Big Brother Canada 9

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Big Brother Canada 9

Post autor: ciriefan »

9x24-29

Ja uważam, że to był świetny sezon. Może nie wybitny, ale bardzo dobry. Było dynamicznie, momentami zaskakująco, były dramki, każdy grał i walczył, ogólnie spoko. Podsumowując końcówkę:

Final 5:

Breydon w końcu pokazał, że nie jest powietrzem i coś wygrał. I co zrobił? Wyeliminował największe zagrożenia? Nie, wszedł z nimi w trio i nominował dwie laski, z którymi miałby o wiele większe szanse na zwycięstwo XD Wygrał też POV, miał całą władzę w tym tygodniu, a wykorzystał to na wyeliminowanie Beth, który byłaby dla niego najkorzystniejszą osobą do wspólnego zajścia dalej. No cóż, ten koleś udowodnił, że w tym sezonie stanowił rolę waste of space. Szkoda Beth, ale już wolałem jej odejście niż Tery. Lubiłem ją i też nie rozumiem tego hejtu na nią - ach te podwójne standardy. Gdyby była facetem, to widownia by ją uwielbiała. Końcówka jej gry to był trochę mess w jej wykonaniu, ale walczyła do końca i szacun za to.

Final 4:

Ten etap należał do mojej dwójki ulubieńców: Tychon wygrał HOH a Tera POV. Czy decyzja Tery była dobra? Tu był ciężki orzech do zgryzienia. Z Kieferem miałaby większe szanse na finał (zakładając, że Kiefer faktycznie by ją zabrał w razie wygranej w f3), ale nie miałaby z nim szansy na zwycięstwo. Z kolei ratując Breydona wiedziała, że jej jedyna szansa na finał to wygranie ostatniego HOH, ale za to mogłoby to dać jej zwycięstwo. Tera ostatecznie wybrała zagranie bardziej ryzykowne pod kątem eliminacji w final 3, ale za to dające jej szanse na wygraną. Na jej miejscu podjąłbym taką samą decyzję - pokazała, że jest tam po to, aby walczyć do końca i wygrać, a nie po to, żeby dostać 20 tysi za 2 miejsce. No i w końcu odpadł Kiefer - też nie rozumiem jego fenomenu. Był niesamowicie irytujący, a wygrał głosowanie na ulubionego gracza. Miejsce w All Stars to on ma zapewnione.

Final 3: No i cóż, Tera nie wygrała HOH, więc musiała pożegnać się z rozgrywką. Po zakończeniu całego sezonu stwierdzam, że Tera to moja ulubiona uczestniczka tej edycji. Mega szacunek za ducha walki pomimo bycia outsiderką przez całą grę.

Final 2: Tychona bardzo lubię i jestem zadowolony z jego zwycięstwa. Prowadził solidną grę. Na początku wszedł w sojusz, który długo zapewnił mu bezpieczeństwo. Pozwolił pozostałym dwóm osobom być bardziej widocznymi i gdy tracili władzę, to nie on był celem. W odpowiednim momencie się od nich odwrócił i zaczął grać na całego, czego się po nim nie spodziewałem. Gdy nadszedł ten moment, zaczął kłamać, manipulować i eliminować dotychczasowych najbliższych sojuszników. Trochę zapomniał o jury managment, ale ostatecznie mu to nie zaszkodziło. Co do Breydona - uzyskuje on tytuł pipy sezonu. Nic nie robił aż do wygrania POV w final 6, tylko gdzieś sobie był. Gdy już wygrał, postanowił wyeliminować wymarzoną kandydatkę do finału, której nie lubiło jury. A dlaczego? Bo stawał mu na myśl o Tychonie. To całe zauroczenie było żałosne, a dla Tychona to była czysta gra. Przecież takich historii było już wiele. W samym BB Can już raz widzieliśmy, jak uwiedzenie geja przez ślicznego mięśniaka może przynieść zwycięstwo - jak widać taktyka na Kevina Martina okazuje się być jedną ze skuteczniejszych strategii w tym programie. No Breydon to dla mnie cipcia i waste of space niestety. Jest miły i jako osobę go lubiłem, ale gracz tragiczny i tyle.

W All-Stars chciałbym powrotu Victorii, Tery, Beth, Latoyi, Jedsona i Tychona. No ale myślę, że niestety na bank zobaczymy w przyszłości Kiefera i/lub Rohana.

Obrazek

MaciekRS
6th jury member
Posty: 585
Rejestracja: 03 mar 2018, 15:17
Kontakt:

Big Brother Canada 9

Post autor: MaciekRS »

No cóż, unikneliśmy katastrofy, Kiefera na szczęście się w porę pozbyli ale zwycięzca jest zbyt nijaki aby się jakoś zapisać w historii BB. W efekcie dostaliśmy przyzwoity sezon który można było spokojnie obejrzeć ale taki do którego nie ma co wracać i o którym szybko zapomnimy.
Można się odmeldować i zacząć BBAU.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Big Brother - Canada”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości