodzaju, a trafić na taką osobę po tylu obejrzanych edycjach jednak nie jest łatwo, a szczególnie na taką po czterdziestce. Niby można było się tego spodziewać, ale dziwię się, że nikt z tego plemienia nie zaproponował jej współpracy, przecież byłaby lojalna, bo wiedziała, że jest na wylocie. Tym bardziej, że Pinty i tak działa tam wszystkim na nerwy, ale Seamus niestety rządzi tym plemieniem i to musiało tak się skończyć. Tevin wydaje się jedynym, który może stanowić dla niego realną konkurencję. Ale może Dino/Phil/Shona coś wykombinują, oby, bo scenariusz z Seamusem w F3 jest straszny.
Thoriso rośnie w moich oczach, jeśli się nie pogrąży w swoim stylu, to naprawdę może coś zdziałać. Polubiłem też Shonę.
U niebieskich sojusz full package niby jest ok, ale ehh, nie życzę im jakoś super dobrze. Toni koniecznie potrzebuje swapu, żeby przetrwać, ale to może dobrze, bo Palesa dzięki temu będzie poza radarem.
Faworyci: Palesa, Tevin, Thoriso, Shona i daleko za nimi Steffi
Antyfaworyci: Pinty, Seamus, Dante
Obrazek

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5987
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S09E04 "Walking on Eggshells"

Post autor: ciriefan »

Odcinek całkiem spoko, choć boot przewidywalny.

Niebiescy - omg, niech Toni odpadnie. Te jej jęki są tak męczące. Jeśli nie panuje nad emocjami - nie powinna była przejść testów psychologicznych lub sama powinna wiedzieć, że się nie nadaje (sorry, ale eliminacja PK to nie jest powód do takiego czegoś, co pokazała). Jeśli to jest jej gra na ofiarę, to jest to gra w bardzo kiepskim stylu. Dante trochę podniósł głos, ale był opanowany i sobie odpuścił, gdy ta wybuchła z tego powodu; ja na jego miejscu to już bym dawno wybuchł, Toni serio potrzebuje pobudki i powrotu do rzeczywistości. Jest bardziej irytująca od Pinty, a to już jest nie lada osiągnięcie. Poza tym dramatem w sumie niewiele więcej pokazali.

Czerwoni - no bekowe te kłótnie ich. Szkoda mi Tanyi i szczerze to nie rozumiem, czemu ludzie nie woleli zostawić jej. Pinty ich irytuje, jest wybuchowa i myślę, że nie można jej ufać. A Tanya mimo dużej osobowości jest niegroźna i ma swoje zasady, jest lojalna, w razie przemieszania to mógłby być dobry sojusznik. Niestety pomęczymy się dalej z Pinty. Co do samej Tanyi - mimo całej sympatii, to kiepsko rozegrała ten odcinek. Jak już podsłuchała rozmowę babek, to mogła z nimi na spokojnie pogadać i je przekonać do siebie, zamiast robić dramę i drzeć się. Myślę, że to głosowanie było dla niej do wygrania, ale właśnie sama zrąbała to na finiszu. Na miejscu kobiet po tej dramce też chyba byłbym za zostawieniem Pinty. Najbardziej rozwala mnie Thoriso i jej ciągły zaciesz - ona zachowuje się, jakby miała ogromny dystans i bekę z wszystkiego cały czas XD Zaczynam ją lubić XD
Był jeszcze wypadek Dino - nie wiem jak was, ale trochę mnie oburzyła ta sytuacja. Inaczej jakby wszyscy spali i nie wiem, produkcja podsypiała, zostawiła jedną kamerę włączoną na noc i nie ogarnęła. Tutaj mieliśmy zbliżenie na całą sytuację - przecież no mogli temu jakoś zapobiec, krzyknąć do niego, szturchnąć, to było widać, że on zaraz zaśnie i jebnie w to ognisko; a oni sobie przybliżali obraz, żeby mieć lepsze ujęcia. Jakoś tak kiepsko to wyglądało.

Moje top 3 się nie zmienia: Palesa, Tevin i Dino, chociaż nie powiem Thoriso, Seamus, Dante, Meryl ich dogadaniają.

Obrazek

Awatar użytkownika
Maw
sole survivor
Posty: 1283
Rejestracja: 28 mar 2017, 23:30
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S09E04 "Walking on Eggshells"

Post autor: Maw »

Najlepszy odcinek jak do tej pory. Dużo dram!

Toni niestety dalej jest w mniejszości, ale mam nadzieję, że pokazali ten moment z Dantem "po coś" i w razie czego jakoś głosy flipnęłyby na niego.

Szkoda mi Tanii, bo próbowała grać, niestety jest zbyt kochana, lojalna i prawdomówna na taką grę, i po prostu za bardzo over the top, przez co zawsze jest łatwo na kogoś takiego wskazać celownik. Miała rację co do sytuacji z Pinty, ale nie dziwię się, że inni zostawili tą drugą, wygląda na jedną z najbardziej "fizycznych" babek w cascie, a jednak zadania też grają ważną rolę w Survie. I tak cieszę się, że Tania powróciła, bo chociaż te 4 odcinki z nią były super i fajnie się zaprezentowała. Pinty jest bekowa, więc może zostać jeszcze trochę dla dram. Akcja z fake HII Shony - ciekawe jak rozwinie się ten wątek. Oby przez to nie odpadła, bo i tak już mamy wystarczająco tragiczną bootlist. Plus dla Thoriso, która ostatnio fatalnie thrownęła Tevina pod busa, a tutaj całkiem jej się to upiekło. xd Thoriso już clocknęła Tevina i Seamusa i ciekawi mnie, jak rozwiną ten wątek, bo mam wrażenie, że Tevin dostaje coś za dobry edit, a Seamus ostatnio negatywny. Jeśli Thoriso doprowadzi do ich eliminacji do jebnę. #TeamThoriso

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2141
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S09E04 "Walking on Eggshells"

Post autor: Umbastyczny »

Dobry odcinek, dużo dram i rozrywki, ale przykre zakończenie.

Niebiescy

O matko, Toni w formie, robi dramę, bo odpadł PK. Śmieszy mnie, że tak ubolewała, że PK jest facetem i potrzebowali go do zadań, ale jak rozkładała głosy między Chappiego i Shane'a to luz :D No i ciężko mi uwierzyć, że napiszę takie rzeczy, ale w całej tej dramie stanę w obronie Dantego, który nic złego nie zrobił. Rzeczywiście nie krzyczał, podawał rzeczowe argumenty, a Toni lamentowała, że on na nią krzyczy i jeszcze ta wymiana zdań o jej mężu :D Przypomniało mi się czemu aż tak mocno mnie to babsko irytowało.

Do Dante przekonuję się coraz bardziej (aż mi głupio). Meryl wydaje się mieć tam coraz lepszą pozycję. Palesa mam nadzieję, że ukryje się w cieniu tej dramy wokół Toni i przetrwa jakoś. O innych nic nowego.

Czerwoni

xDDDDDDDD

Trzeba przyznać, że jako plemię są ogólnie zabawni. Thoriso rzeczywiście po swoim ostatnim nieogarnięciu wyszła całkiem czysto z sytuacji, do tego widać, że coś tam kręci z Seamusem i Tevinem, ma jakieś układy z kobietami. Ciekawi mnie ona i jej gra. Bo z jednej strony ma jakieś zadatki, a z drugiej nie kontroluje się i to chyba kwestia czasu, że znowu coś palnie :D Pinty jest irytująca i nie ma żadnej samoświadomości, jest zbyt agresywna w obyciu. Dziwię się, że ją zostawili. Z dwojga złego lepiej byłoby zostawić chyba Tanię, która była mimo wszystko spokojniejsza i podejrzewam jak Wy, że byłaby lojalniejsza później. Jest mi jej bardzo szkoda, ale rzeczywiście rozegrała to wszystko źle. A sądząc po tym co się działo, to była szansa przekonać innych do wywalenia tej Pinty. Zwłaszcza, że Tevin, Phil czy Felix wydawali się to poważnie rozważać tylko już nie chcieli na starcie brać na siebie tego, żeby przekonywać innych. Seamus wciąż mnie irytuje. Tevin wciąż bardzo spoko, ale jest go za dużo w stosunku do innych i zaczyna mnie to drażnić, mimo iż mu kibicuję. Shona pokazała się fajnie z tym pomysłem z HI, ciekawe jak to wyjdzie. Kilarney i Phil się też w końcu pokazali trochę i oboje na plus, zwłaszcza Phil. Za Felixem jakoś nie przepadam. A Dino lubię i było mi go szkoda, ale obrażenia nie są chyba jakieś bardzo poważne, bo na niektórych scenach po wypadku w ogóle nie miał opatrunków i jego dłonie wyglądały całkiem znośnie. I rzeczywiście wyszło krzywo, że produkcja dopuściła do takiego wypadku.

Mam nadzieję, że czerwoni pójdą jeszcze raz na radę, żeby zobaczyć ich dalszą dynamikę. Choć z drugiej strony chciałbym już zobaczyć eliminację Toni.

Saw
8th jury member
Posty: 769
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

S09E04 "Walking on Eggshells"

Post autor: Saw »

Świetny odcinek pełen dram :D Takiego Surva to ja mogę ogladać. Na dodatek bardzo dobry edit, gdzie w 45 minut wypowiedział się prawie każdy z wyjątkiem Steffi. No jak widać można jakoś to wszystko dobrze rozplanować, a nie wrzucać sekciarskie konfy jak w US czy pokazywać non stop te same osoby jak w AU mając do dyspozycji ponad 1h. Jedyny minus to przewidywalna eliminacja, która nie do końca mi się podoba.

Niebiescy
Toni to totalna idiotka. Teraz już wiem czemu za nią nie przepadałem w Filipinach. Dramy fajnie się ogląda i nie powiem, babka daje dobrą rozrywkę. Ale te płacze o PK, bo teraz będą przegrywać zadania. Serio? :lol: Jakoś nie miała problemu w tym że na początku wywalili bestię zadaniową Chappiesa. Później to zesranie się do Dantego i wymiana zdan o mężu to już szczyt żenady. Przyznam, że Dante zachował się spoko. Wcale nie podniósł na nią głosu i trzymał nerwy na wodzy. Za co brawo bo pewnie nie kazdy dalby radę wytrzymać. Ogólnie Dante robi zupełnie inne wrażenie niż za pierwszym razem i da się go lubić. A Toni już nawrzeszczała i narobiła dram więc może spadać. Babka nie wyciągnęła żadnych wniosków z pierwszego udziału. Jak nie potrafi opanowac emocji, to niech spada z programu i uda się do psychologa. Robić taką dramę o sojusznika i zniechęcać do siebie niemal całe plemię to istna głupota. Mam nadzieję że w razie rady Palesa i Tejan nie oberwią przez nią.

Czerwoni
Tani jest mi szkoda, bo jest dużo fajniejszą osobą niż odpychająca i irytująca Pinty. Ale no babka kiepsko rozegrała ten odcinek i tak naprawdę prosiła się o eliminacje. Była w kiepskiej pozycji, ale nie beznadziejnej. Coś można było zdziałać, tym bardziej że kilka osób się wahało nad decyzją. Nie czaje po co tak zesrała się do kobiet o to że o niej gadały. Jakby na spokojnie z nimi pogadała to może coś by ugrała. A tak to tylko bardziej zraziła je do siebie. Pinty jest wkurzająca, ale jednak jej siła w zadaniach jest potrzebna. Mimo że ja osobiście wolę Tanię, to jednak rozumiem czerwonych i ich decyzję. Może gdyby Tania inaczej to wszystko rozegrała to nie byłoby problemu. Tania niewiele poprawiła swoją grę w stosunku do poprzedniego swojego sezonu. Jest zbyt emocjonalna, chce dla wszystkich dobrze. Ale takie zachowania niestety w grze nie pomagają. Sytuacja z Dino naprawdę przykra, ale dobrze że odbyło się bez medicala. Produkcja tu się ewidentnie nie popisała. O ile legendarne wpadnięcie w ogień Skupina przed laty mogę wytłumaczyć, bo tych kamer pewnie nie mieli tyle, uczestnicy się rozeszli po wyspie i po prostu produkcja nie mogła na czas zapobiec. Ale tu to wyglądało kuriozalnie, jak robili zbliżenia na Dino zasypiającym nad ogniskiem. Tutaj można było zapobiec całej tej sytuacji. Żal mi Dino i naprawdę szacun że on nadal tam jest. Nie wiem jak do tego doszło, ale Thoriso staje się moją ulubienicą. Ależ od niej bije radość, optymizm i ogromny dystans. Babka jest naprawdę super. Mimo ostaniej wtopy z Tevinem nie poniosła żadnych konsekwencji. Nadal jest dobrze ustawiona. Czyżby nasza droga Thoriso wyrastała na jedną z faworytek sezonu :D Ale spokojnie, muszę się opanować, bo za chwilę ona znowu coś wywinie, przecież nie może być tak pięknie. Shona robiąca fałszywego idola mega urocza :D Jak tu jej nie uwielbiać. Ciekawe co z tej akcji wyniknie, bo jednak jakby to było nie ważne to by nie pokazali. Ale coś czuje że bedą tu takie same jajca jak z HII Davida w Championach. Pozytywnie pokazał się też Phil celujący w Seamusa. Mądrze zauważył że on dzięki HII ma teraz kontrolę w plemieniu. Nie obraziłbym się jakby Phil zebrał ludzi i doprowadził do blindsidu.

Moi faworyci na ten moment:
Niebiescy - Marian, Palesa, Tejan, Meryl
Czerwoni - Thoriso, Shona, Dino, Phil

ODPOWIEDZ

Wróć do „Return of the Outcasts - Season 9”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości