S24 E8 "Just Annihilate Them"

Guest

Post autor: Guest »

Masz racjê Bobaas - ponios³o mnie :wink:


Ciriefan - zgadzam siê. Ta scena w ³ódce w ogole przypomina³a mi o Ojcu Chrzestnym z Bostonu. Bardzo ciekawe jest jeszcze to co pisz± na SS, a mianowicie, ¿e ten królewski edit mo¿e mieæ na celu przekonanie nas o tym, ¿e to Kim nale¿y siê zwyciêstwo, podczas gdy fina³ow± radê wygra kto inny (Sabrina? Jay?) i wtedy ca³y sezon nie bêdzie histori± wielkiego zwyciêzcy, tylko raczej wielkiego przegranego. Takie sytuacje te¿ ju¿ by³y.

Vogue.
6th jury member
Posty: 525
Rejestracja: 04 sie 2010, 00:00
Lokalizacja: Krak?w
Kontakt:

Post autor: Vogue. »

Mi tam obojętne jaki Kim ma edit, dla mnie jest najlepszym graczem tej edycji i jak na razie są nikłe szanse, że ktoś ją dogoni, a czy wygra czy nie, ta edycja i tak będzie pewnie jedną z moich ulubionych m.in. też dlatego, że jej ewentualna wygrana będzie najbardziej sprawiedliwa a ewentualny blindisde - genialny. Natomiast jeśli dojdzie do finału i przegra z gorszymi graczami przez emocjonalne jury to się wkurzę, bo nie cierpię jak ludzie nie pamiętają, że to tylko GRA. Miejmy nadzieję, że jak coś to się pięknie wybroni (Todd jest najlepszym przykładem tego, że to możliwe). Aa i co do editu to kiedyś się w to bawiłam, ale zauważyłam, że to nie ma sensu, bo edytorzy zawsze robią nas w ekhm bambuko XD, tym bardziej, że w tej edycji są chyba nowi z tego co się orientuję.
A co do odcinka to genialny. Podobały mi się zadania, podobała mi się strategia, podobała mi się TC, a nawet 'blindside', który z pewnością był blindsidem dla Michaela i Jonasa :mrgreen: . Generalnie po tym odcinku trochę zmieniły się moje opinie o graczach.
Kim - chyba wszystko zostało powiedziane, jest moją zdecydowaną faworytką (tym bardziej w porównaniu z tym, że w ostatnich sezonach kobiety były bardzo słabymi graczami);
Jay - zaraz po Kim jemu najbardziej kibicuję, generalnie Ci co mnie trochę znają wiedzą, że praktycznie ZAWSZE kibicuję facetom także mocno trzymam za niego kciuki (Kim jest chyba pierwszą kobietą, którą naprawdę lubię i uważam ją za dobrego gracza od... 16 sezonu? no może jeszcze w 20 PÓŹNIEJ też zaczęłam kibicować dziewczynom);
Troyzan - nie wierzę, że dał się tak ograć! TRAGEDIA. ale dalej go lubię, mam nadzieję, że zrobi jakiś duży ruch w tej grze;

(na tym kończą się dobrzy zawodnicy w tej edycji)

Chelsea - pokazała się od bardzo złej strony i już nawet za bardzo za nią nie przepadam, słaby gracz;
Tarzan - nie jest taki irytujący, nawet go lubię :mrgreen:;
Alicia - zaszkoczyła mnie na zadaniu, naprawdę nieźle jej poszło;
Co do reszty to specjalnie nie mam zdania. Czekam z niecierpliwością na kolejny odcinek! ;D

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Post autor: ciriefan »

edytorzy zawsze robią nas w ekhm bambuko
To prawda, ale mimo wszystko zwycięzca zawsze był tak edytowany, że wychodził na dobrego gracza i stratega, a jeśli nim nie był, to przynajmniej robiono z niego kogoś lubianego i sympatycznego (s19 i s21 to dobre przykłady tutaj). Jedynie zwycięzca s23 miał wyjątkowo słabą historię, ale ogólnie to co się działo w edicie w tym sezonie to była tragedia, bo ponad połowa uczestników była tylko tłem dla czterech panów. I przedstawianie w taki sposób zwycięzcy jest logiczne, bo publika jak ogląda jakiś program, to chce, by wygrał ktoś, kogo lubią, więc edit podsuwa im takich zawodników i manipuluje ich w kibocowanie wybrańćom, by potem byli zadowoleni na koniec.

Guest

Post autor: Guest »

w ogóle zastanawiam siê czy s³owa Jaya po wygraniu IC - "slow and steady wins the race" nie s± trochê prorocze. A mo¿e po prostu chcia³abym zeby tak by³o.

Vogue - to fakt, ze edytorzy s± nowi, ale tak jak napisa³ ciriefan musz± ludziom przedstawiæ kogo¶ lubianego i interesuj±cego, ale tak ¿eby to nie by³o zbyt oczywiste. Tymczasem widzowie-"laikowie" (tutaj siê pos³u¿ê moim koleg±, który jest "tylko" widzem, nie ogl±da trailerów, nie czyta spoilerów i nie ¶ledzi editów) powiedz± "1. na pewno wygra kobieta" i "2. wygra na pewno Kim". Je¶li jest to jasne nawet dla przecietnie zaanga¿owanych widzów to ca³a rozgrywka traci ³adunek emocjonalny. Je¶li siê, natomiast, oka¿e, ¿e ta murowana faworytka odpadnie w szokuj±cym blajndsajdzie to s³upki natychmiast pójd± w górê i emocje wzrosn±. A o to producentom i edytorom chodzi. Dlatego koronacja z wniebowziêciem Kim wydaje mi siê przedwczesna.
Na marginesie - bardzo j± "lubiê", uwa¿am ¿e jest dobr± zawodniczk± i do tego ma taaakie ko¶ci w twarzy <3 :wink:

Vogue.
6th jury member
Posty: 525
Rejestracja: 04 sie 2010, 00:00
Lokalizacja: Krak?w
Kontakt:

Post autor: Vogue. »

Wiadomo, edytorzy muszą tak robić, ale musimy pamiętać, że jest dopiero 8 odcinek i wcale nie zdziwiłabym się, gdyby nagle Kim trochę zniknęła i pałeczkę przejąłby np. Jay albo Troyzan, bo faceci mogą być teraz górą. Na tym etapie wszystko jest możliwe. Ale jeśli Kim utrzyma taki edit to to jest bardzo możliwe, że nie wygra, bo jeszcze tak OCZYWISTEGO editu to ja nie widziłam (jak jeszcze zaczęłaby wygrywać w zadaniach to mielibyśmy do czynienia z praktycznie idealnym zawodnikiem). Na razie jednak jestem w dobrej myśli :mrgreen: .

Cruz
5th voted out
Posty: 60
Rejestracja: 04 mar 2012, 00:00
Kontakt:

Post autor: Cruz »

Odcinek nawet ciekawy i bardzo dobry. Mam nadzieję, że w następnym Kim albo Troy użyje już HII, to wtedy będzie jeszcze bardziej interesująco :)

Chelsea - Wielu z was pisze, że Chelsea zrobiła błąd, mówiąc o głosowaniu przy Alicii i Christinie. Według mnie jest to nawet dobre zagranie, żeby obie dziewczyny poczuły się częścią sojuszu i żeby czuły się pewnie. Chelsea jest moją faworytką do wygrania tej edycji. Myślę, że dobrze robi, chowając się za Kim, dzięki czemu nie będzie celem nr 1 wśród dziewczyn.

Christina - Jest mi obojętna, robi za tło, jak na razie. Gdyby nie uraz Coltona już raczej nie byłoby jej w tej edycji.

Alicia - Mało jej w tym odc. Myślę, że Alicia i Christina głosowały na Tarzana, bo tak ustaliły wszystkie 6 dziewczyn, aby nie wzbudzić większej niepewności wśród facetów.

Kim - Jest drugą moją faworytką do wygrania. Bardzo dobrze ograła Troyzana i jak na razie ona głównie decyduje, kto odchodzi.

Kat - Nie widać zbytnio, żeby grała coś w tym sezonie. Tylko dalej błyszczy swoją inteligencją - powiedziała coś na IC, że to zadanie jest dla niej za trudne :D

Sabrina - pokazuje, że ma znaczny wpływ na losy innych i ogólnie na grę. Jednak jest dla mnie obojętną postacią.

Jay - I ostatni mój faworyt do wygrania tej edycji. Najlepiej gra i jest najmądrzejszy z facetów. Niestety dał się ograć dziewczyną, ale myślę, że znajdzie sposób na zmianę przewagi sojuszu Kim.

Tarzan - Najgorsza osoba w grze. Od pierwszych odcinków chcę, żeby odpadł. Jego rola jest podobna do Philipa z jednej z wcześniejszej edycji. Chyba dojdzie do finału, bo nikt raczej na niego nie zagłosuje i każdy będzie chciał być z nim w finale..

Leif - Robi za tło edycji. W ogólnie nie gra i nikt w nim nie widzi zagrożenia.

Troyzan - na początku myślałem, że będzie ustalał kolejność odchodzących graczy, ale teraz myślę, że nie dojdzie daleko i odpadnie w jednym z najbliższych odcinków, dał się kompletnie ograć Kim i spółce ;p, może coś zdziała z HII.

Michael - Miałem nadzieję, że więcej zrobi w tym sezonie, a odpadł i na pewno nie zostanie zapamiętany jako dobry gracz.

majkel21
7th voted out
Posty: 124
Rejestracja: 02 lut 2012, 00:00
Kontakt:

Post autor: majkel21 »

Kim to chyba jednak nie jest taka dobra na jaka sie ja kreuje . Alicia i Cristina glosowaly na tarzana jakby faceci zaglosowali razem na dziewczyne to ona wylatuje . Mialy szczescie ze nie zaplacily za glupote bo Michael byl jeszcze glupszy .

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Post autor: ciriefan »

Taka ciekawostka jeśli chodzi o oczywisty edit Kim :wink:

Obrazek

Obrazek

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: frasiek »

Fajna sekwencja. Najpierw Troy z Jay'em rozmawiają o tym, że musi odpaść kobieta, potem Troyzan zauważa, że kobiety celują w Micheala i na koniec łyka jak pelikan, gdy Kim mówi, że Micheal celuje w niego. Faceci w tym sezonie to intelektualna porażka.

Nie rozumiem też zachwytów nad Kim. Takie granie na dwa fronty to świetna pomysł, że przegrać finałowe głosowanie i robienie tego, gdy nie ma takiej potrzeby nie wydaje mi się zbyt sensowne. Z drugiej strony tyle jest tutaj beznadziejnych graczy, że równie dobrze jury może dać wygraną właśnie Kim.

Awatar użytkownika
Davos
6th jury member
Posty: 582
Rejestracja: 16 lut 2019, 01:44
Kontakt:

S24 E8 "Just Annihilate Them"

Post autor: Davos »

Niezły blindside Mike'a :) Choć najbardziej zdziwiło mnie, że nawet Jay oddał na niego głos, mimo że wcześniej był temu przeciwny. Mam nadzieję, że w kolejnym odcinku poznam jego motywy. Leif swoją drogą też na niego zagłosował, ale on z kolei raczej nie myśli samodzielnie więc najwidoczniej ktoś mu to podpowiedział. Zastanawiające są też głosy Christiny i Alicii na Tarzana - albo zrobiły to dla zmyłki i w rzeczywistości są w sojuszu kobiet, albo są poza tym sojuszem i reszta dziewczyn pozwoliła im myśleć, że odpadnie Tarzan.
Troyzan za to dał się niestety łatwo ograć Kim, że niby Mike w niego celuje. Szkoda, że nie poszedł z nim pogadać, bo może kłamstwo by wyszło na jaw i faceci postawiliby się dziewczynom. Bo póki co są przez nie koncertowo rozgrywani. Zwłaszcza przez Kim, która póki co gra bardzo mądrze - nie tylko pozbyła się największego zagrożenia fizycznego, ale i nastawiła przeciwko niemu jego dawnych sojuszników. Do tego też ładnie zapobiegła próbie pogadania przez Jaya z Mike'm. Lubię Kim i dobrze jej życzę, ale Troyzana też lubię więc mam nadzieję, że jeszcze trochę namiesza ;) A jeśli nie on to chociaż Jay. Nie chciałbym, żeby kobiety aż tak zdominowały grę, że pozbyłyby się po kolei wszystkich facetow. Niech jeszcze faceci trochę namieszają :)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Survivor 24: One World”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości