S25E10 "Whiners are Wieners"

ODPOWIEDZ
ctoria
7th jury member
Posty: 683
Rejestracja: 08 mar 2010, 00:00
Kontakt:

S25E10 "Whiners are Wieners"

Post autor: ctoria »

CASTAWAYS COMPETE FOR A LUXURIOUS SPA GETAWAY AND TEMPERS FLARE WHEN ONE CASTAWAY RETURNS WITH A FULL BELLY AND A BITTER ATTITUDE, on “SURVIVOR: PHILIPPINES,” WEDNESDAY, NOV. 21

CHEAT TWEET: What are U thankful 4? Ur bed? Technology? A #Thanksgiving feast!? Nothing like #Survivor to remind you! 11/21 at 8/7c http://bit.ly/ZCEUaO

"Whiners are Wieners" — Castaways compete for a luxurious spa getaway and tempers flare when one castaway returns with a full belly and a bitter attitude, on SURVIVOR: PHILIPPINES, Wednesday, Nov. 21 (8:00-9:00 PM, ET/PT) on the CBS Television Network.

Całkiem zapomniałam dodać, przepraszam. Odcinka jeszcze nie widziałam. Osoby, które już obejrzały zapraszam do dyskusji =]

Kobra
sole survivor
Posty: 1568
Rejestracja: 17 sie 2011, 00:00
Winners at War: Natalie
Kontakt:

Post autor: Kobra »

Bardzo dobry odcinek.
Dwie największe zalety odcinka: już drugi odcinek nie słyszę Dżefa - zdałem sobie sprawę jak fajnie go nie słyszeć widząc go dzisiaj na ławce dla sędziów. Drugą zaletą odcinka było to, że jego bohaterką była Abi i, mimo że jej nie lubię cieszę się, że można było ją poznać trochę lepiej. Mówi za dużo i jest głupiutka o czym świadczy jej zachowanie w obozie, czy podczas konkursu o nagrodę, nawet nie wspominając pochodni, ale mimo to jest uczestniczką tej gry i wreszcie dostała swoje pięć minut. Poza Abi pokazano przebudzenie z letargu - Denise i Michael dali znak, że żyją, zaś Carter (imo trzeci najlepszy strateg sezonu) pokazał, że daje radę w konkursach i tylko w takim świetle mogę o nim wspomnieć dzisiaj. Najlepszym strategiem sezonu jest Malcolm. Bardzo podobało mi się zadanie o nagrodę - znowu powiało nowością. Na moment wracając do rady - uwielbiam kiedy ostatni głos jest tym decydującym o czyimś odejściu.

Awatar użytkownika
Stach
4th jury member
Posty: 399
Rejestracja: 23 sie 2011, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Stach »

znów było sporo Lisy... jak mówiła to zatkałem uszy i zamykałem oczy. Abi też za dużo, jej też nie mogłem słuchać, ale mimo wszystko chyba jest lepsza od Lisy...

z ciekawostek to Malcolm był na wszystkich 3 nagrodach do tej pory, najs ;p

Szkoda Pete'a bo go całkiem lubiłem i wgl ogarnięty się wydawał.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Post autor: ciriefan »

Świetny odcinek. Komiczny, jak większość w tym sezonie :wink: Abi można lubić lub nie, ale trzeba jej przyznać, że znacznie ubarwia ten sezon. Jej występ w zadaniu plus "zapomniałam pochodni" boskie, myślałem, że padnę ze śmiechu. Poza tym na radzie jak płakała to nawet jej współczułem. Na dodatek powstał sojusz czwórki, któremu kibicuję, a zwłaszcza Denise, Malcolmowi i Lisie, przy której znowu kolejna cute historia, tym razem o zrywaniu, no sweetheart :) Jakby to było final 3 i Denise by wygrała, to byłoby najlepiej, ale kto by z nich nie wygrał to i tak byłoby świetnie. Skupin się obudził i mam takie nieprzyjemne przeczucie, że on wygra tą grę. Penner rozczarował - powinien był kłamać Lisie, że zajdą do końca. No chyba, że nie chciał tracić jej jury vote, jeśli planuje grać do końca z Denise i Malcolmem. Ale to też bez sensu, bo z pewnością większe szansę na wygraną ma z Lisą i Skupinem, więc tak czy siak nawalił. Cartera nie było (czy to nie zabawne, że w 10 odcinku nadal ma mniej konf niż Zane, który odpadł w 1 odcinku? hehe). Odejście Pete'a na plus, bo w sumie wyszedł na jednego z najgłupszych zawodników tej edycji (historie z HII własnym i Malcolma), choć miał duży potencjał na dobrego gracza.

Confy:
http://i.imgur.com/69QhD.png

Awatar użytkownika
Roxy
sole survivor
Posty: 2661
Rejestracja: 25 mar 2010, 00:00
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Post autor: Roxy »

W zasadzie to jakoś Abi była mi obojętna, ale miałam jej dość jak najeżdżała na RC w sumie bez powodu. Odczuła na własnej skórze jak to wygląda. Nie mniej wciąż się zastanawiam czy to jest rzeczywiście 'bariera kulturowa' i ona nie rozumie, że to jak się zachowuje nie zjedna jej ludzi czy to po prostu jej strategia. Nie mniej ubarwia ten sezon ;d
co do reszty, cóż ja fanką Lisy i Skupina nie jestem... drażni mnie ta dwójka i tyle. Ok Lisa dostaje wypowiedzi, ma jakiś tam plan na siebie, ale słuchanie jej w większości conf jest wkurzające... mogliby pokazać i innych
zadania były, fajne, któryś raz to już powtórzę, cieszy mnie niezmiernie że wrócili do wodnych konkurencji :)
na ten moment kibicuję Malcolmowi i Pennerowi

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: Jack »

Odcinek przeciętny w porównaniu do poprzednich, chociaż i tak miło się oglądało.
Abi - trochę mi jej szkoda. Zabawna postać :D Teraz została właściwie sama. Pewnie bez immunitetu nic nie zdziała na najbliższej radzie.
Mnie cały czas zastanawia kiedy uczestnicy sprzymierzą się przeciwko Pennerowi i Skupinowi, bo chyba cały czas nie chcą, żeby któryś z nich wygrał milion.
Lisa to normalnie królowa tego sezonu. Jestem prawie pewien, że jak będą jakieś all-starsy to dostanie w nich miejsce, chociaż nie wiem czy będzie chciała przyjąć propozycję, bo na coś tam zachorowała ostatnio.
Ja cały czas kibicuję Malcolmowi i Denise.

plesio1
5th voted out
Posty: 74
Rejestracja: 12 lut 2012, 00:00
Kontakt:

Post autor: plesio1 »

Same smutne ryjce zostały. Jedynie Abi jest zajebista! xD Kibicuje jej ale na pewno odpadnie na kolejnej radzie.
Carter 6 conff póki co - nieźle :D

Szewik
1st jury member
Posty: 151
Rejestracja: 24 lut 2011, 00:00
Lokalizacja: Gda?sk
Kontakt:

Post autor: Szewik »

Abi ma teraz kare za pokazywanie HII bez potrzeby, inaczej moze udałoby sie im kogoś wywalić. Pete dla mnie nigdy strategiem nie był, nawalił za dużo razy (np. odrzucenie propozycji wywalenia Malcolma po mergu), poza tym trzymał sie ze zjebami więc nawet mi go nie szkoda.

Lisa ma wkurzający głos i robi z siebie cierpiętnice, ale i tak ją lubie za pomysł na gre. Nie jest zombiakiem. Penner póki co zawodzi, nie gra tak jak kiedyś,za mało agresywnie, ale moze to sie zmieni..

Malcolm i Denise to moi ulubieńcy <3

EDIT: A co do Cartera to może konkurować z purple kelly i tym wąsaczem chyba Richem z south pacific o miano największego nudziarza wszystkich edycji bo wgl nic ciekawego nie mówił skoro go nie pokazują...

Quercus
1st jury member
Posty: 164
Rejestracja: 17 mar 2012, 00:00
Kontakt:

Post autor: Quercus »

Abi gdyby pomyślała na tej radzie to mogłaby już zapewnić sobie miejsce w finale , zamiast głosowac na Malcolma mogła zagłosować na Pete'a i zatrzymać HII , potem miałaby z górki bo każdy marzy być w finale z nią
No ,ale w tej sytuacji myślę ,że czeka nas niestety finał : Skupin ,Lisa i Denise .

Guest

Post autor: Guest »

Nie rozumiem dlaczego Malcolm na si³ê chce zachowaæ Lisê tak d³ugo przy grze. Moim zdaniem siê na tym przejedzie lada chwila. Byæ mo¿e lada chwila siê go pozbêd±. Lecz bez zmian o i Denise s± moimi faworytami.
Ja osobi¶cie Abi nie wspó³czu³em, bo zas³u¿y³a sobie na wszystko co us³ysza³a, jednak tylko trochê mi szkoda jej by³o. Kto wojuje mieczem, ten od miecza ginie. Proste, przyszed³ czas na ni±. Jednak w kolejym odcinku mamy pewno¶æ, ¿e nie bêdzie siê zachowywa³a tak jak przez ca³y sezon. Zosta³a ca³kiem sama, mo¿e przynajmniej przez jeden odcinek bêdzie ludzka. Dodam jeszcze, ¿e ja osobi¶cie zgadzam siê z Jeffem, ¿e to mo¿e byæ ró¿nica kultur. No bo bez jaj, Abi przecie¿ nie uda³a, ona nie mia³a zielonego pojêcia co o niej my¶l±. Dajmy na to dzisiejszy powrót po zadaniu, by³o to komiczne oczywi¶cie, ale jednak nie opowiada³a tego wszystkiego ze z³o¶liwo¶ci. Ona taka jest. Nigdy nie powiedzia³em, ¿e jej nie lubiê, zawsze powtarzam, ¿e to brazylijska bomba i jak ju¿ kto¶ wspomnia³ sezon by³by du¿o mniej barwny bez mniej. Co do Abi to podsumujê to tak, ¿e w k³ótniach ci±gle by³em za reszt±, ale nigdy nie by³o tak, ¿ebym jej nie lubi³, jest ciekaw± postaci±. Wszystko skoñczy³o siê chyba tak jak najbardziej chcia³em, zrozumia³a co siê dzieje. Teraz mo¿e byæ tylko ciekawiej.
My¶lê, ¿e Malcolmowi nie pozwol± pój¶æ do fina³u. Bardzo, ale to bardzo nie chcê, aby Skupin albo Lisa wygrali tê edycjê. Kolejno¶æ uczestników którym najbardziej kibicujê to tak Malcolm, Denise, Carter, Penner, Lisa, Skupin. Abi celowo nie da³em, jest po ¶rodku, bo jestem jako¶ do niej przywi±zany.
Mylê siê czy zawsze po 10 odcinku by³a przerwa miesiêczna?

cassiopeiae
5th voted out
Posty: 71
Rejestracja: 18 lis 2012, 00:00
Kontakt:

Post autor: cassiopeiae »

no to może i ja powolutku zacznę się tu rozkręcać :)
lubię Malcolma, Lisę, Skupina
nie wiem dlaczego ale w "moim typie" nie jest Abi, Denise
reszty nie dostrzegam - jak dla mnie jest niewidoczna i niewyrazista
( to moje zdanie )

Awatar użytkownika
tombak90
sole survivor
Posty: 2663
Rejestracja: 12 mar 2011, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

Post autor: tombak90 »

Abi jest jaka jest. Nie jest zła, tylko po prostu głupiutka. Rob Cesternino z The Amazon porównał ją niedawno do Naonki, ale się nie zgodzę. Tutaj dramy nie powstają przez to, że jest podła, tylko po prostu nie ogarnia. Najpierw dała się podpuścić Pete'owi i przez to naskoczyła na RC, teraz przy tej akcji pod tytułem "więcej nie gotuję", to też wzięły górę emocje i to, że chwilę wcześniej podsłyszała jak ją obgadują. Myślę, że bliżej jej jest do Kat Edorsson, aczkolwiek Kat była jednak sporo sympatyczniejsza. Abi fakt faktem ubarwia ten sezon i nawet trochę cieszyłem się, że to nie ona dziś odpadła, jednak mimo wszystko nie lubię jej. Mieliśmy już w programie wielu Latynosów i nie każdy dostawał paranoi od drugiego odcinka, nie każdy wywoływał co chwila dramy. Także na eliminację zasługuje i jestem jak najdalszy od kibicowania żeby wykaraskała się z kłopotów. Poza tym, jak napisał Szewik - gdyby bezsensownie nie zademonstrowała swojego HII dwie rady temu, to teraz byłaby większa szansa, że odwrócą z Pete'm swój los.

Skupin wreszcie pokazuje, że myśli. Dobrze, że nie przyjął propozycji Pete'a, bo odwróciliby tylko sytuację na jedną radę, a potem i tak byliby w mniejszości i poszedłby na dno razem z nimi. Dobrze też, że nie ufa Malcolmowi. Nie rozumiem sytuacji - najpierw kreują go na nobraina (zero konf przez całą pierwszą połowę edycji wyjąwszy pierwszy odcinek, jednocześnie wciskanie negatywnych konf innych o nim), a teraz nagle na dobrego stratega. Co edytorzy mogą mieć na celu? Macie jakiś pomysł? Czy to, żeby nie było od początku zbyt oczywiste, że np dotrze do finału? (bo żeby wygrał to jednak nie sądzę). Może to było tak, że chcieli go pokazać jako kogoś nieistotnego, on zobaczył, że nie ma w ogóle konf, wściekł się, zrobił im awanturę i ostatecznie doszli do porozumienia i produkcja wcisnęła jego konfy przed wypuszczeniem odcinków. Nie wiem, dziwne.

Penner cholernie mnie dzisiaj zawiódł. Czemu nie układać się teraz z nikim na przyszłość? Co jeśli Abi wygra jakimś cudem kolejny immunitet? Będzie bez zaplecza. Nawet jeśli nie planował układów z Lisą i Skupinem, to powinien był udać, że się na to zgadza. Takie spławienie może być odczytane jako wyraźna odmowa i spowodować próbę ataku ze strony tej dwójki w najbliższej przyszłości. Bo przecież zawodnik, który nie chce się ze mną układać, jest automatycznie zagrożeniem.

Najlepszym strategiem jest zdecydowanie Malcolm, chociaż powinien celować w F4 z Denise, Pennerem i Carterem. Miał już sygnał, że Lisa widzi w nim duże zagrożenie i może przypuszczać, że będzie chciała zaatakować go znowu. No ale dobra, on przynajmniej myśli przyszłościowo i ma już plany dalsze niż Penner, czyli tylko obejmujące kolejną rundę. Jednak w wygraną Malcolma z wiadomych przyczyn możemy powątpiewać. Carter faktycznie wbrew pozorom nie gra tak głupio, bo ma chyba strategię a'la zwyciężczyni Markizów - flying under the radar, ale nie wygra na pewno, co wiadomo przez edit. Abi ma zbyt duże kłopoty plus żadnych szans na jakiekolwiek głosy w jury, może poza Pete'm. Denise niby znów dostaje konfy, ale jest kreowana na postać drugoplanową. Skupin ma w dupę całą pierwszą połowę gry, więc też wątpię żeby miał wygrać. Zostają Penner i Lisa. W dalszym ciągu jestem zdania, że wygra Lisa.
"Dziś prawdziwych villainów już nie ma..."

Awatar użytkownika
Davos
6th jury member
Posty: 582
Rejestracja: 16 lut 2019, 01:44
Kontakt:

S25E10 "Whiners are Wieners"

Post autor: Davos »

No to odcinek 10 za mną.
Abi mocno oberwała na radzie, ale nie jest mi jej szczególnie szkoda, bo sama sobie zapracowała na to, żeby inni jej bardzo nie lubili. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę i tyle. Ale jej nieogarnięcie podczas zadań czy na radach dalej jest zabawne :) Pete poleciał i całe szczęście, bo gdyby Michael poparł pomysł eliminacji z zaskoczenia Malcolma to pozostali obróciliby się przeciwko niemu, a tak ma jakieś szanse na dojście do finału. Wreszcie pokazali go jako gracza i dobrego kombinatora, który chce grać w grę i wygrać. Malcolm i Denise zaproponowali Final4 Lisie i Michaelowi, ale moim zdaniem sensowniejsze dla nich byłoby wzięcie tam Jonathana i Cartera, bo Lisa ma dobre relacje z innymi i może wygrać w finale.
Jonathan mnie zawiódł, gdy tak jawnie odmówił Lisie i Mike'owi pójścia razem do Final4. Mógł się zgodzić, nawet jeśli nie był do tego przekonany, bo taka odmowa prosto w oczy może być zachętą dla Lisy i Mike'a, żeby wyrzucili Jonathana na etapie Top5 albo Top6. Nie rozumiem też sensu odcinania się od decyzji aż do momentu, gdy zostanie ich szóstka - przecież w tym momencie jest właśnie najlepsza pora na zawieranie układów, z kim iść do finału, bo jeśli się z tym spóźni to inni zrobią to za jego plecami (co zresztą się stało w przypadku Malcolma, Denise, Lisy i Mike'a).
Podobały mi się obydwa zadania w tym odcinku. To o nagrodę, z odwracaniem bębnów, chyba pojawiło się po raz pierwszy w Survivor. Z kolei zadanie o immunitet rozgrywało się częściowo na lądzie i częściowo na wodzie, przez co przyjemnie się je oglądało, no i trzymało w napięciu do samego końca.

Pora teraz na Abi i mam nadzieję, że nie zdobędzie w kolejnym odcinku immunitetu i w końcu będzie można ją pożegnać.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Survivor 25: Philippines”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości