S30E11 "Survivor Russian Roulette"

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Post autor: ciriefan »

Nuda, nuda i jeszcze raz nuda. Odejście Shirin odebrało nadzieję na cokolwiek dobrego w tym sezonie.

Pozostaje czekanie na wygranie Mike'a. Czy ktoś jeszcze zwrócił uwagę, że w recapie odcinka całkowicie zignorowano jego ruch na aukcji i oskarżenia wobec innych w obozie? Za to Jeff powiedział nam, że:
- Mike ma kłopoty
- Mike nie ma zamiaru odejść bez walki
- z ukrytym immunitetem w kieszeni Mike wygrał immunitet
- dla Mike'a nie ma nadziei
- Mike, Mike i jeszcze raz Mike
- a tak w ogóle to Jenn odpadła, ale kogo to obchodzi?

O innych nie chce mi się nic pisać, bo nic się nie zmienia. Dan i Will nadal żałośni. Sierra nadal nic nie robi. Rodney nadal cieszy. Tyler i Carolyn to nadal jedyna nadzieja.

Nie chce mi się też komentować tego, że nagle na tak późnym etapie mamy dwa immunitety. Tak ewidentnej próby ratowania swoich ulubieńców już dawno nie było. Plan im się jednak nie udał do końca, bo wygrała Carolyn.

A najgorsze jest to, że Mike aby wygrać będzie musiał wygrać kilka immunitetów. Wtedy będzie dla mnie jak Fabio. No chyba że uda mu się przetrwać kilka raz bez pomocy HI czy II, wtedy ok, ale nie zanosi się. Czekam na żenującą końcówkę tego sezonu.

Konfy:
Mike - 3 (50)
Rodney - 3 (43)
Carolyn - 2 (29)
Dan - 6 (27)
Tyler - 4 (21)
Will - 0 (19)
Sierra - 2 (15)

Shirin - 4 (33)

Jenn - 36, Joe - 26, Hali - 14

Vince - 12, Kelly - 12, Max - 10, Joaquin - 10, So - 7, Lindsey - 7, Nina - 6

frasiek
sole survivor
Posty: 1106
Rejestracja: 27 gru 2010, 00:00
Kontakt:

Post autor: frasiek »

tombak90 pisze: Jednak jeśli chodzi o jego grę, to tym razem znów się uśmiechnę. Wychodzi mi, że klient gra tak w kratkę, raz jak wieszcz, raz jak leszcz. Tym razem znów wyszło na plus - straszenie ludzi HII i to na takich właśnie pokrętnych warunkach "głosujecie właśnie na Tyler'a albo któreś z was idzie do piachu" było całkiem ciekawe, taaak Fraśku, nawet jeśli można się czepić jego zdolności aktorskich :)
Ja się czepiam tych, którzy to łyknęli i uczynili z tego udany blef.
Ogółem, całe polowanie na niego było jak najbardziej wskazane, bo koleś zagrożeniem jest potężnym.
Żeby być zagrożeniem to musiałby wejść do finału, czyli wygrać wszystkie nietykalności od teraz do końca. To już Mike ma łatwiej, bo dzięki HII może sobie jedną odpuścić.

Zagrożeniem to są Dan Rodney i Will, bo nikt nie będzie chciał ich eliminować, a jest ich wystarczająco, aby zapełnić F3.

Versinn
3rd voted out
Posty: 25
Rejestracja: 18 lut 2015, 00:00
Kontakt:

Post autor: Versinn »

Ja się pocieszam, że Mike ma edit zwycięzcy i przez poprzednie odcinki kreowany był na cierpiętnika-zwycięzcę. Łzawe znalezienie HII, happydance, te sprawy...

Kobra
sole survivor
Posty: 1568
Rejestracja: 17 sie 2011, 00:00
Winners at War: Natalie
Kontakt:

Post autor: Kobra »

Chciałbym mieć waszą pewność z tym editem zwycięzcy, ale jak na ponuraka przystało widzę finał w wyjątkowo czarnych barwach.
Tak ewidentnej próby ratowania swoich ulubieńców już dawno nie było.
Trochę się nie zgodzę. Wydaje mi się, że w SP tak było z Ozzym: finałowy pojedynek na RI oraz immunitet o f4 były zadaniami wygranymi przez Ozzyego w Cook Islands. Pomijam fakt, że podczas konkursu o immunitet w F5 Jeff zabronił pomagania sobie i skwitował, że jeśli chcą pokonać Oscara to w pojedynkę. I tu nie pamiętam, ale sezon wcześniej chyba nie miał nic przeciwko pomaganiu sobie Omatepe.

Awatar użytkownika
tombak90
sole survivor
Posty: 2663
Rejestracja: 12 mar 2011, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Tony
Survivor AU All Stars: David
Kontakt:

Post autor: tombak90 »

Kobra pisze:Ogólnie mam wrażenie, że dalej potoczy się tak. Ostrzegam, fanfiction:
Nagle zaczęli pokazywać Tylera jako zagrożenie (z resztą był nim od początku) i oczywiście widzi to Sierra. Z następnego epizodu znamy dwie sceny:
- Tyler tłumaczy się Danowi ze swojego głosu
- Rodney żali się przed Mamą C i Danem.
Od jakiegoś czasu podkreślają, że Rodney chce wygrać na nagrodę. Zgaduję, że scena jego wybuchu jest po tym jak znowu przegrał. Zapewne Tyler wygrał i nie zabrał go/nie zamienił się z nim i stąd cała drama. Plus brak zaufania Sierry i Dana. Moje przewidywania Tyler jest następnym celem jeśli nie wygra immunitetu. I to prowadzi do tytułu 13 odcinka, który może sugerować współpracę BC. Ewentualnie coś odnośnie Carolyn i jej idola. Pewnie odpadnie Mike, potem ona. Widząc jak doskonale na ludziach znają się Dan, Rod i Sierra w F4 stwierdzą jednomyślnie, że Will jest fajny, lubiany, ma głosy NC oraz Szirin, która pojęła zapewne w Ponderosie jak beznadziejna jest i to go usuną przed finałem. Obstawiam finał Sierra, Dan i Rodney, co oznacza wygraną Sierry. Pozdro, Samoa.
Czułbym się usatysfakcjonowany wygraną Mikea, ale póki co nie widzę szansy bez wygrania trzech immunitetów. Od biedy Carolyn.
Mam jeszcze jedną teorię, ale póki co zaczekam z nią do finałowego epizodu.
Ja natomiast zgaduję sobie w ten oto sposób:
1. Obalenie Mistrza. Splitną wołty, a Owsiak użyje HI.
2. Dobicie Owsiaka.
3. Jeff dostaje depresji, zwalnia połowę Leśnych Skrzatów za niedopełnienie obowiązków, zamyka się w pokoju i wrzeszczy, że nie będzie już prowadzić.
4. Jeff bierze leki i zgadza się jednak prowadzić.
5. Żyrafa zostaje odesłana do zoo w Stejtsach.

(ewentualnie punkty 2-4 oraz 5 można ze sobą zamienić, bo Owsiak zgarnie jeszcze jednego IC-ka)

I tu mamy rozwidlenie ścieżek.

6a. Wszyscy, być może łącznie z Mamą C, uświadamiają sobie, że Tyler jest zagrożeniem, toteż spada jego głowa.
7a. Rodney wygrywa finał z Mamą C i Łysą C

lub też
6b. Wszyscy są idiotami i nie uświadamiają sobie, że Tyler jest zagrożeniem. Ewentualnie Tyler bohatersko wygrywa IC-ka. W związku z tym, spada łeb Mamy C, Łysej C lub Rodney'a (z naciskiem na tego trzeciego). W sumie wszystko jedno kogo, ponieważ tak czy inaczej:
7b. Tyler hucznie wygrywa program.
8b. Następuje Reunion, na którym zwycięzca mówi dwa słowa, a resztę czasu wypełnią Owsiak i Mistrz.

Generalnie, na obie możliwości - wygraną Rodney'a i Tylera stawiam po 45%. 5% że mimo wszystko Leśnym Skrzatom uda się dociągnąć Owsiaka do finału (może pora na powrót twistu ze Special HII i ukrycie go w owsiakowej skarpetce? Ajjj, te Skrzaty w ogóle nie myślą, ja bym to załatwił raz dwa), w związku z czym wygrywa Owsiak, a Leśne Skrzaty zachowują pracę. Ostatnie 5% rezerwuję na to, że wygra Żyrafa, która dotrze do finału niezauważona przez nikogo. Może się zdarzyć, w końcu ma tylko 6 metrów wzrostu.
"Dziś prawdziwych villainów już nie ma..."

Awatar użytkownika
Davos
6th jury member
Posty: 582
Rejestracja: 16 lut 2019, 01:44
Kontakt:

S30E11 "Survivor Russian Roulette"

Post autor: Davos »

Kolejny odcinek z cyklu: no tak średnio bym powiedział, tak średnio. Fajne były 2 momenty: zadanie o nagrodę (z beczkami) i finałowa rada, bo zrobiło się trochę zamieszania, choć ostatecznie skończyło się bardzo przewidywalną eliminacją Shirin. Mike'owi mimo wszystko należą się propsy za podjętą próbę, bo choć było bardzo mało prawdopodobne, że zdecyduje się na oddanie HII Shirin to jednak Tylera i Willa nabrał, a te ich dwa głosy oddane na Dana mogą wywołać w obozie jakąś dramę i podział w sojuszu, na co bardzo liczę. Dobrze, że Mike ma HII, bo teraz pozostała szóstka musi w końcu zacząć się atakować.
Sierra pokazała, że potrafi myśleć, bo to ona pierwsza wystawiła Tylera na celownik i zaczęła przekonywać Rodneya, że tamten jest dużym zagrożeniem. Szkoda tylko, że nie znalazła jeszcze kogoś do pomocy, bo wydaje się, że była gotowa na przeskok do Mike'a i Shirin.
Dan znów popisał się hipokryzją - w obozie pociesza Shirin, a podczas confy się z niej śmieje. I jeszcze to jego porównywanie bycia adoptowanym do doświadczenia przemocy domowej... Nawet jury miało w tym momencie facepalma :) Poza tym dał się przyłapać na tym, że ma możliwość oddania podwójnego głosu więc nie zdziwię się, jeśli inni się tego przestraszą i wykopią go na najbliższej radzie. Swoją drogą z tym trzymaniem wskazówki w torbie też nie popisał się inteligencją...
Dla Tylera z kolei plus za znalezienie "bonusu" Dana - wprawdzie przeszukiwanie czyichś toreb nie jest może najładniejszym zachowaniem, ale dzięki temu ma haka na Dana. Ale musi uważać, bo po ostatniej radzie on też będzie postrzegany jako zagrożenie i inni mogą w niego celować, zwłaszcza że Mike pewnie użyje HII i będzie bezpieczny.
Carolyn dalej niewidoczna. Will w tym odcinku też, ale to akurat duży plus. Rodney gra dalej swoje. A Shirin próbowała się bronić tym, że warto ją wziąć dalej, bo w finale nie będzie żadnym zagrożeniem. Ale biorąc pod uwagę fakt, że w jury siedzą wszyscy jej sojusznicy, raczej nie było to zbyt przekonujące ;)

Zadanie o immunitet mało ciekawe, bo było już chyba ze trzy razy. No i dwa immunitety, tak jakby zrobili to specjalnie pod Mike'a i Shirin.

Mam nadzieję, że Mike mimo wszystko jeszcze trochę "pożyje" w tej grze, a Sierra w końcu zdecyduje się na jakiś ruch.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Survivor 30: Worlds Apart”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości