Big Brother Canada 5

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Big Brother Canada 5

Post autor: Jack »

5x18

Młoda Francesqua radzi sobie coraz lepiej. Trzymam za nią kciuki i mam nadzieję, że rzeczywiście będzie chciała pozbyć się wszystkich weteranów i Demetresa :D To byłoby świetnie podsumowanie tego sezonu. Oczywiście lubię Ikę, jednak jest zbyt pewna siebie, a to nie prowadzi do niczego dobrego.
Kevin coraz bardziej mnie irytuje. Gra wszystkimi, wykorzystuje, a taki William nadal mu ufa. Nawet Jackie przejrzała w końcu na oczy. Pewnie gdyby William wygrał następne HoH to zdecydowałby się na nominacje Jackie i Karen, bo te osoby nie mają silnych sojuszników...
Dzięki kolejnej wygranej w wyzwaniu o HoH, Demetres stał się jeszcze większym celem. Sądzę, że nikt z "newbies" nie będzie chciał go w grze na etapie final 5. Może jakiś backdoor podczas double evcition?

Awatar użytkownika
Kamel
5th jury member
Posty: 403
Rejestracja: 21 lut 2016, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Big Brother Canada 5

Post autor: Kamel »

5x18
Demetres jako HoH i Bruno i Kevin na bloku <3 NARESZCIE. Ile ja na to czekałem. Ta dwójka nie pokazuje w tym sezonie absolutnie nic wartego jakiejkolwiek uwagi czy propsów; siedzą, jeczą, są nudni. Namawiają Ike na przeskok do nich, bo newbies ich wywalą wszystkich i nie można na to pozwolic, podczs gdy sami do tego doprowadzili. Bad gameplay.

Na plus w odcinku jeszcze Jackie i to jak obudziła się z transu i dobrze odczytała że jej kolejni sojusznicy chcą ją uwalić. Kolejny plus za to, że tym razem coś z tym zrobiła. No Brawo.

Ogólnie, nie wiem czy tylko mi sie tak wydaje, ale w tym odcinku było jakoś za dużo krzyków, wrzasków, aż mnie pod koniec to zaczęło irytować.
Obrazek
nie ma edycji nie ma podpisu

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Big Brother Canada 5

Post autor: Jack »

5x19
Kamel pisze:
26 kwie 2017, 03:23
Na plus w odcinku jeszcze Jackie i to jak obudziła się z transu i dobrze odczytała że jej kolejni sojusznicy chcą ją uwalić. Kolejny plus za to, że tym razem coś z tym zrobiła. No Brawo.
W tym odcinku kompletna odmiana. Połowa z oglądających mogła nawet nie zauważyć, że Jackie tam jeszcze jest :D

W tym odcinku również było dużo krzyków, wrzasków i pisków. Głównie podczas PoV. Samo zadanie pojawiało się w Kanadzie chyba w każdej edycji. Nie wiem co więcej mogę napisać. Kevin nieźle manipuluje Williamem, a ten wierzy w każde jego słowo. Pewnie gdyby miał wybierać między Dre, a Kevinem to wybrałby swojego ukochanego :D
Wiem kto został nominowany w miejsce Kevina po użyciu sekretnego veto i nie chcę, aby ta osoba odpadła w tym tygodniu. Mam nadzieję, że w kolejnym odcinku wyleci Bruno i już nie powróci w żadnej edycji BB.

Awatar użytkownika
Kamel
5th jury member
Posty: 403
Rejestracja: 21 lut 2016, 00:00
Lokalizacja: Poznań
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Big Brother Canada 5

Post autor: Kamel »

5x19

ZADANIE O VETO <3 To było mistrzostwo, dawno sie tak nie uśmiałem xd Boże, Ika xD Ale te króliki i szczury to jakies wybitne albinosy były....THEIR EYES ARE RED <3. Kijowo, że Veto wygrał William, no bo wiadomo, ze nie uzyje tego jawnego, ale tego sekretnego już tak, żeby ocalić swojego Boy Toya. William tak się zarzeka, ze nie daje sobą grać Kevinowi, no ale....to tylko takie czcze zapewnienia, co widać było przy rozmowie z Dre w trójkę. Dre po prostu wygrała tekstem "I dont like u, i dont believe u". Mina Kevina wtedy była prajsles xD. Też wiem, kto bedzie replacement i też chce tylko i wylacznie tego, zeby Bruno odpadł. Od poczatku sezonu na to czekam. Wyjątkowo irytująco-nudna osobowość.
Obrazek
nie ma edycji nie ma podpisu

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Big Brother Canada 5

Post autor: Jack »

5x20

Najważniejsze, że odpadł Bruno! Publiczność chyba była zawiedziona werdyktem i liczyła na eliminację Karen.
Nie mogę doczekać się kolejnego tygodnia i triple eviction. To będzie dobra okazja, żeby pozbyć się dwóch zagrożeń. Nie zdziwię się jak po tym tygodniu w grze zostaną tylko "newbies".

Coraz bardziej kibicuję Dre. Jeżeli dobrze to rozegra to ma spore szanse na finał. Najgorszy możliwy scenariusz to eliminacja tydzień po tygodniu największych zagrożeń. Finał w stylu Jackie vs. William byłby porażką tej edycji.

W tym tygodniu po raz kolejny Jackie miała bardzo słaby edit. Nie wiem z czego to wynika. Jest aż tak nudna?
Rozumiem, że teksty Iki, showmance z Demetresem, wahania nastrojów Karen czy nie-showmance Kevina i Williama to ciekawsze tematy, ale Jackie jest duchem tej edycji.

Awatar użytkownika
Anja
2nd jury member
Posty: 205
Rejestracja: 25 kwie 2017, 18:11
Lokalizacja: Częstochowa
Winners at War: Sandra
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Big Brother Canada 5

Post autor: Anja »

5x20
YAS.YAS. BYE BRUNO!
Chociaż tyle na ten week, mogło być znacznie gorzej przez 2 PoV Williama. Ale w tym odcinku chociaż zdał sobie sprawę, że Kevin nie uznaje tej relacji jako showmance. Wcześniej niby mówił, że on nie jest jego "boytoy" blablabla... Ale to się nijak ma do tego, co zrobił. No trudno, miał Secret Veto, ale nie było potrzeby użycia, a on na siłę coś chciał z tym zrobić. Bez sensu, już nie mają do niego zaufania jego sojusznicy. Teraz Dre więcej z Dillonem rozmawia o grze niż z nim <to chyba w feedsach czytałam>. Myślę, że za długo nie pociągnie i trafi na blok z Kevinem. Karen co do niego zdecydowanie ma rację. XD Nie dziwię się, że w poprzednich odcinkach tak na niego wyzywała. <3 Teraz pozostaje mi trzymać mocno kciuki za Dre. Uwielbiam ją, jest niewątpliwie najlepszą newbie <chce ją w finale!>. Ika też jak do tej pory grała cholernie dobrze, trzymam za nią kciuki. Niestety showmance też sprowadził na nią jeszcze większy celownik, ciężko będzie jej ściągnąć go z siebie. Dlatego jestem pewna, że razem z Demetresem trafią na blok w kolejnym weeku.
Znam już HOH i... będzie OSTRO. xD Akurat będę mogła na bieżąco oglądać, bo mam wolne, więc super. <3
Obrazek

Kobra
sole survivor
Posty: 1568
Rejestracja: 17 sie 2011, 00:00
Winners at War: Natalie
Kontakt:

Big Brother Canada 5

Post autor: Kobra »

Lajfstajl blogger uratował Kevina tym swoim magicznym veto, ok. Gdyby faktycznie użył POV, dlatego, że pomogłoby mu to w grze nie miałby nic przeciwko, ale on uratował Kevina, bo cały czas wmawia sobie showmance z nim. Kevin mówi mu, że to tylko flirt, a on #smutnaminka. Z jednej strony mu się nie dziwię, bo Kevin przekroczył granicę flirtu i faktycznie mógł sobie pomyśleć, że to coś więcej, ale z drugiej, kurwa, pora się ogarnąć i faktycznie stanąć po stronie ludzi, którzy chcą z tobą grać, a nie wyłącznie wykorzystywać cię. Kevina lubiłem w sezonie 3, tu nie podoba mi się jego gra, ani charakter. Popełnia te same błędy co wtedy, a na dodatek zachowuje się zbyt emocjonalnie. Zadanie o veto było śmieszne dzięki Ika. Krwiożerczy królik z czerwonymi oczamiXD Drugi dobry moment to jej rozmowa w trybie gniewnej murzynki z lajfstaj blogger - Nie wiesz co zrobisz z veto?! Nie użyjesz veto! Słyszysz?
Stara baba została nominowana i jej odwaliło. W ogóle podobał mi się ten troll Arisy z ogłoszeniem wyników. Głosami 5-1, Karen... - pauza, zbliżenie na jej wytrzeszcz - zostajesz.
Na ten moment jest ona najlepszą opcją do F2. Jak nic przegra 9-0. Ciekawe tylko, czy ktoś poza panem w klapkach odważy się i spróbuje zaciągnąć ją do końca. Zdecydowanie najlepszą grę prowadzi Mała Franczeska. Ma totalną władzę w domu, chociaż nie wygrywa żadnych HOHów. Ma bliski kontakt z każdą osobą i bez problemów to wykorzystuje. Ponadto podoba mi się, że potrafi rozmawiać z każdym i zawsze wie, co odpowiedzieć. Mam nadzieję, że wygra Mała Franczeska albo pan w klapkach. Reszta jest beznadziejna i nieśmieszna.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Big Brother Canada 5

Post autor: ciriefan »

5x18-20

To był całkiem dobry tydzień. Demetres wygrał HOH, więc Ika była bezpieczna. Do tego odpadł Bruno, którego nie lubiłem ani w sezonie 3 ani teraz.

Dziwi mnie, że tak wiele osób krytykuje ruch William'a. Owszem, to jest trochę żałosne, jak William daje się wykorzystać Kevin'owi, ale uważam, że rozegrał to najlepiej, jak mógł i na jego miejscu pewnie zrobiłbym tak samo. Nie używając wygranego POV okazał lojalność Ice i Demetresowi, którzy prosili go o jego nieużycie. Jednocześnie zagrał sekretnym Veto i uratował Kevina, który będzie po jego stronie. I nie ze względu uczuć, tylko takich, że Dre ma rację: Kevin teraz w tej grze nie ma nikogo poza William'em. Także wykonując ten ruch i wilk syty i owca cała.

W tej chwili kibicuję Dre i Ice. Dre prowadzi teraz najlepszą grę z wszystkich, ale obawiam się, że jak zrealizuje swój plan eliminacji weteranów (którzy btw sami eliminują siebie nawzajem), to może być celem ze względu na swój duet z William'em, a on jest lepszy w zadaniach od niej, więc może wygrać veto, a wtedy ona poleci. W mniejszym stopniu kibicuję Kevinowi i Dillon'owi, którzy grają o wiele słabiej od tych dwóch pań.

Jackie i Karen mnie mocno irytują i mam nadzieję, że odpadną podczas triple eviction. Do William'a ciężko mieć szacunek po tym jego podejściu do relacji z Kevin'em. Nie gra jakoś tragicznie, ale nie chciałbym, żeby wygrał, bo żałośnie wychodzi na tle tej całej relacji z Kevin'em.

Konfy:
Demetres - 9+6+6=21 (91)
Ika - 7+12+4=23 (80)
Dillon - 1+0+1=2 (77)
Kevin - 10+11+5=26 (72)
William - 2+7+5=14 (68)
Dre - 4+4+3=11 (53)
Karen - 2+0+2=4 (46)
Jackie - 4+0+3=7 (38)

Bruno - 9+7+2=18 (52)

Sindy - 26, Neda - 54

Emily - 35, Gary - 50, Cassandra - 41, Dallas - 22, Mark - 9

Kobra
sole survivor
Posty: 1568
Rejestracja: 17 sie 2011, 00:00
Winners at War: Natalie
Kontakt:

Big Brother Canada 5

Post autor: Kobra »

Dziwi mnie, że tak wiele osób krytykuje ruch William'a.
Nie krytykuję samego ruchu, bo wydaje mi się, że postąpił dobrze. Tym bardziej, że Ika wolała układać się z Brunem, a nie Kevinem i tym nieświadomie jej nabruździł. Krytykuję jego motywy - na pierwszym miejscu zrobił to dla Kevina, a nie własnej gry. Rozumiałbym, gdyby to było jakieś Blood vs Water i chciał za wszelką cenę uratować swojego chłopaka, ale Kevin na dobrą sprawę to obcy facet i trochę naraża swoją grę dla niego.
Dre prowadzi teraz najlepszą grę z wszystkich, ale obawiam się, że jak zrealizuje swój plan eliminacji weteranów (którzy btw sami eliminują siebie nawzajem), to może być celem
I tak i nie. Największą przeszkodą dla niej jest mięśniak Iki wygrywający wszystko wokoło i ewentualnie on może obrać ją na cel, ale jeśli go się pozbędą to kto tam zostanie? Stara baba i Dillon, którzy z nią trzymają. Naiwny William, który ufa jej i ruda lisica, która nie ma kompletnie nikogo, a ponadto nie jest specjalnie lubiana. Myślę, że Mała Franczeska ma duże szanse na F4, a tam może się wszystko wydarzyć.
Dużo zależy od triple ewikszyn, bo to na dobrą sprawę będzie jedna wielka ruletka. Kogo obstawiacie do eliminacji?

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Big Brother Canada 5

Post autor: Jack »

Kobra pisze:
01 maja 2017, 15:31
Krytykuję jego motywy - na pierwszym miejscu zrobił to dla Kevina, a nie własnej gry. Rozumiałbym, gdyby to było jakieś Blood vs Water i chciał za wszelką cenę uratować swojego chłopaka, ale Kevin na dobrą sprawę to obcy facet i trochę naraża swoją grę dla niego.
Ja krytykuję go dokładnie z tego samego powodu. William ufa w tej grze dwóm osobom - Dre i Kevinowi. Siostra Franczeski traktowała go od początku jako sojusznika, natomiast Kevin jako jedno z narzędzi do wygranej (i się z tym nie ukrywał). William spodziewa się nie wiadomo czego. Najśmieszniejsze jest to, że w jednym tygodniu mówi, że on rządzi, a Kevin jest jego pionkiem, którego chce się pozbyć. A za kilka dni zmienia zdanie i uważa go za swojego przyjaciela...
Kobra pisze:
01 maja 2017, 15:31
Kogo obstawiacie do eliminacji?
Zależy kto wygra HoH i veto. Z pewnością będzie to bardzo dobra okazja, by pozbyć się zagrożeń. Jak dla mnie na pewno odpadnie ktoś z trójki Ika, Demetres, Kevin. Być może Dillon, który też jest sporym zagrożeniem. Nie sądzę, że podczas triple eviction padnie na kogoś w stylu babcia Karen - chyba, że HoH zdobędzie William (Wtedy pewnie odpadnie Jackie i Karen) :D

Awatar użytkownika
Anja
2nd jury member
Posty: 205
Rejestracja: 25 kwie 2017, 18:11
Lokalizacja: Częstochowa
Winners at War: Sandra
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Big Brother Canada 5

Post autor: Anja »

Kobra pisze:
01 maja 2017, 15:31
Dre prowadzi teraz najlepszą grę z wszystkich, ale obawiam się, że jak zrealizuje swój plan eliminacji weteranów (którzy btw sami eliminują siebie nawzajem), to może być celem
I tak i nie. Największą przeszkodą dla niej jest mięśniak Iki wygrywający wszystko wokoło i ewentualnie on może obrać ją na cel, ale jeśli go się pozbędą to kto tam zostanie? Stara baba i Dillon, którzy z nią trzymają. Naiwny William, który ufa jej i ruda lisica, która nie ma kompletnie nikogo, a ponadto nie jest specjalnie lubiana. Myślę, że Mała Franczeska ma duże szanse na F4, a tam może się wszystko wydarzyć.
Dużo zależy od triple ewikszyn, bo to na dobrą sprawę będzie jedna wielka ruletka. Kogo obstawiacie do eliminacji?
Racja, największym zagrożeniem dla Dre jest Demetres. Emm, chociaż on jest największym zagrożeniem dla wszystkich, bo nawet nie wiem czy Jared w BBCAN4 był taką beast jak Demetres. Zresztą Dre ma bardzo dobre kontakty, na razie na pewno nie będzie na celowniku, bo rzecz jasna będzie to showmance. Jeśli Ika nie wygra HOH to i ona i jej boy lecą na blok.
Co do triple eviction, mam nadzieję, że Dre ją przetrwa. Ale poza tym na początek myślę, że wyleci Ika/Demetres, później zweryfikować może tylko HOH. Na pewno łatwiej byłoby wyeliminować Demetresa backdoorem. Jeśli rozbiją showmance <a jestem prawie tego pewna> kolejnymi targetami będą Kevin i William. Sądzę, że czegoby Kevin nie zrobił to nikt mu nie zaufa <chyba, że Jackie, ale who cares>, więc odpadnie na triple. Może w końcu ktoś będzie miał dość Jackie, byłoby miło zresztą. Mam jej już dość w tej grze. I tak długo się trzyma jak na brak sojuszów. No będzie się działo, jedna wielka loteria.
Obrazek

Awatar użytkownika
Roxy
sole survivor
Posty: 2661
Rejestracja: 25 mar 2010, 00:00
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Big Brother Canada 5

Post autor: Roxy »

kevin hoh <3 ika nominowana <333 ach jaki piękny odcinek ;d
co z tego, że pewnie kevin odpadnie zaraz po tym jak skończy się jego panowanie jako hoh, ale może ika odpadnie w końcu ;p i co z tego, że sezon wybitnie mi się nie podoba i pewnie jak tak dalej pójdzie to wygra jakaś Jackie albo inna Karen :lol: nie zdziwi mnie, jak 6 pierwszych osób, które będą w jury house, to członkowie The Six ;)
Ostatnio zmieniony 02 maja 2017, 22:26 przez Roxy, łącznie zmieniany 1 raz.

Kobra
sole survivor
Posty: 1568
Rejestracja: 17 sie 2011, 00:00
Winners at War: Natalie
Kontakt:

Big Brother Canada 5

Post autor: Kobra »

W ogóle nominowanie Iki i jej mięśniaka to w sumie najgorsze z możliwych posunięć, bo sam wyrąbie ostatniego weterana, z którym może mógłby współpracować. Także... nie mogę się doczekać miny Kevina, gdy odpadnie przez triple ewikszyn.
Roxy pisze:
02 maja 2017, 13:59
nie dziwi mnie, jak 6 pierwszych osób, które będą w jury house, to członkowie The Six ;)
To wspaniałe <3

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Big Brother Canada 5

Post autor: Jack »

Po pierwszym tygodniu pisałem, że czekam, aż weterani zaczną walczyć i wycinać się nawzajem. Teraz jestem zachwycony, bo to prawie wykonało się w 100%. Ika sporo wnosi do programu i naprawdę szkoda byłoby gdyby odpadła w tym tygodniu. Jednak gdybym był na miejscu newbies to zrobiłbym wszystko, żeby pozbyć się jej jak najszybciej.

Ika, Bruno, Sindy i Neda w jury - to byłoby coś :D

O ile dobrze liczę to podczas triple eviction głosować będą tylko 3 osoby, więc wszystko jest możliwe. Trzymam kciuki za to, żeby Dre wygrała HoH i pozbyła się Kevina wraz z Demetresem.

Awatar użytkownika
Anja
2nd jury member
Posty: 205
Rejestracja: 25 kwie 2017, 18:11
Lokalizacja: Częstochowa
Winners at War: Sandra
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Big Brother Canada 5

Post autor: Anja »

Kto by się spodziewał, że Demetres wygra PoV! Miałam wrażenie, że Dre znów nie chciała tego wygrać, ale to dość zrozumiałe, skoro chce pozbyć się wszystkich vets, mimo że lubi Ike. Gdyby wygrała musiałaby użyć na niej Veto. Nie wiem na co one liczyły namawiając Demetresa na to, aby użył veto na Ice. Ja rozumiem, że rzeczywiście łączy ich o wiele więcej, ale on nie jest taki głupi, żeby nie zdawać sobie sprawy z tego, że inni chcieliby go wyeksmitować chociażby ze względu na to, że jest beast w comps. W każdym razie wygląda na to, że Ika odchodzi w tym weeku. Zachowanie Iki w grze nie jest korzystne dla większości domu, to byłoby wręcz głupie. Oboje wyszliby z opresji, a potem zapewne Demetres wygrałby HOH, co za tym idzie - revenge. To nie jest korzystne, ALE Jackie nie jest lubianą osobą, nikt jej nie ufa, raczej Karen chciałaby jej już nie zobaczyć w BB House. Dre na pewno będzie miała duży dylemat. Reszcie niewiadomo, co przyjdzie do głowy, a Ika wciąż jest dobrą manipulatorką. Myślę, że ma jakieś szanse na pozostanie, byłoby fajnie, bo uważam, że prowadzi rewelacyjną grę jeśli chodzi o social, jest z jedną z osób, która zasługuje na wygraną.
Niestety w odcinkach jest niewiele pokazywane. Moim zdaniem w tej chwili najlepszą pozycję ma Dre, ma dobre kontakty praktycznie z każdym w tej grze, jednak w nią może celować Demetres podczas triple eviction. Under the radar pozostaje Dillon, choć to może się bardzo szybko zmienić. Na pewno niebawem odpadnie Kevin/William, bo oni są łatwymi celami. Wiele może się wydarzyć, jestem bardzo ciekawa, co się wydarzy podczas pierwszej eviction.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Big Brother - Canada”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość