Survivor UK 2023 Ep 6

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5737
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Survivor UK 2023 Ep 6

Post autor: Jack »

Premiera: 11 listopada 2023

Awatar użytkownika
Umbastyczny
sole survivor
Posty: 2152
Rejestracja: 25 lut 2013, 00:00
Winners at War: Yul
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor UK 2023 Ep 6

Post autor: Umbastyczny »

W końcu jakiś lepszy odcinek. Muszę przyznać, że tym razem poczułem się zainteresowany i zaciekawiony tym co się dzieje. Ale w sumie po raz pierwszy w sezonie mieliśmy jakąś grę, a nie tylko "keep the tribe strong".

Jeszcze przed przemieszaniem mieliśmy pokazane tarcia w obu oryginalnych plemionach.

W niebieskich Christopher coraz mocniej dystansował się od Ren. A u pomarańczowych Matthew, Nathan i Tinuke zgrali sie ponownie z Jess, a nie z Laurencem i Shai.

Nastąpiło przemieszanie, w sumie też jakaś nowość, że ludzie sami mogli wybrać kto zmieni barwy.

NOWI POMARAŃCZOWI

Przez brak rady było ich mniej. Pegleg wkurzył się na Douga, że niby za późno powiedział mu o immu. Jeśli miałoby się to rozegrać między nimi, to mam nadzieję, że Doug przetrwa, bo go polubiłem. W sumie oboje mają jakieś szansę przetrwać, bo może uda się wykorzystać jakieś tarcia na linie Shai & Laurence vs. Jess.

NOWI NIEBIESCY

W sumie przybysze z Caleton byli bezpieczni i tylko Leilani zarobiła jeden głos od Lee (którego swoją drogą nie rozumiem, ale ok).

Tinuke lubię coraz bardziej i trzymam kciuki. Leilani trochę się miota i nie ogarnia, ale w sumie jej duet z Christopherem byłby ciekawy. Z trójki byłych pomarańczowych najbardziej obojętny jest mi Matthew.

Lee nie lubię. Hannah jest mocno nijaka, też nie przepadam, a teraz jeszcze jest w mniejszości. Ashleigh jest nawet ok, udało jej się pozbyć Ren. Christophera lubię i spoko, że chce grać, kopał pod Ren od jakiegoś czasu. Ale typ jest niewątpliwie jakiś śliski xD

Ren nawet lubiłem, podobał mi się duet z Dougiem. Ale w sumie jakąś szałową postacią nie była i mamy coś na wzór pierwszego blindsidu sezonu, więc nara.

Saw
8th jury member
Posty: 779
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:41
Winners at War: Michele
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor UK 2023 Ep 6

Post autor: Saw »

Rzeczywiście lepszy odcinek. Też udało mi się w niego wkręcić. Już samo zadanie było dość ciekawe i przede wszystkim ekstremalne. No i największy plus za to że było więcej strategii nie skupiającej się przydatności w zadaniach. Przemieszanie też w sumie nieźle wyszło z tym wyborem kto przeskoczy do drugiego plemienia.

Pomarańczowi
Pegleg i Doug trafili tu z niebieskiego plemienia. Jak będą zagrożeni to liczę że odpadnie ten pierwszy. Ale myślę że mogą wykorzystać brak zgrania u starych pomarańczowych. Shai to typ oosby z którą nikt nie chce grać. Laurence też chyba nieco się zdystansował do pozostałych. Jess szybko odzyskała dobrą pozycje po kiepskiej ostatniej radzie plemienia i zgrała się ze starym sojuszem. Ale po przemieszaniu znów tak kolorowo nie jest bo pewniakiem z jej sojuszników jest tylko Nathan.

Niebiescy
Tutaj zrobiło się naprawdę ciekawie. Tinuke i Matt dobrze odnaleźli się w nowym plemieniu. Razem z Leilani wykorzystali pęknięcie u niebieskich i stali się decydującymi głosami. Przede wszystkim Tinuke wygląda na ogarniętą strategicznie i naprawdę życzę jej dobrze. Christopher przestał ufać Ren, po tym jak rozkminił że wybrała wskazówkę do HII. Ładnie wykorzystał to razem z Ashleigh i nowymi członkami plemienia. Lee to jakiś totalny ciołek. Nie wiem co oznaczał jego randomowy głos xd Hannah trzymała z Ren i teraz prawdopodobnie jest na dnie.
Ren odpadła. Duży blindside sezonu, choć ona jako osoba była nudna i nie odczuje wielkiej straty. Tym bardziej że mogła odpaść dużo ciekawsza Ashleigh. Tutaj zaważyło kłamstwo z tą rybą i wskazówka. Nie wiem czy dało się to lepiej rozegrać. Powiedziała o wskazówce tylko zaufanej osobie Dougowi i nie rozgadała po wszystkich co było ok. Nie spodziewała się że taki Christopher będzie drążył temat i wypytywał przeciwne plemię.

Dobrze ze choć trochę się to rozkręciło bo te pięć pierwszych odcinkow to był dramat.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5737
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Survivor UK 2023 Ep 6

Post autor: Jack »

Zdecydowanie najlepszy odcinek jak do tej pory.

Myślę, że przemieszanie pomoże trochę zmienić dynamikę gry. Widać, że u niektórych nastąpiła zmiana sposoby myślenia i zamiast haseł w stylu "głosujmy na najsłabszych", ludzie zaczynają zastanawiać się czy głosować na osoby z którymi nie grali do tej pory czy spróbować wykorzystać te osoby do budowania nowych relacji.
Przy 13 uczestnikach w grze jest już bardzo blisko połączenia i chyba każdy gdzieś z tyłu za plecami wie, że to ostatni moment by ugrać sobie jakąś przewagę na ten etap rozgrywki.

Jestem ciekaw jak przemieszanie wpłynie na pomarańczowe plemię. Myślę, że oryginalny skład może chcieć zatrzymać przy sobie Shaia, chociażby na to jedno głosowanie. Z drugiej strony jest Doug, który ma ukryty immunitet i dzięki temu może powstać z tego jakiś ciekawy blindside.

Natomiast co do niebieskich, to można było spodziewać się, że Ren niedługo wyleci z gry. Sposób w jaki podjęła "temat z rybą", był dość głupi. Musiało się to prędzej czy później wydać.
Ciekawie będzie obserwować kolejne ruchy tej ekipy. Czy Tinuke, Matt i Leilani będą w stanie zbudować coś więcej czy teraz oryginalni niebiescy wykorzystają swoją przewagę 4-3. Mam wrażenie że Leilani tak na dobrą sprawę nie do końca wie w którą stronę pójść. Najpierw to dziwne pożegnanie z poprzednim plemieniem, a teraz wspominanie, że przyjście Tinuke i Matta to najlepszy dzień jej życia :D Coś czuję, że jeżeli uda jej się dotrwać do połącznia to może niespodziewanie wykombinować coś głupiego i zmienić przebieg całej gry :D

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5996
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Survivor UK 2023 Ep 6

Post autor: ciriefan »

Tak, to był pierwszy ciekawy odcinek tego sezonu. Było całkiem sporo gry dzięki twistowi i z zainteresowaniem obserwowałem przebieg wydarzeń.

Pomarańczowych było mało. U niebieskich sytuacja ciekawa. Leilani w sumie jest na dobrej pozycji dzięki poprzedniemu twistowi, bo jest po środku. Bardzo polubiłem Asheigh w tym odcinku - widać, że jest graczem i cieszę się, że przetrwała i padło na Ren. Sama Ren twist z rybą rozegrała fatalnie i sobie sama zapracowała na swoją kiepską sytuację. Do tego miała zero osobowości, więc eliminacja na plus.

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Survivor UK 2023”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości