Big Brother Canada 9

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Big Brother Canada 9

Post autor: ciriefan »

9 edycja programu została zaplanowana na wiosnę 2021.

Arisa dołącza do grona producentów programu.

https://www.bigbrothercanada.ca/news/bi ... -season-9/

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Big Brother Canada 9

Post autor: ciriefan »


Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Big Brother Canada 9

Post autor: ciriefan »


Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Big Brother Canada 9

Post autor: ciriefan »

Motywem głównym sezonu będzie świat postapokaliptyczny.

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Big Brother Canada 9

Post autor: Jack »

Stacja opublikowała już listę uczestników
https://www.bigbrothercanada.ca/houseguests/

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Big Brother Canada 9

Post autor: Jack »

9x01-02

Premierowe odcinki jakoś nie powaliły mnie na kolana. Rozpoczęło się tak zwyczajnie, jak to bywa w BB Canada. Ta eliminacja już w drugim odcinku programu według dziwnych zasad, to też już standard od kilku sezonów.

Twist z teamami nie brzmi źle, ale według mnie trochę zmarnowali potencjał. Byłoby ciekawiej gdyby jedną z drużyn tworzyli gracze z poprzedniej edycji. Tak próbowali uzasadniać, że edycja z poprzedniego roku się nie skończyła i to jest jej sequel, więc taki powrót pasowałby do motywu.

Na pierwszy rzut oka, uczestnicy w poprzednim sezonie byli bardziej ciekawi i szkoda, że nie było im dane dokończyć sezonu. Tutaj po dwóch odcinkach, trudno powiedzieć żebym komukolwiek kibicował. Ale wiadomo, to dopiero pierwszy tydzień, być może akcja się jeszcze rozwinie.

MaciekRS
6th jury member
Posty: 585
Rejestracja: 03 mar 2018, 15:17
Kontakt:

Big Brother Canada 9

Post autor: MaciekRS »

Właśnie oglądam pierwszy odcinek i po 10 minutach już mnie mdli od tej politycznej poprawności zarówno pod względem castu jak tych całych "first nations" i przepraszania za zło całego świata.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Big Brother Canada 9

Post autor: ciriefan »

9x01-02

Premiera całkiem ok. Bez szału, ale ok. Twist mi na razie nie przeszkadza. Cast wstępnie też ok - jest sporo pięknych ludzi, ale też wyjątkowo dużo osób mniej atrakcyjnych, zróżnicowanych. Dwie najstarsze osoby wygrały głosowanie widzów na kapitanów, także spoko. Ja jakoś tej całej poprawności politycznej to za dużo nie widziałem i mnie to nie drażniło. Na razie jestem całkiem pozytywnie nastawiony do tego sezonu po tej premierze.

Zdecydowanie bardziej lubię team Destiny. Strategicznie najbardziej podobały mi się zalążki dwóch trójkątnych sojuszy: Tina, Beth & Victoria oraz Tychon, Jedson & Latoya. Latoya jako wizualna kopia Franczłeski była moją wstępną fejwryt, ale mam trochę mieszane uczucia do niej jak na razie. Zobaczymy, jak to się rozwinie. Po tych 2 epach najbardziej polubiłem chyba Tinę i Victorię. Plusem jest to, że na razie nikt na mnie nie wywarł złego wrażenia i w sumie dobrze życzę im wszystkim. Nikt nie jest na ten moment jakoś strasznie irytujący.

Co do sytuacji w grze - pojawia się podejrzenie bro alliance i co to powoduje? Cat fight między kobietami XD To jest takie typowe, kobiety zazwyczaj nie umieją grać wspólnie w tę grę (a przynajmniej nie w dużej grupie) - i ta premiera jak na razie niestety potwierdza ten stereotyp. Josh w sumie kiepsko zaczął rozgrywkę i wydawało się, że on poleci pierwszy, ale Julie pięknie wykopała sobie swój własny grób. Tak to jest, jak się nie umie trzymać języka za zębami i niestety zemściło się to na niej. Sam nie wiem, czy umiałbym jej zaufać, więc decyzja domu dla mnie zrozumiała. Ogólnie to też duży plus dla mieszkańców, że biorąc właśnie pod uwagę potencjalne kwestie tzw. "poprawnej polityczności" i potencjalnej reakcji różnych środowisk na socjal mediach, nie bali się wyeliminować trans laski jako pierwszej. Myślę, że to dobrze wróży temu sezonowi pod kątem takim, że uczestnicy są nastawieni na grę a nie na to, co o nich pomyślą widzowie.

Ciekawy jestem też, jak dalej będzie kontynuowany twist z drużynami.

KONFY:
Breydon - 2+3=5
Kiefer - 3+2=5
Josh - 1+3=4
Victoria - 3+1=4
Austin - 1+2=3
Beth - 1+2=3
Jedson - 2+1=3
Latoya - 0+3=3
Rohan - 2+1=3
Tychon - 1+2=3
Tera - 0+2=2
Kyle - 0+0=0
Tina - 0+0=0

Julie - 0+4=4

Awatar użytkownika
Maw
sole survivor
Posty: 1283
Rejestracja: 28 mar 2017, 23:30
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Big Brother Canada 9

Post autor: Maw »

Ep. 1-2

To jest Kanada Cirie i jakby się przyjrzeć to co sezon biorą dużo osób LGBTQ (chociaż racja, że jej przypadek akurat pierwszy raz), raczej nikt tam nie zwraca uwagi na to, w US co innego jak tam muszą wziąć do sezonu jakiegoś homofoba bądź rasistę (Aaryn, Jack itd). ❤️ Ciężko jest dużo powiedzieć o samych mieszkańcach, a nawet tej wyeliminowanej - bardzo nie lubię takich twistów, jak jakiś uczestnik się tak szybko z nami żegna... Do twistu jakoś nie jestem przekonany, ale zobaczymy. Nie pomaga to, że ten typ już mnie zaczyna irytować i ofc widzowie go wybrali na kapitana (ale wszyscy znamy ich gust, sytuacja z BB6❤️). Julie przed sezonem była moją faworytką, szkoda, że nie została dłużej. Może zagrała trochę ostro, ale też połowa mieszkańców miała immunitet i nikt nie mógł schować się w cieniu. Głupi twist. 😞 Wolałbym, żeby odpadł Josh, bo on i tak zdaje się dead man walking, a Julie może wniosłaby coś ciekawego. Nie skreślam ją razie LaToyi, ale jej reakcja na pytanie Julie czy ją targetowała to było jedne wielkie wtf. xd Idę sobie, za dużo stresu dla mnie. Jeśli ona tak radzi sobie z presją to powodzenia w dalszej grze. Victoria wydaje się super i to jak wygrała zadanie dla swojego teamu, brawo! Moja faworytka #1 po premierze. Polubiłem też country gerl Beth i geja. Premiera nie była tragiczna, ale jakaś super też nie zobaczymy jak się rozwinie.

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Big Brother Canada 9

Post autor: ciriefan »

9x3-5

No naprawdę miło się ogląda. Nadal nie mam większych antypatii, przez co z ciekawością obserwuje się rozgrywkę bez nerwów, że osoby, których nie lubię, mają większość i eliminują ulubieńców. Austin jako HOH zagrała bardzo bezpiecznie, chociaż na koniec Josh próbował ją zaatakować, ale chyba udało jej się przejść przez ten tydzień bez zadraśnięcia i nie narobiła sobie zbyt wielu wrogów.

Szkoda, że Kiefer wygrał POV i się uratował, bo chyba jego polubiłem najmniej. Z dwójki Josh-Rohan to już mi było wszystko jedno, kto odpadnie. Rohan jest mi obojętny, natomiast Josha jako osobę polubiłem, ale Gosh jako gracz to jest tragedia. Od samego początku gra tak bardzo źle i każda jego kolejna próba ugrania czegokolwiek była gorsza od poprzedniej. Aż mi go naprawdę żal było, bo stał się outcastem i potem nic mu się już nie udawało i każdy następny krok jeszcze bardziej alienował go od reszty. No ale może i dobrze, że to on ostatecznie odpadł, bo podejrzewam, że do końca gry byłby już tylko outcastem i floaterem.

Czytam sobie trochę na necie co do tej pory wydarzyło się w week 3 i szykuje się bombowy week - tyle gry, strategii i dram co tu przez 3 weeki to nie było przez cały sezon BB22 US. Kanada jak zawsze nie zawodzi w porównaniu z USA. Victoria i Tina to na ten moment nadal moje dwie faworytki.

KONFY:
Kiefer - 8+13+2=23 (28)
Austin - 17+5+1=23 (26)
Rohan - 5+7+4=16 (19)
Latoya - 4+5+4=13 (16)
Victoria - 5+5+1=11 (15)
Beth - 4+1+3=8 (11)
Tera - 2+6+1=9 (11)
Jedson - 2+0+4=6 (9)
Breydon - 1+0+1=2 (7)
Tychon - 2+0+1=3 (6)
Kyle - 1+2+0=3 (3)
Tina - 1+2+0=3 (3)

Josh - 8+8+5=21 (25)

Julie - 4

Awatar użytkownika
ciriefan
sole survivor
Posty: 5963
Rejestracja: 27 mar 2010, 00:00
Winners at War: Natalie
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Big Brother Canada 9

Post autor: ciriefan »

9x6-8

To był świetny week. Obsada jest naprawdę dobra. Wszyscy grają, nikt wyjątkowo nie drażni. Najmniej lubię Kiefera, ale też nie tak, żebym go jakoś mocno nie lubił - po prostu na tle reszty wypada słabo. Mieliśmy sporo dramki, gry i blindsidzik na koniec. Najs.

Victoria jako HOH - uwielbiam ją. Trochę to był kiepski tydzień na jej wygraną, bo musiała odsłonić swoje karty. Postanowiła się nie bać, wybrała jedną ze stron i niestety - spaliła mosty z drugą. Teraz pewnie będzie jednym z głównych celów, ale zobaczymy. Nie bała się szantażować Jedsona, że jeśli użyje Veto, to nominuje Tychona - grała odważnie i to szanuję, tylko czy nie przyjdzie jej za to zapłacić?

Latoya i Kiefer na bloku - zdecydowanie wolałbym eliminację Kiefera, bo jest nudny i nie gra zbyt dobrze. Teraz wygrał kolejne HOH, więc jest bezpieczny i będziemy musieli się z nim męczyć dłużej. Rozumiem, dlaczego Latoya odpadła. Zbyt szybko odkryła swoje karty próbując flipnąć głosowanie tydzień temu i ludzie stracili do niej zaufanie. Chociaż jej gra mi niezbyt przypadła do gustu, to jako postać ją lubiłem i na pewno wniosłaby w dalszej grze więcej dram niż Kiefer. No szkoda, ale cóż zrobić.

Nadal najbardziej lubię Victorię, a tuż po niej nawiązany strategiczny duet Tina i Tera, który nazywam #TeamMamuśki. Tina mam wrażenie, że całkiem ładnie wybroniła się porzucając sojusz Sunsetters jednocześnie robiąc to tak, że nie sądzę, aby była ich celem. Wbiła się w drugi sojusz, no i jeszcze ma strategiczny duet z Terą. Myślę, że Tina może długo utrzymać się na bezpiecznej pozycji, jeśli czegoś nie spieprzy.

Jeśli chodzi o przyszły tydzień, to w sumie ciekawi mnie HOH Kiefera - co on zrobi? Z jednej strony był na bloku, no ale wiedział, że jest pionkiem. Z drugiej strony jego sojusz się na niego wypiął, byli gotowi go poświęcić, więc czy nadal pozostanie im lojalny? Przekonamy się niebawem.

KONFY:
Kiefer - 6+5+3=17 (45)
Victoria - 18+9+3=30 (45)
Austin - 0+5+1=6 (32)
Rohan - 5+6+0=11 (30)
Jedson - 1+7+2=10 (19)
Tera - 3+1+2=6 (17)
Breydon - 1+4+4=9 (16)
Beth - 0+0+1=1 (12)
Tina - 0+2+3=5 (8)
Tychon - 0+1+0=1 (7)
Kyle - 2+1+0=3 (6)

Latoya - 5+5+2=12 (28)

Josh - 25, Julie - 4

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Big Brother Canada 9

Post autor: Jack »

Po pierwszych pięciu odcinkach uznałem, że to będzie kolejny beznadziejny sezon i nie warto go oglądać dalej. Jednak wówczas przeczytałem komentarz Ciriefana, który pisał, że w kolejnym tygodniu będzie dziać się coś ciekawego. Postanowiłem zaufać tej informacji i się nie zawiodłem. Naprawdę zapowiada się, że ten sezon może być dobry.

Jeżeli chodzi o samych uczestników to na początku miałem sporo wątpliwości i nadal mam. Jest np. taka Beth Bieda która kompletnie nic nie wnosi do programu. Może jeszcze się rozkręci. Zobaczymy.

Zapowiada się, że przynajmniej przez jakiś czas dwa obozy będą próbować się zwalczać, a te osoby które krążą pomiedzy dwoma stronami mogą czuć się na ten moment bezpiecznie.

Wracając do tego co się wydarzyło, to oczywiście cieszę się z eliminacji Latoyi. Od samego początku przesadziła, wpakowała się w taki oczywisty sojusz, który miał być rzekomo "tajny" i chciała dystansować się od tej trójki. Zupełnie jej to nie wyszło i pokazała tym jakim była słabym graczem.

Na ten moment lubię najbardziej Austin. Dla mnie to taka druga Jen Johnson z BB8, która była niedoceniana i traktowana jako idiotka, a miała sporą wiedzę na temat gry i co najważniejsze, potrafiła wygrywać konkurencje.

Awatar użytkownika
Roxy
sole survivor
Posty: 2661
Rejestracja: 25 mar 2010, 00:00
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Big Brother Canada 9

Post autor: Roxy »

Oglądam edycję na bieżąco i w sumie nie wiem co myśleć, bo ani mnie jakoś nie zachwyca ani mnie nie wkurza. Po prostu jest :D Na pewno lepsza od edycji USA :D fajnie że tyle się dzieje i że ludzie kombinują już od początku, że próbują dokonać wielkich ruchów, nie boją się ryzykować, ale czegoś mi brakuje i nawet nie wiem czego 😅
Na ten moment kibicuję Austin, Rochanowi i teamowi Tara i Tina bo te babeczki są świetne :D

Awatar użytkownika
Jack
sole survivor
Posty: 5704
Rejestracja: 02 maja 2010, 00:00
Kontakt:

Big Brother Canada 9

Post autor: Jack »

Ja zacząłem się zastanawiać i porównywać sobie wybór uczestników do edycji amerykańskiej i kanadyjskiej. Za obie edycje jeszcze do niedawna odpowiadała Robyn Kass. Teraz została tylko przy wersji kanadyjskiej. Widziałem, że w USA zastąpić ma ją jakiś facet, który odpowiadał za castingi do "The Biggest Loser" i "Żona dla Milionera".
Doszedłem do wniosku, że musi tutaj chodzi o coś większego i jakieś przepychanki o to kto ma większe wpływy w CBS, bo tak:
- w Kanadzie Robyn jest w stanie znaleźć fanów programu, którzy sobą coś reprezentują oraz osoby które nie nie oglądają show na bieżąco ale chcą grać. W USA z kolei to głównie młodzi ludzie w wieku 20-30 lat w większości nie oglądający wcześniej show
- w Kanadzie są w stanie dobrać różnorodny cast, pod względem wieku, koloru skóry itd. W USA wygląda to tak że wszyscy mieszczą się w granicach 20-33 i do tego dorzucą jakiegoś Cliffa po 40
- przy ostatnich All-Stars zauważyłem już że coś jest nie tak. Taki Cody np. mówił że do niego od razu dzwonił główny producent Don Wollman i zachęcił do udziału w programie. Keesha i Memphis zostali dokoptowani na 3 dni przed rozpoczęciem kwarantanny, mimo że produkcja miała jakąś tam listę zapasową.
- ciekawe osoby w USA są odrzucane przez produkcję w przypadku powrotów oraz sezonów typu all-stars. Np. taka Kat Dunn. Prowadzi podcasty o programie, śledzi to co się dzieje, ma kontakty z wieloma uczestnikami, była bardzo popularna w swoim sezonie, a nei dostała nawet telefonu z produkcji.
- w USA produkcja nie radzi sobie z sytuacjami kryzysowymi. Nie będę się tutaj rozpisywać, odsyłam może do tego wszystkiego co się działo w edycji 22 :D
- w USA nie radzą sobie też z "podgrzewaniem" konfliktów i dram między uczestnikami tak jak np. w The Challenge. Wydaje mi się, że ostatnio można było stworzyć całkiem niezły cast. Wspomnę tutaj chociażby o Amber Borzotra, o której udziale się spekulowało. Dziewczyna nieźle radzi sobie w The Challenge, czasami jest w samym środku dram. Takiej osoby brakowało w ostatnim BB. Gdyby dołożyli do niej Caleba albo Zacha, za którymi nie przepadała w swoim sezonie to już byłoby ciekawiej :D Zresztą to też potencjał na jakieś inne ciekawe układy, np. Zach i Jozea, którzy spędzają ze sobą ostatnio dużo czasu :D A jak byłby Jozea to oczywiście nasuwa się na myśl stara drama z Da'vonne. A jak jest Da'vonne to powinien być też ktoś z dwójki Paulie albo Natalie.

BTW, już czekam jak CBS zacznie w kolejnym sezonie promować Nicole Franzel i jej książkę xD

Awatar użytkownika
Maw
sole survivor
Posty: 1283
Rejestracja: 28 mar 2017, 23:30
Winners at War: Parvati
Survivor AU All Stars: Shonee
Kontakt:

Big Brother Canada 9

Post autor: Maw »

Mam podobne odczucia - nikt nie irytuje (najgorszy zdecydowanie jest Kiefer, ale i tak nie jest aż tak zły, chociaż bywa strasznie wkurwiający jak ta akcja, gdy Victoria została HOH), wszyscy wydają się spoko i grają, ale też brakuje tu takich osobowości typu Ika, których pokochałoby się od razu, dlatego szkoda mi mimo wszystko trochę LaToyi... Oczywiście jest jedna osoba, która mega się wyróżnia i według mnie pozytywnie - Victoria, bardzo jej kibicuję. ❤️ Lubię też Rohana, Austin. Cofam za to co pisałem o Beth, raczej jej nie polubię. 😂 Natomiast zakochałem się w Terze i trzymam za nią kciuki. 😍❤️

ODPOWIEDZ

Wróć do „Big Brother - Canada”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości