Big Brother Canada 6

Kobra
sole survivor
Posty: 1568
Rejestracja: 17 sie 2011, 00:00
Winners at War: Natalie
Kontakt:

Big Brother Canada 6

Post autor: Kobra »

Po piątym sezonie BB powinni anulować. Po szóstym sezonie powinni ruszać z kolejną edycją. Dobrali bardzo fajnych uczestników, którzy aż proszą się o sezon drugich szans. Zwycięzca zacny. Paras prowadziła w miarę dobrą grę, a jak ustawić ją w rankingu kanadyjskich zwycięzców to nawet bardzo dobrą (patrz. poprzednie sezony). Była w ukryciu, nikt nie widział w niej zagrożenia, a ona sama trzymała rękę na pulsie. Nominowana została dopiero w f5. I myślę, że gdyby nie tamto veto miałaby nieco ciekawsze pole manewru, ale ostatecznie wyszło całkiem nieźle. Kaeli zabrakło przede wszystkim socjalu, a co za tym idzie przyjaciół w jury. Wynik 6-1 w ogóle mnie nie zaskoczył. Myślę, że jedyną szansą dla Kaeli byłby finał z Derekiem i to wtedy, gdy on zabiera ją do finału. Fajnie, że zdobyła drugie miejsce, bo Derek w finale byłby niesprawiedliwością. Cóż jeszcze? Johnny cytujący survivorową przemowę Sue <3
Brawo dla tego sezonu. Niech robią dalej.

Awatar użytkownika
Anja
2nd jury member
Posty: 205
Rejestracja: 25 kwie 2017, 18:11
Lokalizacja: Częstochowa
Winners at War: Sandra
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Big Brother Canada 6

Post autor: Anja »

OMG, tego się nie spodziewałam. Chciałam, żeby Slayla wygrała, ale zawaliła ostatnią prostą w przeciwieństwie do Paras.
W sumie cieszę się, że Paras wygrała mimo że w ostatnich tygodniach kibicowałam Daeli. Może dlatego, że gra Paras jest mi bliższa. Mimo że zdarzało się, że przypisywała sobie nieswoje ruchy w diary room to jednak miała great social game. Chociaż czasami rzeczywiście miało się wrażenie, że grała jak floater. ALE! Gdyby nie wygrała tych ostatnich 2 HOH myślę, że mogłby się inaczej głosy rozłożyć. Na pewno te 2 comps jej pomogły, bo były kluczowe. Kaela za bardzo zlekceważyła Paras. Imo w F2 bez problemu wygrałaby z Derekiem. Ostetecznie sądzę, że przeważył brak mocniejszych relacji z jury. Socjalnie była gorsza od Paras albo po prostu mniej lubiana. Obie miały dość wyrównane szanse, ale prowadziły zupełnie inne gry. Ofc, szkoda mi Kaeli patrząc na to jak bardzo jej zależało. Na pewno prowadziła jedną z najlepszych gier i podobało mi się, że była gotowa odciąć się od Dereka żeby wygrać. Jak nie lubię showmanców to ten był nieprzesłodzony i fajny!
Jeśli chodzi o jury, to chyba najbardziej bitter był Ryan i Johnny.

Overall, bardzo dobrze oglądało mi się ten sezon. Nawet finał był zaskoczeniem, ludzie nie bali się podejmować big moves. Na pewno BBCAN jest obecnie lepsze od US.
Obrazek

Awatar użytkownika
Maw
sole survivor
Posty: 1283
Rejestracja: 28 mar 2017, 23:30
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Big Brother Canada 6

Post autor: Maw »

Podsumuję ten finał słowami Kaeli - "zagłosujcie na osobę, która grała i wykonywała ruchy przez cały sezon, a nie jeden tydzień". Dobre słowa, szkoda, że nie trafiły do jury.

Niektórzy z tego jury są naprawdę tak bitter, że aż żal ich oglądać. Po co oni idą w ogóle do takiej gry skoro potem strzelają fochy jak ktoś ich wywali? Ryan już od początku zarzekł się, że choćby nie wiadomo co się stało i z kimkolwiek by była w finale Kaela to na nią nie zagłosuje. :D Jak ten debil mógł wygrać PoV od Kanady? A mógł wylecieć przed jury... On nawet nie głosował na Paras tylko przeciwko Kaeli. Maddy to też jest idiotką, ale ona chyba z natury taka jest, bo już w odcinkach gadała jak tam była "Lol Kaela miałaś taką szansę na wywalenie Dereka i stchórzyłaś" mimo że wywalenie go nie miałoby dla niej żadnego sensu bo pozostałaby sama, a każdy by w nią celował. xDD Trudno mi jest zrozumieć myślenie Maddy, tym bardziej, że to Kaela od samego początku była głową sojuszu, ona chyba po prostu naoglądała się za dużo tych BB i myśli, że koniecznie trzeba cutnąć swój showmance, bo inaczej nie jest się wartościowym graczem. Will podobne myślenie do Maddy. To było oczywiste, że Paras wygra po tych pytaniach jurorskich. Paras może i wygrała te dwa ostatnie zadania i tak jak powiedziała to ona zaciągnęła Kaele do finału, ale nie wydaje mi się, żeby to był powód dla którego powinna wygrać, bo kogo ona innego wyrzuciła? Za to Kaela kontrolowała połowę sezonu, wywalała ludzi, którzy nie byli korzystni dla jej gry, a Paras była zwykłym floaterem. Wyniki znałem już przed obejrzeniem odcinka i myślałem, że może Kaela naprawdę jakoś spieprzyła sprawę z przemową, ale podobała mi się bardziej od Paras tylko nie powiedziała wszystkich moves jakie wykonała, np. wywalenie comp beast Erici. Paras to w sumie powiedziała tylko, że grała both sides i wygrała dwa najważniejsze zadania. No bo w sumie nie mogła nic więcej powiedzieć, bo nic więcej nie zrobiła. xD No i też zabranie do finału Kaeli, czyli głowy sojuszu zamiast Dereka - ok. xD

Sezon mimo słabego zwycięzcy oceniam dość pozytywnie. Było sporo ciekawych uczestników (Kaela, Hamza, Ali, Olivia, Erica, Veronica) lub takich którzy niekoniecznie byli ciekawi, ale i tak ich lubiłem (Derek), były ciekawe eliminacje, dramy itp. Żeby tylko nie krytykować tak zwycięzcy to napiszę, że wygrałaby dla mnie zasłużenie z Maddy, Willem itp. Wtedy jej argumenty o graniu na dwie strony i wygraniu dwóch ostatnich comps by wystarczyły, bo oni to kompletnie nic nie zrobili.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Big Brother Canada 6

Post autor: Jack »

Wow. Co za tydzień! Szczególnie finałowy odcinek nie zawiódł. Wszystkie zadania nieźle prezentowały się w telewizji :D A finałowe mowy finalistek i pytania od jury po prostu wymiotły. Chyba w żadnej edycji nie było takich emocji przy pytaniach. Obie dziewczyny do samego końca walczyły o głosy i wygrała ta, której w sumie trochę kibicowałem podczas ostatnich konkurencji. Will ściągał ją na dno, jednak udało jej się przetrwać nawet to.
Szkoda, że w tym sezonie niczego więcej nie udało się ugrać Rozinie, Erice i Hamzie :(
Edycję oceniam na duży plus. W porównaniu do dwóch poprzednich oraz większości amerykańskich była wręcz genialna.
Najbardziej irytowało mnie to ciągle podkreślanie piekła i nieba i tego, że ta edycja i twisty są takie nieprzewidywalne... A pod tym względem było dość średnio.

Mam nadzieję, że za rok ujrzymy siódmy sezon.

Kobra
sole survivor
Posty: 1568
Rejestracja: 17 sie 2011, 00:00
Winners at War: Natalie
Kontakt:

Big Brother Canada 6

Post autor: Kobra »

Jack pisze:
12 maja 2018, 13:00

Najbardziej irytowało mnie to ciągle podkreślanie piekła i nieba i tego, że ta edycja i twisty są takie nieprzewidywalne... A pod tym względem było dość średnio.

Mam nadzieję, że za rok ujrzymy siódmy sezon.
This.
Twisty były bardzo słabe, bo wpływały na losowe eliminowanie ludzi (patrz. Rozina, Erica). Tu jednak lepiej wypadają twisty sąsiadów typu trzecia nominacja, bob - mają określony czas trwania, zasady.
W ogóle widziało mi się to początkowe podsumowanie sezonu i że kompletnie w nim pominęli Dereka. Za bardzo zedytowali je pod zwycięzcę (wiadomo, że produkcja wiedziała, kto wygra, noale...)

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Big Brother Canada 6

Post autor: ciriefan »

Wow, ten finał był epicki! Nie wiem, czy to nie był najbardziej emocjonujący finał BB ever! Panie walczyły do samego końca, te krzyki w odpowiedziach, ta pasja do gry, ta chęć zwycięstwa. Do tego obie części finałowego HOH były świetne!

Gdy została final 5 spisałem sezon na straty, no ale jednak miło było przyjemnie się rozczarować i końcówka gry też była do samego końca ciekawa. Osobiście wolałbym wygraną Kaeli, ale Paras też jest dobrym zwycięzcą. Zawsze powtarzałem, że na koniec zawsze bardziej liczy się socjal od strategii czy zadań. Kaela sterowała drugą połową gry i była stategicznym mastermindem, ale jest powód, czemu było 6-1. Powodem jest coś takiego jak jury management, którego Kaela nie miała. Już przy jej pierwszym HOH stwierdziłem, że to jest taka mean girl, no i cóż, socjalnie Paras ją zmiażdżyła. Do tego Paras też może się pochwalić całkiem niezłą strategią, także no jest dobrze.

No i Johnny i mowa o szczurach i wężach <3

To był jeden z najlepszych sezonów BB, jakie widziałem. Mam nadzieję, że powstanie kolejna edycja.

Konfy:
Paras - 5 (113)
Kaela - 9 (113)
Derek - 7 (72)

Will - 77, Maddy - 80, Olivia - 59, Johnny - 113, Alejandra - 84, Ryan - 87

Erica - 71, Merron - 43, Hamza - 63, Veronica - 21, Jesse - 27, Andrew - 25, Rozina - 3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Big Brother - Canada”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości