S28E09 Sitting in My Spy Shack

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: frasiek »

Może już na reunion Tony i Russell dostaną kilka minut, żeby się wyzwać na pojedynek? :)
Twist sezonu: "It's raining HII".

Awatar użytkownika
tombak90
sole survivor
Posty: 2663
Rejestracja: 12 mar 2011, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

Post autor: tombak90 »

Hallelujah :lol:

Coach udzieli im błogosławieństwa, Colton podpieprzy wszystkie HII jako souveniry, a Probst spuści się na różowo ze szczęścia.
"Dziś prawdziwych villainów już nie ma..."

Awatar użytkownika
Davos
6th jury member
Posty: 582
Rejestracja: 16 lut 2019, 01:44
Kontakt:

S28E09 Sitting in My Spy Shack

Post autor: Davos »

Kolejny odcinek za mną. Woo przetrwał zarówno upadek z drzewa na dupsko, jak i radę, co mnie cieszy. No i odpadł nudny Jeremiah, ale z drugiej strony szanse Spencera i Tashy mocno spadają, zwłaszcza że Spencer wykorzystał HII dla siebie i nie odgadł, że przeciwnicy celują w Jeremiaha.
Jefra nie zdecydowała się ostatecznie na przeskok, ale mnie to nie dziwi, bo i tak musieliby jeszcze przeciągnąć piątą osobę, żeby mieć przewagę, a remis 4:4 i losowanie kamyków to bardzo słaba opcja. Poza tym nawet gdyby udało im się wygrać to głosowanie to Jefra i tak robiłaby tam za numer 4. A gdyby mimo wszystko weszła do finału to nie pokonałaby w nim na pewno Spencera, Tashy pewnie też nie, a i z Jeremiahem mogłaby przegrać więc raczej średnio opłacalny dla niej deal z ewentualnym przeskokiem.
No i teraz najważniejsza sprawa, czyli sporo dziwnych "zbiegów okoliczności" w tym odcinku... Losowanie drużyn wypadło tak, że akurat dziwnym trafem zagrożeni Spencer, Tasha i Jeremiah znaleźli się w drużynie z jedyną osobą, która mogła do nich przeskoczyć, bo czuła się zdradzona przez Tony'ego, czyli Jefrę… Wszyscy planują pozbyć się Tony'ego, a ten dokładnie w tym momencie znajduje immunitet i to jeszcze taki z cholernie mocną ochroną... Hm, chciałbym wierzyć, że to wszystko przypadek. Ale ok, załóżmy, że faktycznie nie było tu żadnej ingerencji ze strony produkcji - ten HII jest zdecydowanie zbyt silny i trochę psuje grę. Wiem, że już w jednym sezonie się kiedyś pojawił, no ale to były początki z HII w Survivor więc producenci dopiero testowali, jak to się sprawdzi w praktyce i wtedy jeszcze miało to uzasadnienie. Ale przecież nie bez powodu odeszli potem od tego i wprowadzili zasadę, że HII trzeba ujawnić przed odczytaniem głosów, bo jednak dawało to o wiele większe emocje na radzie. Teraz wiadomo, że ktokolwiek wyceluje w Tony'ego na radzie, nie ma żadnych szans na sukces w pierwszym podejściu, bo on sobie po odczytaniu głosów wyciągnie z kieszeni HII i jest bezpieczny. A że inni nawet nie wiedzą, że ten immunitet ma tak silną moc i że w ogóle ktoś już go znalazł, tym bardziej sprawia, że gra się paradoksalnie robi bardziej przewidywalna (a nie nieprzewidywalna, jak pewnie zakładali producenci), bo już z góry wiadomo, że w następnym odcinku na pewno nie odpadnie Tony. Coś mi się widzi, że jeśli on się wyłoży przed finałem to raczej dopiero na etapie Top5 albo Top4, gdy ten jego immunitet straci moc.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Survivor 28: Cagayan - Brains vs Brawn vs Beauty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości